Page 43 of 164 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast
Results 841 to 860 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #841
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ελα σιγά σιγά ένας ένας να αρχίσει να το λέει ίσως κ το ίσως γίνει αγόρασα κ xbox κονσόλας .
    Μα προσωπικά ποτέ δεν ήμουν κάθετος ότι δεν θα πάρω κάποια στιγμή Xbox, απλά μονίμως κάνει λάθος κινήσεις για εμένα. Σε αυτή τη γενιά το έχει πάει καλύτερα (αγορά studios, ποικιλία) αλλά περιμένω να δω την υλοποίηση.

    Σε καμία περίπτωση πάντως δεν πάει για άμεσα, 3 χρόνος και αν...

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    picture
    Ναι βασικά το είδα και σε συνδυασμό με την είδηση για raytracing λέω μπορεί να είναι έτσι απλό γιατί θα το αναβαθμίσουν αργότερα.

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Leon Diz
    Όντως το fable θα είναι mmo? Αν ισχύει αυτό μιλάμε για χοντρό ξενέρωμα. Δε νομίζω να καταστρέψουν έτσι ένα μεγάλο game για το xbox.
    Έτσι λένε οι insiders. Όχι τύπου Final Fantasy XIV αλλά MMO. Θα δούμε τι εννοούν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (24-07-2020)

  3. #842
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Υπηρχε καταρχας εστω κατι σε multiplatform next gen?
    Δεν υπηρχε κατι next gen γενικοτερα.
    Το μονο παιχνιδι που οπτικα μου εδωσε το κατι παραπανω εστω και για λιγα δευτερα (γιατι το 90% τιου trailer ηταν cg) ειναι το project της Obsidian που ειναι ουτως η αλλως αρκετα μακρινο και θα βγει μονο για Series X/PC αν ειδα καλα.
    Το Halo μου φανηκε πολυ μετριο αλλα θεωρησα οτι μπορει να φταιει και το stream, το ξαναειδα τωρα και μου εκανε ακομα χειροτερη εντυπωση. Flat φωτισμοι, στατικο περιβαλλον, μετριο animation.
    Τα γαλατα δεν εχουν σφιξει ακομα για την MS, υπαρχει μια σχετικη γκρινια αλλα καποια πραγματα επικοινωνιακα λειτουργουν ακομα, το μεγαλο προβλημα θα ειναι οταν η Sony αρχισει να δειχνει περισσοτερο (με demos κτλ) τα next gen exclusives.
    Αν υπαρχει γκρινια μετα απο αυτο αν πχ τον Αυγουστο η Sony δωσει gameplay με το Horizon τι θα γινει?


  4. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (24-07-2020)

  5. #843
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Δυστυχως δεν ειναι θεμα μηχανηματος παιδια
    Το series x μπορει να ειναι δυνατο
    Αλλα η ουσια ειναι μια
    Τα next gen παιχνιδια που θα αξοποιουν πληρως την κονσολα,θα τα δουμε μετα απο 2 χρονια
    Μην ξεχναμε οτι το εχουν αναφερει αυτο
    Τωρα οτι και να δειξανε σημερα,ηταν ολα σε φαση cross gen
    Τελικα κατι τελευταιο,δεν ηταν καθολου τυχαιες οι φημες που ειχαν βγει(εκει προς τα τελη του 19)
    Οτι η microsoft εδωσε τα development kit πολυ ποιο αργα,σε σχεση με την σονυ

  6. #844

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πηγη παρακαλώ, και πόσο ακριβώς κόστισε.



    Ναι ε? επειδή μπορεί να το έχασες, πάρε μια συγκριση Reach Vs Infinite . Ενα παιχνίδι 10 χρόνων, που έτρεχε στο 360 ειχε καλυτερα γραφικα. Αλλα ναι ναι ξερω 4Κ@60 THE POWER!!!!!

    Τρολλαρεις;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #845
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Τρολλαρεις;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Όχι καθόλου, εάν ήθελα να τρολαρω θα έβαζα αυτό.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #846
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μόλις την είδα και εγώ. Εκατσα με ανοιχτό μυαλό και κάποιες ελπίδες ότι κάτι καλό μπορεί να βγει αυτή την φορά. Όμως πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που είχαν κάποιο ενδιαφέρον και χωρίς ουσιαστικά να έχουμε δει gameplay αλλά έστω η ατμόσφαιρα και το όλο concept καμία φορά αρκεί για αρχή το υπόλοιπο ήταν μια από τα ίδια και χειρότερα μην πω για next gen console παρουσίαση παιχνιδιών.

    Εμενα αυτό που μου έκανε εντύπωση και φυσικά αρνητική είναι ότι η μισή παρουσίαση και παιχνίδια είναι από 3rd.party που δυστυχώς για ακόμη μια φορά, η MS που νοιάζεται για τους παίκτες να έχουν πρόσβαση σε όποιο μηχάνημα θέλουν χωρίς να τους υποχρεώνει η κακία Sony να αγοράσουν νέα κονσόλα, άνοιξε τα ταμεία και τα στερεί (έστω και για λίγο χρονικό διάστημα) από τους υπόλοιπους. Δεν έχει αρκετά δικά της παιχνίδια από ότι φαίνεται, όχι αρκετά έτοιμα οπότε κλείνει συμφωνίες και στερεί από τους άλλους παιχνίδια τρίτων για μια ακόμη φορά. Δεν πειράζει όμως, θα παίξουμε πρώτα τις αποκλειστικότητες του PS5 και όταν με το καλό έρθουν ολοκληρωμένα και καλοφτιαγμένα ίσως να ασχοληθούμε μετά και με αυτά.

    Από την μία πλευρά είναι κρίμα πάντως... Από την άλλη πάλι καλά που η Sony για μια ακόμη φορά δείχνει να έχει ένα ξεκάθαρο όραμα. Θα κάνει την αρχή και σιγά σιγά λογικά θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι. Από την μία γκρινιάζουν ότι η παραγωγή κοστίζει πολύ πια και θα πρέπει να αυξηθούν οι τιμές των παιχνιδιών και από την άλλη στήνουμε υπηρεσίες video club. Δεν ξέρω με 10 ευρώ τον μήνα από ας πούμε 30 εκατομμύρια παίκτες, τι θα μένει και πόσο για τους devs για να φτιάχνουν αξιόλογα και υψηλής ποιότητας παιχνίδια.

  9. #847
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το psyconauts 2, που το φτιάχνει η double fine, την οποία αγόρασε η ms πριν ένα χρόνο, θα βγάλει το παιχνίδι και για ps4.

    Το επιβεβαιώνει ο tim στο Twitter.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    obione (24-07-2020)

  11. #848
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειδα κι εγω το ντεμο του Halo. Για 1-2 λεπτα δεν ημουν σιγουρος οτι εβλεπα το σωστο βιντεο... ειναι αστειο να λεει οτι λεει ο Σπενσερ και μετα να σου ερχεται με αυτο το πραγμα για να σε πεισει... οκ το ειδα απο κινητο αλλα ετσι οπως το ειδα το λεω παντελως underwhelming για current gen... wtf...?

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020),Slay (24-07-2020),spartan (24-07-2020)

  13. #849
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Εμενα αυτό που μου έκανε εντύπωση και φυσικά αρνητική είναι ότι η μισή παρουσίαση και παιχνίδια είναι από 3rd.party που δυστυχώς για ακόμη μια φορά, η MS που νοιάζεται για τους παίκτες να έχουν πρόσβαση σε όποιο μηχάνημα θέλουν χωρίς να τους υποχρεώνει η κακία Sony να αγοράσουν νέα κονσόλα, άνοιξε τα ταμεία και τα στερεί (έστω και για λίγο χρονικό διάστημα) από τους υπόλοιπους. Δεν έχει αρκετά δικά της παιχνίδια από ότι φαίνεται, όχι αρκετά έτοιμα οπότε κλείνει συμφωνίες και στερεί από τους άλλους παιχνίδια τρίτων για μια ακόμη φορά. Δεν πειράζει όμως, θα παίξουμε πρώτα τις αποκλειστικότητες του PS5 και όταν με το καλό έρθουν ολοκληρωμένα και καλοφτιαγμένα ίσως να ασχοληθούμε μετά και με αυτά.
    Δεν ειδα παντως κατι σημερα που θεωρω οτι στερουμαι απο third party timed exclusives/full exclusives.
    Δλδ μπαινεις που μπαινεις στη διαδικασια (και η sony το εχει κανει), τουλαχιστον πληρωσε για κατι που θα κανει τη διαφορα.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ειδα κι εγω το ντεμο του Halo. Για 1-2 λεπτα δεν ημουν σιγουρος οτι εβλεπα το σωστο βιντεο... ειναι αστειο να λεει οτι λεει ο Σπενσερ και μετα να σου ερχεται με αυτο το πραγμα για να σε πεισει... οκ το ειδα απο κινητο αλλα ετσι οπως το ειδα το λεω παντελως underwhel.ing για current gen... wtf...?
    Βλεπεις το demo του halo infinite.
    Αμεσως μετα βλεπεις gameplay απο το Killzone shadowfall που ειναι launch game 7 χρονων.
    Ξυνεις το κεφαλι σου.


  14. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020),Slay (24-07-2020)

  15. #850
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Το psyconauts 2, που το φτιάχνει η double fine, την οποία αγόρασε η ms πριν ένα χρόνο, θα βγάλει το παιχνίδι και για ps4.

    Το επιβεβαιώνει ο tim στο Twitter.
    κουλο ετσι?
    Καλο νεο φυσικα.
    .

  16. #851
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default [Next-Gen] Xbox Series X [Παρουσίαση 23/7, 19:00]

    Η βλακεια είναι ότι μάλλον δεν θα βγει για PS5.

    Μεγάλο get η Double Fine για την Microsoft
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #852
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://translate.googleusercontent....mZWvm7CFW5H28g

    Ενα ενδιαφέρον άρθρο που λέει ότι το halo έτρεχε σε pc παρακαλώ
    Γενικά Ε δω οι αντιδράσεις είναι παρά πολύ αρνητικές

  18. #853

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Να σου υπενθυμίσω οτι το halo infinite ειναι το πιο ακριβό παιχνίδι στην ιστορια του gaming.
    Οποτε αυτο το δεν θα επενδύσει για να φτιάξει ΑΑΑ παιχνίδια μαλλον δεν ισχιει.
    Ουτε εμενα δεν μου άρεσαν τα γραφικά του.
    Αν τα χρονολογούσα θα έβαζα 2013 στον οπτικό τομέα.
    Αλλα θα περιμένω να δω το τελικό προϊόν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    αυτο για το κοστος του halo infinite δεν εχει επιβεβαιωθει απο πουθενα...χαζοφημες που διαψευστηκαν και απο τη χθεσινη παρουσιαση με τα ματακια μας...

  19. The Following 2 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    gRim (24-07-2020),Slay (24-07-2020)

  20. #854
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Η βλακεια είναι ότι μάλλον δεν θα βγει για PS5.

    Μεγάλο get η Double Fine για την Microsoft
    Ναι αλλά από την άλλη το ps5 είναι bc, οπότε?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #855
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν υπάρχουν οι άνθρωποι λέμε, οπότε αυτό που είδαμε ήταν μάλλον το αρτιστικό του στύλ? (ωραιο δεν λεω)


  22. #856
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ναι αλλά από την άλλη το ps5 είναι bc, οπότε?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ε νταξει θα είναι σα να έχεις το PS5 και να παίζεις την last gen έκδοση του Valhalla, δεν είναι το ίδιο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #857

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Απο την στιγμή που το βάζει στο Gamepass, ποιος τρελός θα πάει να το πληρώσει full price? οταν μπορει να το παιξει με 10€?
    Αν θελουν να ασχοληθουν με το online του,προφανως παρα πολλοι.


  24. #858
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ε νταξει θα είναι σα να έχεις το PS5 και να παίζεις την last gen έκδοση του Valhalla, δεν είναι το ίδιο.
    Για το Psyconauts μιλάμε, λες να χάσεις κάτι με μια ps4 έκδοση απο αυτό που είδες?

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν θελουν να ασχοληθουν με το online του,προφανως παρα πολλοι.
    Γιαυτό λένε πολλοί ότι για να της βγει της MS οικονομικά τα περισσοτερα παιχνίδια της θα ειναι GaaS, βασικά σχεδόν επιβεβαιώθηκε για το Halo και το ίδιο ακούγεται και για το Fable.

  25. #859
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν υπάρχουν οι άνθρωποι λέμε, οπότε αυτό που είδαμε ήταν μάλλον το αρτιστικό του στύλ? (ωραιο δεν λεω
    ΟΚ λοιπόν, αν λάβω υπόψη και τις υπόλοιπες αναφορές και φυσικά το περιεχόμενο αυτό καθ' αυτό (μηδαμινό gameplay) είδαμε υλικό όχι από την επόμενη γενιά κονσολών αλλά την μεθεπόμενη;
    Αστεύομαι... μην μου θυμώσετε...

    Τι εξέλαβα εγώ από την παρουσίαση;

    Δεν είχα και μεγάλες προσδοκίες όσο κι αν έλεγα ότι πρέπει να υλοποιήσει (deliver) όλα όσα έλεγε, αλλά σίγουρα περίμενα πολύ περισσότερα. Καταρχάς περίμενα περισσότερο gameplay, σίγουρα περίμενα 1 ώρα μόνο first party games. Τελικά η μισή ώρα ήταν εξαγορασμένα τρίτων. Εντύπωση μου έκανε επίσης το ότι άλλα υποσχέθηκαν για την πρώτη 2τία (που κανείς δεν τους ανάγκασε κιόλας) και όπως ανέφερε ήδη ο Slay παραπάνω ήδη αθετούν αυτή την υπόσχεση... another U-turn @ console launch? αναμενόμενο (προτιμότερο πάντως να πω την αλήθεια).

    Matt Booty: για 2 χρόνια όλα τα παιχνίδια θα είναι διαθέσιμα και στο One!!!

    As our content comes out over the next year, two years, all of our games, sort of like PC, will play up and down that family of devices. We want to make sure that if someone invests in Xbox between now and [Series X] that they feel that they made a good investment and that we’re committed to them with content
    https://www.mcvuk.com/business-news/...uture-of-xbox/

    Phil Spencer: Δεν πιστεύουμε σε γενεές, ο αποκλεισμός παικτών και ο εξαναγκασμός τους να παίζουν σε συγκεκριμένη πλατφόρμα δεν μας εκφράζει

    As a player you are the centre of our strategy. Our device is not the centre of our strategy, our game is not the centre of the strategy. We want to enable you to play the games you want to play, with the friends you want to play with, on any device.

    Sorry, I am a bit soapboxy with this one. Gaming is about entertainment and community and diversion and learning new stories and new perspectives, and I find it completely counter to what gaming is about to say that part of that is to lock people away from being able to experience those games. Or to force someone to buy my specific device on the day that I want them to go buy it, in order to partake in what gaming is about.
    https://www.videogameschronicle.com/...ming-is-about/

    Games Showcase: πάνω από τα μισά αποκλειστικά παιχνίδια των MS Studios δεν θα είναι διαθέσιμα στο One (6 στα 11) και παράλληλα αποκλείουμε παίκτες όχι μόνο από την προηγούμενη γενιά αλλά και από τις αντίπαλες πλατφόρμες εξαγοράζοντας (έστω και για λίγο) τα παιχνίδια άλλων δημιουργών!!!

    But during today’s Xbox Games Showcase, first-party titles Forza Motorsport, Fable, Avowed, As Dusk Falls, Everwild and State of Decay 3 were all listed as coming to Xbox Series X and Windows PC specifically with no Xbox One support and no Smart Delivery feature. Again, these are all games published by Microsoft’s Xbox Game Studios, and almost all created by developers that Microsoft owns.
    To my mind, that only leaves three possibilities: 1) Microsoft broke a huge promise in record time, 2) Six out of the nine next-gen exclusives Microsoft showcased today won’t arrive until two years after launch, or 3) someone screwed up when making the presentation title cards for each game.
    https://www.theverge.com/2020/7/23/2...xt-gen-promise

    Τι έχεις Γιάννη μου; Τι είχα πάντα;

    ***************************

    Άσχετο... κάποια επιπλέον παιχνίδια δεν τα είδα στο showcase. Όπως τα Dragons Quest XI S, Exomecha, Balan Wonderworld, κλπ Βρήκα την παρακάτω λίστα (πηγή screenrant), να υποθέσω ότι είναι πλήρης και έχει κάποια επιπλέον λόγω του Summer Festival και κάποια pre-show από τον Keighley.
    Οπότε θα την βάλω εδώ για ευκολία και λέω να παίξω λίγο και με τους "μαρκαδόρους" μου...

    PRE-SHOW (εκτός και εάν πέφτω πολύ έξω είναι όλα multi-platform)

    XBOX Series X exclusives (δεν θα είναι διαθέσιμα για το One - πιθανόν μετά και από 2 ετία?)
    Cross Gen (διαθέσιμα και στο Οne)

    3rd Party (κάποια διαθέσιμα και στο PS4/PS5 και κάποια time exclusive - όσα γράφουν launch exclusive)

    Τα χρώματα είναι εκτιμήσεις μου, προσπάθησα πάντως να τα διασταυρώσω όσο μπορούσα από διάφορες πηγές.
    Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ή να πει τι δεν είναι σωστό;

    PRE SHOW



    SHOWCASE

    Αυτά για την εξαιρετική παρουσίαση της Microsoft. 11 πραγματικά exclusive games, τα 5 από αυτά και στην τρέχουσα γενιά. Όλα τους αν κατάλαβα καλά διαθέσιμα από την πρώτη στιγμή κυκλοφορίας τους στο Gamepass!!!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020),Slay (24-07-2020)

  27. #860
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Γιαυτό λένε πολλοί ότι για να της βγει της MS οικονομικά τα περισσοτερα παιχνίδια της θα ειναι GaaS, βασικά σχεδόν επιβεβαιώθηκε για το Halo και το ίδιο ακούγεται και για το Fable.
    Δεν είπαν πάντως κάτι για GAAS στην παρουσίαση εκτός αν εγώ δεν το πήρα χαμπάρι.
    Από που υπάρχει αυτή η πληροφορία;;;
    Για μένα νομίζω θα είναι απογοητευτικό αν το Halo το γυρίσει σε GAAS...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •