Page 105 of 164 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2081
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Και με τα υπολοιπα πολυ large σε βρισκω, πολυ μετριο το βρισκω σε ολα τα επιπεδα.
    Πηρε καποια visual upgrades, κατα τα αλλα ειναι το οπως το θυμαμαι, ενα low budget pc game που πηρε marketing boost λογω exclusivity.
    Είμαι πολύ μεγάλος alien fan, γι'αυτό είμαι τόσο large.



    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2082
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προσωπικα οπως εχω πει στο παρελθον το βρισκω υπερβολικα εστιασμενο στο να ειναι αηδιαστικο ωστε να μου αρεσει. Το Alien ειναι απο τις αγαπημενες μου ταινιες και ναι σε ενα βαθμο εχει Alien αρχιτεκτονικη ο χωρος, αλλα ολη αυτη η σαρκα, τα κοκκαλα και η γενικοτερη αηδια με απωθουν σημαντικα.

  3. #2083
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Η αρχη του meltdown? θα δουμε....


  4. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (22-10-2020),Valkyre (22-10-2020)

  5. #2084
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Η αρχη του meltdown? θα δουμε....

    Να του πειτε του τοξικου τρολ
    Οτι οι ιαπωνεζοι ακομα και σημερα,ειναι απο τους κορυφαιους προγραμματιστες στην συγχρονη gaming βιομηχανια

  6. #2085
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default [Next-Gen] Xbox Series S | X (10 Νοεμβρίου 2020)

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Να του πειτε του τοξικου τρολ
    Οτι οι ιαπωνεζοι ακομα και σημερα,ειναι απο τους κορυφαιους προγραμματιστες στην συγχρονη gaming βιομηχανια
    Lol, what?? Στο PS3 πες το που τους γονατισε
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #2086
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Lol, what?? Στο PS3 πες το που τους γονατισε
    Ναι αλλα μην ξεχνας οτι το προβλημα με το ps3 το ειχαν σχεδον ολοι οι development(μονο τα first party studios της σονυ ,καταφεραν να τον αξιοποιησουν πληρως
    Αλλα αυτο δεν αλλαζει αλλαζει τα γραφομενα μου.Τα παιχνιδια που μας εχουν δωσει στο παρελθον στο παρον και στο αμεσο μελλον,εξακολουθουν να ειναι στα κορυφαια της gaming βιομηχανιας

  8. #2087
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Lol, what?? Στο PS3 πες το που τους γονατισε
    Δεν θα διαφωνήσω σε γενικές γραμμές (η Capcom είναι μια πολύ γνωστή εξαίρεση, ειδικά σε αυτή την γενιά), αλλά υπάρχει άλλη μια εξαίρεση (όχι ευρέως γνωστή) στην οποία αξίζει να αποδώσουμε φόρο τιμής:

    https://www.eurogamer.net/articles/d...oe-hd-remaster
    http://hexadrive.sblo.jp/article/71326168.html (βάλτε το σε Google Translate ή άλλο μεταφραστή της προτίμησής σας)

    TL;DR: βγάλανε patch (δωρεάν φυσικά) που πήγε το παιχνίδι από 720p30 σε 1080p60! Ξαναγράψανε όλο το παιχνίδι from the ground up, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο στην βιομηχανία.

    The primary focus of this patch, then, was clearly performance. The patched version now runs very close to its target 60fps in even the most demanding scenes, with v-sync engaged at all times. This level of performance exceeds both the original HD release and the original PlayStation 2 version, though cut-scene performance sees less of an increase, with the original version occasionally besting the updated release (at the expense of visual quality). One of the key changes implemented by HexaDrive to solve the performance problem is the utilisation of the PlayStation 3's SPUs to handle the workload previously designed for PlayStation 2's vector units. ZOE 2 pushed the PlayStation 2 to its limits and the RSX simply doesn't have the muscle on its own to power through it without help. HexaDrive balanced performance across the entire system, including the SPUs, in order to avoid bottlenecks, resulting in a 10x increase in performance across the board.
    Γνήσια old school Samurai νοοτροπία που ένιωσε ντροπή για ένα άθλιο (αρχικά) port/remaster και στρώθηκε στην δουλειά για να εξιλεωθεί! Καθαρά για την Ιαπωνική τιμή (honor) τους το έκαναν δηλαδή, μιας δεν νομίζω να πούλησε αρκετά (όντας niche game).

    Φανταστείτε τώρα π.χ. το Bayonetta 1 να είχε το ίδιο programming treatment, που μερικά Xbots το είχαν κάνει σημαία/παντιέρα επί 360 εποχής (οι παλιοί θυμούνται τι εννοώ)...

    Και για να γυρίσουμε on-topic:

    Θέλω να πιστεύω ότι η μεγάλη διαφορά στο Yakuza είναι λόγω ανέτοιμου SDK της MS (κάτι δηλαδή που θα διορθωθεί εν καιρώ) και όχι λόγω λανθασμένων επιλογών (brute force/PC philosophy/δώσε μπάρμπα Φιλ τεραφλόπια) στο hardware.

    Το δεύτερο ΔΕΝ λύνεται και πράγματι θα οδηγήσει σε απανωτά meltdown όπως σωστά είπε ο Slay.

    Εδώ να σημειώσω πόσο τούμπα έχουν έρθει τα πράγματα: από εκεί που εποχές PS2/PS3 δεν φημιζόταν η Sony για το SDK της (ολόκληροι τόμοι από Ιαπωνικές «εγκυκλοπαίδειες»), πόσο γύρισε το (game dev) κλίμα υπέρ της με το PS4 (και οσονούπω με το PS5). Και αντίστροφα η MS που παινευόταν για εύκολη ανάπτυξη σε OG XBOX/360, πόσο χάλια τα έκανε με Xbone (eSRAM/DDR3 <- πιο δύσκολος προγραμματισμός, πολλά 720p στις αρχές) και από ό,τι φαίνεται θα περάσει παιδικές SDK ασθένειες και το XSX.

    Εν ολίγοις την καζούρα της η MS δεν την γλιτώνει αν έχει άγουρο SDK, όπως δεν την γλίτωσε ούτε η Sony επί PS3 εποχής. Δίκαια πράγματα.
    Last edited by psx3; 22-10-2020 at 19:11.

  9. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (22-10-2020)

  10. #2088
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Θέλω να πιστεύω ότι η μεγάλη διαφορά στο Yakuza είναι λόγω ανέτοιμου SDK της MS (κάτι δηλαδή που θα διορθωθεί εν καιρώ) και όχι λόγω λανθασμένων επιλογών (brute force/PC philosophy/δώσε μπάρμπα Φιλ τεραφλόπια) στο hardware.
    Μάλλον το OPM UK έκανε μεγάλη πατάτα.
    Ρωτησα στον Battaglia στο twitter εαν μπορει να επιβεβαιώσει τον άλλον ισχυρισμό, ότι δηλαδή στο PS4 pro ειναι 4Κ@30, και μου είπε ότι το παιχνίδι στο Pro ειναι 1080@30 και ότι η νέα τους μηχανή έχει πολλά προβλήματα απόδοσης. Και πάλι μπορει το παιχνίδι να είναι "καλύτερο" στο PS5, απλά θα περιμένουμε να δούμε κάποιο συγκριτικό.

  11. #2089
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Το meme που έγινε viral marketing (?)

    Καλή Αμερικανιά!

  12. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (25-10-2020),obione (27-10-2020),Valkyre (25-10-2020)

  13. #2090
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #2091
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    Το meme που έγινε viral marketing (?)

    Καλή Αμερικανιά!
    Αυτη δεν ειναι με το apple καναλι; Πωω δεν την παλευω καθολου την τυπισσα...! Ασχετο το ξερω αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου χαχα!

  15. #2092
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  16. #2093
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  17. #2094
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μπα δεν νομίζω απλά δεν το έχουν βάλει xbox χωρίς pc δεν υπάρχει πλέον είναι σίγουρο το pc.
    Ίσως το only είναι απο τις κονσόλες, εντωμεταξύ αυτό το παιχνίδι είναι για PC ποιο πολύ απο ότι σε κονσόλα κ θα του δώσουν μόνο κονσόλα
    Edit
    Πάντως αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι πόσοι θα αγοράσουν xbox γιαυτό το παιχνίδι από PlayStation γιατί περισσότερο κόσμο το PlayStation είχε στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 26-10-2020 at 23:57.

    xbox:Christoforo7s

  18. #2095
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Οι επίσημοι λογαριασμοί έχουν το check mark. Fan site δείχνει το συγκεκριμένο, οπότε δώστε του την σημασία που του αξίζει.

    In other news , βλέποντας το παραπάνω βιντεο , μπορούμε να πούμε ότι γενικά είναι καλό που το XSX αποκτά μερικά PS4 features, οπως το share button, το remote play, το download παιχνιδιων στην κονσόλα απο άλλη συσκευή.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Christos33 (27-10-2020),psx3 (27-10-2020),tomic20 (27-10-2020)

  20. #2096
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πολύ σωστά το παρατήρησες δεν είναι επίσημο Twitter αυτό.
    @Slay εκτός το κουμπί που δεν το είχε απλά στο χειριστήριο γιατί για τα άλλα αφού τα είχε κ πριν, εγω έπαιζα με remote play στο pc κ μάλιστα είναι πολύ καλό, πολύ καλύτερο του ps4 που είχε lag,εκτός κ αν ενοοεις κάτι άλλο που αυτή την στιγμή δεν το πιάνω.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 27-10-2020 at 01:35.

    xbox:Christoforo7s

  21. #2097
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πολύ σωστά το παρατήρησες δεν είναι επίσημο Twitter αυτό.
    @Slay εκτός το κουμπί που δεν το είχε απλά στο χειριστήριο γιατί για τα άλλα αφού τα είχε κ πριν, εγω έπαιζα με remote play στο pc κ μάλιστα είναι πολύ καλό, πολύ καλύτερο του ps4 που είχε lag,εκτός κ αν ενοοεις κάτι άλλο που αυτή την στιγμή δεν το πιάνω.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ρωταω γιατι πραγματικά δεν ξέρω.

    Μπορουσες να παιξεις ενα παιχνιδι του Χbox στο κινητο ή στο Pc με remote play?
    Μπορουσες να μπεις στο Store, να αγορασεις ενα παιχνιδι , και να το βάλεις να κατεβαίνει στην κονσόλα σου, εαν ειναι σε standby mode?

    Εαν ναι, τότε γιατί το παραπάνω βιντεο τα διαφημίζει σαν νέα features?

  22. #2098
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έλα ντε παλιά είναι μπορούσες κ πριν κ remote play να κάνεις σε Pc σε άλλη συσκευή δεν ξέρω αν γινόταν κ κατέβαζες από την εφαρμογή κανονικά μην πω άνοιγες κ την κονσόλα από την εφαρμογή.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Slay (27-10-2020)

  24. #2099
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αυτό ειλικρινά δεν το περίμενα.


  25. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-10-2020),psx3 (27-10-2020)

  26. #2100
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κοίτα να δεις που το συζητούσαμε εδώ μέσα Slay ότι το XSS ναι μεν θα έχει HW RT (ελέω RDNA2 feature set), αλλά θα είναι τόσο αδύναμο, που θα είναι αμφίβολη η αξιοποίηση του.

    Κατά τα άλλα βάφτιζαν «σκουπίδι» τα Xbots το PS5 με μόνο 36 CUs... δηλαδή το XSS με 20 CUs τι είναι;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •