Page 25 of 164 FirstFirst ... 152122232425262728293575125 ... LastLast
Results 481 to 500 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #481

    Default [Next-Gen] Xbox Series X

    Καλά... παρτε τωρα ενα assassin’s creed valhala με 4k/30 και συζητάμε στην επομενη γενια για 120fps!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #482

    Default

    τι ακριβως εννοεις παρτε? και σε ps5 στα 30 θα παιζει γιατι ετσι αποφασισε η ubisoft. δεν μπορει να κανει τιποτα ουτε η sony ουτε η microsoft πανω σε αυτο.

  3. #483
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Mαλλον εννοει οτι δεν ειναι τοσο απλο οσο το λεει η MS το 120fps για την νεα γενια.
    Και δεν εχει αδικο. Το AC ειναι cross gen και δεν επιλεγουν ουτε καν 60 ως κατι δεδομενο. Εχουν αμφιβολιες.

    Πιο πολυ PR BS φαινεται να ειναι ολο αυτο, λογο της αρχικης επιλογης της MS να μην παει σε αποκλειστικα για το Series παιχνιδια( Να τα βγαζει και σε X οποτε υποτιθεται θα ειναι πιο ευκολο με αυτον τον τροπο να εχεις 120fps). Καποια στιγμη θα ακολουθησει next gen και εκει τα 60αρο30αρια θα πεφτουν βροχη. Εκτος αν η γενια ακολουθησει το Series σε μια ενδεχομενη τεραστια επιτυχια, και οχι το Series την γενια.

    Γενικα το εχω ξαναπει, παρολο που οι περισσοτεροι ειναι ενθουσιασμενοι, για μενα σε αυτη τη γενια η MS εχει κανει την χειροτερες επιλογες ever στην gaming ιστορια της(χειροτερες και απο την προηγουμενη γενια με always online κτλ). Για το δικο μου γουστο τουλαχιστον ως gamer και ανεξαρτητα απο το αν θα πετυχει η οχι.
    .

  4. #484

    Default

    πραγματικα και 'μενα τα 120fps της ms δεν εχουν να μου λενε απολυτως τιποτα. λογικα αυτα τα frames θα τα δουμε σε δικα της παιχνιδια με τιποτα αγωνιστικα και τετοια,που παλι εμενα δε με ενδιαφερουν. ενταξει,εγω ακομα πιστευω οτι εχει καποια καλα χαρτια να δειξει στην παρουσιαση της και ειμαι ενθουσιασμενος,αλλα αυτο θα το δουμε εκεινη τη μερα. θεωρω οτι δεν θα απογοητευσει.
    ασε και εδω θα ειμαστε να δουμε και να συζηταμε την πορεια της.

  5. #485
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σιγουρα.
    Αλλωστε αυτη ειναι απλα μια στρατηγικη που θα μπορουσε να αλλαξει και να δουμε θαυματα απο την κονσολα.
    .

  6. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    christos-sonyboy (12-05-2020)

  7. #486

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τι ακριβως εννοεις παρτε? και σε ps5 στα 30 θα παιζει γιατι ετσι αποφασισε η ubisoft. δεν μπορει να κανει τιποτα ουτε η sony ουτε η microsoft πανω σε αυτο.
    Οτι ειπε ο PDS. Προσωπικα θεωρω οτι sony και ms θα επρεπε να θεσουν υποχρεωτικα ενα mode με 60fps, σε ολα τα next gen games.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #487

    Default

    60fps 4k το ιδανικο και ειδικα οταν μιλαμε για next gen,ναι συμφωνω!

  9. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    thanosa75 (12-05-2020)

  10. #488
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Aς ειναι και πιο χαμηλη η αναλυση δεν πειραζει, αλλα ενα mode στα 60 θα ηταν σουπερ.
    .

  11. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    thanosa75 (12-05-2020),Valkyre (12-05-2020)

  12. #489
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,253
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συμφωνω κι εγω. Τα νουμερα της αναλυσης δεν με απασχολουν τοσο. Ας εχει ενα mode στα 60 καρε και ας ειναι χαμηλοτερο απο 4Κ... κλαην...

  13. #490
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ βλέπω ότι μπαίνουμε πάλι στην επόμενη γενιά με συμβιβασμούς και υποχωρήσεις ανάλογα τα γούστα και την διάθεση του καθενός (παίκτη ή δημιουργού).

    Βλέπω μάλιστα ότι όλο αυτό το γράφουμε και στο θέμα που υποτίθεται ότι σχετίζεται με την κονσόλα που έχει τα πιο δυνατά χαρακτηριστικά (τουλάχιστον μέχρι νεωτέρας, υπάρχει και το secret sauce).

    Μια χαρά το κόβω... optimized μέχρι αηδίας από πολύ νωρίς.

  14. #491
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,984
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά περιμένετε με το καλημέρα να βγάλουν 60 κ 120fps εταιρίες σαν τιν ubisoft, που όλα τα παιχνίδια τα βγάζει άρπα κολλα σε ένα χρόνο με γεμάτα bug κ glitch κ θέλουν 30 update να στρώσουν.
    Edit
    ’σχετο αλλά σε αυτή την γενιά μπορεί να δούμε φτηνές κονσόλες αν όντως ισχύει αυτό που ακούγεται ότι θα βγάλουν τιμή ανάλογα την τιμή του PS5
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 12-05-2020 at 14:57.

    xbox:Christoforo7s

  15. #492
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,253
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Εγώ βλέπω ότι μπαίνουμε πάλι στην επόμενη γενιά με συμβιβασμούς και υποχωρήσεις ανάλογα τα γούστα και την διάθεση του καθενός (παίκτη ή δημιουργού).

    Βλέπω μάλιστα ότι όλο αυτό το γράφουμε και στο θέμα που υποτίθεται ότι σχετίζεται με την κονσόλα που έχει τα πιο δυνατά χαρακτηριστικά (τουλάχιστον μέχρι νεωτέρας, υπάρχει και το secret sauce).

    Μια χαρά το κόβω... optimized μέχρι αηδίας από πολύ νωρίς.
    Πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχουν συμβιβασμοι και υποχωρησεις οχι μονο στη γενια που ερχεται, σε οποια γενια κι αν ερθει? Παντα θα υπαρχουν συμβιβασμοι με τον ενα ή τον αλλο τροπο.

    Και να ειμαι ειλικρινεις προτιμω τις υποχωρησεις και τους συμβιβασμους να τους κανουν οι εταιρειες παρα εμεις. Δεν ξερω δηλαδη για παραδειγμα αν ειναι παντα καλο να πει μια εταιρεια θελω 60 καρε σαν στανταρ. Παει τελειωσε. Μπορει 9 στις 10 φορες να συμφωνησω ομως αργα ή γρηγορα δεν ξερω κατα ποσο αυτο το πραγμα σε βαθος χρονου θα καταληξει να ειναι προβλημα και να λειτουργει αντιστροφα. Αν σου πει δηλαδη καποιος οτι μπορω να σου δωσω το Χ παιχνιδι στα 30 καρε και να ειναι σχεδον next gen εμπειρια γιατι να το απαρνηθεις? Γι αυτο και πιστευω οτι το να υπαρχουν 2 επιλογες καλυπτουν τους περισσοτερους.

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καλά περιμένετε με το καλημέρα να βγάλουν 60 κ 120fps εταιρίες σαν τιν ubisoft, που όλα τα παιχνίδια τα βγάζει άρπα κολλα σε ένα χρόνο με γεμάτα bug κ glitch κ θέλουν 30 update να στρώσουν.
    Edit
    ’σχετο αλλά σε αυτή την γενιά μπορεί να δούμε φτηνές κονσόλες αν όντως ισχύει αυτό που ακούγεται ότι θα βγάλουν τιμή ανάλογα την τιμή του PS5
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Διαφωνω. Εδω και πολλα χρονια η Ubisoft παραδιδει καλοστημενα παιχνιδια. Μετα το Unity η εταιρεια αλλαξε αρδην φιλοσοφια στα θεματα αυτα. Εχω παιξει τα 3 τελευταια AC και συναντησα ελαχιστα προβληματα. Επαιξα τα 2 τελευταια Far Cry και επισης ηταν απροβληματιστα. Ουτε το Watchdogs ειχε ιδιαιτερα προβληματα. Γενικα νομιζω οτι εχουν βελτιωθει παρα πολυ μετα το φιασκο του Unity.

  16. #493
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by thanosa75 View Post
    Καλά... παρτε τωρα ενα assassin’s creed valhala με 4k/30 και συζητάμε στην επομενη γενια για 120fps!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Επειδη πετατε κατι χωρις να ξερετε
    Εδω ολοκληρη 2080 τι) και τρεχει το odyssey σε 4k/44 frames
    Με 11 γιγα βιντεοραμ παρακαλω.

  17. #494

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Επειδη πετατε κατι χωρις να ξερετε
    Εδω ολοκληρη 2080 τι) και τρεχει το odyssey σε 4k/44 frames
    Με 11 γιγα βιντεοραμ παρακαλω.
    Φιλε μου εγω ξερω οτι στο assassins creed odyssey με Vega 64 εχω σε 1440p/60-72fps caped και ολα αυτα σε ultra εκτος απο 2-3 φιλτρα (που τα αναφερει στο digital foundry και τρωνε πορους διχως λογο).

    Αν δεν μπορουν να κανουν optimize σε κλειστο συστημα κονσολας με ισχυ οσο μια rtx 2080+ryzen 7 τοτε σημαινει οτι μας σερβιρουν unoptimized σκουπιδια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #495
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by thanosa75 View Post
    Φιλε μου εγω ξερω οτι στο assassins creed odyssey με Vega 64 εχω σε 1440p/60-72fps caped και ολα αυτα σε ultra εκτος απο 2-3 φιλτρα (που τα αναφερει στο digital foundry και τρωνε πορους διχως λογο).

    Αν δεν μπορουν να κανουν optimize σε κλειστο συστημα κονσολας με ισχυ οσο μια rtx 2080+ryzen 7 τοτε σημαινει οτι μας σερβιρουν unoptimized σκουπιδια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μα μολις το ειπες unoptimized σκουπιδια.
    Αυτο το πραγμα ειναι και οι προγραμματιστες της ubisoft
    Απο τις χειροτερες εταιριες στον τομεα αυτο

  19. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    thanosa75 (12-05-2020)

  20. #496

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μα μολις το ειπες unoptimized σκουπιδια.
    Αυτο το πραγμα ειναι και οι προγραμματιστες της ubisoft
    Απο τις χειροτερες εταιριες στον τομεα αυτο
    Τοτε συμφωνουμε!

    Για αυτο εγραψα οτι συζηταμε για 60 vs 120fps και στο τελος θα βλεπουμε 30αρια παλι...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to thanosa75 For This Useful Post:

    spartan (12-05-2020)

  22. #497
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by thanosa75 View Post
    Τοτε συμφωνουμε!

    Για αυτο εγραψα οτι συζηταμε για 60 vs 120fps και στο τελος θα βλεπουμε 30αρια παλι...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλα κατσε να δεις τι γελιο εχει να πεσει με αυτη την(σαβουροτεχνολογια)ray tracing(Που τρωει τους πορους της καρτα γραφικων)σαν πεινασμενος ιπποποταμος
    Οχι μονο δεν θα τρεχουν σωστα τα περισσοτερα παιχνιδια Αλλα ουτε καν προβλεπω να την χρησιμοποιουν πολυ προγραμματιστες στα επομενα παιχνιδια
    Το πολυ πολυ να την δουμε μονο σε cross gen τιτλους

  23. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    thanosa75 (12-05-2020)

  24. #498
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,984
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχουν συμβιβασμοι και υποχωρησεις οχι μονο στη γενια που ερχεται, σε οποια γενια κι αν ερθει? Παντα θα υπαρχουν συμβιβασμοι με τον ενα ή τον αλλο τροπο.

    Και να ειμαι ειλικρινεις προτιμω τις υποχωρησεις και τους συμβιβασμους να τους κανουν οι εταιρειες παρα εμεις. Δεν ξερω δηλαδη για παραδειγμα αν ειναι παντα καλο να πει μια εταιρεια θελω 60 καρε σαν στανταρ. Παει τελειωσε. Μπορει 9 στις 10 φορες να συμφωνησω ομως αργα ή γρηγορα δεν ξερω κατα ποσο αυτο το πραγμα σε βαθος χρονου θα καταληξει να ειναι προβλημα και να λειτουργει αντιστροφα. Αν σου πει δηλαδη καποιος οτι μπορω να σου δωσω το Χ παιχνιδι στα 30 καρε και να ειναι σχεδον next gen εμπειρια γιατι να το απαρνηθεις? Γι αυτο και πιστευω οτι το να υπαρχουν 2 επιλογες καλυπτουν τους περισσοτερους.



    Διαφωνω. Εδω και πολλα χρονια η Ubisoft παραδιδει καλοστημενα παιχνιδια. Μετα το Unity η εταιρεια αλλαξε αρδην φιλοσοφια στα θεματα αυτα. Εχω παιξει τα 3 τελευταια AC και συναντησα ελαχιστα προβληματα. Επαιξα τα 2 τελευταια Far Cry και επισης ηταν απροβληματιστα. Ουτε το Watchdogs ειχε ιδιαιτερα προβληματα. Γενικα νομιζω οτι εχουν βελτιωθει παρα πολυ μετα το φιασκο του Unity.
    Εγώ origin περίμενα αρκετούς μήνες να φτιάξουν το bug με την πλατίνα κ τελικά το άφησα αν δεις ακόμα αυτό το τρόπαιο μου λείπει, division παιζω αρκετές ώρες κ είναι γεμάτο bug να μου πεις είναι άλλη εταιρεία αλλά κ αυτή στην ubisoft ανήκει,ghost recon ένα χαλι μαύρο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 12-05-2020 at 16:46.

    xbox:Christoforo7s

  25. #499
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,253
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aυτο ρε συ δεν ειναι τωρα bug σοβαρο δηλαδη για την πλατινα. Δεν ειναι καν bug παιχνιδιου ειναι bug τροπαιου. Το θεμα ειναι το παιχνιδι να ειναι λειτουργικο. Και το Dvision επαιξα δε θυμαμαι να ειχα θεματα.

  26. #500
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,984
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Aυτο ρε συ δεν ειναι τωρα bug σοβαρο δηλαδη για την πλατινα. Δεν ειναι καν bug παιχνιδιου ειναι bug τροπαιου. Το θεμα ειναι το παιχνιδι να ειναι λειτουργικο. Και το Dvision επαιξα δε θυμαμαι να ειχα θεματα.
    Αν το θέτεις έτσι έχεις δίκιο, αλλά εγώ λέω ότι κ τα τρόπαια είναι μέρος του παιχνιδιού αφού τα έχει κ ειδικα όταν σε βάζει να μαζέψεις 1000 μέρη, τέλος πάντων.
    Το Division αστό είναι άλλη ιστορία, έχει άλλα θέματα είναι online game κ δεν λειτουργούν όλα σωστά οπότε γέμισε glitch, bug, βέβαια παίζει το παιχνίδι αλλά έχει θέμα ειδικά όταν παίζεις σε μεγάλη δυσκολία εκνευρίζεσαι.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •