Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Hitman 2 [+VR]

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Hitman 2 [+VR]



    Developer
    IO Interactive
    Publisher Warner Bros. Interactive Entertainment
    Director Christian Elverdam
    Release 13 November 2018
    Genre Stealth
    Mode Single-player, Multiplayer



    Travel the globe and track your targets across exotic sandbox locations in HITMAN 2. From sun-drenched streets to dark and dangerous rainforests, nowhere is safe from the world's most creative assassin, Agent 47.

    Prepare to experience the ultimate spy thriller story; your mission is to eliminate the elusive Shadow Client and unravel his militia, but when 47 learns his target's true identity and the truth about his past, it changes everything.


    HITMAN 2 introduces new ways to play, new game modes and new features, including the new Sniper Assassin mode with franchise first co-op play.

    - Full game this time, no episodes
    - Post launch content
    - Co-op Sniper Assassin mode
    - Elusive targets, escalation and contracts are still in the game

  2. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Hitman 2 will get Hitman Season One content for free



    Hitman 2 will bring back the six locations from the previous game — Paris, Sapienza, Marrakesh, Bangkok, Colorado and Hokkaido — as part of the Hitman Legacy Pack, a free download for owners of 2016’s Hitman, IO Interactive and Warner Bros. Interactive Entertainment announced today.

    Those six Hitman locations will be “remastered and enhanced,” IO Interactive said. That means they’ll be updated to support new gameplay features coming to Hitman 2, including a new progression system, higher-fidelity crowds, picture-in-picture mode and new gameplay items (Agent 47’s briefcase, dart gun, flash grenades). The Hitman Legacy Pack locations, like the new locations in Hitman 2, will receive new gameplay elements and game modes after launch, IO Interactive said.



    https://twitter.com/Hitman/status/1031526513999470592


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #4
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    Μια από τα ίδια θα έλεγα με το season 1. Σε καμιά έκπτωση και αν...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #5
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μια χαρά κριτικές παίρνει πάντως και γενικά λένε ότι είναι σαν το πρώτο, το οποίο άρεσε σε πολύ κόσμο, σε αντίθεση με το Absolution.

    Hitman 2 Review Thread

    Opencritic - 83 https://opencritic.com/game/6215/hit...eviewId=124129
    Metacritic - 82 https://www.metacritic.com/game/playstation-4/hitman-2
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kι εγω τις βρηκα πολυ θετικες τις κριτικες και απο ατομα που ξερω και εμπιστευομαι την αποψη τους.

    Και λιγο βιντεο που ειδα οι ανθρωποι φαινεται οτι εχουν δωσει πολυ προσοχη στον τιτλο. Στα υποψιν για εμενα οταν βρω χρονο. Απλα δεν εχω παιξει το 1ο :/

  7. #7
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default




    Xbox One X is the best version


    Native 4K option or 1440p option


    Xbox stays closer to 60fps in 1440 (performance) mode, Pro stays 30-40 FPS.


    Stability and cap at 30fps is on the Pro but it doesn’t mater


    No version hits 60fps however AT ALL


    PS4: 1080p
    XB1: 900p
    Pro: 1440p
    X: 2160p and 1440p Modesο»Ώ
    Last edited by WolfRathmA; 09-11-2018 at 16:40.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #8
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

  9. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Leon_DiZ (13-11-2018)

  10. #9
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #10

    Default

    Παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει, μιας και δεν είμαι σίγουρος βάσει όσων έχω διαβάσει online: Γράφουν ότι όποιος έχει ήδη την 1η σεζόν θα μπορεί να παίξει -βελτιωμένες- τις πίστες της αγοράζοντας το Hitman 2. Αρκεί δηλαδή να έχεις εγκατεστημένο πχ το Hitman 1 GOTY;

    Το Hitman GOTY το έχουν σε προφορά 15ε ηλεκτρονικά, απλά αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα πχ να το νοικιάσω ώστε να το εγκαταστήσω απλά και να αγοράσω μετά το Hitman 2..

  12. #11
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ισχυει, ομως αν το νοικιασεις δε θα εχει/εις το Voucher για τα επεισοδια 5/6 και Bonus..
    Οποτε η αγοραζεις την Definitive (Retail) η την GOTY απο το Store..

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  13. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Ισχυει, ομως αν το νοικιασεις δε θα εχει/εις το Voucher για τα επεισοδια 5/6 και Bonus..
    Οποτε η αγοραζεις την Definitive (Retail) η την GOTY απο το Store..
    Ναι το κοίταζα και στο Reddit και μάλλον αυτό έχει το πιο πολύ νόημα. Λέω να τσιμπήσω το GOTY από το store που το έχουν στα 15€..

  14. #13
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen3rased View Post
    Ναι το κοίταζα και στο Reddit και μάλλον αυτό έχει το πιο πολύ νόημα. Λέω να τσιμπήσω το GOTY από το store που το έχουν στα 15€..
    Αρκετα καλο Deal, καλοπαιχνιδο.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  15. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    Citizen3rased (04-12-2018)

  16. #14
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πρέπει ν' αγοράσουμε το 2 για να ξεκλειδώσουμε το περιεχόμενο του 1 που "αγοράσαμε" αυτόν τον μήνα μέσω plus?

    Εχω κατεβάσει αυτό
    Quote Originally Posted by Snk View Post
    μέχρι και τρόπαια παίρνεις κάνοντας τα τουτόριαλ αλλά ενώ δείχνει μέσα στα μενού το περιεχόμενο του 1, αυτό εξακολουθεί να παραμένει κλειδωμένο.

    Παρεμπιπτόντως το παιχνίδι είναι πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα έχοντας παίξει τα παλιά Hitman.

  17. #15
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Πρέπει ν' αγοράσουμε το 2 για να ξεκλειδώσουμε το περιεχόμενο του 1 που "αγοράσαμε" αυτόν τον μήνα μέσω plus?

    Εχω κατεβάσει αυτό

    μέχρι και τρόπαια παίρνεις κάνοντας τα τουτόριαλ αλλά ενώ δείχνει μέσα στα μενού το περιεχόμενο του 1, αυτό εξακολουθεί να παραμένει κλειδωμένο.

    Παρεμπιπτόντως το παιχνίδι είναι πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα έχοντας παίξει τα παλιά Hitman.

    Έχουν κάνει πουστιά μέσα στο Hitman 2 Prologue.

    Το Hitman 2 έχει φτιαχτεί με την νέα μηχανή γραφικών και μαζί του ανανέωσαν και το 1 και τα βάλανε όλα μαζί πακέτο. Οπότε υπάρχουν 2 κώδικες πλέον. Το Hitman 1 που έδωσαν τώρα με το Plus που είναι με την παλιά μηχανή γραφικών, και άλλος ένας κώδικας με το Hitman 1 (το οποίο είναι μέσα στο 2) που είναι με την νέα μηχανή γραφικών. Στην ουσία τα ίδια παιχνίδια είναι με κάποιος διαφορές στον οπτικό τομέα και στο performance.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    odytsak (08-02-2019)

  19. #16
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Τη βρήκα την άκρη τελικά, από το μενού του Hitman 2 δεν σε αφήνει να τα εξαργυρωσεις αλλά από του Hitman 1 σε αφήνει.
    Κάντε το όσοι θέλετε να παίξετε τις αποστολές του 1 με τις βελτιώσεις του 2.
    Κατεβάστε δηλαδή δωρεάν το Free Hitman 2 Prologue
    και μέσα από το μενού του Hitman 1 (δωρεάν με το Plus) εξαργυρώστε το Legacy Pack για να προστεθούν οι αποστολές του Hitman 1 στο Hitman 2.

    Το παρακάτω screenshot είναι από το μενού του Hitman 1 και πως θα κάνετε redeem.


  20. #17
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Σου πέρασε και τα trophies μαζί; Γιατί εγώ στο Xbox που το έχω δεν μου τα είδε. Και έπρεπε να τα παίξω όλα από την αρχή.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. #18
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Όχι, πρέπει να τα ξαναπαιξεις.

  22. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Kane (27-02-2019)

  23. #19
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ως συνέχεια των παραπάνω, εκτός των αποστολών του Hitman 1 μπορείτε πλέον να παίξετε δωρεάν και την πρώτη αποστολή/τοποθεσία του Hitman 2.
    https://store.playstation.com/en-gr/...ARTPACK0000000


  24. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Kane (27-02-2019),toninio (15-06-2020)

  25. #20

    Default

    Το κατέβασα κι εγώ πριν λίγες μέρες (στις εκπτώσεις του store) και το ξεκίνησα προχθές. Eίχα αγοράσει retail και το προηγούμενο Hitman (τώρα δεν το έχω εγκατεστημένο) και στο Hitman 2 έχει κανονικά και το 1.
    Η άποψή μου δεν ξέρω αν είναι αντικειμενική, γιατί είμαι φαν του stealth, αλλά και του Hitman, αλλά θεωρώ το 2, όπως και το 1, εξαιρετικά. Έχω παίξει το πρώτο level του 2, ολοκληρώνοντάς το με διάφορες παραλλαγές (stories) και τρόπους εκτέλεσης. Στο 2, όπως φαίνεται από όσο έχω παίξει, έχουν κάνει τα levels μεγαλύτερα και έχουν προσθέσει και κάποια στοιχεία (πχ όποιος πάει να κάνει το κόλπο με τα σφηνάκια στο Μiami, θα καταλάβει τί λέω).
    Bασικά είναι να σου αρέσει το συγκεκριμένο είδος gameplay. Με την υπομονή στις κινήσεις, την παρατηρητικότητα κλπ. Με μειωμένες βοήθειες το παιχνίδι πιστεύω απογειώνεται. Με δυσκολία master, όπου έχεις μόνο ένα save, τα πράγματα σοβαρεύουν ακόμα περισσότερο. Αξίζει και τον κόπο να δει κανείς και τις διαφορετικές πορείες που μπορέις να πάρεις σε ένα level, παίζοντάς το πάνω από μία ή δύο φορές.
    Last edited by toninio; 15-06-2020 at 23:45.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •