Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 28 of 28

Thread: RAGE 2 (id Software / Avalanche)

  1. #21

    Default

    Και τα reviews του παιχνιδιου https://www.metacritic.com/game/pc/rage-2

  2. #22
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  3. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    spartan (16-05-2019)

  4. #23

    Default

    το παιχνιδι κωλομετραει αλλα η συλλεκτικη του ειναι για πεταμα.

  5. #24
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, πιο άθλια συλλεκτική δεν έχω ξαναδεί.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #25
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Η συλλεκτική είναι μέτρια αλλά δεν περιμέναμε και τπτ καλύτερο από τέτοια εταιρία.Η μεγαλύτερη απογοήτευση συλλεκτικής φέτος προς το παρόν είναι του DMC5.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  7. #26

    Default

    μια χαρα ειναι η εταιρεια,αυτοι που σκεφτηκαν τι συλλεκτικη να δωσουν,δεν ειναι καλα.

  8. #27
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #28
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Επειδη ειχα να ξεθαψω καιρο καποιο thread ας θυμηθω παλι τα παλια...


    To Rage 2 ηταν απο τα πρωτα games που ειχα αγορασει μεταχειρισμενο κ επειδη ειχα πολυ καλη εμπειρια με το πρωτο Rage στο PS3, αν κ απο οσο θυμαμαι ηταν αρκετα μικρο, το ειχα στο νου μου κ το αγορασα.
    Οταν λαχταρισα ενα FPS ειδα το backlog μου το ματι μου επεσε στο Rage 2 οποτε ειπα "why not ?" κ το ξεκινησα.




    Το RAGE 2 μας ερχεται απο την id Software το ιστορικο στουντιο πισω απο τα Doom , wolfenstein , Quake και φυσικα το πρωτο
    Rage που αν μη τι αλλο κατι λεει τουλαχιστον για το συγκεκριμενο ειδος, σε αμεση συνεργασια με την Avalanche Studio η οποια ειναι υπευθυνη για τα Just Cause αλλα κ αλλο ενα σχετικα παρομοιο game το Mad Max το οποιο κ αυτο εχει τους fan του...




    Παμε για αρχη με λιγα λογια για την ιστορια


    Αναλαμβανουμε τον ρολο του Walker ενος πολεμιστη με βαρια κληρονομια ο οποιος μετα απο μια αιφνιδιαστικη επιθεση θα βρεθει στο χειλος του θανατου αλλα κ μιας σημαντικης απωλειας. Εκει που ολα μοιαζουν να εχουν τλειωσει μαθαινει για το Project Dagger. Ενα σχεδιο που μπορει να ανατρεψει την κατασταση ομως θα χρειαστει την βοηθεια σημαντικων προσωπων.
    Εχουμε να κανουμε με μια ιστορια εκδικησης στην ουσια η οποια ειναι οκ ομως μην περιμενει καποιος τρομερες ανατροπες κ βαθος.
    Ο κοσμος θεωρω ειναι αυτος που σε κερδιζει καθως μιλαμε για ενα post apocalyptic σκηνικο με μεγαλο χαρτη ο οποιος παρουσιαζει κ μεγαλη ποικιλια. Επισης μας δινεται η δυνατοτητα να επιλεξουμε στην αρχη του παιχνιδιου το φυλο του πρωταγωνιστη. Προσωπικα πηγα με την Αρσενικη εκδοχη.


    Στα του ηχου


    Το OST ειναι αρκετα καλο αλλα θεωρω πως ειναι λιγακι μονοδιαστατο. Παρακατω παραθετω το soundtrack κ μπορει καποιος να καταλαβει τι εννοω.
    Τα Voice Overs τα βρηκα παρα πολυ καλα κ πειστικα. Οσο ακουγα την φωνη μου φανηκε οτι καπου την ειχα ξανακουσει κ τελικα δεν ειχα αδικο. τα ανδρικα voice overs του Walker ειναι του ηθοποιου Sam Riegel ο οποιος εχει δανεισει σε την φωνη του σε ουκ ολιγα games που εχω παιξει οπως
    Indivisible, Ratchet and Clank , Eternal Sonata , Resonance of Fate & Tales Of Vesperia αλλα κ πολλα ακομα που δεν εχω παιξει χωρια τις anime & animation συμμετοχες. Πραγματικα πολυ εντυπωσιακο βιογραφικο.







    Στα των γραφικων


    Οποιος δει το εξωφυλλο περιμενει να δει κατι πολυ παλαβο σε παλετα ομως δεν ισχυει τοσο in game. Τα γραφικα του ειναι πολυ καλα αλλα δεν υπαρχει αυτη η φανταχτερη παλεττα στον βαθμο που διαφημιζεται τουλαχιστον.
    Τεχνικα το Rage 2 στοχευει στα 60 FPS κ σε 1080p κ στη δικη μου περιπτωση λογω PS5 τα καταφερνει μια χαρα χωρις framedrops η κατι το περιεργο.


    Στα του Gameplay


    Το Rage 2 φυσικα ενα FPS το οποιο ομως προσφερει μεγαλη ελευθερια ειναι ανοικτου κοσμου κ το Setting ειναι σε ενα post apocalyptic κοσμο που θυμιζει εντονα Borderlands. Η αναρχια κ η ανομια ειναι φυσικα πανταχου παρουσα κ οι μαχες μεταξυ factions ειναι καθημερινη φυση.


    Το παραπανω το βλεπεις κ συχνα οσο τριγυρνας στον χαρτη θα δεις bandits να μαχονται με mutants ή authoritarians κ εχει κ αυτο τον χαβαλε του.


    Η φυση του Rage 2 ειναι φουλ επιθετικη κ αυτο μου αρεσει παρα πολυ. Δηλαδη το game μπορεις να το παιξεις φουλ επιθετικα χαρη στις πολλες ικανοτητες του πρωταγωνιστη αλλα κ την τεραστια ποικιλια των οπλων που σου δινει αυτη την δυνατοτητα. Αν κ δεν μπορω να πω οτι ολα τα οπλα ειναι το ιδιο αποτελεσματικα ομως τα περισσοτερα κανουν εξαιρετικα την δουλεια τους.


    Στον χαρτη εχουμε αρκετα να κανουμε οπως outposts που διαχειριζονται οι bandits κ ελευθερονοντας τα μπορουμε να ανοιξουμε κεντρικους δρομους μιας κ οταν μας βλεπουν να ερχομαστε κλεινουν με μπαρες τους δρομους, sentry towers που στην ουσια προκειται για τις αμυντικο συστημα με πολυ μεγαλη αντοχη κ επιθετικες αρετες που πρεπει να βγαλουμε εκτος λειτουργειας, φωλιες mutants που οπως μαρτυρα κ το ονομα ειναι τα καπως πιο creepy αλλα εχουμε κ καποια πιο τυχαια γεγονοτα οπως πτωσεις μετεοριτων τα οποια μαζευουν καθε ειδους ομαδες ωστε να προλαβουν να παρουν πολυτιμα nanotrites τα οποια ειναι απαραιτητα για αναβαθμισεις.


    Με σε ολα αυτα τα πιο σημαντικα για τον εξοπλισμο κ τις δυναμεις του παικτη ειναι τα ARKs τα οποια οπως μαρτυρα κ το ονομα του προκειται για vaults με σημαντικες αναβαθμισεις τοσο σε οπλα οσο κ σε δυναμεις. Αυτο που δεν μου αρεσε τοσο ειναι το πως εχει διαφορα currencies για τις αναβαθμισεις τοσο των οπλων οσο κ των δυναμεων κ μεχρι να το καταλαβω εχασα λιγο χρονο.


    Εχει μεγαλη ποικιλια σε οχηματα κ αναβαθμισεις σε αυτα τοσο στον οπτικο τομεα αλλα κ σε εξοπλισμο κ φυσικα δεν λειπουν κ οι μαχες με αυτα.
    δεν μου αρεσε που καθε οχημα επρεπε να το πας σε καποιο hub για να το ξεκλειδωσεις καθως καποια απο αυτα αρκετα δυσχρηστα οποτε δε μπαινεις καν στον κοπο.


    Επισης εχει μια σχετικα μικρη ποικιλια σε bosses κ αν καποιος αποφασισει να παει καρφι για το main story θα δει οτι ειναι αρκετα μικρο οποτε τα sidequests κ οι διαφορες δραστηριοτητες ειναι μονοδρομος για καποιον που θελει μεγαλυτερη διαρκεια.


    Κλεινοντας το Rage 2 ειναι οτι πρεπει για καποιον που επιζητα high octane μαχες ,super solid χερισμο, παλαβα οπλα κ ικανοτητες κ προσφερει αυτο ακριβως που διαφημιζει με αρκετη επιτυχια. Η τιμη του αυτη την στιγμη ειναι κατι παραπανω απο συμφερουσα καθως μπορει να το βρει καποιος καινουριο κατω απο τα 10 ευρω κανοντας αυτοματα ενα ακρως VFM game κ παραλληλα ενα απο τα πιο hidden gems καθως κατα την γνωμη μου δεν ειχε την αναγνωριση που του αρμοζει.


    8,5/10


    Εις το επανιδειν !!!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  10. The Following 4 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Conjure7 (25-01-2023),Dimitris_ (25-01-2023),jk_blue_tiger (25-01-2023),toninio (24-01-2023)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •