Page 101 of 164 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2001
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ο σχεδιασμός γενικά του αέρα στο Series X, είναι πιστεύω βασισμένος στο Mac Pro (ακα Trash Can) που είχε βγάλει η Apple πριν κάποια χρόνια. Φυσικά νομίζω η υλοποίηση εκεί ήταν καλύτερη, με βάση την ροή του αέρα κτλ.

    Και εγώ μετά από το PS5, με έκανε να αναθεωρήσω κάποια πράγματα. Ενώ στην αρχή είχα ακριβώς την ίδια άποψη με τον John.

    Ένας από τους λόγους που ακύρωσα είναι η αλήθεια την προ-παραγγελία.

    Τώρα, το ότι βγήκε κάποιος και είπε πως το Series X ζεματάει κτλ κτλ και δεν μπορείς να το πιάσεις. Ναι, μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο και το μηχάνημα του κυρίου που το είπε να είναι defected. Preview εκδόσεις ήταν αυτές εξάλλου. Γιατί μετά που έγινε ντόρος και ρωτάγανε και άλλους YouTubers που έχουν Preview έκδοση, αν είναι τόσο ζεστό, είπαν πως δεν είναι τόσο ακραία τα πράγματα σε καμία περίπτωση.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #2002
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


  3. The Following 3 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    john (12-10-2020),psx3 (12-10-2020),Slay (12-10-2020)

  4. #2003
    Elite john's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    PATRA
    Posts
    679
    PSN ID
    tsandler777

    Smile

    Slay προσωπικα ειμαι Xbox hater και δεν το κρυβω, μια φορα εχω πιασει Xbox στην ζωη μου και ηταν το 360 στο πλαισιο πατρας και ειχε demo το king Kong και απο τοτε δεν γουσταρω να ξαναπαιξω Xbox , παιζω πολλα χρονια μονο PlayStation εχω ολα τα playstation της πρωτες εκδοσεις και ολα δουλευουν, και δεν μου παει η καρδια να παιξω κατι αλλο χαχαχαχα αλλα αυτο ειναι προσωπικο δικο μου κολλημα, επισης δεν σημαινει οτι θα καταπιω οτι μου πλασαρει και η σονι, γτ πολλες φορες ανεβαινει στο καλαμι και πηγαινει μονη της.
    Και φυσικα ενας συναγωνισμος μεταξυ σονι και μικ μονο υγιές μπορει να ειναι στο χωρο του gaming και των παικτων με περισοτερα παιχνιδια / υπηρεσιες / προσφορες κλπ
    Και ευχομουν να εβγαινε το ΧΣΧ με καποια αποκλειστικα παιχνιδια της προκοπης , μπας και την ετσουζε λιγο την σονι και ειχε και αυτη τιποτα περισοτερα αποκλειστικα στο launch
    Και επ΄ουδενι δεν θελω να εχει καποια κονσολα προβληματα υπερθερμανσης, μπορει να συμβει και στο 5 κανεις δεν ξερει ακομα
    Απλα εκατσα και ξανα ειδα σημερα το βιντεο απο το teardown XSX και χωρις το εξωτερικο πλαστικο μαυρο κουτι του μου εμοιαζε σαν μια Κουρ@δ@ και μιση, ολα εκει μαζι το ενα πανω στο αλλο.
    Και γυρνας μετα και βλεπεις τον Ιαπωνα πως την ανοιγε πως τα τοποθετουσε στη σειρα λες και ηταν εργο τεχνης, υπαρχει ποιοτητα εχει διαφορα

    Ωραιο packaging BTW !!! Αλλα κατι για playstation ακουγα
    Last edited by john; 12-10-2020 at 18:37.



  5. #2004
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αφού βρήκαν που βρήκαν κονσόλα (broken street date?), δεν θα βρεθεί κανείς να σπάσει το NDA;

  6. #2005
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πολύ ενθουσιάζεται η Alanah για ένα feature που θα τρώει χώρο στον SSD και θα προκαλεί αχρείαστες εγγραφές στην NAND:

    https://gamingbolt.com/xbox-series-x...eing-unplugged

  7. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    WolfRathmA (12-10-2020)

  8. #2006
    Elite john's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    PATRA
    Posts
    679
    PSN ID
    tsandler777

    Default

    Απενεργοποιημενο το εχω στο ps4 το resume/suspend , απενεργοποιημενο θα το εχω και στο ps5.
    Ποτε δεν αφησα το ps4 σε αδρανεια με παιχνιδι στην μνημη, εκτος απο τις περιπτωσεις που κατεβαζω updates.
    Και δεν βρισκω και το νοημα σε αυτο το feature γτ να βαλω ενα παιχνιδι στην αναμονη? δεν μπορω να κανω ενα save και να παιξω αργοτερα?, καλως το εχουν αλλα για μενα ειναι πασο
    Θελω την κονσολα να την απενεργοποιώ τελείως.



  9. #2007
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by john View Post
    Απενεργοποιημενο το εχω στο ps4 το resume/suspend , απενεργοποιημενο θα το εχω και στο ps5.
    Ποτε δεν αφησα το ps4 σε αδρανεια με παιχνιδι στην μνημη, εκτος απο τις περιπτωσεις που κατεβαζω updates.
    Και δεν βρισκω και το νοημα σε αυτο το feature γτ να βαλω ενα παιχνιδι στην αναμονη? δεν μπορω να κανω ενα save και να παιξω αργοτερα?, καλως το εχουν αλλα για μενα ειναι πασο
    Θελω την κονσολα να την απενεργοποιώ τελείως.
    Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το suspend to RAM, απλά καίει λίγο παραπάνω ρεύμα η κονσόλα.

    Αν και εδώ που τα λέμε με τον SSD θα φορτώνουν γρήγορα τα παιχνίδια... τουλάχιστον τα cross-gen.

  10. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    john (12-10-2020)

  11. #2008
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ωραίο unboxing, ανοίγει το χάρτινο κουτί και μέσα είχε ένα πλαστικό κουτί, σαν τις μπαμπούσκες.

  12. #2009
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #2010
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Λες και ειναι γιορτη και σου εχουν φερει κανα κρασι δωρο τυλιγμένο απο τον καβαντζη! lol

    Τωρα ειδα το πως ειναι εσωτερικα το xsx και πρεπει να ομολογήσω πως ειναι λίγο το ένα πανω στο αλλο. Δεν ειμαι ειδικος αλλα δεν μου εμπνεει καμία εμπιστοσύνη.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  14. #2011

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ωραίο unboxing, ανοίγει το χάρτινο κουτί και μέσα είχε ένα πλαστικό κουτί, σαν τις μπαμπούσκες.
    Ο άλλος έκανε unboxing και του έπεσε το χειριστήριο από τα χέρια. Με έπιασε η καρδιά μου.

  15. #2012
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αφού βρήκαν που βρήκαν κονσόλα (broken street date?), δεν θα βρεθεί κανείς να σπάσει το NDA;
    Αν δεις το βίντεο του Linus, θα καταλάβεις ότι ακόμα και το unboxing είναι under NDA. Ήταν μάλλον γιατί πάει τώρα αυτό.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #2013
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Σε καταλαβαίνω, και εμένα η 1η αντίδραση σε αυτό το ύφος ήταν. Αλλα να σε ρωτήσω κάτι άλλο, αν σου έλεγαν πριν το event του Ιουλίου, ότι η MS θα δειξει το Halo που το δουλευουν 5 χρόνια, και θα έχει γραφικά 360 σε μεγαλυτερη ανάλυση, θα το πιστευες?
    Oχι δεν θα το πιστευα και εννοειται καταλαβαινω πως το λες, αλλα δεν παυουν να ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.
    Η MS την τελευταια δεκαετια παιζει να εχει βγαλει πιο πολλες κονσολες (μαζι με τα revisions) παρα exclusives. Το πλανο ειναι gamepass και hardware, χρονια προετοιμασιας και testing, δεν δινω ουτε 0,1% να εχει καποια σοβαρη βαση απο τη στιγμη που μιλαμε για λαθη που δεν θα εκανε ουτε μια αρχαρια εταιρεια.
    Δεν λεω οτι λενε ψεματα οσοι μιλουν για υπερθερμανση απλα δεν ειναι και το πλεον ελεγχομενο περιβαλλον το series x αυτη τη στιγμη για να βγαλεις σοβαρα συμπερασματα. Ειμαι σιγουρος οτι καθονται και τρεχουν παιχνιδια 20ετιας, γενικα κανουν δοκιμες επι δοκιμων σε unoptimized υλικο και ισως αυτο δημιουργει το οποιο θεμα.
    Δεν θεωρω οτι ειναι ενα θεμα που δεν μπορει να λυθει με updates/patches (αν υφισταται), ας περιμενουμε να δουμε κοντος ψαλμος αλλωστε.


  17. #2014
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εκτος απο τα κρασαρισματα , θα δειτε οτι Halo MC collection και Gears 5 αυτη την στιγμή δεν είναι συμβατα για να παιξουν στο XSX. Εχει ιδαιτερη σημασία το Gears 5, γιατι η MS κοκορευοταν εδω και μήνες για το ποσο εύκολο ήταν να το κάνουν να τρέξει enchanched στο XSX, και να μαστε 1 μηνα πριν την κυκλοφορία και το παιχνίδι ακόμα δεν μπορει να τρέξει σωστά.


  18. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (13-10-2020)

  19. #2015
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αν μπορέσετε να τον ακούσετε έχει δίκιο σε ότι λεει, και βασικά απλα αναφέρει πράγματα που ήδη ξέρουμε απο το Ars Technica, αλλα το DF όπως έκανε και με το Hali infinite προσπαθεί να μην τους δώσει την έκταση που αξίζουν. Δεν πειράζει τους περιμένει στην γωνία ο NX Gamer, ήδη τις μπηχτές τις είχαν φάει απο την παρουσιαση του Halo.


  20. #2016
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Σορυ, στις πρώτες παρουσιάσεις τα Gears, Halo και State of Decay δεν έδειχναν; Τι στράβωσε στο ενδιάμεσο;



    Τι εστί tech-demo και γιατί το retail έχει ξαφνικά θέμα;

  21. #2017
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ αυτήν την απορία έχω...
    Αφού είναι από τα πρώτα παιχνίδια που είχαν δείξει να τρέχουν στο Series X.
    Τώρα για το S και την ανάλυση, αυτές ήταν οι φοβίες μου και δεν έτρεξα να το πάρω Day One. Αν όντως ισχύουν θα περιμένω ένα γερό price drop του Series X για να προβώ σε αγορά Xbox.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. #2018
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Σορυ, στις πρώτες παρουσιάσεις τα Gears, Halo και State of Decay δεν έδειχναν; Τι στράβωσε στο ενδιάμεσο;
    Η πραγματικότητα στράβωσε. Οπως έχω ξαναπει η MS χρησιμοποιεί μια λύση με VM για το emulation των παλιών παιχνιδιών. Αυτό έχει και τα καλά του (καλυτερες αναλυσεις/ frame rate/ HDR) αλλά εχει και τα κακά του καθώς ΚΑΘΕ παιχνίδι θα πρέπει να δουλευτει για να γίνει συμβατό. Τότε απλά τους έδειξαν ένα μικρό κομμάτι του παιχνιδιού που έπαιζε enhanced, με την υποσχεση οτι ολα τα παλια παιχνίδια θα είναι έτσι. Αλλα όπως και με άλλες υποσχέσεις της MS και αυτή πλαστή αποδυκνείεται, τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον.

    Αν το σκεφτεις έχει πολύ πλάκα να έχεις αφιερώσει τόσο κόπο, τόσο marketing για αναδειξεις οτι εισαι προς τα πισω συμβατός, και ο ανταγωνιστής σου, χωρις μεγάλα λόγια και φανφάρες σου πετάει 4000 συμβατα παιχνίδια στο launch. Πραγματικά μου θυμίζει τον λαγό με την χελώνα το όλο σκηνικό, και δεν είναι το μόνο. Το όλο marketing του 12TF most POWER, έπεσε σαν χάρτινος πύργος πρώτα με το Hali infinite, και τώρα με το Dirt 5 και όχι μόνο. Τι αλλο να θυμηθω? αααα ναι το Smart Delivery, που δουλευει εαν ο εκάστοτε dev το επιθυμει, γιατί εαν δεν το επιθυμεί σε χρεώνει κανονικά για next gen patch.

  23. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (13-10-2020)

  24. #2019
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οτι γενικα η MS θυμιζει τους πλασιε που μπουκαρουν στο σπιτι σου και σου πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες με ψιλα γραμματα, η αληθεια ειναι οτι το κανει. Μενει να δουμε σε τι βαθμο...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (13-10-2020),psx3 (13-10-2020)

  26. #2020
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εκτος απο τα κρασαρισματα , θα δειτε οτι Halo MC collection και Gears 5 αυτη την στιγμή δεν είναι συμβατα για να παιξουν στο XSX. Εχει ιδαιτερη σημασία το Gears 5, γιατι η MS κοκορευοταν εδω και μήνες για το ποσο εύκολο ήταν να το κάνουν να τρέξει enchanched στο XSX, και να μαστε 1 μηνα πριν την κυκλοφορία και το παιχνίδι ακόμα δεν μπορει να τρέξει σωστά.
    Η αλήθεια είναι ότι το Gears 5 έχει αρκετά low-level GPGPU προγραμματισμό (έχει τεχνικές που χρησιμοποιεί και το Uncharted 4), οπότε μπορώ να καταλάβω γιατί ενδεχομένως σπάει.

    Αυτό που ΔΕΝ καταλαβαίνω είναι γιατί η MS κοκορεύεται ότι πιάνει 120 fps το online MP του Gears 5, ενώ το παιχνίδι δεν δουλεύει σωστά/κρασάρει; False advertising much;

    Λες και το online MP του Uncharted 4 δεν μπορεί να πάρει patch να πάει από τα 60 στα 120 fps αν θέλουν...

    Όσο για το Yakuza, αν αρχίσανε από τώρα τα 900p σε cross-gen games, δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει στην πορεία με τα truly next-gen games. Εκείνο το DirectML αγνοείται ακόμα;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •