Page 44 of 164 FirstFirst ... 344041424344454647485494144 ... LastLast
Results 861 to 880 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #861
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν είπαν πάντως κάτι για GAAS στην παρουσίαση εκτός αν εγώ δεν το πήρα χαμπάρι.
    Από που υπάρχει αυτή η πληροφορία;;;
    Για μένα νομίζω θα είναι απογοητευτικό αν το Halo το γυρίσει σε GAAS...
    Halo Infinite is the start of a platform for the future, 343 Industries' Chris Lee confirmed. Lee said that Infinite will grow over time versus going with numbered Halo titles.

    "Halo Infinite is the start of our platform for the future. We want Infinite to grow over time, versus going to those numbered titles and having all that segmentation that we had before," Lee said.
    "It's really about creating Halo Infinite as the start of the next ten years for Halo and then building that as we go with our fans and community," he added.

    https://www.altchar.com/game-news/ha...s-a8HoN8x6ASEO

  2. #862
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μάλιστα... Τι να πω...
    Προφανώς στοχεύει σε τελείως άλλο κοινο..
    Spoiler!

  3. #863

    Default

    Μπήκα να ποστάρω κάνα νέο για την κονσόλα αλλά βλέπω ότι συνεχίζει το χώσιμο. Οπότε άκυρο! Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει το θέμα άμα είναι να τρώει τόσο μίσος και μηδέν ενημερωση. Τσάμπα χώρο πιάνει,άσε που είμαστε 2 το πολύ 3 που μας ενδιαφέρει το xsx. Καθαρά με λογική μιλάω,ούτε ειρωνεία ουτε τίποτα.

  4. #864
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν σε εμποδίζει κανείς αν θέλεις να ποστάρεις κάποιο νέο,
    το χώσιμο λογικό το βρίσκω, δεν γίνεται να διατυμπανίζεις ότι έχεις περισσότερα τεραφλόπια και να δείχνεις αυτή την ποιότητα παιχνιδιών.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    cocous (24-07-2020),mihalis13 (24-07-2020),Snk (24-07-2020)

  6. #865
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Μπήκα να ποστάρω κάνα νέο για την κονσόλα αλλά βλέπω ότι συνεχίζει το χώσιμο. Οπότε άκυρο! Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει το θέμα άμα είναι να τρώει τόσο μίσος και μηδέν ενημερωση. Τσάμπα χώρο πιάνει,άσε που είμαστε 2 το πολύ 3 που μας ενδιαφέρει το xsx. Καθαρά με λογική μιλάω,ούτε ειρωνεία ουτε τίποτα.
    Μίσος που είδες? άλλωστε γιατί να μισούμε μια εταιρία που μας κάνει να γελάμε?

    Σοβαρά τώρα, το μίσος ταιρίάζει να το έχουν οι Xbox fans μετά απο την χθεσινή παρουσίαση, που για μια ΑΚΟΜΗ φορα τους υποσχέθηκαν τον ουρανο με τ'αστρα και δεν τους παρέδωσαν τίποτα. Πες μου ειλικρινά επειδή είσαι αρκετά χρόνια στο παρόν forum, εαν εβγαινε η ND και παρουσίαζε ξέρω γω Uncharted 5 με τα γραφικα που ειδαμε στο Halo Infinite τι πιστευεις οτι θα γίνονταν εδω μέσα? Θα δικαιολογούσαμε την ND? ή θα τους κράζαμε χωρίς αύριο?

    Να σου θυμίσω ότι το ανελέητο κράξιμο και οι χλιαρες προπαραγγελίες εκαναν την MS να πάρει πίσω όλες τι σκατένιες της πολιτικες με τα DRM το 2013. Εαν εισαί συνεχώς με μια στάση "κάντε υπομονή του χρόνου θα ειναι καλύτερα" αυτό φέρνει αποτελέσματα σαν την χθεσινή παρουσίαση.

  7. #866
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δηλαδή πρέπει να αποθεώσουμε την MS για χθεσινό event;;
    Για μένα το Halo ήταν απογοήτευση. Θα το παίξω μεν αλλά δεν ήταν κάτι next gen... Με το ζόρι current gen.. Και δεν με ενδιαφέρουν 4Κ/60fps.. Texture pop ups δεν έπρεπε να είχε.
    Από την obsidian τι να πω; Είδα ενα πολλά υποσχόμενο trailer αλλά ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα για το παιχνίδι.
    Κρατάω σίγουρα το medium που φαίνεται πολλά υποσχόμενο. Τώρα δεν μου έρχεται άλλο παιχνίδι στο μυαλό αλλά σίγουρα 4-5 μου άρεσαν
    Spoiler!

  8. #867

    Default

    Κοίτα έκανε κάμποσα reveals τα οποία εμένα με ενδιαφέρουν και μάλιστα πολύ,εγω αυτά κοιτάω,μάλιστα στο ξαναειπα χτες αυτο. Halo fan δεν είμαι αλλά ναι θα μπορούσαν να δείξουν κάτι καλυτερο.
    Και odytsak ναι με εμποδίζουν το ειρωνικά σχόλια και δε θέλω να ποστάρω κάτι.

  9. #868

    Default

    Παιδιά πιάστε λίγο τι λέω και δε μίλησα για αποθέωση,λίγο να καταλαβαινομαστε εδώ μέσα γιατί κάποιοι ξέρω ότι είστε κοντά στα 40,δεν είστε παιδιά. Να διαβάζω για δαιμονισμενες κατσίκες τώρα,σοβαρά δλδ,κάπου να έχουμε και ένα επίπεδο.

  10. #869
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Παιδιά πιάστε λίγο τι λέω και δε μίλησα για αποθέωση,λίγο να καταλαβαινομαστε εδώ μέσα γιατί κάποιοι ξέρω ότι είστε κοντά στα 40,δεν είστε παιδιά. Να διαβάζω για δαιμονισμενες κατσίκες τώρα,σοβαρά δλδ,κάπου να έχουμε και ένα επίπεδο.
    Δαιμονισμένες κατσίκες εγώ το είπα και μάλιστα δεν ήταν ειρωνικό. Απλά μου άρεσε το τρέιλερ και μου έκανε εντύπωση που η κατσίκα έτρωγε τον λύκο. Γιατί σε πείραξε?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #870
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν θες να ποστάρεις δεν σε εμποδίζει κανείς.
    Αν δες θες πάλι δεν σε υποχρεώνει κανείς.
    Κάποιοι δεν μείναμε ευχαριστημένοι από αυτά που είδαμε, η MS δυστυχώς για αυτήν είναι στην θέση που πρέπει να αποδείξει πράγματα σε αντίθεση με την Sony και την Nintendo (που btw δεν μου αρέσουν καθόλου τα παιχνίδια της)
    Για μένα δεν είχε περιθώριο για άλλη ευκαιρία. Δεν είναι ο τραγέλαφος του 2013 που την πήραν με τις ντομάτες (που αν δεν την έπαιρναν θα βλέπαμε ωραίες πολιτικές με DRM κλπ...)
    Ειναι σε καλύτερη τροχιά σαφώς αλλά όταν επί 8 μήνες διατυμπανίζεις τα 12TF συγνώμη αλλά πρέπει και να τα δείξεις.. Μπορεί σε 3-4 χρόνια να τρίβουμε τα μάτια μας με τα παιχνίδια. Αυτή την στιγμή όμως δεν μπορεί να πει κανείς κάτι τέτοιο.

    Εσένα σου άρεσε και καλά έκανες. Δικαίωμα όμως του καθενός να μην του άρεσε ή να απογοητεύτηκε.
    Προσωπικά δεν απογοητεύτηκα γιατί κάτι τέτοιο περίμενα. Για μένα το game pass όσο consumer friendly και αν φαίνεται εκ πρώτης όψεως, είναι από τις υπηρεσίες που δεν μου αρέσουν και θεωρώ πως θα κάνουν κακό στο gaming...
    Last edited by mihalis13; 24-07-2020 at 14:29.
    Spoiler!

  12. #871
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default



    Συγνώμη ρε παιδιά. Στο 1:25 λεπτό του τρέιλερ τι βλέπουμε?
    Μπορεί να είναι και Ελάφι.
    Εντάξει δηλ τώρα. Σας πείραξε η κατσίκα. Τότε είναι δεινόσαυρος. Τι να πω άλλο.



    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to cocous For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020)

  14. #872

    Default

    Καλώς,δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Ουτε να συζητησω περαιτέρω για το θέμα,νομίζω το υπεραναλυσαμε.


  15. #873
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post

    Συγνώμη ρε παιδιά. Στο 1:25 λεπτό του τρέιλερ τι βλέπουμε?
    Μπορεί να είναι και Ελάφι.
    Εντάξει μάλλον ελάφι είναι, αλλα ναι θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν κατάλαβα που ακριβώς ενόχλησε το σχόλιο σου.

  16. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    cocous (24-07-2020)

  17. #874

    Default

    Πιάστηκα απλά από μια φράση,μη μένετε σε αυτο. Το θέμα είναι γενικό. Έτσι για την ιστορία,άμα είδες το state of decay 3 και είδες απλά δαιμονισμενες κατσίκες,δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με τον τίτλο και μάλλον δεν είναι για σ'ένα. Στο λέω φιλικά,μην σπαταλησεις καν χρόνο για να ψάξεις να δεις τι είναι. Η σειρά αυτή έχει το δικό της κοινό.

  18. #875
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κάτσε να πω κάτι γιατί το διαβάζω συνέχεια ίσως σαν troll, λέτε συνέχεια για τα 12 TFLOPS, αυτό το λέει για όλα τα παιχνίδια ότι θα παίζουν καλύτερα cod, battlefield κ γενικά multiplayer δεν νομίζω να είπε θα βγαλω παιχνίδια,τα δικά της παιχνίδια είπε μετά από δύο χρόνια.
    Το Halo τρώει κράξιμο γιατί δεν είναι ακόμα έτοιμο φαίνεται δεν νομίζω να είναι το τελικό προϊόν, μια ακόμη φορά θα γίνουμε τα πειραματόζωα σε κάποιο παιχνίδι μέχρι να γίνουν τα update να στρώσει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #876
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Πάντως ακόμα και με τις αγορές, έχει πολύ κακό timing ρε παιδί μου αυτή η εταιρεία. Βλέπεις την Sony που έχει έτοιμο περιεχόμενο και έρχεται και δεύτερη φουρνιά, gameplay, ποικιλία κτλ, και από την άλλη έχεις την Microsoft που πολύ απλά δεν έχει έτοιμα παιχνίδια για να δείξει.

    Είναι πολύ μεγάλο fail αυτό για το raytracing στο Halo, το CGI only στο Fable, το ότι δεν ξέρουν πως θα είναι το gameplay του Everwild... μιλάμε είναι χρόνια πίσω.

    Επίσης, τα έλεγα...

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Για Microsoft περιμένω τα αποτελέσματα των εξαγορών της να τα δούμε σε 3-4 χρόνια, εκτός αν βγάλουν όλα GaaS παιχνίδια.
    Ελπίζω να μην τους βιάσει να τα βγάλουν όλα σε φάση Sea of Thieves "ελάτε να το φτιάξουμε παρέα".
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (24-07-2020)

  21. #877
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Η Seagate θα είναι η πρώτη (αν όχι η αποκλειστική) που θα παρέχει την δυνατότητα για επέκταση της μνήμης του Series X με το νέο module εξωτερικού δίσκου ή όπως επίσημα θα ονομάζεται Storage Expansion Card. Άνευ τιμής προφανώς και με "επίσημη" χωρητικότητα το 1ΤΒ σε μία πολύ απλή και σχετικά μικρού μεγέθους "συσκευή" (αν μπορώ να την αποκαλώ έτσι).

    Seagate is thrilled to be a key player in next-generation gaming. With a new standard in performance, games will be more dynamic, visually stunning, and more immersive than ever. Seagate's Xbox Series X Storage Expansion Card technology delivers additional game storage at peak speeds, replicating the console’s internal SSD experience. We are proud to join forces with Xbox and can’t wait to help gamers immerse themselves in the high-fidelity experience.

    JEFF FOCHTMAN, SEAGATE SENIOR VICE PRESIDENT
    Click image for larger version. 

Name:	Clipboard01.jpg 
Views:	49 
Size:	121.4 KB 
ID:	12345 Click image for larger version. 

Name:	row1-800x800.jpg 
Views:	49 
Size:	4.9 KB 
ID:	12346

    Capacity 1 TB
    Flash Memory Custom PCIe Gen4x2 NVMe
    Form Factor Xbox Series X Storage Expansion Card
    Limited Warranty 3 years
    https://www.seagate.com/gb/en/consum...xbox-series-x/

  22. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    christos-sonyboy (24-07-2020)

  23. #878
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    FAQ για το STALKER 2

    https://www.stalker2.com/lang/faq_en.html

  24. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    christos-sonyboy (24-07-2020)

  25. #879

    Default

    Αυτή ήταν η μεγάλη μαλακια της ότι έδειξε μόνο trailers από διάφορα reveals. Καλά να μας δείξει τι έχουμε να περιμένουμε στο μέλλον δε λέω,αλλά δώσε κάνα δυνατό gameplay στο λαό σου.

  26. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (24-07-2020)

  27. #880

    Default

    Nekfood και Slay πολύ δυνατές πληροφορίες. Για το παιχνίδι που ποσταρε ο slay,νόμιζα ότι θα είναι multiplayer παπατζα αλλά τελικά βγήκα λάθος.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •