Page 56 of 164 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1101
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Για να δούμε ποια εταιρία θα αντέξει περισσότερο κ θα ανακοινώσει τιμή τελευταία
    6 Αυγούστου μόνο παιχνίδι θα δούμε από ps, το xbox δεν ξέρω αλλά σίγουρα θα κάνει ένα event στο τέλος του μηνα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #1102

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    H Obsidian οπως φαινεται κανει μεγαλη επιτυχια με το Grounded, σε early access και σε δυο ημέρες παιζουν πάνω από 1 εκατομμύριο σε xbox και pc.

    Over a million of us are fighting giant spiders in Grounded

    https://www.eurogamer.net/articles/2...orK3BAXvuqL9Yk

    δηλαδη οι αλλοι 9εκ συνδρομητες του gamepass δεν το παιζουν ουτε δωρεαν?

  3. #1103
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    δηλαδη οι αλλοι 9εκ συνδρομητες του gamepass δεν το παιζουν ουτε δωρεαν?
    πλάκα κάνεις τώρα, εσύ αν είχες gamepass θα δοκίμαζες όλα τα παιχνίδια που βγαινουν;
    Εγω είχα βάλει δύο μήνες κ μόνο τα παιχνίδια που ήθελα να παίξω έβαλα να δοκιμάσω κ να παίξω.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #1104
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τα killzone 2 και R3 ειναι εξισου καλα τουλαχιστον με το μεσο halo, αν βαλεις και τα τελευταια μεσα.
    Tουλάχιστον την πρώτη τριλογια Halo που τα έχω παιξει πολύ, τα Killzone και Resistance τα βλέπουν με τα κυαλια ως προς την εμπειρια στο single player. Tα Κillzone και Resistance, ως στυλ παιχνιδιου πάνε να μιμηθούν κάτι μεταξύ Halo, Call of Duty και Half Life , και δεν τα καταφέρνουν και τόσο καλά. Ειδικά το sp των Κillzone 3, Resistance 2 ήταν πολύ μέτριο, του Resistance 2 έως και αδιάφορο δεν πρέπει καν να το τερματισα απο την βαρεμάρα. Τοσο "καλό" ήταν. Αυτη τη στιγμή παιζω το remake του Half Life, Black Mesa, που στο ειδος του, story driven linear shooter, ειναι κορυφαιο και μάλιστα ως προς το level design το πρώτο Half Life ειναι καλυτερο του Half Life 2.
    Last edited by BigBOSS; 03-08-2020 at 22:31.

  5. #1105
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Tουλάχιστον την πρώτη τριλογια Halo που τα έχω παιξει πολύ, τα Killzone και Resistance τα βλέπουν με τα κυαλια ως προς την εμπειρια στο single player. Tα Κillzone και Resistance, ως στυλ παιχνιδιου πάνε να μιμηθούν κάτι μεταξύ Halo, Call of Duty και Half Life , και δεν τα καταφέρνουν και τόσο καλά. Ειδικά το sp των Κillzone 3, Resistance 2 ήταν πολύ μέτριο, του Resistance 2 έως και αδιάφορο δεν πρέπει καν να το τερματισα απο την βαρεμάρα. Τοσο "καλό" ήταν. Αυτη τη στιγμή παιζω το remake του Half Life, Black Mesa, που στο ειδος του, story driven linear shooter, ειναι κορυφαιο και μάλιστα ως προς το level design το πρώτο Half Life ειναι καλυτερο του Half Life 2.
    Δεν μιλησα γενικα για σειρα vs σειρα, αλλα για το αγαπημενο σου Killzone 2 και το Resistance 3 που δεν εχεις παιξει.

    Τα Halo ειναι σαφως πιο σοβαρη σειρα συνολικα σε ποιοτητα απο τις σειρες killzone και Resistance. Aφου σου αρεσουν τα HL θα σου αρεσε πολυ και το Resistance 3.
    .

  6. #1106
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    You'll be able to play over 100 great games on your Android mobile device from the cloud (Beta) with

    @XboxGamePass

    Ultimate. Available September 15th in select markets. ​ https://xbx.lv/39VgJhv

    Edit
    Για αρχή υπάρχουν πολλές χώρες αλλά η Ελλάδα δεν είναι μέσα στις πρώτες χώρες στο μέλλον το xcloud στην Ελλάδα.
    Edit 2
    Χμ μπορείς να παίξεις από το κινητό κ με χειριστήριο του ps δεν υπάρχει περιορισμός από ότι βλέπω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 04-08-2020 at 18:03.

    xbox:Christoforo7s

  7. #1107
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ποσο μα ποσο αδιαφορο ολο αυτο το cloud τελικα
    Ποτε δεν θα εβλεπα τον εαυτο μου,να παιζω τα παιχνιδια του (ps5 π.χ)στην οθονη του κινητου μου

  8. The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    psx3 (05-08-2020),Slay (05-08-2020)

  9. #1108
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ποσο μα ποσο αδιαφορο ολο αυτο το cloud τελικα
    Ποτε δεν θα εβλεπα τον εαυτο μου,να παιζω τα παιχνιδια του (ps5 π.χ)στην οθονη του κινητου μου
    Ούτε σε ταμπλετ, ούτε σε browser σε υπολογιστή. Παθέτικ gaming.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (05-08-2020),spartan (05-08-2020)

  11. #1109
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω τι βρίσκει ο κόσμος σε αυτό και αυτο-hypeάρεται...

    Θα πηγαίνει ο άλλος λέει στην παραλία και θα παίζει XBOX games στο κινητό του με τίγκα lag από κάποιον server στην μακρινή Φρανκφούρτη. Wow, innovation! /s

    Άσε μας ρε φίλε να πούμε, για άλλα πράγματα* πάμε στην παραλία. Άμα θέλαμε video games ή διάβασμα, καθόμασταν και σπίτι μας με air condition.

    * για κολύμπι ή/και να γνωρίσουμε καμία κοπέλα...

  12. The Following 5 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (05-08-2020),obione (05-08-2020),spartan (05-08-2020),tomic20 (06-08-2020),WolfRathmA (05-08-2020)

  13. #1110
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω τι βρίσκει ο κόσμος σε αυτό και αυτο-hypeάρεται...

    Θα πηγαίνει ο άλλος λέει στην παραλία και θα παίζει XBOX games στο κινητό του με τίγκα lag από κάποιον server στην μακρινή Φρανκφούρτη. Wow, innovation! /s

    Άσε μας ρε φίλε να πούμε, για άλλα πράγματα* πάμε στην παραλία. Άμα θέλαμε video games ή διάβασμα, καθόμασταν και σπίτι μας με air condition.

    * για κολύμπι ή/και να γνωρίσουμε καμία κοπέλα...
    Φαντάζομαι τον μαλάκα που παίζει xcloud στο κινητό του και γύρω του υπάρχουν δεκάδες κ*λοι. Uber nerd. Αξιολύπητος.

  14. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (05-08-2020)

  15. #1111
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά τώρα λέτε μα****, αν λειτουργεί για μένα θα είναι πολύ καλό κ ότι έξτρα υπάρχει στα game είναι καλό, τώρα αν μερική γουστάρετε μόνο στο σπίτι να παίζεται στην τηλεόραση σας η στο μόνιτορ δεν σημαίνει ότι είναι βλακεια ο άλλος να θέλει να συνεχίσει το game του στην δουλειά του όταν δεν έχει η εκτός σπιτιού αν έχει χρόνο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #1112

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καλά τώρα λέτε μα****, αν λειτουργεί για μένα θα είναι πολύ καλό κ ότι έξτρα υπάρχει στα game είναι καλό, τώρα αν μερική γουστάρετε μόνο στο σπίτι να παίζεται στην τηλεόραση σας η στο μόνιτορ δεν σημαίνει ότι είναι βλακεια ο άλλος να θέλει να συνεχίσει το game του στην δουλειά του όταν δεν έχει η εκτός σπιτιού αν έχει χρόνο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν δουλεύει σωστα συμφωνω αν και δύσκολα θα το χρησημοποιουσα ποτε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1113
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καλά τώρα λέτε μα****, αν λειτουργεί για μένα θα είναι πολύ καλό κ ότι έξτρα υπάρχει στα game είναι καλό, τώρα αν μερική γουστάρετε μόνο στο σπίτι να παίζεται στην τηλεόραση σας η στο μόνιτορ δεν σημαίνει ότι είναι βλακεια ο άλλος να θέλει να συνεχίσει το game του στην δουλειά του όταν δεν έχει η εκτός σπιτιού αν έχει χρόνο.
    Απόψεις λέμε, όπως λες κι εσύ. There's a time and a place for everything.

    Θα μπορούσες να παίξεις cinematic AAA games στο κινητό και να πεις το φχαριστιέμαι; Βάλε όποιο θες εδώ, από TLOU2 μέχρι Gears 5.

    Ακόμα και παιχνίδια όπως το FH4 αμφιβάλλω ότι μπορείς να τα απολαύσεις σε κινητό... μην ξεχνάμε ότι τα arcadey παιχνίδια ζητάνε καλό χρόνο απόκρισης, ειδάλλως χαλάει ο χειρισμός.

    Τώρα αν παίζεις μόνο turn-based RPG ή σκάκι, ΟΚ, πάω πάσο.

  18. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (05-08-2020)

  19. #1114
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε αυτο που συζητατε, αποψη μου ειναι οτι η επιλογη δεν ειναι απαραιτητα κακο να υπαρχει. Παρολαυτα ειμαι κι εγω ενας απο αυτους που δεν υπαρχει σχεδον καμμια περιπτωση να το χρησιμοποιησω. Το θεμα ομως ειναι και να δουλευει καθωσπρεπει ετσι? Οχι να λεμε εχουμε το feature απλα για να λεμε οτι το εχουμε.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (10-08-2020)

  21. #1115
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Έλα μωρε...Καλο είναι αν υλοποιηθεί σωστά.
    Να πχ θα έρθω Ελλάδα αν με το καλο κάποια στιγμή.
    13 ώρες πτήση είναι έως Τουρκία και πάντα δεν με πιάνει ύπνος να πάρει....

  22. #1116

    Default

    ''μα γιατι τους αρεσει αυτο,αφου εμενα δε μου αρεσει αρα δεν πρεπει να αρεσει σε κανεναν''

  23. #1117
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Είπαμε πουθενά ότι δεν πρέπει να αρέσει σε κανέναν;

    Εσύ δεν έχεις δει πχ. κάποιον στο δρόμο να φοράει κάτι που εσένα να σου φαίνεται μαλακία και να λες στον φίλο σου "ρε! κοίτα αυτόν τι σόι μαλακία φοράει;"

    Τι σου φαίνεται περίεργο δηλαδή;

    Προσωπικά αν έβλεπα κάποιον να παίζει cloud gaming στην παραλία (γιατί αυτό θίξαμε ο psx3 κι εγώ), μαλάκα θα τον έλεγα.
    Γιατί εμένα έτσι μου φαίνεται.

    ΤΟΣΟ περίεργο σου φαίνεται δηλαδή;

    (όπως κι εγώ θα φαίνομαι μαλάκας σε κάποιους που μου αρέσουν "παιδικά" παιχνίδια -όπως τα χαρακτηρίζουν- σαν το Ratchet)

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    obione (05-08-2020),psx3 (05-08-2020),spartan (05-08-2020)

  25. #1118

    Default

    μπα φιλε,κοιταω τη δουλεια μου και δεν κρινω μαλακα τον κοσμο που κανει ή φοραει κατι που δε μου αρεσει εμενα.
    και οταν λες με λιγα λογια ''τι βρισκουν σε αυτη τη μαλακια και χαιρονται'' αυτο εννοεις,δεν αρεσει σε'μενα αρα ειναι μαλακια.

    edit ποτε δε εχω παιξει εξω ουτε και προκειται by the way

    edit 2 πολλα μου φαινονται περιεργα στο φορουμ και πλεον μπαινω στο χαλαρο και αραια
    Last edited by christos-sonyboy; 05-08-2020 at 15:49.

  26. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Lefteris_X (05-08-2020)

  27. #1119
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Φυσικά και για εμένα είναι μαλακία! Ειδάλλως δεν θα το έλεγα.

    Για εμένα.

    Τώρα αν σε κάποιον αρέσει, γούστο του καπέλο του.

    Για εμένα όπως είπα, είναι μαλακία.

    Όπως το Fortnite για παράδειγμα.

    ΥΓ: Ασυνείδητα να ξέρεις ΟΛΟΙ κρίνουμε με την πρώτη ματιά, αυθόρμητα και ΧΩΡΙΣ να το θέλουμε. Αν από εκεί και πέρα συνεχίσουμε την σκέψη τότε λέγεται στοχευμένη κριτική. Δεν υπάρχει ανθρώπινο ον που αυθόρμητα, έστω και για κλάσματα δευτερολέπτου, ΔΕΝ κρίνει ότι/όποιον βλέπει γύρω του.
    Last edited by Lefteris_X; 05-08-2020 at 16:07.

  28. #1120
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και το MP gaming πολλοί το κράζουν ότι είναι μαλακία (δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένο παιχνίδι*, αλλά στο όλο concept του παίζω μαζί με άλλους για την παρέα/χαβαλέ vs solo gaming/μοναχιλίκι), αλλά εκεί δεν είδα να "θίχτηκε" κανείς. Μην γινόμαστε υπερβολικά πολιτικά ορθοί.

    * θα συμφωνήσω ότι έχει παραγίνει το κακό με την μόδα του Battle Royale, ενώ δεν ήταν πάντα έτσι. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το MP concept (κοινωνικό και ανταγωνιστικό είδος είμαστε, οπότε λογικό το βρίσκω), ενώ κάποιοι άλλοι έχουν και προτιμάνε αυστηρά μοναχιλίκι για τους δικούς τους λόγους. Γούστα είναι αυτά.

    Για τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν προσωπικά δεν με καλύπτει το cloud streaming (ούτε περιμένω να δω servers στην Ελλάδα από οποιαδήποτε εταιρία), ακόμα κι αν το δώσει η ίδια η Sony (που το δίνει εδώ και χρόνια μέσω PS Now, αλλά κλάην, ούτε δωρεάν δοκιμή δεν έχω κάνει). Ακόμα και στο Vita (Remote Play) εντός σπιτιού η εμπειρία δεν ήταν καλή (για τα δικά μου γούστα ξαναλέω, μην θιχτεί κανείς πάλι).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •