Page 102 of 164 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152 ... LastLast
Results 2,021 to 2,040 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2021
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Η πραγματικότητα στράβωσε. Οπως έχω ξαναπει η MS χρησιμοποιεί μια λύση με VM για το emulation των παλιών παιχνιδιών. Αυτό έχει και τα καλά του (καλυτερες αναλυσεις/ frame rate/ HDR) αλλά εχει και τα κακά του καθώς ΚΑΘΕ παιχνίδι θα πρέπει να δουλευτει για να γίνει συμβατό. Τότε απλά τους έδειξαν ένα μικρό κομμάτι του παιχνιδιού που έπαιζε enhanced, με την υποσχεση οτι ολα τα παλια παιχνίδια θα είναι έτσι. Αλλα όπως και με άλλες υποσχέσεις της MS και αυτή πλαστή αποδυκνείεται, τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον.

    Αν το σκεφτεις έχει πολύ πλάκα να έχεις αφιερώσει τόσο κόπο, τόσο marketing για αναδειξεις οτι εισαι προς τα πισω συμβατός, και ο ανταγωνιστής σου, χωρις μεγάλα λόγια και φανφάρες σου πετάει 4000 συμβατα παιχνίδια στο launch. Πραγματικά μου θυμίζει τον λαγό με την χελώνα το όλο σκηνικό, και δεν είναι το μόνο. Το όλο marketing του 12TF most POWER, έπεσε σαν χάρτινος πύργος πρώτα με το Hali infinite, και τώρα με το Dirt 5 και όχι μόνο. Τι αλλο να θυμηθω? αααα ναι το Smart Delivery, που δουλευει εαν ο εκάστοτε dev το επιθυμει, γιατί εαν δεν το επιθυμεί σε χρεώνει κανονικά για next gen patch.
    Το λες και θεία δίκη με όλα αυτά που ακούγαμε περί superior "software company" και άμπαλης Sony...

    Τελοσπάντων, πιστεύω θα τα φτιάξουν εν καιρώ*, αλλά το φιάσκο δεν κρύβεται.



    * πόσο καιρό δεν ξέρω ακριβώς. Απλά σκεφτείτε ότι τους πήρε μόλις 7 χρόνια να φτιάξουν ένα γρήγορο XB1 OS/UI (ότι δηλαδή είχε το PS4 από day 1).

  2. #2022
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο το σκηνικο του "θελω ντε και καλα να εχω στο κουτι το 120 fps οποτε κανε την εικονα και τα γραφικα σκατα προκειμενου να γινει πραγματικοτητα" μου ακουγεται το ιδιο βλαμμενο με το "ελα να κατσουμε διπλα στην οθονη να κανουμε 300% να ζουμε την διαφορα απο checkerboard rendering (καλης ποιοτητας οχι σκατα οπως RDR2) για να λεμε οτι το native 4K "τα σπαει"...

    Καλη φαση βεβαια να υπαρχουν επιλογες αλλα οκ... να λεω οτι παιζω 120 fps απλα για να το λεω οχι ευχαριστω. 1000 φορες να παιζω 30 fps και ναι δεν με ενδιαφερει το multiplayer και ξεροντας με ακομα και να με ενδιεφερε δεν υπηρχε περιπτωση να δικαιολογησω την αγορα ενος next gen μηχανηματος για να γεμισει με βαζελινη την οθονη μου.
    Φρέσκο (αφαίρεση crowd @ 120 fps):

    https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX...in_120hz_mode/



    Ούτε καν τα πατροπαράδοτα 2D χαρτόνια... COVID edition όπως λένε και στα σχόλια.

  3. #2023
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ισχύει για το κοινό στο dirt 5, απλά το df μας το έφερε πιο μαλακά. Μας είπε δηλαδή ότι στα 120 μειώνεται και άλλο ο κόσμος, βέβαια παραλειψαν να πουν ότι μειώνεται στο μηδέν.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #2024
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στα 240 εφ πι ες θα γινοντται 2D τα παιχνιδια?

    Ειχαμε τις κωλοαναλυσεις τωρα θα εχουμε και τα κωλο εφ πι ες σε αυτη τη γενια... δε μας φτανουν τα 60 οοοοοχι....αλλωστε τα εχει συνηθισει τοσο πολυ το ματι μας πια, που ειπαμε να τα προσπερασουμε κατευθειαν για τα 120.... :/

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (13-10-2020),PDS (13-10-2020)

  6. #2025
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Απάντηση από το ars technica σχετικά με το snow deformation.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #2026
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ειλικρινά είναι να απορεί κανεις..
    Επίσης το DF έκανε τα στραβά μάτια η μου φαίνεται?

  8. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    psx3 (14-10-2020),Slay (13-10-2020)

  9. #2027
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Ειλικρινά είναι να απορεί κανεις..
    Επίσης το DF έκανε τα στραβά μάτια η μου φαίνεται?
    Χρόνια τώρα έχουν τον Leadbetter (XBOX fanboy)...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (14-10-2020),Valkyre (14-10-2020)

  11. #2028
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Ειλικρινά είναι να απορεί κανεις..
    Επίσης το DF έκανε τα στραβά μάτια η μου φαίνεται?
    Τι ρωτάς τώρα, το παιχνίδι λέγεται dirt, και δεν έχει terrain deformation, ούτε στο χώμα ούτε σε λάσπη, όταν το motorstorm τα έκανε αυτά το 2006. Και το επισήμαναν αυτό? Όχι βέβαια.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    obione (14-10-2020)

  13. #2029
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default



    Αυτο πολυ απλα μεταφράζεται ότι τα CoD και Devil May Cry SE, στο PS5 θα έχουν RT, στο XSX οχι. Αλλη μια ηχηρή σφαλιάρα για τους φανατικούς που υποστήριζαν ότι στο XSX θα εχουμε 4K@60 with RT. Μεχρι στιγμής ουτε το 4Κ@60 έχουν, ουτε το RT, ποσο μάλλον και τα δυο συνδιαστικά.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (14-10-2020),obione (14-10-2020)

  15. #2030
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τι έγινε ρε παιδιά, που πήγαν τα great dev tools της MS; 40 χρόνια στο κουρμπέτι.

    Επόμενος σταθμός debunking: το DX12U που θα «εξαφανίσει» το GNM (ή όπως αλλιώς λέγεται το PS5 graphics API).

  16. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (14-10-2020)

  17. #2031
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Αν μπορέσετε να τον ακούσετε έχει δίκιο σε ότι λεει, και βασικά απλα αναφέρει πράγματα που ήδη ξέρουμε απο το Ars Technica, αλλα το DF όπως έκανε και με το Hali infinite προσπαθεί να μην τους δώσει την έκταση που αξίζουν.
    Mε το Halo θεωρησα οτι απλα ηταν υπερβολικα ισορροπιστές, για να ειμαι ειλικρινης ομως τα περισσοτερα βιντεο που εχω δει απο DF για το xsx πιο πολυ promotional material μου κανουν παρα αναλυσεις. Αποκορυφωμα το βιντεο περι BC, μιση ωρα λιβανισμα για την δυναμη μιας next gen κονσολας επειδη τρεχει τα last gen games με περισσοτερα fps.


  18. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (14-10-2020),obione (14-10-2020),psx3 (14-10-2020),Slay (14-10-2020),Stefanos (14-10-2020),Valkyre (14-10-2020)

  19. #2032
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 14-10-2020 at 10:23.

    xbox:Christoforo7s

  20. #2033
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ποιος και τι μέρος του λόγου είναι ο John Linneman; Απλά επειδή δεν ασχολούμαι με τα πρόσωπα κλπ προφανώς, αλλά νομίζω αυτός γενικά τους έχει "ψιλοσφάξει" σε διάφορα twitter responses χωρίς να "μασάει τα λόγια" του. Σε άλλες περιπτώσεις έχω δει σχόλια σας περί "αξιοπιστίας" του "μέσου" και του "μηνύματος" για αυτόν βλέπω να αναδημοσιεύονται τα σχόλια/μηνύματα του, χωρίς μέχρι τώρα να δω κάποιο σχόλιο σχετικά με το "κύρος" του. Νομίζω δηλαδή ότι είναι ο ίδιος, δεν βρίσκω τώρα το άλλο μήνυμα που έχω στα υπόψη μου. I'll be back...

  21. #2034
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ποιος και τι μέρος του λόγου είναι ο John Linneman; Απλά επειδή δεν ασχολούμαι με τα πρόσωπα κλπ προφανώς, αλλά νομίζω αυτός γενικά τους έχει "ψιλοσφάξει" σε διάφορα twitter responses χωρίς να "μασάει τα λόγια" του. Σε άλλες περιπτώσεις έχω δει σχόλια σας περί "αξιοπιστίας" του "μέσου" και του "μηνύματος" για αυτόν βλέπω να αναδημοσιεύονται τα σχόλια/μηνύματα του, χωρίς μέχρι τώρα να δω κάποιο σχόλιο σχετικά με το "κύρος" του. Νομίζω δηλαδή ότι είναι ο ίδιος, δεν βρίσκω τώρα το άλλο μήνυμα που έχω στα υπόψη μου. I'll be back...
    Ναι τους την έχει στημένη και φαίνεται
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #2035
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν βρίσκω το μήνυμα του, ίσως να τον μπερδεύω με άλλον που αυτό θεωρητικά είναι χειρότερο για την MS. Από την άλλη κάνοντας μία βόλτα από τον λογαριασμό του είδα τα ενδιαφέροντα του και μου άρεσε που επικεντρώνει στο retro (ακόμη κι αν σε μεγάλο βαθμό πια εμένα μου είναι λίγο αδιάφορο - ήτοι προσωπικά έχω ξηλώσει σχεδόν όλες τις past gen κονσόλες από τα 360/PS3 και πριν σπίτι μου), δείχνει τέλος πάντων κάτι για αυτόν. Όπως επίσης και το "main playroom" του.

    https://twitter.com/dark1x/status/1315282320304345088

    Σορυ για το off topic αλλά μου έκανε κλικ και ήθελα να το μοιραστώ. Τουλάχιστον δείχνει ότι "παίζει σε όλα τα ταμπλό" (aka platforms ακόμη και PC φυσικά) και δεν είναι PS-pony only (ή όπως άλλοι MS-fanboy).

  23. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    psx3 (14-10-2020)

  24. #2036
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο John εχει αναφερθει αρκετες φορες, ειναι μακραν ο πιο αγαπητος απο την ομαδα του DF και ειναι μακραν ο πιο αντικειμενικος. Και αυτα δεν ισχυουν για καποιο στρατοπεδο συγκεκριμενα αλλα ολα ανεξαρτητως πλατφορμας. Τουλαχιστον οσο τον εχω δει και τον εχω ακουσει εγω, ειναι ο λογος που ακομα ειμαι subscribed στο DF. Απο εκει και περα ομως ειναι το ψιλοχαος. Απο PCMR τυπους σαν αυτον που εκανε το Halo infinite video μεχρι αυτον εδω που εκανε για το Dirt. Και δεν ειναι οι μονοι.

    Υπαρχουν περιοδοι που το DF μου αρεσει αρκετα και νιωθω οτι παρεχει αξιοπιστη ενημερωση και αλλες φορες που ειναι κραυγαλεα biased. Ο John κρατα τις ισορροπιες κι ελπιζω να ειναι η φωνη που θα επικραττησει.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nek_Food (14-10-2020),panos74gr (14-10-2020),psx3 (14-10-2020),Slay (14-10-2020)

  26. #2037
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ισως το καλυτερο προσφατο παραδειγμα για την στάση του John σε συγκριση με τους αλλους δυο. Στο 9:41 εαν δεν δουλεψει το bookmark.


  27. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (14-10-2020),Valkyre (14-10-2020)

  28. #2038
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κανει μπαμ στο συγκεκριμενο οτι ειχε και μια ενοχληση ο ιδιος με την ολη φαση που εκαναν τα στραβα ματια. Ο αλλος απο πισω... "really? really? really?"

    I mean ελεος...

    30 fps... βρε βλαμμενε το Tsushima να τρεξει το PS5 στα 60fps (που απο οτι ακουσα θα το τρεξει) ακομα και χωρις καμμια απολυτως αλλαγη, ειναι generational leap μπροστα στο Halo... και το Tsushima το ειπα κυριολεκτικα τυχαια. Παρτε οποιο αλλο Sony first party θελετε. Hell... παρτε εναν σωρο απο multiplatform games... ημαρτον.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (14-10-2020),psx3 (14-10-2020),Slay (14-10-2020)

  30. #2039
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default [Next-Gen] Xbox Series S | X (10 Νοεμβρίου 2020)

    Αυτο που με ξενιζει εμενα προσωπικα στις αναλυσεις του DF και τον τροπο σχολιασμου νομιζω αποτυπωνεται ακριβως στο παραπανω βιντεο. Δεν θα το πω bias ακριβως, μια PC centric φιλοσοφια και προσεγγιση, με το που ακουσε ο αλλος ps4 exclusives πεταχτηκε να πει “στα 30fps ομως” και η αυτονοητη απαντηση δοθηκε αμεσως απο τον John.
    “It doesn’t matter”.
    Οταν το προιον σου (τα βιντεο σου δλδ) απευθυνεται και σε console gamers θα πρεπει να ξερεις τι τους νοιαζει και ποιο ειναι το ζητουμενο. Σχολιαζουν ολα τα ειδη παιχνιδιων με τα ιδια κριτηρια, λες και για το ghost of tsushima η τετοιου τυπου sony exclusives το ζητουμενο ειναι τα fps.


  31. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    psx3 (14-10-2020)

  32. #2040
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,401
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εντάξει ο Dictator είναι τρελό PC fanboy. Λες και το part 2 δεν μπορεί να τρέξει 60 fps στο ps5 και να συντρίψει οτιδήποτε θα δείξει η ms τα επόμενα 2 χρονια.

    Οι υπόλοιποι δεν μου φαίνονται biased να πω την αλήθεια. Δεν έχω δει κάτι κραυγαλεο έστω. Γενικα έχω την εντύπωση ότι θέλουν να βλέπουν την θετική πλευρά στα πάντα. Τον Dictator τον έκραζαν και ως μέλος στο resetera ως PC fanboy πριν μπει στην ομάδα.
    .

  33. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (14-10-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •