Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Divinity Original Sin 2

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Divinity Original Sin 2

    To Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition βγαίνει Αύγουστο στις κονσόλες, αλλά αν έχετε Xbox One μπορείτε να το παίξετε από τώρα. Όπως ανακοίνωσε η δημιουργός Larian, μια δοκιμαστική έκδοση του Divinity: Original Sin 2 με τις τρεις πρώτες ώρες του παιχνιδιού είναι διαθέσιμη δωρεάν στο Xbox One (Xbox Game Preview). Eπιπλέον, αν προπαραγγείλετε το παιχνίδι ξεκλειδώνετε και ολόκληρο το πρώτο act του (περίπου 20 ώρες).





    Πηγή: game20.gr

  2. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (16-05-2018)

  3. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (18-08-2018)

  6. #4
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #5

    Default

    Δεν το εχω, θα το παρω οταν τελειωσω το dragon quest, αλλα απ οσα εχω διαβασει και απο το πρωτο που εχω παιξει δεν ειναι παιχνιδι που θα το παιξεις για ενα χαλαρο μισαωρο πχ. Ειναι αρκετα δυσκολο, πολυ μεγαλο σε διαρκεια, ανετα φτανει τις 100 ωρες και το κυριοτερο θελει ολοκληρωτικη αφοσιωση .1000%. Ειναι ενα αριστουργημα αλλα μονο αν σου αρεσουν αυτου του ειδους. Αν δεν εχεις παιξει αλλα crpg δεν θα στο προτεινα.

  8. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    WolfRathmA (10-09-2018)

  9. #6
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Δεν το εχω, θα το παρω οταν τελειωσω το dragon quest, αλλα απ οσα εχω διαβασει και απο το πρωτο που εχω παιξει δεν ειναι παιχνιδι που θα το παιξεις για ενα χαλαρο μισαωρο πχ. Ειναι αρκετα δυσκολο, πολυ μεγαλο σε διαρκεια, ανετα φτανει τις 100 ωρες και το κυριοτερο θελει ολοκληρωτικη αφοσιωση .1000%. Ειναι ενα αριστουργημα αλλα μονο αν σου αρεσουν αυτου του ειδους. Αν δεν εχεις παιξει αλλα crpg δεν θα στο προτεινα.
    Βρήκα το 1 στα 10€. Να το αγοράσω να το δοκιμάσω λες;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #7
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Βρήκα το 1 στα 10€. Να το αγοράσω να το δοκιμάσω λες;
    Ναι και αν δεν το θες πούλα το σε μένα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (29-09-2018)

  12. #8

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Βρήκα το 1 στα 10€. Να το αγοράσω να το δοκιμάσω λες;
    Η τιμη μια χαρα ειναι. Δεν ξερω αν εχεις δει βιντεο αλλα οι μαχες ειναι turn-based και αν εξαιρεσω τη καμερα το παιχνιδι δεν εχει καμια σχεση με diablo κτλ.
    Μεγαλο ατου ειναι οτι μπορεις να παιξεις online στο psn, οχι εναντιον αλλων παιχτων αλλα στην ιδια ομαδα. Το κανει ακομα πιο ενδιαφερον ετσι. Ευχαριστως να παιζαμε μαζι αλλα δεν εχω psn plus αφου δεν με ενδιαφερει καθολου το online.

    Παντως εξακολουθω να πιστευω οτι δεν θα σου αρεσει. Βεβαια ποτε δεν ξερεις...

  13. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    WolfRathmA (29-09-2018)

  14. #9
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Η τιμη μια χαρα ειναι. Δεν ξερω αν εχεις δει βιντεο αλλα οι μαχες ειναι turn-based και αν εξαιρεσω τη καμερα το παιχνιδι δεν εχει καμια σχεση με diablo κτλ.
    Μεγαλο ατου ειναι οτι μπορεις να παιξεις online στο psn, οχι εναντιον αλλων παιχτων αλλα στην ιδια ομαδα. Το κανει ακομα πιο ενδιαφερον ετσι. Ευχαριστως να παιζαμε μαζι αλλα δεν εχω psn plus αφου δεν με ενδιαφερει καθολου το online.

    Παντως εξακολουθω να πιστευω οτι δεν θα σου αρεσει. Βεβαια ποτε δεν ξερεις...
    Μοιάζει καθόλου με Neverwinter Nights όσον αφορά το gameplay;

  15. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Μοιάζει καθόλου με Neverwinter Nights όσον αφορά το gameplay;
    Αν λες για τα πρωτα neverwinter της bioware και μετεπειτα της obsidian, οχι, με την εννοια οτι αυτα ηταν RTwP (real time with pause) ενω το divinity ειναι turn-based. Επισης δεν εχει DnD κανονες οπως ειχε το neverwinter.

    Aπο την αλλη ομως το divinity αυτη τη στιγμη ειναι οτι πιο κοντινο σε pen and paper experience μπορει να εχει καποιος σε pc η κονσολα. Το δευτερο μερος παντως ειναι κατα πολυ ανωτερο του πρωτου.

  16. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    Kane (01-10-2018)

  17. #11
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ευχαριστώ. Θα χάσω κάτι από την ιστορία αν ξεκινήσω με το δεύτερο;

  18. #12

    Default

    Εκτος απο κατι μικρο-μικρο-λεπτομεριες, απολυτως τιποτα. Απλα οπως ειπα και στον WolfRathmA δεν ειναι ευκολο παιχνιδι και θελει ολοκληρωτικη αφοσιωση. Καποια στιγμη θα τελειωσω το dragon quest και θα το αρχισω και εγω.

  19. #13
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Δεν είναι ούτε η δυσκολία ούτε η αφοσίωση πρόβλημα για μένα. Να μου αρέσει το gameplay και να με απορροφήσει ο κόσμος του είναι το θέμα.

  20. #14

    Default

    Εμένα μου το έφεραν δώρο, το δοκίμασα λίγο αλλά τέτοια αφοσίωση δε μπορώ να δείξω.
    Μου φάνηκε πως ζητάει περισσότερα απ' όσα δίνει οπότε δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί του.

  21. #15
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Giobats ξαναδιάβασε τους κανόνες για τις αγγελίες.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    giobats (07-11-2018)

  23. #16

    Default

    Αν θα μπορουσα να περιγραψω το παιχνιδι με μια προταση θα ηταν η εξης: Βαλε τη φαντασια σου να δουλεψει.

    Χωρις υπερβολες απο το πρωτο Act στο κανει ξεκαθαρο. Εισαι φυλακισμενος σε ενα φρουριο/γκετο και πρεπει να αποδρασεις. Μπορει να υπαρχουν και δεκα διαφορετικοι τροποι να το κανεις χωρις ποτε το παιχνιδι να σε οδηγει σε εναν συγκεκριμενο η επισημο. Μαλιστα υπαρχουν και καποιοι που δεν ειναι scriped, δηλαδη δεν ειναι αποτελεσμα ενος sidequest ουτε στο ειπε καποιος npc, ουτε το διαβασες σε καποιο note η στο game-journal. Το ποτε λοιπον θα μπορεσεις να αποδρασεις εξαρταται απο το δρομο θα ακολουθησεις οπου μπορει να ειναι απο 1 με 2 ωρες ως 15 με 20.

    Το παραπανω ισχυει για ολο το παιχνιδι. Σχεδον ποτε δεν υπαρχει μια και μοναδικη λυση για κατι, ειτε προκειται για μια δυσκολη μαχη, κλειδωμενη πορτα, φρουρο που σε εμποδιζει να προχωρησεις κτλ. Βρεθηκες σε μαχη που δεν παει και τοσο καλα? Μπορεις να φυγεις ανα πασα στιγμη και να επιστεψεις, ακομα και σε boss. Δεν θελεις να φυγεις? ριχτους στη λαβα, δεν εχει λαβα εκει κοντα? φερτην εσυ.

    Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι αυτο που εκανα για να μπορεσω να νικησω δυο απο τους δυσκολοτερους εχθρους του πρωτου act - ενα Τρολ που ζητουσε διοδια για να περασω απο μια γεφυρα και μιας μαγισσας. Τους εφερα τον εναν διπλα στον αλλο και σχεδον αλληλοεξοντωθηκαν. Δεν υπηρχε τιποτε scriped, η sidequest η lore που να συνεδεε αυτους τους δυο, απλα ηθελα να δω μεχρι που μπορει να φτασει το παιχνιδι. Θα μπορουσα να τους ειχα αποφυγει σαν να μην υπηρχαν η να βρω ενα σωρο αλλους τροπους για να το κανω.

    Το μονο αρνητικο που εχει αυτη η ελευθερια ειναι οτι δυσκολα το παιχνιδι μπορει να αφηγηθει ετσι μια καλη, κεντρικη ισορια αφου ολα εξαρτωνται απο τη σειρα που θα κανεις κατι η αν θα το κανεις καθολου. Βεβαια ειναι τοσο διασκεδαστικο ολο αυτο και νιωθεις πραγματικη ικανοποιηση οταν ξεπερασες καποιο δυκολο εμποδιο ,χωρις κανονες ,που ευκολα μπορω να το ξεπερασω.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    chronohill (13-11-2018),Kane (14-11-2018),Leon_DiZ (13-11-2018),WolfRathmA (14-11-2018)

  25. #17
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ θα το δοκιμάσω μόλις πέσει η τιμή του πάντως. Είναι ένα παιχνίδι που με τραβάει γενικότερα αλλά φοβάμαι κιόλας το gameplay του μετά από αυτά που μου είχες πει.

    Μου άρεσαν οι εντυπώσεις του πάντως.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. #18

    Default

    Ενα απλο παραδειγμα απο gameplay. To βαζω σε spoiler γιατι εχει πολλα screenshot.

    Εχεις ξεμεινει απο λεφτα γιατι αγορασες μια καλη πανοπλια απο τον πρωτο πωλητη που βρηκες χωρις να ξερεις οτι υπαρχουν πολλοι αλλοι στην ιδια περιοχη με ακομα καλυτερα αντικειμενα για αγορα ? Κανενα προβλημα.

    Spoiler!

  27. #19
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Γαμάτο!

    Πόση ώρα tutorial έχει το παιχνίδι περίπου;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  28. #20

    Default

    ^^καμια ωρα πρεπει να ειναι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •