Page 5 of 164 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #81
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Κάνω avatar bet που λέμε - ότι θα είναι 4k/60. Ασάλιωτα.

    Είμαι κάθετος όσο δεν πάει και βάζω ότι άλλο στοίχημα θέλετε. (καφέδες, πίτσες, πιτόγυρα, μπύρες, ουίσκια, κοράκια - ότι θες).

    Το 60fps θα είναι όσο συχνό ήταν το 30 fps την γενιά αυτή που περνάει.



    Από εκεί πέρα όσον αφορά το Series X leaks λένε ότι έχει.... 64 CU.

  2. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (17-12-2019)

  3. #82
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ειναι ευκαιρια παντως να το κανουν και αν οχι με τις πρωτες κονσολες, να το κανουν με τις PRO εκδοσεις τους.

    Βεβαια μπορει να σου δινουν απλα την επιλογη με χαμηλοτερη αναλυση.
    Καταλαβαινω οτι μεσα σου εχεις εναν προβληματισμο ακομα(στο αν τελικα οι νεες κονσολες φτασουν να τρεχουν τα 4κ60)σε ολλα σχεδον τα παιχνιδια
    Αλλα μην ξεχναμε οτι η καινουργια κονσολα της microsoft( θα ειναι 6 φορες ποιο δυνατη απο το xbox-one x)Επισημα χειλη το αναφερουν αυτο.
    Αν φανταστεις οτι το χ ετρεχε καθαρα 4κ στα περισσοτερα παιχνιδια(με αυτη την cpu) που φορουσε,θα καταλαβεις πως εννοω αυτο που γραφω.

  4. #83
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Καταλαβαινω οτι μεσα σου εχεις εναν προβληματισμο ακομα(στο αν τελικα οι νεες κονσολες φτασουν να τρεχουν τα 4κ60)σε ολλα σχεδον τα παιχνιδια
    Αλλα μην ξεχναμε οτι η καινουργια κονσολα της microsoft( θα ειναι 6 φορες ποιο δυνατη απο το xbox-one x)Επισημα χειλη το αναφερουν αυτο.
    Αν φανταστεις οτι το χ ετρεχε καθαρα 4κ στα περισσοτερα παιχνιδια(με αυτη την cpu) που φορουσε,θα καταλαβεις πως εννοω αυτο που γραφω.
    H διαφωνια μας ειναι στο οτι εγω δεν υπολογιζω το ποσο δυνατο ειναι ενα hardware ως κριτηριο για την την μεταβαση ή οχι στα 60fps. Οποτε οταν σκεφτομαι την πιθανοτητα να πανε σε 60fps στην νεα γενια το βλεπω ως μια επιλογη που θα μπορουσαν να κανουν και με το ps1/2/3/4 αλλα δεν το εκαναν. Οποτε για να δεχτω την πιθανοτητα αυτης της αλλαγης θα πρεπει να δεχτω οτι συνεννοηθηκαν/συμφωνησαν να κανουν την μεταβαση στα 60 ως minimum. Κατι που δεν εχει γινει ποτε (εδω και 40 χρονια) σε mainstream consoles.

    Eκει ειναι ο προβληματισμος μου. Καθως και το ps3 ηταν 10 φορες ανωτερο απο το PS2 αλλα ειχε λιγοτερα 60αρια.
    Οποτε η λογικη εκτιμηση μας θα πρεπει να ειναι οτι δεν θα πανε σε 60αρι ως minimum. Ακομα και αν πανε τελικα.
    .

  5. #84
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Από που προκύπτει το "εδώ και 40 χρόνια";;;

    Προφανώς τα γραπτά μου πάνε στον κάδο των αχρήστων.

    Έχω γράψει αμέτρητες φορές την περίοδο 2001-2003 που ΟΛΑ τα μεγάλα site (προφανώς σε συνεννόηση με publishers/developers), μετά την άφιξη του GTA 3 / 30 fps, άρχισε η προπαγάνδα με αμέτρητα poll και άρθρα (του κώλου) "θέλετε ομορφότερα γραφικά στα 30 ή χειρότερα στα 60;".

    Και κάπου εκεί "έπεισαν" τους καταναλωτές ότι και τα 30 (ακόμα και "έως 30" με αρκετά σκαμπανεβάσματα) αρκούν.

    Από την εποχή του Νώε, ΟΛΕΣ οι κονσόλες και αργότερα οι 16-bit home computers (καθώς οι 8-bit δεν είχαν την απαραίτητη ιπποδύναμη) στόχευαν στα 60 fps.
    Βλέπε ας πούμε Kick-off 1989.
    Βλέπε τίτλους στο Megadrive.

    Μόνο point-n-click adventures και strategy που όντως δεν χρειάζονται τα 60 fps, δεν τα είχαν.

    Platform, shoots, racing, beat em up = όλα στα 60!!!

    Συνεπώς, επιστρέφουμε στο νορμάλ.

    Για παράδειγμα είναι απαράδεκτο να παίζω Destiny ή/και Division στα 30. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

  6. #85
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μίλαγα για το polygon gaming και το "40 χρόνια" το έβαλα χοντρικα ως αρχή του console gaming. Ο κανόνας ήταν τα 30 frames και αυτό έχει να κάνει με επιλογή. Αυτό ήταν το point μου. Αυτό που λες δηλαδή. Ότι μιλάμε για επιλογή και όχι για θέμα hardware. H αρχή του ps2 που αναφέρεις αυτό ακριβώς λέει. Δεν ξέρω γιατί πιάστηκες από το δέντρο και όχι το δάσος του ποστ μου. Το ίδιο πράγμα λέμε ουσιαστικά.
    .

  7. #86
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Συγνώμη, αλλά αυτή η διατύπωση "θα πρεπει να δεχτω οτι συνεννοηθηκαν/συμφωνησαν να κανουν την μεταβαση στα 60 ως minimum. Κατι που δεν εχει γινει ποτε (εδω και 40 χρονια) σε mainstream consoles."...........πως ερμηνεύεται;

    Προσωπικά την ερμήνευσα ως "60 fps δεν είχαμε ποτέ, καθώς οι ίδιοι οι pubs/devs δεν το πρόσφεραν εδώ και 40 χρόνια".

    Ε, λάθος λοιπόν.

    Δεν ξέρω τι στο καλό γινόταν στο Master System, αλλά σε coin-op, Amiga, Megadrive, Neo-Geo (καλύπτω ένα φάσμα από το 1980 έως το 1994 τώρα), υπήρχαν ΠΑΡΑ πολλά παιχνίδια στα 60 fps. Εκατοντάδες τίτλοι.

    Ακόμα και στο PS1 υπήρχαν πολλοί τίτλοι 60 fps. Και μάλιστα day 1 τίτλοι όπως το Rigde racer - μάλιστα ήταν day 1 στο PS2 με 60 fps και day 1 60 fps στο PS3.

    Από το 2002 και την έλευση του GTA 3 που όλοι ήθελαν να το μιμηθούν (sandbox games), άρχισαν να τα σκατώνουν με 15-30 fps. Και αυτή η μαλακία μας ακολουθεί μέχρι σήμερα.

    Ανέκαθεν ήμουν αντίθετος με τον σχεδόν αφανισμό των 60 fps. Φυσικά και είναι επιλογή (ή/και budget, θα εξηγήσω παρακάτω) των devs/pubs το να έχουμε ως baseline τα 60 fps.
    Budget = το να σχεδιάζεις γραφικά, animation και ήχο είναι ακριβώς αυτό = σχεδιάζεις/συνθέτεις. Από logistics μεριά, απλώς χώνεις συγκεκριμένο χρήμα για συγκεκριμένο αριθμό υπαλλήλων και σου παράγουν σε συγκεκριμένο χρόνο το αποτέλεσμα. Θες λιγότερο χρόνο το ίδιο αποτέλεσμα ή στον ίδιο χρόνο μεγαλύτερο αποτέλεσμα; Χώνεις παραπάνω χρήμα (ο publisher) = περισσότεροι υπάλληλοι και τσουπ, πήρες το επιθυμητό αποτέλεσμα.
    Με τον προγραμματισμό όμως δεν πάει έτσι. Όσα κεφάλια και να ρίξεις, ήτοι υπάλληλοι, δεν γίνεται να παραχθεί ο κώδικας που στοχεύεις. Γιατί πολύ απλά ο "έξυπνος/custom" κώδικας δεν συνδέεται με το πλήθος των προγραμματιστών (αν και, βολεύει να έχεις παραπάνω κεφάλια). Αυτός ο μαγικός κώδικας είναι αποτέλεσμα πολλών ιδεών, πολλών προσπαθειών, ΠΟΛΥ χρόνου trial and error..........κάτι που μεταφράζεται σε χρήμα με τη σέσουλα (οι προγραμματιστές έχουν τον υψηλότερο μισθό).
    Enter 2002.
    Το κόστος είχε αρχίζει να εκτοξεύεται σε σχέση με την εποχή PS1 (και ακόμη περισσότερο σε σχέση με την εποχή 16-bit)........οπότε οι publishers έθεταν συγκεκριμένα ποσά στο budget και συγκεκριμένα timeframes/deadlines ώστε να προλάβουν τις οικονομικές περιόδους (κλείσιμο οικονομικών ετών / γιατί έχουμε και τις μετοχές βλέπεις, να φιλήσουμε τους κώλους των μετόχων)...........Συνεπώς, δεν έδιναν ούτε τα τρελά λεφτά για άριστους coders, ούτε για πλήθος coders, ούτε όσο χρόνο αυτοί χρειάζονταν για να τους κατέβει εκείνη η τρελή ιδέα κώδικα των 60 fps. Οπότε;
    Οπότε, πάρτε τόσα λεφτά, κόψτε το λαιμό σας μέχρι τότε (λέω εγώ ο publisher στον developer) να έχετε τερματίσει την ανάπτυξη του τίτλου και that's it, take it or leave it.
    Ως εκ τούτου, τι να κάνει και ο άμοιρος ο dev, όταν ο publisher του βάζει το μαχαίρι στο λαιμό οικονομικά και χρονολογικά; Στοχεύει στα 30 fps, προσλαμβάνει μυριάδες γραφίστες και ανιιματέρ, μια μικρή ομαδούλα προγραμματιστών (και "κάντε ότι μπορείτε κύριοι προγραμματιστές μέσα σε αυτό το χρονικό περιθώριο" ) και...............that's all folks.

    Ε, πλέον παρατηρούν ότι με τόση δύναμη στα επόμενα μηχανήματα, θα πέσει τρελό κράξιμο αν έχουμε τίτλους 20-30 fps "με όμορφα γραφικά" που βιώνουμε (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) εδώ και 15 χρόνια περίπου.

    Στα νέα μηχανήματα, το λιγότερο θα στοχεύουν σε καρφωτό 30άρι, σε σκαμπανεβάσματα 30-60 που δεν θα φαίνονται τόσο στο μάτι λόγω των νέων TV με αυξομειούμενο frame rate και τέλος, σε καρφωτό 60άρι.

    Απλά τα πράγματα.

    ΥΓ:

    Για την MS έχω ήδη πει ότι από εδώ και πέρα θα βγάζει συνέχεια μηχανήματα, γιατί έχει άλλη πολιτική.
    Η δε Sony έχει άλλη πολιτική, άλλωστε το έχει δηλώσει και η ίδια. Αν βγάλει η Sony μετά από πχ. 3 χρόνια το PS5 Pro, αυτό πιστεύω (όπως και το Xbox Series X Pro) θα έχουν πολύ πιο ενισχυμένο ray-tracing.
    Last edited by Lefteris_X; 17-12-2019 at 13:27.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (17-12-2019),Sir_Teraflop (18-12-2019),spartan (18-12-2019)

  9. #87
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πιαστηκες απο κατι μικρης σημασιας σε σχεση με αυτο που πραγματικα θελω να πω με το ποστ μου. Για αυτο και δεν μπηκα σε λεπτομεριες σε αυτο το κομματι. Aν και εκανα αναφορα στα ps1/2/3/4 οποτε δεν μιλαγα για sprites. Ο κανονας σε αυτες τις κονσολες και γενικα στο 3d gaming(εκτος coin op φυσικα, για κονσολες μιλαμε εδω) ηταν τα 30 fps. Tα PS1-saturn εγω τα θυμαμαι χειροτερα απο τα PS2, XBOX, PS3, PS4 στο frame rate btw. Tα ειχα ολα. To PS4 εχω την αισθηση οτι εχει τα περισσοτερα 60αρια απο τις προηγουμενες της Sony. Χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια βεβαια.
    Φυσικα και παντα υπηρχαν ομως 60 fps τιτλοι σε ολες τις polygon κονσολες.

    Στα υπολοιπα γενικα συμφωνω.

    Μακαρι να πανε σε 60αρι ως κανονα, αλλα σιγουρα θα ειναι εκπληξη για μενα αν το κανουν(με βαση το τι βλεπουμε τοσα χρονια). Ειναι ευκαιρια απο πολλες αποψεις.

    Αν και πλεον ισως θα μας δινουν και εμας την επιλογη σε αρκετα games. Frames ή αναλυση.
    .

  10. #88
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    H διαφωνια μας ειναι στο οτι εγω δεν υπολογιζω το ποσο δυνατο ειναι ενα hardware ως κριτηριο για την την μεταβαση ή οχι στα 60fps. Οποτε οταν σκεφτομαι την πιθανοτητα να πανε σε 60fps στην νεα γενια το βλεπω ως μια επιλογη που θα μπορουσαν να κανουν και με το ps1/2/3/4 αλλα δεν το εκαναν. Οποτε για να δεχτω την πιθανοτητα αυτης της αλλαγης θα πρεπει να δεχτω οτι συνεννοηθηκαν/συμφωνησαν να κανουν την μεταβαση στα 60 ως minimum. Κατι που δεν εχει γινει ποτε (εδω και 40 χρονια) σε mainstream consoles.

    Eκει ειναι ο προβληματισμος μου. Καθως και το ps3 ηταν 10 φορες ανωτερο απο το PS2 αλλα ειχε λιγοτερα 60αρια.
    Οποτε η λογικη εκτιμηση μας θα πρεπει να ειναι οτι δεν θα πανε σε 60αρι ως minimum. Ακομα και αν πανε τελικα.
    Μαλλον ξεχασες μια κονσολα που λεγοταν dreamcast και ετρεχε ολα τις τα παιχνιδια στα 60 φρειμς.

  11. #89
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Χεχ... το μόνο leak που έπεσε μέσα από τον Ιανουάριο μάλιστα...(νομίζω το είχα ξαναποστάρει αλλά δεν ορκίζομαι):

    https://imgur.com/gallery/i3TnTKk#Xli5Vxu

    https://www.tweaktown.com/news/64616...499/index.html


    και δεν έπεσε μέσα μόνο στα spec, τιμή, μέχρι και στις κινήσεις της MS με Κορέα και με τις κινήσεις software.
    Last edited by Sir_Teraflop; 18-12-2019 at 01:51.

  12. #90
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μαλλον ξεχασες μια κονσολα που λεγοταν dreamcast και ετρεχε ολα τις τα παιχνιδια στα 60 φρειμς.
    Eιχα dreamcast και δεν ισχυει αυτο! Επειδη ειχε βγει νωριτερα απο τις αλλες τοτε next gen κονσολες, ειχε πολλα cross gen 60fps. Οταν ασχοληθηκε με ΑΑΑ(shenmue) επεσε στα 30. Αν συνεχιζε κανονικα στην γενια μεχρι το 2005 λογικα θα ειχε τα περισσοτερα 30αρια(-) απο καθε αλλη κονσολα ever, καθως τα ps2 και xbox ειχαν ξεφυγει!

    κοιτα ποσα ηταν τα 60αρια
    .

  13. #91
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eιχα dreamcast και δεν ισχυει αυτο! Επειδη ειχε βγει νωριτερα απο τις αλλες τοτε next gen κονσολες, ειχε πολλα cross gen 60fps. Οταν ασχοληθηκε με ΑΑΑ(shenmue) επεσε στα 30. Αν συνεχιζε κανονικα στην γενια μεχρι το 2005 λογικα θα ειχε τα περισσοτερα 30αρια(-) απο καθε αλλη κονσολα ever, καθως τα ps2 και xbox ειχαν ξεφυγει!

    κοιτα ποσα ηταν τα 60αρια

    Για το dreamcast συγκεκριμένα θα διαφωνήσω μαζί σου.

    Ήταν η μόνη κονσόλα βασισμένη σε Power VR Graphics, το οποίο ήταν χτισμένο ακριβώς στην έξυπνη τεχνολογία Tile Based Deffered Rendering και άλλες τεχνικές να το πω απλά που γλύτωσαν την GPU του από πολύ παραπάνω δουλειά, αντίθετα με τις άλλες κονσόλες τότε.

    Για να μην πολυλογώ αν μια κονσόλα ήταν bulit για 60 FPS ήταν αυτή.

    Δυστυχώς το dreamcast όπως και οι Kyro κάρτες στα PC δεν έπιασαν.

    Also this: https://www.imgtec.com/blog/celebrat...t-and-powervr/

    PS: με αυτά τα clocks που γράφει ο Σάκης παραπάνω, αν δεις τίποτα κουλό RT co-processor από την Imgtec στο PS5, μην απορρήσεις.

  14. #92
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Για αυτο ακριβως λεω οτι δεν εχει να κανει με το hardware.
    Τελικα οταν εφτιαξαν το πρωτο ΑΑΑ next gen game επαιζε στα 25-30 fps(shenmue). Και ηταν και first party. Oποτε σκεψου να ακολουθουσε για αλλα 4 χρονια την γενια. Γυρω στα 20 fps θα επαιζε τα multiplatform.

    Aπο οτι και να ειναι φτιαγμενη μια κονσολα θα πρεπει να προσαρμοστει σε μια φιλοσοφια. Και το dreamcast ξεκινησε με την φιλοσοφια των 60fps αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να την κρατησει. Δεν το καταφερε ακομα και χωρις να βγαλει next gen multiplatforms. Το DC ειχε 600 παιχνιδια. Δες ποσα ηταν 60fps...
    Eκτος αν ακολουθουσε τον δικο της δρομο και εχανε ολα τα multiplatform.
    .

  15. #93
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Η Sega είχε πολύ μεγαλύτερα προβλήματα τότε από το hardware. Εγώ επιμένω ότι το σύστημα when utilized ήταν το μόνο που είχε φτιαχτεί τότε μεταξύ όλων τους για 60fps gaming.



    Μην παίρνεις μια περίπτωση δηλαδή και βγάζεις γενικό συμπέρασμα.

  16. #94
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν διαφωνω καθολου για το πως ειχε φτιαχτει το hardware(και καθε hardware). Αυτο που λεω ειναι οτι δεν θα τα καταφερνε τελικα, γιατι δεν θα μπορουσε να σηκωσει τα multiplatform. Oπως και δεν τα καταφερε τελικα για οσο ζουσε. Eιχε πολλα 60αρια αλλα ως εκει.

    Να σου πω ενα αλλο παραδειγμα. O kojima ξεκινησε με 60fps στο ps2(MGS2). Ειχε οραμα να φτιαξει ζουγκλα ως περιβαλλον για το MGS3. Kαι καπου εκει μας τελειωσαν τα 60fps και μειναμε στα 30.
    .

  17. #95
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι αλλά όχι λόγω του hardware. Διαφήμιζε τότε 3~4 εκ πολύγωνα τα οποία τα συνέκρινε με 6,7,8 των άλλων δεν θυμάμαι. Αυτό είναι γιατί είχε πολύ "προχώ" τεχνολογία τότε από την τότε Power VR - δηλαδή μιλάμε για τεχνικές οι οποίες έγιναν στανταράκι χρόνια μετά.

    Αυτό που λες με τα multiplatform, συνέβη διότι δεν υπήρχαν ανεπτυγμένοι compilers και APΙ, όπως σήμερα όπου με ένα κουμπάκι λες Α! έκδοση Playstation, έκδοση xbox, έκδοση android, click-click-click και λοιπά.

    Τότε όλα ήταν σχεδόν "χεράτα".

    Και αν δεν είχες πουλήσει, λίγοι θα ασχολούνταν να μάθουν (και) τα δικά σου τερτίπια.

    Για αυτό μου κάνει εντύπωση που κάποιοι εντυπωσιάζονται πως ένα 4TF Playstation 5 Lite ή ένα Lockheart θα παίζει παιχνίδια ή το πως δεν θα κρατάει πίσω το μεγαλύτερο μηχάνημα.

    Ένα click μακριά είναι. Τότε είχαν άλλα αγγούρια ειδικά με Risc επεξεργαστές.

  18. #96
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  19. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    spartan (18-12-2019)

  20. #97

    Default

    ειναι ολοκληρο ζωο φιλε τελικα

  21. #98
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ νομίζω ότι τα περισότερα παιχνίδια θα συνεχίσουν να είναι 30fps στις base κοσνόλες της νέας γενιάς.

    Κυρίως γιατί έτσι θα έχουν περιθώρια να κάνουν πιο ωραία γραφικά και λόγω του ότι τα 30fps ταιριάζουν πιο πολύ στα κινηματογραφικά παιχνίδια που συνηθίζονται την τελευταία 10ετία.

    Πχ το last of us remaster είχε 60fps στο ps4 pro αλλά εμένα δεν μου κάθονταν καλά, είχε το soap opera effect που δεν ταιριαζε στο κινηματογραφικό στυλ του παιχνιδιού.

  22. #99
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Νομίζω αν δεν είναι κακοσχεδιασμένο το μοντέλο, είναι τραγική η γωνία λήψης οπότε όντως δείχνει τέρας - ζώο.

    Εγώ πήρα ένα xbox controller και το έβαλα κάθετα. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι σαν μέγεθος, είναι περισσότερο σαν soundbar από τα 80s (γκουμούτσα) παρά midi tower ξάπλα (όπως υποδηλώνει η φωτογραφία).

    Όπως και να έχει και ξάπλα να μπορούσα να το βάλω - πάλι όρθιο θα το έβαζα.

    O ζεστός αέρας πάει πάνω. Από τα aircondition μέχρι ατμομηχανές και λοιπά μέσα μεταφοράς.

  23. #100
    Last edited by DJTaurus; 18-12-2019 at 21:11.

  24. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (18-12-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •