Page 52 of 164 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1021
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Γενικά είναι τραγικό που ζητούσαν Gold μέχρι και για τα F2P (η Sony δεν ζητάει PS+ σε αυτά αν δεν κάνω λάθος).

    Μου θυμίζει εποχές (μέχρι και το 2013-2014?) που απαιτούσαν Gold για να κάνεις χρήση του Internet Explorer, συν άλλες υπηρεσίες (YouTube, Netflix, Skype), επειδή την είχαν δει μονοπώλιο στο σαλόνι (μέχρι που φάγανε την σφαλιάρα τους από το mobile ρεύμα και κατάλαβαν ότι δεν είναι μόνοι τους στην αγορά).

    Αντίστοιχα τα μηνιαία παιχνίδια που επίσης βάλανε την ίδια περίπου περίοδο (από μνήμης τα γράφω, δεν θυμάμαι ακριβή ημερομηνία) λόγω PS+ πίεσης, ενώ πριν πλήρωνες Gold για το απόλυτο τίποτα.

    Αυτά είναι τα καλά του ανταγωνισμού και μακάρι να ακολουθήσει και η Sony...

  2. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    hakoo (31-07-2020),jk_blue_tiger (31-07-2020),Slay (31-07-2020)

  3. #1022

    Default

    μακαρι να επιστρεψει και η σονι στην κανονικοτητα...ειναι τεραστιο χτυπημα αυτο...Αν ακολουθησει και η σονι, ειτε θα πρεπει να αναβαθμιστει το plus(που ειναι απιθανο μια και ειναι τεραστια πηγη εξασφαλισμενων εσοδων για τη sony)..Αν καταργηθει εντελως το plus θα χασουμε βεβαια και ολο το καταλογο που εχουμε στα account μας....Οπως και να χει ειναι ενα βημα προς τη σωστη κατευθυνση, αυτο που εγινε σε αυτη τη γενια ηταν αισχροκερδια...

  4. #1023
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μπορεί να μείνει το plus με τα μηνιαία παιχνίδια συν το cloud storage για τα saves, και απλά να βγει το online από την υπηρεσία.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #1024

    Default

    Θα πρέπει να βελτιώσουν πολύ τα παιχνίδια που δίνουν....

  6. #1025
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Θα πρέπει να βελτιώσουν πολύ τα παιχνίδια που δίνουν....
    Αυτό τώρα δεν γίνεται γιατί κάτι που ενδιαφέρει εσένα, δεν ενδιαφέρει εμένα, να δώσεις ΑΑΑ games που τα έχουν πολλά άτομα πάλι δεν σωστό, ας το αφήσουν έτσι ίσως βγει κ κανένα καλό game που δεν το είχαμε προσέξει η δεν είχαμε σκοπό για αγορά .
    Οπότε έχουν δώσει ΑΑΑ παιχνίδι το είχα αγοράσει πριν αυτά που δεν αγόρασα δεν τα βάζουν

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (31-07-2020),obione (01-08-2020)

  8. #1026
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Κανετε ολοι λαθος, το + ειναι πολυ καλο, πρεπει να παραμεινει το online επι πληρωμη
    και αξιζει να δινουμε χρηματα τοσο για online mp, οσο και για 8μπιτα και trash παιχνιδια.
    Τι επειδη αυτης της ms το xbox division παει κατα διαολου, σημαινει οτι πρεπει να δινω λιγοτερα για μια υπηρεσια
    που παρεχει σταθερο online mp και αυξημενη προστασια κατα των hackers για τα προσωπικα δεδομενα μου;
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  9. #1027
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Στο steam τα top game, ποσα είναι του xbox


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #1028
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν γίνει δωρεάν και η υπηρεσία έχει προβλήματα σαφώς προτιμώ να είναι επί πληρωμή.
    Επίσης τελειώνοντας την γενιά θεωρώ πως τα παιχνίδια ήταν καλύτερα από αυτά που έδωσε στην προηγούμενη γενιά

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. #1029
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μακαρι αυτη η κινηση να φερει αλλαγες και στην Sony και να βγει υπερ μας. Το επι πληρωμη online δεν το τιμησα ποτε, οι μονες περιοδοι που ειχα βαλει plus ηταν ξεκαθαρα για ενα παιχνιδι που δινοταν και ηθελα να παιξω. Δεν συμπαθω το online αλλα αν ηταν free κατι θα ειχα δοκιμασει, με αυτο το μοντελο δεν μου κανει καμια αισθηση.
    Μακαρι να γινει απο την MS και να αναγκαστει η Sony να απαντησει.
    Βεβαια αλλο θελω να σχολιασω προσωπικα, μηπως ηρθε η ωρα η MS να χαριζει και κονσολες με κουπονια;



  12. #1030
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @hakoo

    Μην το γελάς ΚΑΘΟΛΟΥ.

    Αν βγάλει ένα πακέτο υπηρεσιών στα 20-40 δολάρια το μήνα και επί 2 χρόνια συνδρομή = ΑΝΕΤΑ μπορεί να σου πει πάρε το XsX "δωρεάν".
    Ακολούθως για 1 χρόνο στα ίδια χρήματα ή για λιγότερα χρήματα συνδρομής (και 1 χρόνο αντί 2 χρόνια) = πάρε το XsS "δωρεάν".

    Κοινώς: παιδιά, νταξ, μετά από 20 χρόνια που ΟΤΙ και να κάνουμε ερχόμαστε 3οι στις πωλήσεις κονσολών, ε, παραδεχόμαστε ότι "ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ". Δεν μπορούμε να αφουγκραστούμε τι επιθυμεί ο κόσμος. Τα κάνουμε όλα μαντάρα. Οπότε το γυρνάμε ευθέως και ευθαρσώς σε υπηρεσίες ΟΛΟ το Xbox τμήμα.......οπότε πάρτε ανάλογα την συνδρομή σας και για πόσο καιρό θα δεσμευτείτε δωρεάν την κονσόλα XsX/XsS.

    Όπως εμένα μου έδωσε δώρο ο Cosmote το iPhone 3GS (εντελώς δωρεάν) το 2010, λόγω των υψηλών λογαριασμών που έκανα το 2009.

  13. #1031
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το οποίο μοντέλο ήδη το έχει σε κάποιες χώρες για το Xbox one και το Χ.
    Οπότε είναι πάρα πολύ πιθανό να το κάνει και για το Series X

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (31-07-2020)

  15. #1032
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Aν ημουν Sony θα εκανα δικο μου ''gamepass'' με το επιπεδο των παιχνιδιων που θα εχει κυριως το gamepass. Δλδ μεχρι ΑΑ και GaaS. Και θα τους ελεγα:



    Παρτε και τα ΑΑΑ σαν ξεχωριστες κυκλοφοριες αλλα και τα ΑΑ + indies στην υπηρεσια plus. Η ονομασε την οπως θες.(ο Yoshida δεν εχει μπει στο ΑΑ-indies department? Mια χαρα)

    Το plus εχει δωσει συνολικα περισσοτερα ΑΑΑ σε αυτη τη γενια(ps4) σε συγκριση με την προηγουμενη(ps3) και δεν νομιζω οτι μπορει να αντεξει να το κανει και στην επομενη γενια αυτο. Ηδη αναγκαστηκε να μειωσει την ποσοτητα.
    .

  16. #1033
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Προσωπικά έχω άλλη προσέγγιση για τη Σονυ:

    Το online πρέπει να παραμείνει επί πληρωμή.

    Αλλά σκέτο, μόνο του.
    Σε τιμή ξεφτίλα, πχ. 30-35 ευρώ το χρόνο. (το δωρεάν ονλινε κινδυνεύει να γίνει σκατά η ποιότητα της υπηρεσίας).

    Και κατόπιν έχεις στα 70 ευρώ το χρόνο (αύξηση από 60 ευρώ που είναι τώρα, επιπλέον 10 ευρώ) την υπηρεσία των 2 παιχνιδιών ανά μήνα + gamepass παιχνίδια.

    Βέβαια, τώρα που το καλοσκέφτομαι, το Plus από την ημέρα έλευσης του PS5 θα ξαναδίνει 4 παιχνίδια το μήνα: 2 για το PS4 και 2 για το PS5 (όποια κι αν είναι αυτά).

    Εδώ που τα λέμε η Σονυ ως market leader, και που όπως δείχνουν οι ενδείξεις ΚΑΙ στην επερχόμενη γενιά θα παραμείνει market leader, δεν "καίγεται" να αναδιαρθρώσει τις υπηρεσίες της.

    Ο "χαμένος από όλες τις πάντες" είναι που βγάζει προσφορές και σκίζει τα ιμάτιά του για να κερδίσει πελατεία.

    Βλέπετε τη Νιντέντο να "καίγεται" για την ποιότητα του ονλινε της, που είναι σε άθλιο επίπεδο συγκριτικά με την ευκολία, αμεσότητα χρήσης των Xbox Live/PSN;
    Όχι, δεν καίγεται.
    Hell, είναι τόσο στο φούτσο της που για να κάνεις party chat απαιτείται να έχεις smartphone (και μέσω αυτού διεκπεραιώνεται το chat).
    Εμ, γιατί ξέρει ότι θα πούλαγε το Switch, εν τέλει πούλησε σαν ζεστό ψωμάκι, το ίδιο και τα 1st party παιχνίδια της (μετρήστε τα φράγκα που ρέουν σαν χείμαρρος)......οπότε δεν "καίγεται" για να βελτιώσει τις διαδικτυακές της υπηρεσίες.

    Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν η Σονυ τα αφήσει όλα ως έχουν μέχρι σήμερα.

    Ίσως βάλει κι ένα Premium tier (πχ. στα 80-90 ευρώ το χρόνο) για το PS Plus, που ΜΟΝΟ σε αυτό το tier να εμπεριέχεται game pass (μαζί με τα 2+2 δωρεάν παιχνίδια σαφώς).
    Μπορεί να το κάνει, αλλά δεν αισθάνεται "πιεσμένη" για να το κάνει.

  17. #1034
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά επίσημο δεν είναι κάτι ακόμα, μέχρι στιγμής έχουν πει free online στυλ warzone αλλά με όλο το multiplayer στο Halo, για όλα τα παιχνίδια δεν είπαν μπορεί να μην είναι free για όλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1035
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #1036
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν μας είπαν όμως σε τι ανάλυση θα παίζει στα 120fps...

  20. #1037
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν μας είπαν όμως σε τι ανάλυση θα παίζει στα 120fps...
    Χάχα χάχα χαχαχα τι ανάλυση θα είναι 1080p κ το xbox one παίζει 120fps εκεί

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #1038
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν μας είπαν όμως σε τι ανάλυση θα παίζει στα 120fps...
    Με αυτά τα γραφικά που έχει, τι σημασία έχει?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    tomic20 (01-08-2020)

  23. #1039
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Eίσαι κακός

  24. #1040
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ε μα καλα λεει, τι σημασια εχει;
    Τα ασχημα assets και οι flat φωτισμοι το ιδιο ασχημα θα φαινονται ειτε ειναι 1080p ειτε 4k, ειτε τρεχει στα 60fps ειτε στα 350.


  25. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (01-08-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •