Page 14 of 164 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #261
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι θα κανει τη ζωη αυτων που κανουν emulators στο pc πιο ευκολη. Μα το xbox δεν εχει exclusives, οποτε ποιος ο λογος να ασχοληθεις με emulation...μιλαμε μονο για τη gpu, οποτε δεν νομιζω οτι θα επηρεασει το hackαρισμα της κονσολας. Ο ανταγωνισμος, νομιζω οτι ετσι και αλλιως τα γνωριζει αυτα...Οποτε για μενα, δεν προκειται να συμβει τιποτα...
    Αυτά τα δεδομένα συνήθως για τον ανταγωνισμό είναι πιο χρήσιμα να μάθει πως φτιάχνονται τα GPU Firmware του ή και για researchers.

    Τουλάχιστον έτσι λέει το άρθρο.

  2. #262
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    IGN Greece: H Microsoft εξηγεί γιατί το Xbox Series X δείχνει σαν ψυγείο

    https://gr.ign.com/xbox-scarlet-1/77...ei-san-psugeio

    Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to nickolas82 For This Useful Post:

    hakoo (01-04-2020)

  4. #263
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Mαλλον ειμαι απο τους λιγους που το βρισκουν ωραιο το design.


    Το χειριστηριο του xbox θα χρησιμοποιει και παλι μπαταριες. Αν καταλαβα καλα θα υπαρχει και επιλογη για rechargeable pack αλλα θα ειναι extra.

    https://www.gamespot.com/articles/xb.../1100-6475350/

    Αν στην προηγουμενη γενια μου ακουγοταν περιεργο, αυτη τη στιγμη μου ακουγεται σαν τρολια, ειλικρινα.
    Επισημα ο Jason Ronald της MS λεει οτι συμφωνα με τις δικες τους εκτιμησεις και το feedback οι παικτες ειναι χωρισμενοι στα 2, καποιοι προτιμουν built in και καποιοι μπαταριες.
    Και ρωταω τωρα εγω, οντως?
    Μου φαινεται παρα πολυ περιεργο να προτιμαει καποιος να πληρωνει μπαταριες η το battery pack σαν εξτρα για να εχει παραπανω ωρες αυτονομια το χειριστηριο.
    Η οντως υπαρχει τοσος κοσμος που προτιμαει τις μπαταριες (νταξει μου φαινεται αδιανοητο) η το χρησιμοποιουν σαν δικαιολογια για να πουλησουν packs.
    Bασικα νομιζα οτι ειναι τρολια λογω Πρωταπριλιας αλλα μετα παρατηρησα οτι εχει γραφτει εδω και μερες.


  5. #264
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εμένα μου αρέσει το design του Series X γενικότερα. Το μόνο που με απασχολεί είναι απλά ότι δεν ξέρω πως και που να το βάλω στο έπιπλο που έχω. Σίγουρα δεν το θέλω ξαπλωτό πάντως άλλα όρθιο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #265
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Οι ΑΑ μπαταρίες είναι μία διέξοδος όταν έχεις καλές και ποιοτικές επαναφορτιζόμενες μία 4άδα ας πούμε και τις φορτίζεις, χρησιμοποιείς εναλλάξ (για ένα χειριστήριο). Σίγουρα στην αρχή μοιάζει ανούσιο και χαζό, στην πορεία όμως αν επιβιώσει το χειριστήριο αλλά πεθάνουν οι μπαταρίες απλά παίρνεις καινούργιες και είσαι κομπλέ. Στα DS4 όταν πεθάνουν οι μπαταρίες (τριετία; λίγο πάνω λίγο κάτω) δεν βρίσκεις εύκολα, φθηνά, ποιοτικές και αξιόλογες για αλλαγή, κάτι μπαταρίες που κυκλοφορούν είναι ψιλομούφα από ό,τι μου έχουν πει φίλοι που μπήκαν στην διαδικασία, προσωπικά επειδή μαζί με τις μπαταρίες, άρχισαν να έχουν πρόβλημα και τα κουμπιά από την χρήση τα απέσυρα τα 2 χειριστήρια που είχα και πήρα δύο καινούργια. Αν έβρισκα μπαταρίες και ήταν εύκολη η αλλαγή τους δεν θα προχωρούσα όμως τόσο ελαφρά την καρδία σε αγορά 2 νέων χειριστηρίων. Εν ολίγης ακόμη και αν με ενοχλεί η επιλογή της MS είναι μία λύση και είναι το ελάχιστο δυνατόν πρόβλημα στο σύνολο του πακέτου νομίζω, ειδικά αν βγάζει και δεκάδες ώρες σερί - σε αντίθεση με το DS4/DS5?


    Υ.Γ.: Προφανώς θα αντιληφθήκατε ότι έχω δύο μονίμως χειριστήρια, ένα για να παίζω και ένα για φόρτισμα αν αδειάσει (δεν συμβαίνει πάντα αλλά πολλές φορές σε ημέρες καψίματος και online ήταν για μένα απαραίτητο - δεν θέλω να απλώνω μπαλαντέζα για φόρτισμα), εκεί που με την επιλογή της MS μπορεί να είχα μόνο ένα (λέμε τώρα κάνα αστειάκι να περνάει η ώρα).

  7. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    hakoo (02-04-2020)

  8. #266
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ^^Mαλλον ειμαι απο τους λιγους που το βρισκουν ωραιο το design.


    Το χειριστηριο του xbox θα χρησιμοποιει και παλι μπαταριες. Αν καταλαβα καλα θα υπαρχει και επιλογη για rechargeable pack αλλα θα ειναι extra.

    https://www.gamespot.com/articles/xb.../1100-6475350/

    Αν στην προηγουμενη γενια μου ακουγοταν περιεργο, αυτη τη στιγμη μου ακουγεται σαν τρολια, ειλικρινα.
    Επισημα ο Jason Ronald της MS λεει οτι συμφωνα με τις δικες τους εκτιμησεις και το feedback οι παικτες ειναι χωρισμενοι στα 2, καποιοι προτιμουν built in και καποιοι μπαταριες.
    Και ρωταω τωρα εγω, οντως?
    Μου φαινεται παρα πολυ περιεργο να προτιμαει καποιος να πληρωνει μπαταριες η το battery pack σαν εξτρα για να εχει παραπανω ωρες αυτονομια το χειριστηριο.
    Η οντως υπαρχει τοσος κοσμος που προτιμαει τις μπαταριες (νταξει μου φαινεται αδιανοητο) η το χρησιμοποιουν σαν δικαιολογια για να πουλησουν packs.
    Bασικα νομιζα οτι ειναι τρολια λογω Πρωταπριλιας αλλα μετα παρατηρησα οτι εχει γραφτει εδω και μερες.
    Κι εγώ έτσι έλεγα αλλά όταν πήρα xbox κατάλαβα ποσο διαφορα εχει απο τις μπαταριες της sony. Eχουν απιστευτα μεγαλη διαρκεια και δεν έχεις το βάσανο του φόρτιζε κάθε μέρα ή μερα παρα μερα. Ασε που με 3-4 ευρω παιρεις μεγαλο πακετο μπαταριών και είσαι καλυμμένος για μήνες. Θα ηθελα με 1000 να εκανε και η sony το ιδιο στα χειριστήρια της

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Giannis1979 (02-04-2020),hakoo (02-04-2020)

  10. #267
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default [Next-Gen] Xbox Series X

    Οταν λες πεθαινουν οι μπαταριες εννοεις η αυτονομια μειωνεται σωστα? Γιατι εγω εχω το χειριστηριο του launch model και παιζω ακομα με αυτο, ναι μεν μειωμενη αλλα εχει αυτονομια τουλαχιστον 4 ωρες, ισως και περισσοτερο.
    Με τις απαναφορτιζομενες παλι δεν φορτιζεις? Φορτιζεις. Εκτος αν εχεις πολλες οποτε επιπλεον κοστος. Επισης οι επαναφορτιζομενες εχουν κι αυτες life expectancy οποτε μεσα στη γενια θα χρειαστει σιγουρα να παρεις κι αλλες. Kαι απ οτι εχω δει οι καλες δεν ειναι και τοσο φθηνες. Καταλαβαινω οτι καποιοι σπαζονται με το να φορτιζουν ολη την ωρα αλλα δεν θεωρω οτι με τις μπαταριες λυνεις το προβλημα. Προσωπικα μου φαινεται πολυ μεγαλυτερη ταλαιπωρια, ακομα και με τις επαναφορτιζομενες και οτι δεν αξιζει το κοστος.
    Οπως το βλεπω εγω η λυση ειναι ουτως η αλλως να πας σε αγορα δευτερου χειριστηριου, εννοω για οποιον σπαζεται τοσο πολυ.
    Στην περιοδο του 360 με τις ΑΑΑ που το ειχα δανειστει απο φιλο να παιξω mass effect 1 θυμαμαι οτι εδιναν και τρελο εξτρα βαρος στο χειριστηριο, τωρα βεβαια θα παιρνει ΑΑ.
    Δεν ξερω, προφανως θα εχει και τα καλα του για να το προτιμαει τοσος κοσμος, απλα εγω δεν το καταλαβαινω.
    Επισης το power to player choice με τις μπαταριες καπως μου κανει, αν ηθελαν οντως να δωσουν την επιλογη στον καθενα θα επρεπε να συμπεριλαβουν ενα free battery pack στην καθε κονσολα.
    Snk τωρα το ειδα, παιδια οκ παω πασο. Ευχαριστω για τις απαντησεις, μαλλον εχει να κανει και με την εμπειρια του καθενος. Αν το ειχα δοκιμασει μπορει να ειχα κι εγω αλλη αποψη γιατι αυτη τη στιγμη οπως ειπα και πριν μου φαινεται εντελως τρολια.


  11. #268
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Και το 360 τις ίδιες μπαταρίες ΑΑ έπαιρνε (οι ΑΑΑ είναι οι μικρές). Εμένα τα launch model DS4 που είχα έφτασαν στο μισάωρο με το ζόρι. Πρέπει να αναφέρω ότι έχω ανενεργό το vibration (αρνητικό κατά την γνώμη μου αλλά εξοικονομώ πολύ ζουμί έτσι) αλλά την ζημιά λογικά την έκαναν οι online συνεδρίες ωρών με τις παρέες σε πάρτι. Πρέπει να καταστρέφουν τις μπαταρίες το gaming με παρέα. Οπότε social distancing αν θέλετε να την βγάλουν καθαρή οι μπαταρίες σας.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (01-04-2020)

  13. #269
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default [Next-Gen] Xbox Series X

    Ναι sorry μπερδεψα τις ΑΑ με τις ΑΑΑ, καταλαβατε ελπιζω

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Εμένα τα launch model DS4 που είχα έφτασαν στο μισάωρο με το ζόρι.
    Τι ειπες τωρα
    Ενταξει αυτη η περιπτωση ισουται με χαλασμενο ds4. Δεν μπορεις να παιξεις ετσι.


  14. #270

    Default [Next-Gen] Xbox Series X

    Shots fired.
    Last edited by DJTaurus; 02-04-2020 at 01:03.

  15. #271
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Clickbait από Central?!

    Must investigate.....

  16. #272
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ε καλα και να το ειπε δεν ειναι και τιποτα φοβερο, το προιον του στηριζει και αρκετα κοσμια μπορω να πω.


  17. #273
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ε καλα και να το ειπε δεν ειναι και τιποτα φοβερο, το προιον του στηριζει και αρκετα κοσμια μπορω να πω.
    Απορώ:

    https://uk.ign.com/articles/xbox-ser...ower-and-price

    Τώρα πως και τι....

  18. #274
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Consistent με αυτά που έλεγε πάντα.

    Αυτό που μπορείς να πεις ως "επιθετική πολιτική" από το άρθρο (όποιος το διάβασε δηλαδή) είναι το εξής:

    head of Xbox Phil Spencer has said he feels "really good" about how Xbox Series X lines up against PlayStation 5, on power and price but says Series X pricing will "stay agile" in the run up to launch.
    Κοινώς θα παίξουν με την Sony το παιχνίδι "ποντίκι και γάτα" στην τιμή και τις ανακοινώσεις.


  19. #275
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Νομίζω ότι αυτά είναι τα σημαντικά από αυτά που είπε.

    Θα το ακούσω αργότερα ολόκληρο


    Takeaways that I think are worth talking about! Great interview -

    - Phil made a point of crediting Amy/Satya for their investment in the platform - specifically in the context of pricing. This coupled with his previous statement on not wanting to be beat on price rings true. Expect a very, very competitive price here (also love how confident he feels about the product after seeing the PS5 tech reveal)
    - Most interesting to me! Xbox publishing! This will be KEY for MS pseudo 1st party exclusives moving forward. I am convinced that instead of acquiring multiple new studios, MS Publishing will invest heavy $$$ into exclusive relationships with third parties. AND there are multiple projects to be announced...this is exciting
    - Launch window will be key vs Day 1 Launch lineup... which makes sense! I expect the first 3-6 months of the Series X to have multiple exclusive titles that should generate the momentum that MS craves. I'm sure we can all think through what this might look like!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (02-04-2020),hakoo (02-04-2020),Sir_Teraflop (02-04-2020)

  21. #276
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ε για αυτό μπήκαν τα int4/8-ML.

    Και να αποτύχει θα είναι χρήσιμα στο Azure

    Έτσι πείθω και εγώ τον "Ινδό" να ρίξει λεφτά!

  22. #277

    Default

    In the IGN interview, Spencer said price is a "critical, critical" factor for the Xbox Series X. He said the original Xbox One struggled at launch because it was $100 more expensive than the PS4.
    Spencer reminded people in the interview that game consoles are often sold at a loss, with sales of games, subscriptions, and accessories helping drive profitability, and this should also be the case with the Xbox Series X.
    https://www.gamespot.com/articles/xb.../1100-6475653/

  23. #278
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δυστηχως αυτή την φορά δεν έχουν ενα Kinect για ξηλωμα έτσι ώστε να μειώσουν την τιμή, και έχω την αίσθηση ότι εδώ και πολλά χρόνια δεν αφήνει η MS να έχει τρομερές ζημιές το τμήμα προκειμένου να "νικήσει την Sony"

  24. #279
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δυστηχως αυτή την φορά δεν έχουν ενα Kinect για ξηλωμα έτσι ώστε να μειώσουν την τιμή, και έχω την αίσθηση ότι εδώ και πολλά χρόνια δεν αφήνει η MS να έχει τρομερές ζημιές το τμήμα προκειμένου να "νικήσει την Sony"
    Δεν λυπήθηκαν όμως το FULL RDNA 2 spec - 4 CU για binning.

    Νομίζω ότι είναι προτιμότερο τώρα που δεν υπάρχει kinnect.

  25. #280

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Δεν λυπήθηκαν όμως το FULL RDNA 2 spec - 4 CU για binning.

    Νομίζω ότι είναι προτιμότερο τώρα που δεν υπάρχει kinnect.
    εξαρταται αμα σε βαλουν να το πληρωσεις ή οχι...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •