Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: Dying Light 2

  1. #21
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Περιπου πρεπει να θελει καπου 60-70 ωρες να τελειωσει καποιος την ιστορια, ολα τα side missions και καποια πράγματα στον χάρτη



    Πιστευω, αμα θελει να δει κανεις και τα 5 endings και ολες τις αποφασεις τι αλλαζουν στην ιστορια και να κανει πολλα playthrough, εκει θα λιωσει

  2. #22
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Παιχνίδι για trophy hunter's...

    Spoiler!

  3. #23

    Default

    Από τα πιο αναμενόμενα και για εμένα, λόγω του 1, αλλά με αυτά που διαβάζουμε...
    Αν το main story είναι καμιά 60αριά ώρες κι έχει το πολύ καλό gameplay (και βελτιωμένο) του 1 και μία καλή ιστορία, οκ, ας είναι. Το ότι έχουν βάλει περιεχόμενο για 500 ώρες φυσικά δεν είναι καλό.
    Τέλος πάντων, ίδωμεν. Ας βγει και το βλέπουμε στην πράξη.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (10-01-2022)

  5. #24
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Παιχνίδι για trophy hunter's...
    500 ώρες για πλατίνα νομίζω καντήλια θα φάνε και από τους trophy hunters...

    Η ζωή είναι μικρή, κανείς δεν θέλει να πετάει 500 ώρες για ανούσιους λόγους.

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Το ότι έχουν βάλει περιεχόμενο για 500 ώρες φυσικά δεν είναι καλό.
    "Content", aka fetch quests/time-gating...

    Μ' αυτά και μ' αυτά να πω την αλήθεια δεν απορώ που όλο και περισσότερος κόσμος στρέφεται προς πιο "bite-sized" experiences (π.χ. indies).

  6. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    toninio (11-01-2022)

  7. #25

    Default

    Ασφαλώς. Σε μια άλλη ζωή, όπου το μερόνυχτο θα διαρκεί 60 ώρες και δεν θα χρειάζεται να δουλεύουμε ή να κοιμόμαστε, θα μπορούσε να έχει βάση το κόνσεπτ "500ωρα παιχνίδια". Και πάλι, είναι τρομερά δύσκολο να υπάρξει τόσο πολύωρο περιεχόμενο με ποιότητα και ουσία. Μόνο παιχνίδια σαν το Skyrim ας πούμε (ή το Witcher, αν και δεν το χω παίξει) μπορούν να μην γίνουν βαρετά, αλλά και πάλι όχι 500 ώρες (μιλώντας πάντα για single player).
    Πάντως, η συνταγή του πρώτου Dying light, με το first person platforming και την ποικιλία δράσης και μάχης ήταν πολύ καλή και φαίνεται να το χουν εμπλουτίσει αρκετά.

  8. #26
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επειδή έπεσε αρκετό κράξιμο, έγιναν κάποιες διευκρινίσεις από την Techland.

    https://twitter.com/DyingLightGame/s...udo2B13vQ&s=19

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    toninio (11-01-2022)

  10. #27
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Ασφαλώς. Σε μια άλλη ζωή, όπου το μερόνυχτο θα διαρκεί 60 ώρες και δεν θα χρειάζεται να δουλεύουμε ή να κοιμόμαστε, θα μπορούσε να έχει βάση το κόνσεπτ "500ωρα παιχνίδια". Και πάλι, είναι τρομερά δύσκολο να υπάρξει τόσο πολύωρο περιεχόμενο με ποιότητα και ουσία. Μόνο παιχνίδια σαν το Skyrim ας πούμε (ή το Witcher, αν και δεν το χω παίξει) μπορούν να μην γίνουν βαρετά, αλλά και πάλι όχι 500 ώρες (μιλώντας πάντα για single player).
    Πάντως, η συνταγή του πρώτου Dying light, με το first person platforming και την ποικιλία δράσης και μάχης ήταν πολύ καλή και φαίνεται να το χουν εμπλουτίσει αρκετά.
    Όπως ακριβώς το λες στο bold.

    Προσωπικά δεν το διανοούμαι καν ότι θα περάσω 500 ώρες σε SP (όσο γαμάτο κι αν είναι). Είναι ήρωας της υπομονής για μένα όποιος αντέχει τόσο μοναχιλίκι και repetitiveness μαζί.

    Μόνο σε MP και μόνο υπό αυστηρές προϋποθέσεις: να μου αρέσει το gameplay, να έχω (καλή) παρέα («καλή» δεν εννοώ από άποψη KDR, δεν είμαι τέτοιος τύπος/ελιτιστής, εννοώ χαβαλέ/κουβεντούλα και συνεργάσιμη από άποψη teamplay -> έτσι κερδίζεις matches) να περνάει ευχάριστα η ώρα (τι παρέα έχεις στο SP; τίποτα απολύτως, εσύ και οι NPCs είστε) και να μην έχω τίποτα καλύτερο να κάνω (δεν είναι δυνατόν έξω να είναι τίγκα ηλιόλουστη μέρα, να μου λένε π.χ. «πάμε για καφέ» και εγώ να πω «όχι παιδιά, θα κάτσω μέσα να παίζω vidya gamez»).

  11. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    toninio (11-01-2022)

  12. #28

    Default

    Επειδή είμαι της ίδιας φιλοσοφίας, εμένα και οι 100 ώρες πολλές μου πέφτουν. Βγάζω απ΄έξω τα multiplayer, που δεν παίζω κι όλας, τα οποία είναι άλλο καπέλο και ισχύουν όσα λες. Και επειδή για εμένα το gaming είναι μοναχικό χόμπι, δηλ. έτσι το απολαμβάνω, είναι κάτι που κάνω αποκλειστικά αργά το βράδυ ως οικιακή διασκέδαση, παίζοντας σχετικά λίγες ώρες και με προσεκτική επιλογή του τί θα παίξω (θα θελα να παίζω λίγο περισσότερο, αλλά δεν γίνεται).
    Περί ορέξεως βέβαια, ουδείς λόγος. Μπορεί κάποιοι να θέλουν να παίζουν όλη μέρα.
    Καλή και λογική η επεξήγηση από την εταιρεία βέβαια. Main story+αρκετές side quests=80 ώρες, παλεύεται.

  13. #29
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Η πρωτη ωρα ειναι gameplay

  14. #30
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μόνο σε εμένα τα γραφικά δεν φαίνονται next gen??

    Spoiler!

  15. #31
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default



    Παντός έχει και ray tracing mode

  16. The Following 2 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    ilias78 (22-01-2022),toninio (22-01-2022)

  17. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Μόνο σε εμένα τα γραφικά δεν φαίνονται next gen??
    Όντως σε εκείνο το βίντεο φαίνονται λίγο old gen.
    Σε όσα άλλα βίντεο έχουμε δει, τα γραφικά είναι άψογα, οπότε ας ελπίσουμε.
    Κατά τα άλλα, πιστεύω το παιχνίδι θα είναι πάρα πολύ καλό. Υπάρχει η συνταγή του 1, που ήταν εξαιρετικό και εθιστικότατο, οπότε λογικά θα τα πάει καλά.

  18. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (22-01-2022)

  19. #33

  20. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (31-01-2022)

  21. #34
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Αν δεν επέφερε μαζί με horizon θα το είχα πάρει... Πιστεύω θα είναι αντάξιο του πρώτου.. Μάλλον θα τελειώσω horizon και θα τιμηθεί άμεσα... Περιμένω τα reviews να είναι πολύ θετικά

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (01-02-2022),toninio (01-02-2022)

  23. #35

    Default

    Kι εμένα με έχει προβληματίσει το θέμα. Βγαίνει σε 3 μέρες και το Horizon βγαίνει στις 18. Αν υποθετικά πάει κανείς σε day one και στα δύο, έχει 15 μέρες να τελειώσει το Dying light, που δεν ξέρω αν φτάνουν (αναλόγως πώς παίζει κάποιος και τι completion θέλει να κάνει, πόσο ξεψαχνίζει τον κόσμο κλπ). Σε εμένα, δύσκολα θα φτάσουν, όχι επειδή κυνηγάω τίποτα πλατινες κλπ, ίσα ίσα, αλλά δεν πάιζω πολλές ώρες γενικώς. Το Horizon με ενδιαφέρει σαφέστατα περισσότερο. Στο μεταξύ είναι και το οικονομικό, το πιο βασικό μάλλον, γιατί θα χρειαστούν κοντά 150 ευρώ σε έναν μηνα για 2 παιχνίδια, που είναι πολλά.

    Μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματα των ανθρώπων βέβαια...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (01-02-2022),obione (01-02-2022)

  25. #36
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    "Δύσκολος" μήνας για μένα toninio...
    Γιατί και Dying light θα πάρω και Horizon θα πάρω αλλά και αρχές Μαρτίου θα πάρω και το GT7...


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    sndev (05-02-2022),toninio (02-02-2022)

  27. #37
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Kι εμένα με έχει προβληματίσει το θέμα. Βγαίνει σε 3 μέρες και το Horizon βγαίνει στις 18. Αν υποθετικά πάει κανείς σε day one και στα δύο, έχει 15 μέρες να τελειώσει το Dying light, που δεν ξέρω αν φτάνουν (αναλόγως πώς παίζει κάποιος και τι completion θέλει να κάνει, πόσο ξεψαχνίζει τον κόσμο κλπ). Σε εμένα, δύσκολα θα φτάσουν, όχι επειδή κυνηγάω τίποτα πλατινες κλπ, ίσα ίσα, αλλά δεν πάιζω πολλές ώρες γενικώς. Το Horizon με ενδιαφέρει σαφέστατα περισσότερο. Στο μεταξύ είναι και το οικονομικό, το πιο βασικό μάλλον, γιατί θα χρειαστούν κοντά 150 ευρώ σε έναν μηνα για 2 παιχνίδια, που είναι πολλά.

    Μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματα των ανθρώπων βέβαια...
    Γιατί,πρέπει να τα πάρεις day one κ τα δύο? Πάρε το ένα, τελείωσε το με την ησυχία σου για να το ευχαριστηθείς κ μετά τσιμπας το άλλο. Άσε που μπορεί είτε να το βρεις μτχ, είτε να έχει καμία μείωση τιμής κ να βγεις κερδισμένος.

    Spoiler!

  28. The Following 2 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Brazhlias (01-02-2022),toninio (02-02-2022)

  29. #38
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Γιατί,πρέπει να τα πάρεις day one κ τα δύο? Πάρε το ένα, τελείωσε το με την ησυχία σου για να το ευχαριστηθείς κ μετά τσιμπας το άλλο. Άσε που μπορεί είτε να το βρεις μτχ, είτε να έχει καμία μείωση τιμής κ να βγεις κερδισμένος.
    Προφανώς δεν θα τα παίξω με την μία. Δεν νομίζω να προλάβω, αλλά και στα 3 παιχνίδια θέλω τις special editions.
    Οπότε αν δεν τις πάρω day one υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην το βρω μετά

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  30. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    toninio (02-02-2022)

  31. #39

    Default

    Πάνω που σκεφτόμουν να το πάρω, day one, είδα ότι, τουλάχιστον για αρχή, δεν θα έχει ούτε cross gen Co op υποστήριξη.

  32. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    toninio (02-02-2022)

  33. #40

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Γιατί,πρέπει να τα πάρεις day one κ τα δύο? Πάρε το ένα, τελείωσε το με την ησυχία σου για να το ευχαριστηθείς κ μετά τσιμπας το άλλο. Άσε που μπορεί είτε να το βρεις μτχ, είτε να έχει καμία μείωση τιμής κ να βγεις κερδισμένος.
    Είναι λίγο ιδιόμορφη περίπτωση. Σαφέστατα και δεν πρέπει ντε και καλά να αγοραστούν+παιχθούν day one και τα δύο. Απλά, είναι και τα δύο από τους τίτλους που περιμένω και έχουν προγραμματιστεί να παιχθούν και με έχει πιάσει λίγο η βιάση, γιατί τώρα έχω τον χρόνο και τους επόμενους μήνες δεν θα ισχύει αυτό. Βασικά σκέφτομαι κάτι τέτοιο να κάνω, δηλ. να παίξω τώρα DL 2 και αρχές ή μέσα του άλλου μήνα Horizon. Θα ήθελα βέβαια το Horizon να το έχω day one, γιατί το περιμένω περισσότερο, αλλά οκ, σιγά το πρόβλημα τώρα.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •