Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 99

Thread: Battlefield V

  1. #41

    Default




  2. #42
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Τι έγινε ρε παιδιά,κανείς δεν το παίζει το παιχνίδι?

  3. #43

    Default

    Όταν η ίδια η εταιρεία γυρνάει και μας λέει: "Αυτό είναι και σε όποιον δεν αρέσει μην το πάρει." συγγνώμη αλλά οφείλω να την ακούσω.
    Όταν το φτιάξουν και πέσει η τιμή του αισθητά το βλέπουμε.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    DJTaurus (29-11-2018),klark71 (30-11-2018)

  5. #44
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #45

    Default

    Συγγνώμη αλλά δεν με ενδιαφέρει να δω το review του "Σεφερλή" και να χάσω και 45 λεπτά της ζωής μου. Κλικ από εμένα δεν παίρνει ο καραγκιόζης, ακόμη κι αν έχει δίκιο.
    Το ερώτημα είναι ένα: Στη φάση που βρίσκεται το παιχνίδι αυτή τη στιγμή αξίζει τα 45€, που προσφέρεται αυτή τη στιγμή, στο store;
    Άποψη από όποιον το έχει ήδη και είναι bf κι όχι cod fan θα εκτιμηθεί. Διότι η Beta ήταν χάλι μαύρο.

  7. #46
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Το παιχνίδι απλά σπέρνει. Το gunplay είναι άπιαστο. Για τον νουμπα είναι εύκολο να κάνει το κιλλ του, γιατί ο αντίπαλος πέφτει με την μια. Τα όπλα θεριζουν. Για τον σούπερ κομάντο βετεράνο είναι πρόκληση να κανει πολλά kill γιατί του επιτρέπει πλέον το παιχνίδι να κάνει ένα καλό killing spree (αν τους βρεις από καλή γωνία χαιρετάνε τα παιδιά. Εμένα προχτές μου την πέσανε 3 από ένα κλαν ελληνικό της φούστας. 3 εναντίον ενός μέσα στα στενά την fijel . Στα ίσια τώρα σκωτωνω τους 2 με assault γυρίζω σε πιστόλι τρώω τον τελευταία και πεθάνω από χειροβομβίδα . ( εντάξει τον έπαιξα 10 φορές, δεν ποστάρω τα κιλλ αυτά) θέλω να πω το gunplay, οι μαχες δεν έχουν lag κτλ. Είναι κομπλέ. Τώρα λένε ότι παιθανεις γρήγορα γιατί 2 σφαιρες κάνουν register σαν μια. Στη πράξη δεν σε ενδιαφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς δεν θα γλύτωνες. Το ότι λες " ωχ τι έπαθα τώρα" από τον ξαφνικό θάνατο είναι σοκ. Δεν σου γαργαλάει τα χέρια η δόνηση όταν τρως hitmarker. Πέθανες και γεια σου, σαν να έπαθες καρδιακή προσβολή...... τέλος Αυτο εμενα μου αρέσει. Αν κάποιος έχει την ανάγκη για μασάζ μπορεί να παιξει blackout και κατά την διάρκεια της δόνησης από τα hitmarker να βάζει το χειριστήριο όπου αυτός νιώθει ποιο καλά. Να κάνει δηλαδή αποκατάσταση στα χέρια . Σαν φυσιοθεραπεία. Αν όμως θέλει να παιξει κάτι σοβαρό παίρνει bfV δαγκωτό.

    Τα bugs είναι σε καλό επίπεδο . Δε σε ενοχλούν ingame. Μόνο πχ μπορεί ΚΑΠΟΙΕΣ φορές να δεις κάτι, το οποίο έγινε περαστικό. Δηλαδή από 5 ώρες παιξίματος να ενοχλειθεις 4 λεπτά.

    Αυτό που δεν μου αρέσει είναι τα assignments όπως σε όλα τα bf. Σε βάζει σε διαδικασία να παίζεις όπως θέλει το παιχνίδι, για να ξεκλειδωσεις μια οπλαρα. Πχ έχω τανκ μπροστά αλλά εγώ παίρνω sniper γιατί θέλω τη στολή του Γερμανού αξιωματικού με τα παράσημα. Άστο μιλάμε για καβλα Θέλει 20 headshot σε μια πίστα χωρίς να πεθάνεις ενώ είσαι level 20.

    Εδώ θερίζω κοσμάκη



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #47
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Το παιχτακι το ντύνεις όπως θες εσυ

    Αυτό το σκιν "canis horibilis" θέλει 20 level sniper και 20 headshot χωρίς να πεθάνεις σε μια πίστα.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #48
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Η κάθε πίστα δίνει έμφαση σε κάποιο όχημα; Εγώ δηλαδή που δεν οδηγώ τίποτα, θα μπορώ να παίζω "πεζός" ή θα με θερίζουν συνεχώς; Με φοβίζει το ευκολότερο kill, μήπως και δεν παίρνω ανάσα...

  10. #49
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Quote Originally Posted by klark71 View Post
    Η κάθε πίστα δίνει έμφαση σε κάποιο όχημα; Εγώ δηλαδή που δεν οδηγώ τίποτα, θα μπορώ να παίζω "πεζός" ή θα με θερίζουν συνεχώς; Με φοβίζει το ευκολότερο kill, μήπως και δεν παίρνω ανάσα...
    Θα πρέπει σε κάθε πίστα να διαλέγεις συγκεκριμένες σημαίες διαδρομές, αφού δεν θες να προσαρμοστείς στις προκλήσεις που σου δίνει το παιχνίδι σε διαφορετικές καταστάσεις- σενάρια

    Απ ότι μου λες με λίγα λόγια είσαι κολλημένος με assault πχ. Παίζεις μόνο με ένα τρόπο παιχνιδιού, άρα θα παίζεις σε συγκεκριμένες διαδρομές στην πίστα, αναγκαστικά, αφού δεν προσαρμόζεσαι στην κάθε περίσταση

    Το παιχνίδι είναι στην ίδια νοοτροπία όπως παλιά. Το έχει πάθει ο κοσμάκης δεν μπορώ να καταλάβω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Giorgos78 For This Useful Post:

    klark71 (11-12-2018)

  12. #50
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Αλλάζει το TTK σήμερα Τι ηθελα και το είπα; οποία θέλει να παίζει με τα ως σήμερα δεδομένα στο ΤΤΚ θα πηγαίνει στο "Conquest core" server playlist, όπου αρχίζουν να τεστάρουν το hardcore mode πριν βγει επίσημα




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #51

    Default Battlefield V

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Όταν η ίδια η εταιρεία γυρνάει και μας λέει: "Αυτό είναι και σε όποιον δεν αρέσει μην το πάρει." συγγνώμη αλλά οφείλω να την ακούσω.
    Όταν το φτιάξουν και πέσει η τιμή του αισθητά το βλέπουμε.
    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Τι έγινε ρε παιδιά,κανείς δεν το παίζει το παιχνίδι?
    Για τα χάλια του BFV μόνοι τους έβγαλαν τα μάτια τους και η κοινότητα τους τιμώρησε. Έχουμε και πρόσφατο παράδειγμα με στέλεχος της Ubisoft που τελικά πήρε πόδι επειδή άρχιζε να κράζει τον PDPie. Αρχιζει να τους γυρίζει boomerang η πολιτική ορθότητα. Πρέπει να καταλάβουν ότι τα πολιτικά τους παιχνίδια και ότι άλλο προσπαθούν να περάσουν τα μεγαλοστελέχη αυτών των εταιριών δεν έχουν χώρο στα παιχνίδια.Περαστικά τους.

    https://www.eurogamer.net/articles/2...-battlefield-1

    Χαρακτηριστικό παράδειγμα του τι συνέβη με αυτό το παιχνίδι: lol at DICE replacing the brave 4 Norwegian men who risked their lives to carry this operation with a mother-daughter superteam.

    https://www.oneangrygamer.net/2018/1...sionism/72471/


  14. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Conjure7 (18-12-2018)

  15. #52

    Default Battlefield V



    Δεν το βλέπω καλα το Anthem.

    Electronic Arts: Expect Additional Estimate Reductions As Battlefield V Sales Disappoint.
    https://seekingalpha.com/article/422...les-disappoint
    Last edited by DJTaurus; 20-12-2018 at 16:43.

  16. #53

    Default

    Αναμενόμενη η κατρακύλα.
    Κάθομαι να παρακολουθήσω στριμς φίλων μου που τρέχουν σε απέραντα χωράφια μέχρι να βρουν κάποιον να εμπλακούν.
    Σόρρυ παιδιά, πρέπει να σηκωθώ νωρίς για δουλειά αύριο

  17. #54
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Το πήρα και 'γω, ευτυχώς σε προσφορά. Μοιάζει με COD. Προφανώς για όλα τα γούστα...

  18. #55
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default Battlefield V

    Quote Originally Posted by klark71 View Post
    Το πήρα και 'γω, ευτυχώς σε προσφορά. Μοιάζει με COD. Προφανώς για όλα τα γούστα...
    Οντως 35 εύρο μέχρι 18 του μήνα είναι σούπερ προσφορά στο psn

    Θέλω να πεις εντυπώσεις αφού το παίξεις 3 μέρες τουλάχιστον , αν αυτή η γκρίνια και το κλάματα που ακούς από παιδιά που δεν το αγοράσανε ισχύει ( και δεν πιστεύω να λαμβάνουμε υπόψην κάποιον καημένο "Επαναστάτη της ΕΑ, τιμωρό - Άρη Βελουχιώτη του battlefield" Πως γεινετε τα παιδιά που παίζουνε το παιχνίδι να λένε ότι είναι πολύ καλό απλά έχει κάποια μικρά bugs και αυτοί που απλά διαβάζουν του γκρινιάρηδες να γκρινιάζουν έξτρα,!!!! Ας το παιξει ο αγαπημένος νανός της Χιονάτης και μετά να βγάλει γνώμη, με καθαρο μυαλό όχι στιλ " κοιτάξτε με ποσο μάγκας είμαι, κράζω ολόκληρη ΕΑ, εγώ ο τοιποτας , επιτέλους νιώθω συμαντικος!!!!"




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giorgos78; 24-12-2018 at 11:51.

  19. #56

    Default

    Είχαμε το στέλεχος της Bethesda στο άλλο θρεντ, ήρθε τώρα και ο φανμπόης της ΕΑ κι έδεσε το γλυκό.

    ps: πονάνε τα μάτια μας

  20. #57
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen3rased View Post
    Είχαμε το στέλεχος της Bethesda στο άλλο θρεντ, ήρθε τώρα και ο φανμπόης της ΕΑ κι έδεσε το γλυκό.

    ps: πονάνε τα μάτια μας
    Βάλε κολλύριο φίλε να βλεπεις καλά . Έτσι θα μπορείς να κρίνεις μόνος σου το παιχνίδι. Στηριζεσε μόνο στην ακοή σου. Γιαυτο τα παθαίνεις αυτά . Μην ακούς τους άλλους, παίξε και βγάλε άποψη μόνος σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #58

    Default

    Δεν έχω εκφέρει άποψη για το παιχνίδι. Σίγουρα πάντως η δική σου επ' ουδενί δεν μπορεί να είναι αντικειμενική.

  22. #59
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen3rased View Post
    Δεν έχω εκφέρει άποψη για το παιχνίδι. Σίγουρα πάντως η δική σου επ' ουδενί δεν μπορεί να είναι αντικειμενική.
    Μάλιστα κριτή των πάντων . Ίσα ίσα εγώ που παίζω 16 χρόνια είμαι ο ποιο κατάλληλος να σου πω. Αλλά δεν πειράζει, αφού είσαι ανίκανος να κρίνεις το παιχνίδι (γιατί δεν το έχει παιξει ανικανος) κρίνε αυτά που λένε οι άλλοι


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #60

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Συγγνώμη αλλά δεν με ενδιαφέρει να δω το review του "Σεφερλή" και να χάσω και 45 λεπτά της ζωής μου. Κλικ από εμένα δεν παίρνει ο καραγκιόζης, ακόμη κι αν έχει δίκιο.
    Το ερώτημα είναι ένα: Στη φάση που βρίσκεται το παιχνίδι αυτή τη στιγμή αξίζει τα 45€, που προσφέρεται αυτή τη στιγμή, στο store;
    Άποψη από όποιον το έχει ήδη και είναι bf κι όχι cod fan θα εκτιμηθεί. Διότι η Beta ήταν χάλι μαύρο.
    Εγώ θα ήθελα να επαναλάβω την παραπάνω ερώτηση. Η τιμή από 40-35€ πλέον βλέπω.
    Σημειώστε πως δεν υπάρχει bf, που να μην έχω παίξει. Ίσα ίσα. Ακόμη και το κάθε dlc. Το V είναι το μοναδικό που με έχει κάνει να διστάζω. Όπως βέβαια με έχει ενοχλήσει κι η στάση της εταιρείας...
    Από την άλλη έχω εκτιμήσει την κατάργηση του premium...
    Πιστεύω ότι το παιχνίδι θέλει χρόνο για να στρώσει. Πολύ περισσότερο από το 1. Κι ίσως μέχρι να φτιάξει να είναι αργά.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •