Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 101 to 120 of 179

Thread: Shadow of the Tomb Raider

  1. #101

    Default

    Μα αφου και στην εικονα του seven η ιδια ειναι.....
    Ασε που στην ουσια η steelbook εκδοση οπως δειχνει και ο παραπανω ειναι στην ουσια η Croft edition χωρις το season pass.

    Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να ειναι διαφορετικη απο την Ευρωπαικη,και ουτε θυμαμαι πολλες φορες οι steelbook μεταξυ των ηπειρων να διαφερουν.

    Στην χειροτερη των περιπτωσεων αν την παρεις και ειναι διαφορετικη απο την εικονα που εχουν στο site του seven,την επιστρεφεις πισω
    Last edited by Fulgore; 12-09-2018 at 19:26.

  2. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    tonybsg (12-09-2018)

  3. #102
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επειδη εχω παιξει λεει τα παλια tomb raider μου εδωσε καποιες στολες και μια ειναι αυτη


  4. The Following 7 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    chronohill (13-09-2018),DJTaurus (13-09-2018),euromaster (12-09-2018),Nikoladim (14-09-2018),spartan (13-09-2018),tonybsg (13-09-2018),tutuyo (13-09-2018)

  5. #103

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Επειδη εχω παιξει λεει τα παλια tomb raider μου εδωσε καποιες στολες και μια ειναι αυτη
    χαχαχαχ Γαματο!

  6. #104
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Επειδη εχω παιξει λεει τα παλια tomb raider μου εδωσε καποιες στολες και μια ειναι αυτη

    Ναι και μένα. Μου έδωσε κάμποσες και τρεις από αυτές είναι retro Lara.

  7. #105
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για πειτε τιποτα εντυπωσεις

    Spoiler!

  8. #106

    Default

    ΑΠο οτι εχω δει σε διαφορες αποψεις κοσμου ή ακομα και στο platinum trophy guide http://www.powerpyx.com/shadow-of-th...guide-roadmap/ ,εχει δωθει περισσοτερο βαρος στο explore και στα tombs,παρα στο action κομματι.

  9. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    euromaster (14-09-2018)

  10. #107
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    μακαρι, υπεροχο νεο αυτι, αντε η σειρα να κανει αυτο για το οποιο ξεκινησε να υπαρχει..
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  11. #108

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    ΑΠο οτι εχω δει σε διαφορες αποψεις κοσμου ή ακομα και στο platinum trophy guide http://www.powerpyx.com/shadow-of-th...guide-roadmap/ ,εχει δωθει περισσοτερο βαρος στο explore και στα tombs,παρα στο action κομματι.
    ειναι αληθεια ναι,απ'οσο εχω παιξει μεχρι τωρα αυτο διαπιστωνω κ δε μου πολυαρεσει το τοσο βαρος που εδωσαν εκει. εν τω μεταξυ τι τους πειραζαν τα blood effects κ τα μειωσαν σε σχεση με τα προηγουμενα,δλδ τι τα μειωσαν που σχεδον τα εχουν αφαιρεσει. εχει το πιο ξενερωτο headshot που εχω δει σε videogame,μπορω να πω οτι ειναι πιο ξενερωτο κ απο τo watchdog.

  12. #109
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι ετσι ειναι. Ειμαι περιπου στο 35-40% και την περισσοτερη ωρα την περνάς ψάχνοντας collectibles και λύνοντας γρίφους. Εχει λιγες μαχες που ειναι ευκολες και αν παιζεις stealth τις τελειώνεις σε 1-2 λεπτα το πολυ

  13. #110

    Default

    Αυτο υποτιθεται ηταν το παραπονο που ειχαν οι περισσοτεροι στα προηγουμενα tomb raiders,οτι δηλαδη δεν ειχε δωθει βαρος στο explore και στα tombs(εξου και το ονομα tomb raider οπως τονιζαν συνεχεια). Βγαινει τωρα το Shadow που το διορθωνει αυτο και τωρα κανουν παραπονο οτι δινεται παραπανω βαση σε αυτα παρα στο action κομματι.

    Τρεχα γυρευε με τον κοσμο που δεν ξερει τι θελει.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    euromaster (15-09-2018),Slay (18-09-2018)

  15. #111

    Default

    μια χαρα δουλευε η συνταγη των προηγουμενων tomb κ δε μπα να γκρινιαζε ο κοσμος,μια ζωη θα γκρινιαζει ο κοσμος οτι κ να κανει ο dev.κακως το αλλαξανε λοιπον.

  16. #112

    Default

    Λοιπον μετα απο καναδυο ωρες και αφου ξεκλειδωσα και το fast travel

    1)Γνωστη συνταγη προηγουμενων Tomb Raider - ιδιο Interface οσον αφορα σε skills,upgrades,maps Κτλ
    2)Πανεμορφος κοσμος,εξαιρετικα προσεγμενος. Πραγματικα σε μερικα σημεια απλα καθεσαι και χαζευεις την θεα
    3)Πολυ υψηλο επιπεδιο animation και voice acting
    4) Σιγουρα εχει δοθει περισσοτερο βαρος στο exploration παρα στην μαχη. Επισης σε ωθει να χρησιμοποιησεις stealth παρα full frontal attack
    5) Οι γριφοι ειναι πολυ εξυπνοι,αν και μερικες φορες λιγο απλοικοι

    Οπως προειπα,τιμιο Tomb Raider του 8αριου,δεν θα σε απογοητευσει,αλλα και ουτε θα σε ξεσηκωσει σαν το Witcher,να πεις πωπω δεν το εχω ξαναδει αυτο
    Εαν ηταν αυτοκινητο θα ηταν ενα τιμιο reincarnation δημοφιλους μοντελου εν ετη 2018, πχ νεο Yaris,αξιοπιστο,built to last,με ολα τα μπλιμπλικια αλλα ισως χανει σε ομορφια εναντι καποιου Γαλλικου (που θα ειναι πανεμορφο,αλλα broken)

  17. The Following 3 Users Say Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    euromaster (15-09-2018),ilias78 (15-09-2018),panos74gr (22-09-2018)

  18. #113
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Οπως τα ειπε ο φιλοσ απο πανω. Εγω παντα ημουν φαν τησ σειρας οποτε ειδη ειμαι στο ιδιο σημειο του 2ωρου και θα λιωσω λιγο μεσα στο σκ!

    Καλο παιχνιδι σε ολους!

  19. #114
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Αν πάρει κανείς τη steelbook edition από τα Seven Spots ας ποστάρει καμιά φωτό
    Click image for larger version. 

Name:	41810881_529977224113213_2366394811067400192_n.jpg 
Views:	171 
Size:	318.5 KB 
ID:	11155
    Click image for larger version. 

Name:	41774641_686451385065386_1144172858088357888_n.jpg 
Views:	168 
Size:	361.2 KB 
ID:	11156



    59.90€ απο gamestation



    ................


  20. #115

    Default

    Φοβερο steelbook και αν δεν κανω λαθος ειναι το ιδιο και στην croft edition που για καποιο λογο στο skroutz δεν φαινεται αυτο.

  21. #116
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    ναι το ίδιο είναι σε όλες τις εκδόσεις στο croft edition έχει season pass + outfits και sountrack digital



    ................


  22. #117
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εγώ που πήρα πάντως την Croft Steelbook Edition από το Game UK ξενέρωσα γιατί μου έστειλαν ξεχωριστά το παιχνίδι και το steelbook, δεν είναι δηλαδή μαζί σε sleeve όπως στη φωτογραφία παραπάνω.

    Ενώ περίμενα δηλαδή να είναι έτσι:
    Click image for larger version. 

Name:	$_59.JPG 
Views:	104 
Size:	112.8 KB 
ID:	11192

    Τελικά αυτό που μου ήρθε ήταν αυτό:
    Click image for larger version. 

Name:	tumblr_pf0kskXvui1tvfhdp_1280.jpg 
Views:	106 
Size:	165.6 KB 
ID:	11193

  23. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    tonybsg (18-09-2018)

  24. #118
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^Γι' αυτό ρώτησα και gia την απλή steelbook, μήπως μας την φέρουν κάπως έτσι σε σχέση με την αμερικάνικη


  25. #119
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχοντας τελειώσει το παιχνίδι, νομίζω είναι το καλύτερο tomb raider απο την τελευταία τριλογία. Το χειρότερο θεωρώ το rise και γενικά από τα χειρότερα tomb raider που εχω παίξει, άλλα γούστα είναι αυτά

    Η ιστορια του καλη ειναι, όχι τίποτα τρελό, αλλα μια ιστορια που ταιριάζει σε ενα τέτοιο παιχνίδι και εχει ενδιαφέρον μεχρι το τέλος. Απο την αρχή το gameplay θυμίζει αρκετα τις πρωτες εποχες της σειρας που έλυνες γρίφους και προχωρούσες εξερευνώντας. Μου αρεσε τοσο πολυ που κάθισα και μάζεψα και τα 400 collectibles και δεν το έκανα αυτό για τα τρόπαια, οπως κανω συνήθως σε άλλα παιχνίδια, αλλά γιατί ήταν διασκεδαστικό. Αφου στεναχωρήθηκα λιγο οταν τελείωσαν γιατί ήθελα κι άλλα

    Για τις μάχες που λέγαμε οτι εχει λιγες, απο την μεση και μετα εχει αρκετές τελικά, όμως παραμένουν πολύ εύκολες, στο normal επίπεδο που έπαιξα

  26. The Following 5 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Christos33 (19-09-2018),criter (19-09-2018),euromaster (19-09-2018),Kane (20-09-2018),tonybsg (19-09-2018)

  27. #120
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Έχοντας τελειώσει το παιχνίδι, νομίζω είναι το καλύτερο tomb raider απο την τελευταία τριλογία. Το χειρότερο θεωρώ το rise και γενικά από τα χειρότερα tomb raider που εχω παίξει, άλλα γούστα είναι αυτά

    Η ιστορια του καλη ειναι, όχι τίποτα τρελό, αλλα μια ιστορια που ταιριάζει σε ενα τέτοιο παιχνίδι και εχει ενδιαφέρον μεχρι το τέλος. Απο την αρχή το gameplay θυμίζει αρκετα τις πρωτες εποχες της σειρας που έλυνες γρίφους και προχωρούσες εξερευνώντας. Μου αρεσε τοσο πολυ που κάθισα και μάζεψα και τα 400 collectibles και δεν το έκανα αυτό για τα τρόπαια, οπως κανω συνήθως σε άλλα παιχνίδια, αλλά γιατί ήταν διασκεδαστικό. Αφου στεναχωρήθηκα λιγο οταν τελείωσαν γιατί ήθελα κι άλλα

    Για τις μάχες που λέγαμε οτι εχει λιγες, απο την μεση και μετα εχει αρκετές τελικά, όμως παραμένουν πολύ εύκολες, στο normal επίπεδο που έπαιξα
    Σαν γρήγορα να το τελείωσες έχει τοσο μικρό story (η εσύ ελιωσες το παιχνίδι) .
    Είναι από τα παιχνίδια που θέλω να παίξω αλλά δεν έχω χρόνο αυτό το καιρό, σίγουρα θα πάει αργότερα για αγορά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •