Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 49

Thread: PES 2019

  1. #21
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Αρκετα διαφορετικο το κανουργιο Pes κρινοντας απο το demo....λιγοτερη ευκολια στα κοντρολ κ γενικα στην αναπτυξη....μου αρεσε αν κ με ξενεψε λιγο

    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  2. #22
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Κανω την παρακατω δηλωση:

    Χθες περασα ενα λαστιχακι για να εχω κρατημενο το L2 και να παιζω συνεχως καθαρο manual παιχνιδι (συν στο off την βοηθεια πασας, σουτ στο manual) οπως το φιφα, και σε ταχυτητα -1. Το παιχνιδι μετα απο 10 χρονια με πορωσε για πρωτη φορα στα χρονικα! Ειναι παρα πολυ καλο!!! Ρεαλιστικες φασεις και λαθη οπως στην πραγματικοτητα, ρυθμος ποδοσφαιρικοτατος, αργες κινησεις παικτων, πολυ ωραια φυσικη μπαλας, ωραια γραφικα παικτων (το δοκιμασα σε oled lg 4Κ 65αρα)!!!

    Δεν το πιστευω αυτο μετα απο τοσα χρονια!!!!

    Σαν μονα αρνητικα διακρινω (παντα σε manual full με πατημενη σκανδαλη) την ελλειψη δυνατων κεφαλιων και σκοραρισμα (δεν ξερω τι γινεται στο assisted), την αργη αποκριση των skills που τα θεωρω πολυ πιο δυσκολα απο το φιφα, και καπως τα αργα σουτ σε δυναμη. Ομως αυτα βελτιωνονται με ενα πατσακι ευκολα.

    Δεν ξερω τι εγινε αλλα το λαστιχακι εκανε το θαυμα του!!! Θα δω και το ντεμο φιφα19 και αν δεν μου δωσει κατι νεο, ισως κανω την μεγαλη επιστροφη μετα απο 12 χρονια!!! Δεν μπορω να το πιστεψω!!!

  3. #23
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    polaki εισαι καλα?
    .

  4. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    opozit (25-08-2018)

  5. #24
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    polaki εισαι καλα?
    Μια χαρα ειμαι φιλε οπως εδω και 10 χρονια. Τα ειχα ξαναπει 500 φορες. Οταν δω οτι το προ βελτιωθηκε και ειναι αξιοπρεπες πρωτος θα το πω, οπως και το εκανα. Εστω και με λαστιχακι στο L2...

  6. #25
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Φετος ειναι η πρωτη χρονια μετα απο παρα πολλα χρονια που δυσκολευομαι να αποφασισω ποιο ποδοσφαιρακι θα προτιμησω. Το προ εκανε μεγαλο αλμα μπροστα και αυτο ειναι οτι καλυτερο για τον ανταγωνισμο...αναμενουμε το ντεμο του φιφα λοιπον...

  7. #26
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παρακολουθώ πολλά χρόνια το pro σαν παίκτης του και παίζω συνήθως τα demo του fifa για να έχω μια εικόνα.
    Το φετινό pro έτσι όπως το είδα στο demo παίζοντας online είναι πραγματικά πολλά υποσχόμενο. Φαίνεται ρεαλιστικό όσον αφορά την δυσκολία του κοντρόλ, έχει περιορίσει την ευχέρεια να κάνεις κάτι με κακή τοποθέτηση σώματος, μοιάζει σαν να μεγάλωσε κ το γήπεδο κ overall σαν νέα εμπειρία.
    Προσωπικά το βλέπω σαν νέο checkpoint στην ιστορία του παιχνιδιού.

  8. #27
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μολις ανακαλυψα οτι με λαστιχακι στο L2 δεν μπορεις να αλλαξεις την επιθετικοτητα/αμυντικοτητα της ομαδας σου απο τον σταυρο.Πρεπει να σηκωσεις λιγο το L2 στιγμιαια και να αλλαξεις με τον σταυρο αυτο που θες και μετα αμεσως να αφησεις το L2 με το λαστιχο παλι πατημενο. Δυσκολα πραγματα...

  9. #28
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Με εχει απορροφησει πληρως το ντεμο προ19. Εκπληκτικη δουλεια σε manual και -1 ταχυτητα! Δεν υπάρχει. Πρωτη φορα μετα απο 10 χρονια που εχω παραμερισει το φιφα...Μονο την δυναμη απο τις κεφαλιες για γκολ να φτιαξουν και ειναι κομπλε...

  10. #29
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Βγηκε το προ σε μαγαζι στο περιστερι. Εκανα κρατηση κι εφυγα να το παρω! Θα εχει λιωσιμο αποψε!!!

  11. #30
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Λοιπον το εχω. Ενα κλικ πιο γρηγορο η τελικη εκδοση στην -1 ταχυτητα που παιζω εγω. Ταλαντευομαι να το γυρισω σε -2. Κατα τα αλλα ιδιο με ντεμο. Κεφαλιες παραμενουν ψηλες με το σουτ, θελουν διορθωση. Εχει αρκετα πρωταθληματα και 4 νομιζω ασχετα για να κανεις edit και να βαλεις οποιο θες εσυ. Αγγλια, Ισπανια με λαθος ονοματα κλπ. Online δεν με αφηνει να παιξω. Παω να λιωσω με κολλητο offline!!!

  12. #31
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	40039794_152846458965213_8410760762707935232_n.jpg 
Views:	204 
Size:	45.2 KB 
ID:	11074Το καλυτερο ποδοσφαιρακι της 10ετιας....!!!

  13. #32

    Default

    Paidia kalispera...kai egw proswpika panta eimouna fan tou fifa ta teleutaia xronia omws ws gameplay to pro me entupwsiase sto demo kai xthes to agorasa einai pragmatika se physics gameplay kai kiniseis apisteuta realistiko isws oti pio realistiko exw dei se podosfairo...fusika apo oti fainetai ta modes einai to thema kai logika ekei tha uperterei to fifa...perimenw na dw kai demo sto fifa an kai apo kati videakia pou eida den fainetai toso realistiko on pitch...re paidia exw na kanw mia erwtisi gia opoion exei to PS4 PRO kai ULTRA HD...mono sto PES 2019 (se alla paixnidia den sumvainei) otan to vazw to paixnidi mou kanei automata switch se 1080p kai den mporw me tipota na katalavw an einai thema bug klp...mipws kaneis allos exei to idio provlima??euxaristw polu

    - - - Updated - - -

    episis opoios thelei na paixoume coop online as mou steilei na organwthoume!

  14. #33
    Member The Godfather's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Λεμεσός
    Posts
    94
    PSN ID
    GeneralGiGi

    Default

    Έπαιξα το demo και μου άρεσε ρε! Μετά από 10 χρόνια μου άρεσε! Θα ψάξω λίγο πως δουλεύει το myClub και αν είναι κάτι παρόμοιο με το FUT (αν μπορεί κάποιος να συνοψίσει τις ομοιότητες/δοαφορές θα ήμουν πολύ ευγνώμων) ίσως πάρω αυτό φέτος. Στο FIFA έτσι κι αλλιώς το μόνο Mode Pου με ψήνει είνα το FUT το οποίο καταντάει άθλιο λόγω assisted controls.

    Επίσης, απ' ότι κατάλαβα μπορούμε να έχουμε όλες τις ομάδες/εμφανίσεις κατεβάζοντας option file. Μέχρι και ολόκληρο το Κυπριακό πρωτάθλημα είδα στο 2018. Αυτά φαντάζομαι βγαίνουν κάθε χρόνο, έτσι?

  15. #34
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μια από τα ίδια και εγώ.
    Έπαιξα το demo και μου άρεσε αρκετά. Είναι η πρώτη φορά που μετά από χρόνια σκέφτομαι να αγοράσω ποδοσφαιρακι.
    Το demo πάντως είναι πολύ ωραίο αν είναι έτσι και το παιχνίδι μάλλον θα «αναγκαστώ» να το αγοράσω


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  16. #35
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Έπαιξα το demo και μου άρεσε ρε! Μετά από 10 χρόνια μου άρεσε! Θα ψάξω λίγο πως δουλεύει το myClub και αν είναι κάτι παρόμοιο με το FUT (αν μπορεί κάποιος να συνοψίσει τις ομοιότητες/δοαφορές θα ήμουν πολύ ευγνώμων) ίσως πάρω αυτό φέτος. Στο FIFA έτσι κι αλλιώς το μόνο Mode Pου με ψήνει είνα το FUT το οποίο καταντάει άθλιο λόγω assisted controls.

    Επίσης, απ' ότι κατάλαβα μπορούμε να έχουμε όλες τις ομάδες/εμφανίσεις κατεβάζοντας option file. Μέχρι και ολόκληρο το Κυπριακό πρωτάθλημα είδα στο 2018. Αυτά φαντάζομαι βγαίνουν κάθε χρόνο, έτσι?
    Μπορείς να κατεβάσεις στο ps store δωρεαν την Lite edition του περσινου PES για να παρεις μια γευση για το My club και να το συγκρινεις στη συνεχεια με το FUT. Οσον αφορα τα option files, σιγουρα θα μπορεσεις να βρεις ολα τα πρωταθληματα και φετος καθως ολο και καποιος χρηστης/ομαδα θα αφιερωσει χρονο για να ασχοληθει με αυτο το κομματι.

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μια από τα ίδια και εγώ.
    Έπαιξα το demo και μου άρεσε αρκετά. Είναι η πρώτη φορά που μετά από χρόνια σκέφτομαι να αγοράσω ποδοσφαιρακι.
    Το demo πάντως είναι πολύ ωραίο αν είναι έτσι και το παιχνίδι μάλλον θα «αναγκαστώ» να το αγοράσω
    Διαβαζω και μαθαινω απο αρκετους που αγορασανε το παιχνιδι οτι ειναι ιδιο με το demo, οποτε αν σου αρεσε προxωρα αφοβα στην αγορα του.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    mihalis13 (11-09-2018),The Godfather (12-09-2018)

  18. #36
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επιβεβαιώνω, το παιχνίδι είναι εξαιρετικό, καλύτερο από το demo και πιο πολύ ποδόσφαιρο. Επίσης η άμυνα έχει δυσκολέψει αλλά κ το γήπεδο έχει λίγο μεγαλώσει όσον αφορά τις αποστάσεις σε σχέση με το 18.

  19. #37
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    το γήπεδο έχει λίγο μεγαλώσει όσον αφορά τις αποστάσεις σε σχέση με το 18.
    Αυτό ακριβώς μου άρεσε στο PES, το γηπέδο μου φάνηκε μεγάλο όσο πρέπει ώστε να κινείσαι κανονικά στον χώρο.
    Στο Fifa μου φαινόταν πολύ μικρό το γήπεδο (μέχρι το FIFA 17 έχω παίξει βέβαια)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dimitris_ (11-09-2018)

  21. #38
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ακριβώς. Το μεγάλο γήπεδο δίνει μια πιο ρεαλιστική κλίμακα σε σχέση με το αληθινό και παράλληλα επιτρέπει να προσπαθήσεις να καλύψεις τον χώρο στην άμυνα καθώς τα βήματα που πρέπει να καλύψει ο επιθετικός είναι περισσότερα. Η άμυνα έχει δυσκολέψει καθώς ο παίκτης δεν μένει βεντουζαρισμενος στον επιθετικό, παράλληλα όμως ο επιθετικός κερδίζει πιο μικρή απόσταση ακόμη και να σου φύγει.

  22. #39
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    κυκλοφορει Super League patch στο Wehellas για οποιον ενδιαφερεται....
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  23. #40
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Μετά από 10 χρόνια ξαναγύρισα και εγώ στο Pro, μέχρι στιγμής δεν το έχω μετανιώσει , το gameplay είναι ξανά απολαυστικό.
    Έχει όμως πολλά πράγματα να βελτιώσει σε άλλους τομείς όπου το Fifa είναι πολύ μπροστά, ίσως και να είναι θέμα συνήθειας αλλά θα πρέπει να το "γυαλίσουν" λίγο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •