Page 21 of 164 FirstFirst ... 111718192021222324253171121 ... LastLast
Results 401 to 420 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #401
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Συγκεντρωσα εδω τα next gen παιχνιδια που ειδαμε στην παρουσιαση:
























  2. The Following 4 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (07-05-2020),Slay (07-05-2020),tonybsg (08-05-2020)

  3. #402
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ολα βγαινουν και στο PS5? σιγουρα καποια απο αυτα ναι. Να φτιαξουμε και κανα νεο thread.

    Γενικα τπτ που να δειχνει next gen απο οτι ειδα μεχρι τωρα. Εκτος αν εχω χασει κατι.
    .

  4. #403
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Πολύ κακό και ήταν και μισή ώρα τα παιχνίδια, το υπόλοιπο PR talk. -.-



    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Προσωπικα οσο θυμαμαι τουλαχιστον τον εαυτο μου ποτε δεν νομιζω να ειπα οτι δενβλεπω διαφορα απο 30 στα 60 καρε. Η διαφορα στην κινηση ειναι πολυ μεγαλη. Αυτο που πολλες φορες εχω πει (και εξακολουθει να ισχυει) ειναι οτι πολλες φορες αναλογα το παιχνιδι (κυριως αν ειναι καλλιτεχνικου χαρακτηρα) θα προτιμησω τα 30 καρε απο τα 60, οπως επισης και σε καθαρα cinematic παιχνιδια οπως το Detroit ή το Heavy Rain κλπ οπου εκει το παιχνιδι θυμιζει περισσοτερο ταινια και τα 60 καρε χαλανε πολυ την εμπειρια IMO καθως σου βγαζει αυτο το λεγομενο "soap opera effect".

    Εχοντας πει αυτο εννοειται οτι πολλα παιχνιδια θα τα ηθελα στα 60 καρε, ας πουμε Uncharted Division klp. Δεν ειμαι ομως καθετως με τα καρε. Εχω πει και εχω ξαναπει. Ο ιδανικος κοσμος για εμενα θα ειναι 2 επιλογες σε καθε παιχνιδι. High fidelity gfx με 30 καρε locked και high performance 60 καρε με λιγο ριγμενα γραφικα. Παραδεισος απλα.

    Απο εκει και μετα απο τα 60 στα 120 πραγματικα δυσκολευομαι να εντοπισω διαφορα τετοια που να εχει νοημα η μεγαλη θυσια στους πορους. Οτι υπαρχει διαφορα δεν το αμφισβηττω προφανως αλλα ειναι κατηγορια πρωταθλητισμου κατα τη γνωμη μου τα 120 fps. Ειναι γι αυτους που ασχολουνται σε μεγαλο ανταγωνιστικο επιπεδο οπου η παραμικρη λεπτομερια παιζει ρολο στην αποδοση σου. Απο το τι υλικο ειναι το grip του mouse σου μεχρι το πλητκρολογιο κλπ.

    Σε καμμια περιπτωση ακομα και ο online console user δεν εχει τετοιου ειδους απαιτησεις. Ή αν εχει νομιζω οτι κακως εχει κονσολα, καθως του λειπουν ενα καρο αλλα περιφερειακα που θα του αυξησουν την αποδοση πολυ περισσοτερο απο οτι τα 120 καρε.
    Αναφερόμουν στο ότι πάντα είχαμε το "πάντα θα είναι 30fps γιατί εκεί ξεζουμίζουν την κονσόλα", όχι ότι δεν βλέπει κάποιος τα 60fps. Και τα 60fps και τα 120fps τα βλέπει κάποιος.

    Αυτό που λες για το τι "ταιριάζει", ισχύει είτε είναι 30, είτε 60, είτε 120 fps. Αναλόγως το παιχνίδι. Σε κάποια τύπου Resogun, Tetris Effect και competitive παιχνίδια, ναι θα τους πήγαιναν τα 120fps. Προσωπικά νομίζω ότι στα περισσότερα θα πήγαιναν γιατί τα περισσότερα έχουν γρήγορη κίνηση.

    Κάποια στιγμή που οι πόροι δεν θα είναι το πρόβλημα θα δούμε και αυτή την επιλογή, όπως τώρα λογικά θα δούμε περισσότερα 60fps.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #404
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Μου άρεσε πολύ το vamprire, το chorus, το call of the sea, το medium και αυτό που το φτιάχνει ένας από την Κίνα μόνος του, που έδειξαν πρώτο. Αυτό με τους δεινοσαύρους δεν μου άρεσε. Οι φωτισμοί γενικά πολύ καλοί. Αν πάντως κανένα από αυτά δεν ήταν αποκλειστικό για την νέα γενιά, θα ήθελα να δω κάτι μόνο για την επόμενη γενιά.

  6. #405
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default [Next-Gen] Xbox Series X (Παρουσίαση 3rd party 7/5, 18:00)

    Αν καταφέρεις να παίξεις το Resogun σε 120 φπς να ξέρεις ότι θα σε γράψουν στο Γκίνεςς.
    Το αυτό ισχύει και για Τέτρις.

    Μήπως απλώς υποθέτεις και δεν έχεις ασχοληθεί με τα εν λόγω παιχνίδια;

    Επίσης, αυτά τα competitive fps που λέτε (και που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ μου) δεν είναι τα γνωστά/εμπορικά όπως CoD και Battlefield.
    Είναι κάποια παιχνίδια που υπάρχουν μόνο σε PC, με εντελώς αίσχος γραφικά καθώς όλοι οι πώροι πάνε στα 120 (και κατά περιπτώσεις 240) φρειμς.

    Τέλος πάντων επιστρέφω οντοπικ, προσωπικά όλο το βίντεο ήταν μόνο για να ακούγονται συνέχεια οι λέξεις smart delivery και κάποιες άλλες......τις οποίες ήδη έχω ξεχάσει.
    Εννοώ PR το όλο θέμα ξεκάθαρα.

    Τέλος, αυτή η "αμερικανιά στην τελειότητα" ρε παιδάκι μου, προσωπικά δεν την παλεύω/αντέχω.
    Ναι μεν είμαστε όλοι από το σπίτι μας........αλλά από την άλλη δε, όλα τα σπίτια είναι επιτηδευμένα μέχρι λεπτομέρειας. Εκεί το τάδε μπιμπελό μελετημένα, τα συγκεκριμένα χρώματα στο δωμάτιο, συγκεκριμένα ρούχα ώστε να ταιριάζουν χρωματικά...δείτε και ένα Xbox joypad που είναι μέσα σε μικρό καλάθι.....λαικής ή μπάνιου (δεν πειράζει όμως που είναι πάνω στην σιφουνιέρα στο υπνοδωμάτιο)...γενικώς έπεσε "επιτήδευση" για να φανεί ένα σπίτι λες και είναι........βγαλμένο από περιοδικό που παρουσιάζει σπίτια και διακόσμηση. Νταξ, δεν περίμενα να δείξει αληθινά δωμάτια κιόλας, εντελώς χύμα και ακατάστατα, αλλά ρε παιδιά τίγκα στην επιτήδευση.

    Το "σενάριο" ή ας πούμε το τι έλεγε ο καθένας;
    Πεθαίνεις από το πόσο στημένο και ρομποτικό.
    I love my job μπλα μπλα, Madden is awesome (και είναι αίσχος), I can't wait μπλα μπλα (μπα, μόνο εσύ can't wait, οι περισσότεροι κοιτάζαμε ψιλο-αδιάφορα αυτά που είδαμε).......γενικώς το script είναι ξύλινο ρε γαμώτι μου. Τσάμπα τα ψεύτικα χαμόγελα, τσάμπα ο fake ενθουσιασμός.

    Επίτηδες κάνουν έτσι τις παρουσιάσεις τους οι Sony/MS; Εδώ και 20 χρόνια;
    Δεν πρόκειται να μάθουν ποτέ από τον τρόπο που μιλούσε ο Τζόμπς και η φυσικότητα που έβγαζε;
    Ήμαρτον δηλαδή.......φτάσαμε 2020.
    Last edited by Lefteris_X; 07-05-2020 at 20:19.

  7. #406
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Assassins, και call of the sea μου άρεσαν, όλα τα άλλα μακράν αδιάφορα για μένα.

  8. #407
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ολα βγαινουν και στο PS5? σιγουρα καποια απο αυτα ναι. Να φτιαξουμε και κανα νεο thread.

    Γενικα τπτ που να δειχνει next gen απο οτι ειδα μεχρι τωρα. Εκτος αν εχω χασει κατι.
    ε, το Scorn καλούτσικο δείχνει...


  9. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (07-05-2020),kostasb13 (07-05-2020)

  10. #408
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    ε, το Scorn καλούτσικο δείχνει...

    Ολα καλα δειχνουν οπτικα θελω να πω, αλλα οχι next gen καλα.
    .

  11. #409

    Default

    μου αρεσε αυτο το gameplay που υπηρχε στον τιτλο...τεσπα, ας το δικαιολογησουμε λογω covid...απλα δε ξερω αν εχουν νοημα τετοιες παρουσιασεις ,αν δεν ειναι ετοιμοι να τις κανουν, δε ξερω αν κανουν καλό ή κακο...για μενα παντως δεν εδωσαν κανενα λογο να αγορασει καποιος next gen κονσολα...

    Αυτος ειναι ο λογος που οι κονσολες πρεπει να βασιζονται στα first party στο launch...για να δωσουν αυτο το next gen feeling...εκει θα κριθει η ms...οποτε ας περιμενουμε μέχρι τον Ιουλιο...

  12. #410
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Ότι έδειξαν σε gameplay θα μπορούσε να ήταν current gen.



    Στην αρχή για παράδειγμα νόμιζα ότι έβλεπα νέο Titanfall, αλλά μετά μπήκαν οι ιππότες από το Rise και ξενέρωσα.

    Το μόνο υποσχόμενο(χωρίς να δούμε τίποτα όμως) ήταν το Scorn, στο οποίο οι devs έχουν δει πολύ το σύμπαν του Alien.

    Κατά τα άλλα δεν είδα τον λογο να μετακινηθω στη νέα γενιά.

    Οι επόμενοι μήνες θα δείξουν.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  13. #411
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Ότι έδειξαν σε gameplay θα μπορούσε να ήταν current gen.

    Στην αρχή για παράδειγμα νόμιζα ότι έβλεπα νέο Titanfall, αλλά μετά μπήκαν οι ιππότες από το Rise και ξενέρωσα.

    Το μόνο υποσχόμενο(χωρίς να δούμε τίποτα όμως) ήταν το Scorn, στο οποίο οι devs έχουν δει πολύ το σύμπαν του Alien.

    Κατά τα άλλα δεν είδα τον λογο να μετακινηθω στη νέα γενιά.

    Οι επόμενοι μήνες θα δείξουν.
    Ολα αυτα ειναι cross gen, οποτε θα πρεπει να περιμενουμε αποκλειστικα Next gen games για να εχουμε εικονα των δυνατοτητων.
    .

  14. #412
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το Scorn απο οτι ειπαν IGN ειναι timed exclusive

  15. #413
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Τι φάση με το scorn? Αναστήθηκε ο Giger?

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Desmond For This Useful Post:

    Axilleas_GR (12-05-2020),Slay (07-05-2020),thanosa75 (07-05-2020),tonybsg (07-05-2020)

  17. #414
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    O Sir_Teraflop πήρε ban 14 ημερών για συνεχή προβληματική συμπεριφορά και προσωπική επίθεση σε άλλο χρήστη.

    tomic
    αφαιρέθηκε και το δικό σου post. Καλό θα ήταν να αποφεύγονται μονολεκτικά posts που μπορούν να θεωρηθούν flame.

    Αν είμαστε απογοητευμένοι από μια παρουσίαση μπορούμε να το αναλύσουμε λίγο παραπάνω για να φαίνεται καλύτερα τι εννοούμε.

    Τέλος, έγιναν κάποια επιπλέον edits.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (07-05-2020),PDS (07-05-2020),Slay (07-05-2020)

  19. #415

    Default

    4K στα 60 ή 1080p στα 120. Fair enough. Όπως με το FHZ4 που είχαμε 1080p/60 ή 4κ/30.

    https://www.polygon.com/2020/5/7/212...-xbox-series-x

  20. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Leon_DiZ (07-05-2020),PDS (07-05-2020)

  21. #416
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Σχετικά με το Smart Delivery, η EA δεν θα το υποστηρίζει.

    Third-party studios like Ubisoft, Sega, and Bandai Namco Entertainment are backing Microsoft’s Smart Delivery upgrades, but there’s one big exception: EA.

    While EA unveiled Madden NFL 21 for the Xbox Series X today, the company is not pledging its commitment to supporting Smart Delivery.

    Instead, EA is offering its own free upgrade offer, but only if players purchase Madden NFL 21 on Xbox One by December 31st and upgrade to Xbox Series X by March 31st, 2021.
    https://www.theverge.com/2020/5/7/21...pgrade-list-ea
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    tonybsg (07-05-2020)

  23. #417
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  24. #418
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    ε, το Scorn καλούτσικο δείχνει...
    Οχι απλά καλούτσικο, το Art Direction ειναι θεικό. Μόνο μην ειναι κανενα ΜΟΒΑ και ξενερώσουμε την ζωή μας, γιατι gameplay δεν ειδαμε δυστηχως.

  25. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    kostasb13 (07-05-2020)

  26. #419
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οχι απλά καλούτσικο, το Art Direction ειναι θεικό. Μόνο μην ειναι κανενα ΜΟΒΑ και ξενερώσουμε την ζωή μας, γιατι gameplay δεν ειδαμε δυστηχως.
    το ¨καλούτσικο¨ το έγραψα για να τον πειράξω.

    σαφως και δείχνει καταπληκτικό !

    τωρα τι μέρους του λόγου θα είναι θα δούμε.

  27. #420
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Οχι απλά καλούτσικο, το Art Direction ειναι θεικό. Μόνο μην ειναι κανενα ΜΟΒΑ και ξενερώσουμε την ζωή μας, γιατι gameplay δεν ειδαμε δυστηχως.
    ρε σεις αυτο τελικά ειναι σε εξέλιξη εδω και χρόνια, βρηκα gameplay video, ευτυχως δεν ειναι MOBA, adventure μου θυμίζει.


  28. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    BillyFlo81 (07-05-2020),Desmond (07-05-2020),Error Flynn (07-05-2020),Snk (07-05-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •