Page 51 of 164 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1001
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πλέον δεν είμαι σίγουρος ακόμα και για αυτή την μικρή διαφορά. Θυμίζω τον Crytek rendering engineer που είχε πεί το παρακάτω.
    Θα το δουμε στην πραξη. Πιστευω οτι θα υπαρχει μια μικρη διαφορα τυπου dynamic 4K vs native 4K. Δηλαδη σχεδον καθολου αισθητη λογο diminishing returns. Αυτη η διαφορα θα φαινοταν περισσοτερο σε προηγουμενες γενιες.

    αν και θα ευχομουν να πανε σε καλα upscales παρα να σπαταλουν πορους σε αναλυσεις.
    .

  2. #1002
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Να ρωτήσω τώρα κάτι άσχετο το xcloud που θα είναι τώρα beta θα έρθει αργότερα στο ps η συνεργασία τους έχει να κάνει μόνο με το δίκτυο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όχι, καμία σχέση, η συμφωνία ήταν για infrastructure.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Christos33 (29-07-2020)

  4. #1003
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επισης οπως πολλοι εχουν πει το μοντελο αυτο με τη συνδρομη, δεν μπορει να ειναι βιωσιμο για το μεγαλυτερο μερος της αγορας. Εκτος και αν ριξουν την ποιοτητα στα ταρταρα.
    Υπάρχει ένα μαγικό ραβδάκι (κι ας μην το λένε ευθέως για PRίστικους λόγους): DLC και μικροσυναλλαγές λέγεται.

    Θα μου πεις δεν έχουμε πήξει ήδη σε αυτά; Ναι, αλλά από ό,τι φαίνεται δεν έχει πιάσει πάτο το βαρέλι ακόμη. Σε κάθε νέα γενιά κάνουν lvl up στις τεχνικές αρμέγματος! Νέα μόδα τα παιχνίδια-υπηρεσίες (ό,τι έκανε η Bungie με το Destiny 1 το 2014 θυμήθηκε ξαφνικά να κάνει η 343 με το Halo Infinite και όλα αυτά ενώ πάτωσε το Destiny 2, δηλαδή ενώ έχει ήδη ξεφουσκώσει η MMORPG shooter μόδα, κοινώς too little too late). Ακούγαμε τόσα και τόσα για το crunch στην ND από διάφορους πονεμένους, αλλά τουλάχιστον παρέδωσε αυτό που παρέδωσε σε τεχνικό/οπτικό αποτέλεσμα. Το Halo (η πάλαι ποτέ ναυαρχίδα της MS και του XBOX) ούτε καν αυτό (σόρρυ, αλλά κανείς σώφρων άνθρωπος δεν έχει υπομονή μέχρι το 2030 να το σιάξουν με GaaS τακτικές), έγινε meme material. Αν δεν είναι κατάντια αυτό, δεν ξέρω τι είναι. Ούτε το Killzone στα χειρότερα του (εννοώ εποχές που μεσουρανούσε το Halo) δεν έπεσε ποτέ τόσο χαμηλά.

    Άμα σε γλεντάνε ρε φίλε μέχρι και οι fast food πιτσαρίες της Αμερικής, κάτι δεν κάνεις καλά από άποψη PR/marketing/στρατηγικής (όλα μπάχαλο, φαίνεται και από το γεγονός ότι άλλα τάζουν την μια μέρα, άλλα την άλλη). Μην το υποτιμάτε το pop culture (βλ. πιτσαρίες ή Sheldon παλαιότερα), καλώς ή κακώς επηρεάζει κόσμο.

    Προς το παρόν δεν βλέπω η Sony να καίγεται να γεμίσει DLC/MTX τα παιχνίδια της (βλ. GoW, Detroit, TLOU2 κλπ.), σε αντίθεση με εποχές PS3 που πράγματι έβαζε, ίσως γιατί τότε προσπαθούσε να ρεφάρει την χασούρα της πλατφόρμας.

    Ειλικρινά αν κάποιος δηλώνει MP hater/SP lover δεν βρίσκω λόγο να ελκύεται από το οικοσύστημα της MS έτσι όπως το πάνε. Και στο Destiny είδαμε τι εννοούσαν με το "Campaign". Εντάξει, την πρώτη φορά την πάτησε ο κόσμος (Halo/Bungie fanboys) και το ψώνισε στα τυφλά, δεύτερη δικαιολογείται; Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me.

    Όπως το βλέπω εγώ, αν πετύχει και εδραιωθεί στην αγορά το μεγαλοπρεπές "όραμα" της MS με το consumer-friendly Game Pass (ναι-ναι, πέφτει πολύ λιβάνισμα από ΜΜΕ/influencers/δημοσιογράφους του χώρου), δεν θα διστάσουν να την αντιγράψουν και οι άλλες 2, έστω και με καθυστέρηση.

    Η ιστορία με τις συνδρομές (νέα ήθη και έθιμα) για online gaming στις κονσόλες είναι ενδεικτική από ποιά εταιρία ξεκίνησε και που κατέληξε τελικά. Food for thought...

    ΥΓ1: Η MS μέχρι στιγμής μου δίνει την εντύπωση ότι περισσότερο καταλαβαίνει τα PC, παρά τις κονσόλες και δεν το λέω ως καλό αυτό (αν εκεί την πάνε την δουλειά). Εποχές 360 με τρανταχτά exclusives ήθελε/περίμενε ο κόσμος (όχι μόνο του XBOX, αλλά και του PS). Ένας καλώς εννοούμενος/υγιής ανταγωνισμός, που θα σπρώξει την Sony να δώσει το κάτι παραπάνω. Και τελικά έφαγε την παπάρα με τον Φιλ που δήθεν θα έριχνε μικρόφωνα επί σκηνής, κρίμα/τσάμπα το hype δηλαδή. Η υπερβολική "σιγουριά" που ένιωσε μετά την παρουσίαση της Sony δεν του έκανε καλό φαίνεται και μετά μιλάνε κάποιοι για "Sony arrogance". Less talk, more work κύριοι της MS.

    Όχι άλλη ανούσια σπεκολαγνεία/τεραφλοπιάδα/flexing με δήθεν tech demos (Minecraft τουβλάκια με RTX ON, γελάει ο κόσμος δηλαδή!). Δεν ελκύετε κονσολάδες/gamers έτσι (όπως κάνατε κάποτε με το 360), μόνο φτωχούς PCάδες που έχουν λιγούρα για τεραφλόπια/e-penis και δεν έχουν τα φράγκα να φτιάξουν βαρβάτο PC (τουλάχιστον αυτό διαβάζω στο ERA, πανάκριβες οι κάρτες γραφικών πλέον). Poor man's PCMR με λίγα λόγια και τραβάμε δεξιά τα sliders όσο μας παίρνει. Δεν ξέρω, ίσως εκεί να στοχεύουν πράγματι, απλά δεν μας το λένε ευθέως. Πετάνε κι ένα σωρό PC-ο-ειδή ακρωνύμια (VRS κλπ.) να ψαρώνει ο αδαής/αναποφάσιστος κόσμος και έδεσε το γλυκό. Η Sony αφήνει τα παιχνίδια να μιλήσουν, τα specs έπονται (δεν τα έχουν πει όλα ακόμα). Αν δεν έχεις παιχνίδια της προκοπής, λογικό είναι να μιλάς συνέχεια για specs και το δήθεν θαυματουργό DirectX 12 Ultimate (Xbone/DX12 dejavu anyone?) που θα "διαλύσει" την Sony (τρέμει το GNM API του PS4, λολ). Νέα παιχνίδια θέλει ο κόσμος, όχι benchmarks/3DMark @ 120 fps (ειλικρινά απορώ τι τα χρειάζεται ένα SP game σαν το Ori, μια ζωή στα 60 fps ήταν τα platform).

    Έχουμε φτάσει στο τραγικό σημείο να έχει περάσει μπροστά σε πωλήσεις το αδύναμο/σαπάκι Switch έναντι του κατά πολύ δυνατότερου Xbone. Μήπως γιατί έχει exclusives; Λέω εγώ τώρα.

    ΥΓ2: Θα συμφωνήσω επίσης με τον PDS στο post #995 ότι ο GabeN βολεύτηκε με τις αδύναμες κονσολίτσες (για τα standards της PCMR) και τώρα πάνε να του χαλάσουν την μπίζνα. Ο δε Cell είδαμε αν βοήθησε ή όχι τους σοβαρούς devs (προσοχή: όχι τους PCάδες/άμπαλους) να αποκτήσουν νέο τρόπο σκέψης/mindset αναφορικά με τον προγραμματισμό, κάτι που είδαμε και στο PS4 (κυρίως στα 1st party και λιγότερο στα 3rd). Μέχρι και τον laptop HDD των 5400 RPM ξεζούμισαν κάποιοι (μεγάλη συζήτηση το πως ακριβώς, κρατήστε όμως το ότι τέτοιες εξωτικές τεχνικές προγραμματισμού υπάρχουν από εποχής floppy disk) και άσε τους PCάδες να σκούζουν για σαπάκι δίσκο, ενώ τους γλεντάει σε efficiency (σαν να βλέπεις άνθρωπο του 1,50m ύψος να σαπακιάζει στο ξύλο δίμετρο ντερέκι, είναι δηλαδή και θέμα τεχνικής -βλ. πολεμικές τέχνες-, όχι μόνο brute force). Δηλαδή ειλικρινά ΔΕΝ μπορώ να διανοηθώ τι μαγικά θα κάνουν με SSD των 5.5 GB/s!

    Αν το PS5 πάει τρένο με exclusives ξανά, θα προβληματιστούν πολλοί και ίσως χρειαστεί να αναθεωρήσουν την πολιτική/στρατηγική τους...

    ΥΓ3: Η MS δεν κλείνει, οπότε δεν ξέρω γιατί γυρνάει εκεί η κουβέντα τεχνηέντως (reductio ad absurdum?). Εταιρία του 1,5 τρις είναι, φυσικά και δεν κλείνει, αλλά ούτε με το Game Pass κάνουν Philανθρωπία όπως νομίζουν πολλοί (τα ίδια έκανε και η Sony κάποτε με το PS+). Απλά καίνε χρήμα -προσωρινά- μπας και σώσουν το στραπατσαρισμένο brand name/loyalty/mindshare. Αυτό όμως δεν θα συνεχιστεί αιωνίως. Ή σώζουν την παρτίδα στην επερχόμενη γενιά ή πάπαλα το XBOX department. Πλέον δεν υπάρχει ο αποδιοπομπαίος τράγος ονόματι Mattrick να του φορτώσουν κάθε πιθανή και απίθανη αμαρτία (οι εντολές έρχονται από ψηλά -βλ. Ballmer CEO το 2013-, μην τρώτε τον παπά ότι ο Mattrick ήταν φουλ αυτόνομος/ανεξάρτητος σε κοτζάμ πολυεθνική), άλλοι έχουν τα ηνία. Ο Φιλ λογοδοτεί στα αφεντικά του κάθε μέρα που περνάει (βλ. Halo fiasco/memes) και τα περιθώρια στενεύουν. Όλη αυτή η cloud στρατηγική με τις υπηρεσίες βρωμάει από χιλιόμετρα ότι την έφερε ο Nadella το 2014 και προσπαθούν κακήν-κακώς να την εφαρμόσουν στο XBOX, μπας και το αναστήσουν. Την πρώτη παπάρα την έφαγε η Google πάντως με το Stadia.

    Ίσως, λέω ίσως να κάνουν μια τελευταία (απέλπιδα; θα δείξει) προσπάθεια να το διασώσουν με free online MP (τέλος το Gold) και φτηνές κονσόλες με σημαντική χασούρα (στυλ $199 το Lockhart και $399 το Series X), πριν τραβήξουν την πρίζα οριστικά. Δεν θα είναι καλό από άποψη ανταγωνισμού να κλείσει πάντως το XBOX department και το Scarlett θα γινόταν συλλεκτικό α λα Dreamcast (SEGA υπάρχει ακόμα, δεν έκλεισε, απλά πλέον δεν βγάζει κονσόλες -δυστυχώς-). Σίγουρα το PS3 θα ήταν πολύ διαφορετικό χωρίς την παρουσία/ανταγωνισμό του XBOX 360 στην αγορά. Δεν θα μάθουμε ποτέ, for better or worse.

    ΥΓ4: Άντε να ανακοινώσουν τιμές επιτέλους (βαρεθήκαμε το κρυφτούλι) και να ανοίξουν τα pre-orders. Εκεί θα γίνει η πρώτη "σφυγμομέτρηση" της αγοράς και θα φανεί που πάει το πράγμα. Κοντός ψαλμός λοιπόν...

  5. The Following 15 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (30-07-2020),gRim (30-07-2020),hakoo (30-07-2020),jk_blue_tiger (31-07-2020),Kapa (30-07-2020),Lefteris_X (30-07-2020),MajereMP44 (30-07-2020),mihalis13 (30-07-2020),Nek_Food (30-07-2020),obione (30-07-2020),odytsak (30-07-2020),PDS (30-07-2020),Slay (30-07-2020),spartan (30-07-2020),Valkyre (30-07-2020)

  6. #1004
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    .
    Όπως το βλέπω εγώ, αν πετύχει και εδραιωθεί στην αγορά το μεγαλοπρεπές "όραμα" της MS με το consumer-friendly Game Pass (ναι-ναι, πέφτει πολύ λιβάνισμα από ΜΜΕ/influencers/δημοσιογράφους του χώρου), δεν θα διστάσουν να την αντιγράψουν και οι άλλες 2, έστω και με καθυστέρηση.
    Αυτό πραγματικά το παρατηρώ πολύ τους τελευταίους μήνες.
    Μέχρι πριν 2-3 μήνες όλοι σχεδόν οι "δημοσιογράφοι" έλεγαν η MS φαίνεται πιο έτοιμη για αυτήν την γενιά και ότι η Sony μάλλον δεν είναι έτοιμη.
    Μετά το event της MS έχουν αρχίσει οι ίδιοι και λένε "την MS δεν την νοιάζουν οι κονσόλες αφού έχει το gamepass δεν έχει σημασία πόσες κονσόλες πλέον θα πουλήσει ο καθένας."
    Μέχρι πριν όλοι λέγανε για κονσόλα τέρας και πως η MS θα μπει δυνατά στην γενιά και τώρα κωλοτουμπα... Δεν έχει σημασία η κονσόλα αλλά η συνδρομή.
    Εγώ προσωπικά όταν βλέπω τέτοιες κωλοτουμπες κάτι δεν μου πάει καλά...
    Χαίρω πολύ ότι η MS νοιάζεται για τις συνδρομές.. αυτό το λέμε και εδώ τόσο καιρό.


    Και ακούω κάτι αποθεωτικα λόγια για το gamepass και απορώ.. Σου λένε πως θα αγοράσει ένας Day one το Series X και θα δώσει 100€ για ένα χρόνο game pass και θα έχει όλες τις παιχνιδάρες. Και απορώ..
    Γιατί τυχαίνει και έχω και Xbox και εγώ χρησιμοποιήσει και το gamepass.
    Ε δεν έχει τις παιχνιδάρες που λένε όλοι οι δημοσιογράφοι. Τα περισσότερα παιχνίδια τα βρίσκεις κάτω από 15€.
    Οκ σίγουρα κάποιον κόσμο το βολεύει δεν διαφωνώ.
    Αλλά έτσι όπως το παρουσιάζουν θα νομίζει κάποιος που δεν ασχολείται και πολύ με games πως θα έχει και το Valhalla μέσα και το Cyberpunk και οποίο παιχνίδι βγάλει ο οποιοσδήποτε developer.
    Από την μια θέλω μια δυνατή MS για να έχει ανταγωνισμό η Sony αλλά αυτήν την MS που βλέπω δεν την θέλω.. Δεν βλέπω να κάνει κάτι καλό για το gaming..




    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (30-07-2020),obione (30-07-2020),psx3 (30-07-2020)

  8. #1005

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το προβλημα του ΧΒΟΧ ειναι και μαλλον θα ειναι σε μεγαλυτερο βαθμο στο μελλον το Game Pass εκτος και αν αλλαξει κατι σημαντικα.

    Η κονσολα ειναι μια χαρα, εχει τεραστιες δυνατοτητες, αλλα η MS πλεον δεν πουλαει κονσολες, πουλαει κυριως υπηρεσιες τυπου Netflix (Game Pass) και ελπιζει στην αναλογη επιτυχια. Ομως τα games δεν λειτουργουν σαν τις ταινιες/σειρες και γενικα τα κακα του Netflix θα γινουν πολυ πιο αισθητα στον κοσμο των βιντεοπαιχνιδιων. Το Netflix εχει πολυ σαπιο υλικο και τωρα τελευταια εχει αρχισει και ανεβαζει ποιοτητα κυριως διοτι πλεον το install base ειναι τεραστιο και πλεον εχει ανταγωνισμο απο λλες παρομιες υπηρεσιες (amazon, disney, apple). Ομως το Netflix μην ξεχναμε οτι επαιζε μπαλα μονο του κυριολεκτικα για πολλα χρονια. Με τα games δεν ειναι το ιδιο. Η Sony αυτη τη στιγμη ειναι market leader και εχει πολυ πολυ δυνατα χαρτια που δεν θα επιτρεψουν στο Game Pass να κανει οτι εκανε το Netflix.

    Επισης οπως πολλοι εχουν πει το μοντελο αυτο με τη συνδρομη, δεν μπορει να ειναι βιωσιμο για το μεγαλυτερο μερος της αγορας. Εκτος και αν ριξουν την ποιοτητα στα ταρταρα.

    Πιστευω οτι αργα η γρηγορα τα αποτελεσματα απο το πειραμα αυτο της MS θα ειναι αρνητικα και θα λλαξει πλευση. Κατι που το ευχομαι γιατι θελω να ειναι υγιης ο ανταγωνισμος και δυνατος και δεν ειναι καλο να φυγει καμμια MS απο τον χωρο.
    το netflix οσο παει και ριχνει την ποιοτητα στα ταρταρα γιατι πλεον εχει καλη install base και με αυξητικο ρυθμο χωρις να χρειαζεται την ποιοτητα...απλα γεμιζει με περιεχομενο τον καταλογο της, με ενα καρο σαβουρα απο εξωτικες χωρες(για τους αμερικανους) που η παραγωγη υλικου ειναι φθηνη...Δε συγκρινονται σε καμια περιπτωση δηλαδη οι σημερινες κυκλοφοριες, με αυτα που εβγαζε 5-7 χρονια πριν...Γενικα το μοντελο ειναι κακο και θα ξεφουσκωσει...

    τωρα για την MS, το πιο απογοητευτικο ειναι το ποσο κακη στρατηγικη εχουν...Βλεπεις απο τη μια τη σονι, ποσο focused ειναι, ποσο συγκροτημενα και μελετημενα ειναι οτι παρουσιαζει. Πως καταλαβαινει την αγορα, καταλαβαινει το κοινο της(με την εξαιρεση του gta 5 στο showcase)...Και απο την αλλη εχεις την MS που οτι κανει τρωει κραξιμο και οχι αδικα...Συνεχεια να υποσχεται πραγματα και να αποτυγχανει στο deilvery...Για μενα πλεον ο Σπενσερ ειναι υπευθυνος για αυτη την εικονα...

  9. #1006
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τον Αύγουστο από ότι φαίνεται θα έχουμε κ άλλο event κ την τιμή της κονσόλας, τώρα δεν ξέρω αν θα δείξουν κάτι άλλο από παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #1007
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τον Αύγουστο από ότι φαίνεται θα έχουμε κ άλλο event κ την τιμή της κονσόλας, τώρα δεν ξέρω αν θα δείξουν κάτι άλλο από παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λογικα θα είναι το event για το Lockhart, και ίσως να αναφερθουν και σε αλλαγες σε υπηρεσίες. Κυκλοφορεί σαν φήμη όπως ειπε και ο psx3 ότι το Online MP θα γίνει δωρεάν, μακάρι μήπως και ακολουθήσει και η Sony. Τώρα απο παιχνίδια υπάρχει αυτό το προσφατο tweet , αλλα απο 1st party ότι ηταν να δείξουν το έδειξαν την προηγούμενη φορά.


  11. #1008
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Λογικα θα είναι το event για το Lockhart, και ίσως να αναφερθουν και σε αλλαγες σε υπηρεσίες. Κυκλοφορεί σαν φήμη όπως ειπε και ο psx3 ότι το Online MP θα γίνει δωρεάν, μακάρι μήπως και ακολουθήσει και η Sony. Τώρα απο παιχνίδια υπάρχει αυτό το προσφατο tweet , αλλα απο 1st party ότι ηταν να δείξουν το έδειξαν την προηγούμενη φορά.

    Μπα κάτι άλλο θα υπάρχει δύσκολο δωρεάν online, εδώ ούτε τα f2p όπως το fortnite δεν είναι τσάμπα, ενώ στο ps4 είναι δωρεάν.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #1009
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default



    Αυτα ελεγε o philip spencer και η ιδια η microsoft στο παρελθον
    Οταν η σονυ αποφασιζε να ανακοινωσει τιτλους δικου της(που ηταν 2 και 3 χρονια μακρια απο την επισημη κυκλοφορια τους)
    Και αυτη την στιγμη αποφασιζει να κανει, ακριβως αυτο η ιδια
    Ποσο κωλοτουμπες εχουν γινει τα παιδια ρε?

  13. #1010
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    I know some games that has marketing deal with MS that wanted to show some next gen games but was denied because they are not on Gamespass
    Μην και δειξουν κατι next gen και αποπροσανατολιστει ο κοσμος απο την ουσια που ειναι το gamepass. Θεος φυλαξοι δηλαδη.
    Ευτυχως ολα πηγαν καλα, ολα τα παιχνιδια που παρουσιαστηκαν θα ειναι στο gamepass day one με next gen patch και το μηνυμα περασε ξεκαθαρα στον κοσμο, μην παρετε Series X.
    Δεν χρειαζεται.


  14. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    obione (31-07-2020)

  15. #1011
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οι δικαιολογίες της 343 για το hali infinite. Είναι το αισθητικό αποτέλεσμα που το κάνει να είναι πιο απλό. Επίσης το build ήταν μερικών εβδομάδων και όχι μηνών όπως έλεγαν οι απολογητές.

    https://www.halowaypoint.com/en-us/n...nite-inquiries

    Υ.Γ. ακούγεται σαν φήμη προς το παρόν ότι το multiplayer θα είναι free to play.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #1012
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  17. #1013
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οι δικαιολογίες της 343 για το hali infinite. Είναι το αισθητικό αποτέλεσμα που το κάνει να είναι πιο απλό. Επίσης το build ήταν μερικών εβδομάδων και όχι μηνών όπως έλεγαν οι απολογητές.

    https://www.halowaypoint.com/en-us/n...nite-inquiries

    Υ.Γ. ακούγεται σαν φήμη προς το παρόν ότι το multiplayer θα είναι free to play.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    F2p κ 120fps τώρα τι να πιστέψεις .
    Για την συνδρομή απο την στιγμή που υπάρχει ακόμα 3μηνες δεν σταματάει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 31-07-2020 at 15:04.

    xbox:Christoforo7s

  18. #1014
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Για την συνδρομή; πο την στιγμή που υπάρχει ακόμα 3μηνες δεν σταματάει.
    Οι τρεις μήνες είναι το χρονικό όριο όπου τους πάει μέχρι το launch, για αυτό και παραμένει. Μετά από κάνα δίμηνο μπορεί να καταργηθεί και αυτό μέχρι να φύγει και ο μήνας.

    Όλοι αυτοί που έχουν καβαντζώσει σε μήκος συνδρομές ή λήγει η δική τους μετά το launch τι θα γίνει; Λογικά θα γίνει κάποιου είδους αυτόματος συμψηφισμός/μεταφορά στην όποια νέα υπηρεσία.

  19. #1015
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Οι τρεις μήνες είναι το χρονικό όριο όπου τους πάει μέχρι το launch, για αυτό και παραμένει. Μετά από κάνα δίμηνο μπορεί να καταργηθεί και αυτό μέχρι να φύγει και ο μήνας.

    Όλοι αυτοί που έχουν καβαντζώσει σε μήκος συνδρομές ή λήγει η δική τους μετά το launch τι θα γίνει; Λογικά θα γίνει κάποιου είδους αυτόματος συμψηφισμός/μεταφορά στην όποια νέα υπηρεσία.
    Ναι σε ultimate θα τους πάει γιατί υπάρχουν ακόμα κ stock κάρτες που πρέπει να φύγουν,λογικό το βρίσκω αυτό που λες, εγώ σκέφτομαι μήπως θέλουν αύξηση κ με τις 3μηνες γίνεται 20 ευρώ η κάρτα πάμε σε 80αρι, πότε δεν ξέρεις με την MS

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #1016
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    F2p κ 120fps τώρα τι να πιστέψεις .
    Δεν θα πιστεύεις τι είναι αυτό που βλέπεις



    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #1017
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Όπως λέγαμε...


  22. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Christos33 (31-07-2020),Leon_DiZ (31-07-2020),psx3 (31-07-2020)

  23. #1018
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πολύ καλό, παρά πολύ καλό για μένα που την είχα δεύτερη κονσόλα κ έπαιζα λίγο έπρεπε να βάλω κ εκει Gold, αντε να το δούμε επίσημο.
    Φανταστείτε έπαιζα cross play με άτομα από pc κ εγώ έχω είχα το μειονέκτημα για ήταν κονσόλα είχα κ χρεώσει για το online κ η άλλη έπαιζαν τσάμπα λόγω pc, επιτέλους έστω κ έτσι μπήκε μια ισορροπία για τα προϊόντα της MS.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 31-07-2020 at 18:03.

    xbox:Christoforo7s

  24. #1019
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Megaton. Θα έχει πλάκα ο Αυγουατος
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. #1020
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Megaton. Θα έχει πλάκα ο Αυγουατος
    Πλακα στην πλακα ο αυγουστος
    Θα θυμιζει λιγο απο παλιες καλες ε3
    Πολλες οι ανακοινωσεις και απο τις 2 εταιριες
    + και το φημολογουμενο νιντεντο νταιρεκτ
    +Την γκειμσκομ μεσω στριμινγκ
    Και τελος της φημολογουμενες ανακοινωσεις για το καινουργιο μπατμαν,και το νεο παιχνιδι της ροκστεντυ

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •