Page 55 of 164 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1081
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Οχι Βαγγέλη δεν ηταν σε καμμια περιπτωση επιπέδου Halo.
    Και αποτυπώθηκε σε δημοφιλία.
    To impact σε ποιοτητα που ειχε το πρωτο Ηalo δεν μπορει να το εχει κανενα απο τα killzone/resistance συμφωνοι.

    Τα killzone 2 και R3 ειναι εξισου καλα τουλαχιστον με το μεσο halo, αν βαλεις και τα τελευταια μεσα.

    Εχει παιξει το Resistance 3?
    Μην κοιτας το μετριο δευτερο μερος.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δε νομιζω. Σε αυτη τη γενιά υπαρχει η υποδομή και το καύσιμο ωστε ολα τα παιχνίδια να ειναι 60αρια.
    Πρεπει να δείξει εξωφρενικά γραφικά ενα studio για να δικαιολογήσει 30 κατ έμε.
    Ακομα και το tech demo της Epic 30fps ετρεχε. To ιδιο και το horizon του ps5. Το ιδιο πιθανοτα θα δεις και στο hellblade αν θες να δεις γραφικα.
    .

  2. #1082
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Βρε συ Γιάννη και Βαγγέλη, τι συζητάτε για να καταλάβω δηλαδή;

    Τι σχέση έχουν αυτά που λέτε με το XsX;

    Εμπλέκεστε σε μια ανούσια αντιπαράθεση για τα γούστα σας (30 fps / 60 fps και τι γραφικά μπορεί να προσφερθούν στο ένα ή στο άλλο mode).

    Τι νόημα έχει; Θα δούμε στην πράξη τα αποτελέσματα και την προτίμηση των καταναλωτών.

    Το ΜΕΓΑ θέμα είναι άλλο: η αλλαγή στρατηγικής σε "τμήμα πώλησης συνδρομών", από "τμήμα πώλησης Xbox κονσολών" με ότι αυτό συνεπάγεται στους χρήστες Xbox εδώ και 19 χρόνια περίπου.

    Ο psx3 κι εγώ, αναλύσαμε και αποδείξαμε τις τεράστιες διαφορές των μηχανημάτων.
    ΟΚ, χεστήκαμε για την ανάλυση-απόδειξη κάλλιστα μπορεί να πει κάποιος............

    .........εντούτοις η ανάλυση-απόδειξη + την αλλαγή στρατηγικής, σημαίνει ότι αλλάζει η νοοτροπία της MS απέναντι στους υφιστάμενους πελάτες της (τους λιγότερους πλέον σε σύγκριση με PS4/Switch).

    ΕΚΕΙ είναι το ζουμί.

    Αν θέλετε επικεντρωθείτε σε αυτό. (δεν το επιβάλλω, απλώς το προτείνω)

    Τώρα τα 30 τα 60 τα εξωφρενικά γραφικά.....μένει να τα δούμε.
    Το gameplay πουλάει κονσόλες.

    Δεν πουλάνε τα αριθμολαγνικά γραφικά.

    Αν πούλαγαν τότε το Xbox One X θα είχε γ@μήσει και δείρει σε πωλήσεις και το Switch και το PS4. Σκεφτείτε μόνο ότι το Switch παρόλο που έχει τα χειρότερα γραφικά σε σχέση με το Xbox και το PS4, μέσα σε 3,5 χρόνια έχει ξεπεράσει τις πωλήσεις του Xbox.

    Σκεφτείτε ότι αρκετοί 3rd publishers αποφάσισαν να βγάλουν πολλούς τίτλους, χιλιοπετσοκομμένους σε γραφικά-απόδοση, στο Switch. Γιατί; Μήπως τους ενδιέφερε ότι τα παιχνίδια θα είναι πετσοκομμένα; Όχι. Τους ενδιαφέρει η πελατειακή βάση.

    Για σκεφτείτε το λιγάκι...........και τι σημαίνουν όλα αυτά + τα ποστ ανάλυσης του psx3 κι εμένα + την αλλαγή στρατηγικής σε πωλήσεις συνδρομών........σε βάθος χρόνου για τους πελάτες του Xbox.

  3. #1083

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    To impact σε ποιοτητα που ειχε το πρωτο Ηalo δεν μπορει να το εχει κανενα απο τα killzone/resistance συμφωνοι.

    Τα killzone 2 και R3 ειναι εξισου καλα τουλαχιστον με το μεσο halo, αν βαλεις και τα τελευταια μεσα.

    Εχει παιξει το Resistance 3?
    Μην κοιτας το μετριο δευτερο μερος.
    Η πρωτη τριλογία του master chief ηταν επική. Δεν λες οτι κάποιο ηταν καλύτερο απο το αλλο.
    Ηταν θεϊκά και ολοκλήρωσαν την ιστορια. Το 4 που ξεκίνησε νεο story ηταν καλο αλλα οχι στο ιδιο επίπεδο.
    Μετα η καταστροφή του 5.
    Ναι εχω παίξει και τα resistance και τα killzone.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (03-08-2020)

  5. #1084
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιαννη καλυτερα προετοιμασε τον εαυτο σου γιατι θα δεις πολλα 30 fps παιχνιδια και σε αυτην την γενια...



    Πριν λιγο καιρο "καποιοι" νομιζαν οτι το Assassins Creed Valhala θα βγει στα 120 FPS στο XSX, μεχρι που αναγκαστηκε να βγει η Ubisoft και να τους προσγειωσει ανωμαλα λεγοντας οτι το παιχνιδι θα ειναι 30 fps και θα δουμε τι και αν και πως...

    Καταλαβες τωρα πιστευω. Και μιλαμε για cross gen παιχνιδι. Σιγουρα θα μπορει να τρεξει 60 καρε πιστευω. Δεν το συζηταμε. Αλλα γενικα κρατατε μικρο καλαθι συνολικα στη γενια. Θα δουμε πιστευω περισσοτερα 60 fps και σιγουρα πολλα παιχνιδια θα προσφερουν 2 Modes (fidelity/performance) αλλα οκ τα 30 καρε δεν θα φυγουν ετσι απλα.

  6. #1085

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Γιαννη καλυτερα προετοιμασε τον εαυτο σου γιατι θα δεις πολλα 30 fps παιχνιδια και σε αυτην την γενια...

    Πριν λιγο καιρο "καποιοι" νομιζαν οτι το Assassins Creed Valhala θα βγει στα 120 FPS στο XSX, μεχρι που αναγκαστηκε να βγει η Ubisoft και να τους προσγειωσει ανωμαλα λεγοντας οτι το παιχνιδι θα ειναι 30 fps και θα δουμε τι και αν και πως...

    Καταλαβες τωρα πιστευω. Και μιλαμε για cross gen παιχνιδι. Σιγουρα θα μπορει να τρεξει 60 καρε πιστευω. Δεν το συζηταμε. Αλλα γενικα κρατατε μικρο καλαθι συνολικα στη γενια. Θα δουμε πιστευω περισσοτερα 60 fps και σιγουρα πολλα παιχνιδια θα προσφερουν 2 Modes (fidelity/performance) αλλα οκ τα 30 καρε δεν θα φυγουν ετσι απλα.
    Εν τω μεταξυ χθες τερμάτισα για εκατομμυριοστή φορα το resident evil 4 (τα χω πάρει ολα απ την αρχη)
    Και κάθομαι και συζητάω για γραφικά και frames.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1086
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εν τω μεταξυ χθες τερμάτισα για εκατομμυριοστή φορα το resident evil 4 (τα χω πάρει ολα απ την αρχη)
    Και κάθομαι και συζητάω για γραφικά και frames.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εμ, είδες;
    Το gameplay είναι που ελκύει τον gamer.

    Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις (κι εγώ λαχταρώ γραφικάρες και αποδόσεις στα 60 fps, άλλωστε έχω δηλώσει δημοσίως -όχι μόνο εδώ γραπτώς, αλλά και προφορικώς σε συνέδρια και meetings- ότι είμαι οπαδός των 60 fps / συνήθεια που μου έμεινε από τα coin-op).

    Εντούτοις, οφείλω να παραδεχτώ κι εγώ κι εσύ και όλοι μας, ότι το gameplay είναι που πουλάει.
    ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

    Βέβαια, πρέπει να υπάρχει και μια ισορροπία έτσι;

    Δεν γίνεται να βγάλεις παιχνίδι με γαμάτο gameplay και αίσχος γραφικά.
    Όπως και να το κάνουμε χτυπάει άσχημα στο μάτι.
    Και ακόμη χειρότερα, δεν πείθεται ο gamer να βάλει το χέρι στην τσέπη για νέα κονσόλα βλέποντας άσχημα γραφικά. (αναφέρομαι στο Halo)

    Συνοψίζω: σε "νιώθω" όταν μιλάς για γραφικά και τι εννοείς, όπως κι εσύ "νιώθεις" ότι το gameplay είναι ο βασιλιάς.
    Σκέτος βασιλιάς όμως, δηλαδή με γραφικά αίσχος.......είναι ξεβράκωτος βασιλιάς που δεν πουλάει κονσόλες.

    Αλλά για κάτσε;
    Μήπως η MS δεν ενδιαφέρεται πλέον να πουλάει κονσόλες, όσο στο παρελθόν;
    Think about it...

  8. #1087
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Θυμαμαι ησουν fan του killzone 2 περισσοτερο απο το Halo. Τι αλλαξε? Θα σου πω εγω. Η πλατφορμα που υποστηριζεις καθε φορα
    Ποτε δεν ήμουν fan του Killzone, αλλο το γεγονος πως το Killzone 3 ειχε καλυτερα γραφικά απο το Halo 3, αλλο το ένα αλλο το άλλο. Απο την άλλη έχω παιξει περισσοτερα Halo παρά Killzone, fan του Killzone δεν μπορώ να πως ειμαι, του Halo ισως, των Half Life σαφώς ναι. Επισης ειναι γεγονος πως ο αποηχος των πρώτων Halo ειναι ακομα ζωντανός, αυτά τα παιχνιδια έχουν gameplay μπροστά απο πάρα πολλα σημερινα shooters, με εξαιρέσεις οπως το Doom. Επαιζα πριν 3 μήνες το Halo CE remastered, και ήταν κατι το αξιοθαύμαστο το ποσο καλό ήταν παιχνιδι, gunplay για σεμινάριο, τι να λεμε το παιχνιδι διδάσκει.

  9. #1088
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εν τω μεταξυ χθες τερμάτισα για εκατομμυριοστή φορα το resident evil 4 (τα χω πάρει ολα απ την αρχη)
    Με τα remakes φανταζομαι των 1-2-3

    λογικα θα ακολουθησει και το 4.
    .

  10. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (03-08-2020)

  11. #1089
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Eκεινα τα Halo θα μεγαλουργούσαν τοτε και στα 60fps, θα ήταν ακομη καλύτερα. H sony παράτησε τα killzone/resistance γιατι ειδε πως δεν μπορούσε να δώσει κάτι παραπάνω η guerrila/insomniac σε αυτά τα games, δεν τραβούσαν αλλο. Το Halo ειναι τεράστιο ονομα και δεν υπάρχει καμια συγκριση με Killzone/Resistance ως προς αυτο, ειναι αστειο και μόνο να το συζητάμε. Τα Halo συνεχιζουν ακομη να σημειώνουν πολύ μεγάλη επιτυχια σε πωλήσεις, και πλέον σε δυο πλατφορμες, xbox και pc.
    Είναι προφανές ότι μιλάς για το Halo MCC...

    Το Halo 5 γιατί δεν το φέρνουν στα PC; Μήπως γιατί δεν στέκεται αντάξιο του ονόματος της σειράς; Εσύ δηλαδή δεν βλέπεις καμία κατρακύλα στην σειρά;

    Και δώσε higher fps στον κόσμο μπας και κρύψουν την πτώση στην ποιότητα. Δεν αρκούν τα 60, λες κι έχει πολύς κόσμος τηλεοράσεις που θα αποδώσουν 120 fps.

    @L-X

    Ωραία ανάλυση, δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Έλεγα μήπως ήταν απλά τσιγκουνιά στο κατασκευαστικό κόστος (μερικά memory modules θα είναι 2GB και κάποια άλλα 1GB), συν ότι δεν θέλουν να φουσκώσουν κι άλλο το μέγεθος της APU με πιο ευρύ memory controller.

    Διαφημίζουν δήθεν 320-bit bus και η ταχύτητα δεν είναι ενιαία σε όλο το εύρος. Ακούει και ο κάθε αδαής 12 τεραφλόπια (θυμίσου εποχές bit wars, μέχρι και το Jaguar 64-bit τι διαφήμιζε το marketing) και ψαρώνει. Τότε bits, σήμερα flops.

    Συμφωνώ επίσης ότι είναι λίαν ανησυχητική η αφαίρεση του "XBOX" από το Game Pass. Είναι λες και προετοιμάζουν ψυχολογικά τον κόσμο για αυτό που έρχεται.

    Κρίμα τα λεφτά (αρκετά δις $$$) που σκάσανε στην AMD για semi-custom APU αν το πάνε εκεί τελικά.

    @Val

    Ακριβώς αυτό λέω, ότι κάποτε έβγαινε νέο Halo και γινόταν σεισμός στην αγορά video games.

    Τώρα γίνεται αντικείμενο χλευασμού με memes. Και δεν είναι κατάντια αυτό το πράγμα;

    Δεν είδα κανέναν να βγάζει memes για το νέο Flight Simulator.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Θα παρω ομως την ευκαιρία για να πω οτι το να μιλαμε σημερα για 30 FPS ειναι σαν να μιλαμε το 2013 για 720p.
    Και θυμάσαι τι τρολλαρισμα έπεφτε τοτε για τα 720p.
    Ωραια αυτα που λες αλλα θα πω οτι οχι τα 30 FPS δεν ειναι αποδεκτά σε αυτη τη γενιά απο κανεναν.
    Περιμένεις δηλαδή ότι θα πάνε όλα τα next-gen games στα 60 fps; Λόγω της Zen 2 CPU;

    Όπως έχουν πει και άλλοι πριν από εμένα, αυτό εξαρτάται από τον developer και τι θέλει να πετύχει. π.χ. το Halo 5 όντως το πήγαν στα 60 fps με αδύναμη Jaguar CPU.

    Δεν προδικάζει το framerate την επιτυχία μιας σειράς.

    Προσωπικά δεν συμφωνώ ότι φταίει η CPU για τα 30άρια. Σε αυτή την γενιά είδαμε περισσότερα 60άρια με Jaguar και στην επόμενη λογικά θα συνεχιστεί αυτή η τάση.

    Διαφωνώ όμως με όσους πιστεύουν (η PCMR γενιά του Linus που καυτηρίασε ο Λευτέρης) ότι ξαφνικά αποκτήσαμε 60 fps arcade gaming με τους AMD Zen & Intel Core. Πιο πριν δηλαδή δεν υπήρχε;

    60 fps gaming υπάρχει από την εποχή του Motorola 68000 (πόσες χιλιάδες φορές γρηγορότερος είναι ο Jaguar?) σε arcade boards με ένα σωρό co-processors.

    Άντε τώρα να εξηγήσεις στην PCMR τι εστί co-processor, που είναι όλοι μαθημένοι σε CPU-centric φιλοσοφία (CPU = το παιδί για όλες τις δουλειές).

    Είμαι λοιπόν της άποψης ότι αν οι developers δεν φοβούνται το crunch και θέλουν να παραδώσουν ένα μεγάλο next-gen leap (ND & Rockstar μου έρχονται στο μυαλό), τότε θα ξεζουμίσουν τον Zen 2 στο 100% με 30 fps target και θα δεις AI/NPC count/physics από άλλο κόσμο.

    Αν έχουν θέμα με το crunch (κάποιοι σίγουρα θα έχουν, άνθρωποι είναι), θα παραδώσουν 60 fps με λιγότερο ανεπτυγμένο κόσμο και λίγο χειρότερα γραφικά. Τώρα αν το PR/marketing της εκάστοτε εταιρίας βγει και το αποδώσει στον Zen, δεν αλλάζει την ουσία των παραπάνω.

    Υπενθυμίζω ότι το PSVR έχει games κλειδωμένα στα 60 fps minimum (κάποια 90 ή 120 fps), ούτε 1 fps παρακάτω. Το Skyrim VR παίζει στα 60 fps, ενώ το Skyrim PS4 παίζει στα 30 fps. Φταίει η CPU για το δεύτερο;

  12. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (03-08-2020),spartan (03-08-2020),Valkyre (03-08-2020)

  13. #1090

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Με τα remakes φανταζομαι των 1-2-3

    λογικα θα ακολουθησει και το 4.
    Αυτο ακριβως (Σχεδον) γιατι ξεκίνησα απο το Zero


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (03-08-2020)

  15. #1091
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Ποτε δεν ήμουν fan του Killzone
    Περισσοτερα ποστς υπερ του killzone 2 δεν εχω δει απο μελος σε φορουμ παγκοσμιως. Ελιωνες και το online. Αλλος BB εισαι?

    Ε τελικα εχεις παιξει περισσοτερα halo, γιατι ειναι περισσοτερα.

    PS5 θα παρεις?

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αυτο ακριβως (Σχεδον) γιατι ξεκίνησα απο το Zero
    Oτα φτασεις στα 7-8 να τα παιξεις σε PSVR1 ή 2. Thank me later. Η βρισε με later τεσπα
    Δεν ξερω κατα ποσο ευχαριστη θα ειναι η εμπειρια.
    .

  16. #1092
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @psx3

    Του φούστη, 60 fps είχαμε ακόμα και Z80 CPU αλλά και 6502 CPU.

    θυμίζω: Z80 CPU είχαν οι Spectrum και Amstrad, ο δε Commodore 64, Apple II, Gameboy είχαν 6502 CPU.
    Είπατε κάτι;
    42-44 χρόνια πριν τεχνολογία.

    Τρισεκατομμύρια φορές δυνατότερος ο "χρέπι" Jaguar.
    Και τετράκις ο ZEN 2.

    ΚΑΘΑΡΗ επιλογή των dev είναι τα 30άρια ή τα 60άρια.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    PDS (03-08-2020),psx3 (03-08-2020)

  18. #1093
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν ξερω γιατι σε καθε νεα γενια χρειαζεται να λεμε το ιδιο πραγμα εντωμεταξυ. Οτι ειναι επιλογη των devs και οχι θεμα hardware.
    .

  19. #1094
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    ΚΑΘΑΡΗ επιλογή των dev είναι τα 30άρια ή τα 60άρια.
    Καθαρή επιλογη ειναι αφου οσο να ναι στα 30 fps μπορουν να δώσουν καλύτερα γραφικά. Δεν ανακαλύψαμε τον τροχό.

  20. #1095
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Καθαρή επιλογη ειναι αφου οσο να ναι στα 30 fps μπορουν να δώσουν καλύτερα γραφικά. Δεν ανακαλύψαμε τον τροχό.
    Αυτό δεν λέμε πάρα πολλά χρόνια;

    Όπως είπε και ο PDS, σε κάθε νέα γενιά κονσολών παθαίνουμε αμνησία και πρέπει κάποιοι (όπως ο υποφαινόμενος) να υπενθυμίζουμε τα ίδια και τα ίδια.

  21. #1096
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν ξερω γιατι σε καθε νεα γενια χρειαζεται να λεμε το ιδιο πραγμα εντωμεταξυ. Οτι ειναι επιλογη των devs και οχι θεμα hardware.
    Νομίζω αυτή την γενιά έχουμε την κονσόλα που μπορεί να ξεφύγει από αυτό το στάνταρ 30 δεν λέω να πάμε 120 αλλά τα 60 να γίνουν επιτέλους το στάνταρ κ όχι τα 30.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Giannis1979 (03-08-2020)

  23. #1097
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Νομίζω αυτή την γενιά έχουμε την κονσόλα που μπορεί να ξεφύγει από αυτό το στάνταρ 30 δεν λέω να πάμε 120 αλλά τα 60 να γίνουν επιτέλους το στάνταρ κ όχι τα 30.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πιστευεις οτι το PS4 δεν μπορουσε να παιξει 60 fps παιχνιδια? Μπορουσε. Και πιο ομορφα θα ηταν απο τα παιχνιδια του PS3. Απλα δεν θα ηταν τοσο ομορφα οπως αυτα που εχουμε τωρα στο PS4.

    Δεν αλλαζει κατι. Σε καθε γενια το ιδιο πραγμα συμβαινει.

    Καταλαβαινω οτι θες να πεις οτι πλεον φτασαμε στο σημειο που η αναλυση δεν αποτελει παραγοντα μαρκετινγκ, τουλαχιστον οχι στον ιδιο βαθμο με τις προηγουμενες 2 γενιες, αλλα εγω αμφιβαλλω εαν οι devs θα επιλεξουν να τρεξουν τα παιχνιδια τους 4Κ@60 εαν δουν οτι στα 4Κ@30 η διαφορα ειναι μεγαλη στο fidelity.

  24. #1098
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πλέον η (native) ανάλυση δεν θα παίξει ρόλο, γιατί έχουμε έξυπνες λύσεις AI upscaling με εντυπωσιακά αποτελέσματα. Δεν είναι καν αυτοσκοπός το native 4K.

    Αυτό το λέω για όσους περιμένουν επανάληψη του 2013 από την ανάποδη...

  25. #1099
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πιστευεις οτι το PS4 δεν μπορουσε να παιξει 60 fps παιχνιδια? Μπορουσε. Και πιο ομορφα θα ηταν απο τα παιχνιδια του PS3. Απλα δεν θα ηταν τοσο ομορφα οπως αυτα που εχουμε τωρα στο PS4.

    Δεν αλλαζει κατι. Σε καθε γενια το ιδιο πραγμα συμβαινει.

    Καταλαβαινω οτι θες να πεις οτι πλεον φτασαμε στο σημειο που η αναλυση δεν αποτελει παραγοντα μαρκετινγκ, τουλαχιστον οχι στον ιδιο βαθμο με τις προηγουμενες 2 γενιες, αλλα εγω αμφιβαλλω εαν οι devs θα επιλεξουν να τρεξουν τα παιχνιδια τους 4Κ@60 εαν δουν οτι στα 4Κ@30 η διαφορα ειναι μεγαλη στο fidelity.
    Αν ρωτάς για μένα ποτέ δεν ήμουν φαν των γραφικών δλδ το Days gone με το Uncharted δεν το είδα διαφορετικα, μην σου πω ότι το Days gone μου άρεσε περισσότερο με αυτά τα γραφικά που είχε από το Uncharted. Αλλά καταλαβαίνω ότι δεν θα είχε πολύ καλό αποτέλεσμα στο ps4 αν έπαιζαν 60fps τώρα μπορούμε να δούμε καλύτερα γραφικά με 60fps, τώρα αν θέλετε να δείτε γραφικά στον Θεό αρκεί να έχει 30 fps εμένα δεν μου αρέσει καθόλου, θέλω στάνταρ τα 60fps σε αυτή την γενιά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. #1100
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πλέον η (native) ανάλυση δεν θα παίξει ρόλο, γιατί έχουμε έξυπνες λύσεις AI upscaling με εντυπωσιακά αποτελέσματα. Δεν είναι καν αυτοσκοπός το native 4K.

    Αυτό το λέω για όσους περιμένουν επανάληψη του 2013 από την ανάποδη...
    Kι εγω εχω πει πολλες φορες οτι δεν με απασχολει η αναλυση και οτι προτιμω χιλιες φορες καποιο upscaling method, checkerboarding κλπ. Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι οτι ακομα θα αποτελει marketing material... και οτι θα παιξει ρολο αν πανω στο κουτι λεει native 4K και οχι κατι λιγοτερο.

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αν ρωτάς για μένα ποτέ δεν ήμουν φαν των γραφικών δλδ το Days gone με το Uncharted δεν το είδα διαφορετικα, μην σου πω ότι το Days gone μου άρεσε περισσότερο με αυτά τα γραφικά που είχε από το Uncharted. Αλλά καταλαβαίνω ότι δεν θα είχε πολύ καλό αποτέλεσμα στο ps4 αν έπαιζαν 60fps τώρα μπορούμε να δούμε καλύτερα γραφικά με 60fps, τώρα αν θέλετε να δείτε γραφικά στον Θεό αρκεί να έχει 30 fps εμένα δεν μου αρέσει καθόλου, θέλω στάνταρ τα 60fps σε αυτή την γενιά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εσυ ομως οπως πολυ ομορφα ειπες δεν εισαι φαν των γραφικων (και καλα κανεις εδω που τα λεμε). Ομως τα γραφικα εξακολουθουν να σπρωχνουν κονσολες και να τις διαφημιζουν. Ολη μερα σημερα αυτο που συζηταμε πανω κατω ειναι η ισχυς των κονσολων και αρα, τι αλλο, τα γραφικα τους.

    Θα δουμε. Κι εγω θελω περισσοτερα 60 καρε. Αλλα νομιζω οτι ακομα και αν παγιωθουν στην αρχη της γενιας, προς το δευτερο μισο με το τελος της παλι θα εμφανιστουν τα 30 καρε για να προσφερουν καλυτερα και πιο ανανεωμενα γραφικα. Εκτος και αν αρχισουν να κοβουν με αλλο τροπο, πχ αναλυσεις και επιστρεψουν πισω τιποτα 1440ρ και δεν ξερω εγω τι αλλο.

    Θα δουμε. Παντως εγω κραταω μικρο καλαθι.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (03-08-2020),obione (04-08-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •