Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 29 of 29

Thread: Divinity Original Sin 2

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://www.amazon.fr/dp/B07DD2KSWT/



    20€ από Amazon.fr
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    ΤΣΑΜΠΑ!

    Το πήρα! Ευχαριστώ!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (20-11-2018),Leon_DiZ (19-11-2018)

  4. #23

    Default

    Τελικα το αγορασες. Οποτε αποφασισεις να το αρχισεις πες μου για να αρχισουμε τα μαθηματα λολ.

  5. #24
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Τελικα το αγορασες. Οποτε αποφασισεις να το αρχισεις πες μου για να αρχισουμε τα μαθηματα λολ.
    ΧΑΧΑΧΑ. Σίγουρα! Θα έχω πολλές απορίες... Πιστεύω να τα καταφέρω. Θα δώσω πάντως πολύ βάση στο gameplay για να μην απογοητευτώ και το παρατήσω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #25
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το πήρα και το έβαλα εχθές!!!

    Λίγο που ξεκίνησα, απλά δεν κατάλαβα Χριστό! ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

    Μπακαλίστικα το ξεκίνησα να δω τι λέει. Η μουσική στην αρχή του πρώτου επιπέδου για το tutorial μου θύμισε λίγο Diablo. Η μουσική του παιχνιδιού και λίγο το interface μου θύμισε το Ultima Online!! Ένα από τα αγαπημένα μου MMORPG που έπαιξα ποτέ!

    Θα το συνεχίσω και θα δώσω μεγαλύτερη βάση. Λίγο τα αγγλικά με παιδεύουν. Αλλά θα βρω την άκρη!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #26

    Default

    Kαποια πραγματα ετσι για το ξεκινημα.

    Στην αρχη μπορεις να διαλεξεις αναμεσα απο 6 premade χαρακτηρες με τα δικα τους sidequest και διαλογους η να φτιαξεις εναν δικο σου. Αφου εισαι φρεσκος στο παιχνιδι ειναι προτιμοτερο να παρεις εναν απο τους 6. Κατω στην οθονη εχεις να επιλεξεις τα πρωτα skills, κατι σαν τον Conjurer πιστευω οτι θα σε βοηθουσε στις τις πρωτες μαχες.

    Click image for larger version. 

Name:	ejzPYo9.jpg 
Views:	32 
Size:	323.6 KB 
ID:	11454

    Πριν ξεκινησεις βεβαιωσου οτι στο talents εχεις παρει το pet pal. Μα αυτο μπορεις να μιλησεις με οποιοδηποτε ζωο στο κοσμο. Οχι μονο μπορεις να παρεις quest απο αυτα αλλα και πολλα tips για το τι εχεις να αντιμετωπισεις αργοτερα. Δεν ειναι απαραιτητο αλλα μπορει να σου κανει τη ζωη λιγο πιο ευκολη και βγαζει αρκετο γελιο.

    Click image for larger version. 

Name:	6S0XMyw.jpg 
Views:	32 
Size:	309.6 KB 
ID:	11455
    Last edited by AgentPrinny007; 05-12-2018 at 18:12.

  8. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    WolfRathmA (06-12-2018)

  9. #27
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ωραία. Θα το ξεκινήσω έτσι όπως λες. Έχω παίξει το αρχικό tutorial με 2 χαρακτήρες μέχρι στιγμής να δω τι με βολεύει και μου αρέσει καλύτερα και μετά θα ξεκινήσω κανονικά το παιχνίδι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #28

    Default

    Το συγκεκριμενο class που σου προτεινα δεν ειναι το πιο δυνατο αλλα ειναι το πιο "ευκολο" ωστε να καταλαβεις τι πρεπει κανεις μεχρι να κατανοησεις καλα τους μηχανισμους του παιχνιδιου. Ετσι κι αλλιως στην ομαδα σου θα εχεις και αλλους 3 χαρακτηρες αρα θα μπορεις να πειραματιστεις. Επισης μετα απο καποιο σημειο θα μπορεις να κανεις respec oποτε θελεις.

    Εχω την υποψια οτι δεν θα δυσκολευτεις και πολυ γιατι θα βρεις αρκετα κοινα χαρακτηριστικα, τουλαχιστο στο κομματι της εξερευνησης, με το Ultima αφου ο δημιουργος του divinity ειναι μεγαλος θαυμαστης της συγκεκριμενης σειρας.

  11. #29
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Εχω την υποψια οτι δεν θα δυσκολευτεις και πολυ γιατι θα βρεις αρκετα κοινα χαρακτηριστικα, τουλαχιστο στο κομματι της εξερευνησης, με το Ultima αφου ο δημιουργος του divinity ειναι μεγαλος θαυμαστης της συγκεκριμενης σειρας.
    ΧΑΧΑΧΑ! Σοβαρά; Φαίνεται πάντως. To loot όταν κάνεις είναι σχεδόν ίδιο με το Ultima. Το UI μοιάζει πάρα πολύ σε πολλά σημεία. Μου αρέσει αυτό! Και η μουσική επίσης λίγο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •