Page 14 of 19 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 363

Thread: Demon's Souls (Bluepoint)

  1. #261
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μελάνωμα;

    Πήγαινε σε δερματολόγο αμέσως.

    Προσοχή στον ήλιο και βάζε αντηλιακό με δείκτη 50+.


  2. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    cocous (14-12-2020)

  3. #262
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μελάνωμα;

    Πήγαινε σε δερματολόγο αμέσως.

    Προσοχή στον ήλιο και βάζε αντηλιακό με δείκτη 50+.

    Χαχαχαχα. Βρε Πανάθεμά το για πληκτρολόγιο. Το διόρθωσα.

  4. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Lefteris_X (14-12-2020)

  5. #263
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά μία ερώτηση. Τα NPC πρέπει να τα καθαρίσεις για πλατίνα? Αν είναι πριν το τελευταίο boss να τα ξεκάνω.
    Πρεπει ναι αλλα οχι βλεπω npc παω τον τρωω ετσι, γιατι ειναι quest που το κανεις αυτο


    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    cocous (14-12-2020)

  7. #264
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Oποτε για platinum κλασικα γυρω στα 3 playthroughs να υποθεσω?
    Val εσυ τι εκανες? Το τελειωσες? Ξεκινησες NG+ για trophies η το αφησες?
    πηρα πλατινα κανονικα με 2 playthroughs. Στο πρωτο εκανα ολη τη χαμαλοδουλεια για το τροπαιο με τα δαχτυλιδια. Και μετα απλα σκοτωνεις ολα τα boss στο δευτερο playthrough και κανεις ενα μικρο cheat τουτεστην πας και κανεις upload το save σου στο cloud, μπαινεις στο παιχνιδι, αγοραζεις ολα τα spells και μετα κανεις download το save σου απο το cloud στην κονσολα, αγοραζεις ολα τα miracles και καθαρισες.

    Αυτο βεβαια δεν με απετρεψε απο το να ξεκινησω new game ++ και ρε παιδι μου ποσο μα ποσο μεγαλη διαφορα βλεπεις στο skill σου οσο προχωρας το παιχνιδι... δηλαδη στο πρωτο playthrough ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το πως αντιμετωπιζα τον καθε εχθρο σε σχεση με τωρα. Ενταξει ειναι προφανες αυτο σε ολα τα παιχβιδια συμβαινει αλλα στο συγκεκριμενο που πεθαινεις τοσο συχνα και τοσο ευκολα ειναι εντονο το συναισθημα. Πλεον χρειαζεται να προσπαθησω για να πεθανω στο game. I feel so badass να κοροιδευω τα boss για πλακα!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (14-12-2020),hakoo (17-12-2020)

  9. #265
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ρε γμτ έκανα μακακία και....
    Spoiler!
    Εντωμεταξύ έχω ρημάξει τον χαρακτήρα στο farming και δεν μπορώ να βγω dark spirit αλλά ούτε να βοηθήσω για τα trophy. Παίζουν ρόλο τα level μάλλον 180 κοντεύω στο πρώτο walkthrough? Είναι πρώτη φορά που παίζω το Demon Souls και πάω τυφλά. Αλλά πολύ ωραίο το άτιμο.

    Edit:

    Παιδιά θέλω μία χάρη. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λιγάκι το πώς δουλεύει το Pure White και Black? θα με βοηθούσε αρκετά. Έχω μπερδευτεί λιγάκι και δεν μου βγαίνουν. Εντωμεταξύ από κάποια βίντεο που προσπάθησα να καταλάβω δεν μπόρεσα.
    Ευχαριστώ.
    Last edited by cocous; 15-12-2020 at 03:08.

  10. #266
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post

    Παιδιά θέλω μία χάρη. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λιγάκι το πώς δουλεύει το Pure White και Black? θα με βοηθούσε αρκετά. Έχω μπερδευτεί λιγάκι και δεν μου βγαίνουν. Εντωμεταξύ από κάποια βίντεο που προσπάθησα να καταλάβω δεν μπόρεσα.
    Ευχαριστώ.
    απο εναν τυπο που ειχα δει το walkthrough του, για το Pure white εκανε το εξης, με το που επαιρνε φυσική μορφή, πηγαινε στο nexus και αυτοκτονουσε, ετσι δεν ειχε το ρισκο να πεθανει σε φυσική μορφη σε κάποιο κόσμο. Νομιζω παιζουν και αλλα πραγματα ρόλο για το pure white αλλα δεν θυμαμαι. Για το Pure black εκανε το αναποδο, πηγαινε και αυτοκτονουσε σε φυσικη μορφη, και μετα με μια πετρα επαιρνε ξανα φυσικη μορφή και βουρ στον γκρεμο.

  11. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    cocous (17-12-2020)

  12. #267
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    απο εναν τυπο που ειχα δει το walkthrough του, για το Pure white εκανε το εξης, με το που επαιρνε φυσική μορφή, πηγαινε στο nexus και αυτοκτονουσε, ετσι δεν ειχε το ρισκο να πεθανει σε φυσική μορφη σε κάποιο κόσμο. Νομιζω παιζουν και αλλα πραγματα ρόλο για το pure white αλλα δεν θυμαμαι. Για το Pure black εκανε το αναποδο, πηγαινε και αυτοκτονουσε σε φυσικη μορφη, και μετα με μια πετρα επαιρνε ξανα φυσικη μορφή και βουρ στον γκρεμο.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι στο 2ο playthrough και προσπαθώ να τα βγάλω όλα στα λευκά, άρα σε Soul form, κάτι που με δυσκολεύει λόγο λίγης ζωής.
    Είμαι 183 level και ομολογώ ότι το παιχνίδι έχει γίνει αρκετά δύσκολο. Μου τρώνε πολύ ζωή οι εχθροί παρόλο που έχω πολύ καλά resist. Βέβαια και εγώ τους κάνω τρελλό damage.

  13. #268
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    183 soul level??? στο δευτερο playthrough?? Ποσο farm level εκανες? Να ξερεις το farming σε αυτο το παιχνιδι δεν ειναι παραιτητα καλο...

    Εγω ειμαι level 140κατι και εχω τελειωσει 3 playthrough σχεδον και το εχω πλατιναρει. Θελω να πω μη χαλας τοσο χρονο σε soul farming... θα τον χρειαστεις ισως για αλλου ειδους farming δηλαδη αντικειμενων.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (17-12-2020),hakoo (17-12-2020)

  15. #269
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eγω ξεκινησα το farming αμεσως αλλα ειχα ξεχασει οτι μεχρι να ψοφησει ο Phalanx της πρωτης πιστας δεν μπορεις να κανεις level up
    Yπεροχο οπτικα το παιχνιδι, το performance mode καμια επαφη με το cinematic στο συγκεκριμενο...



  16. #270
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Eγω ξεκινησα το farming αμεσως αλλα ειχα ξεχασει οτι μεχρι να ψοφησει ο Phalanx της πρωτης πιστας δεν μπορεις να κανεις level up
    Yπεροχο οπτικα το παιχνιδι, το performance mode καμια επαφη με το cinematic στο συγκεκριμενο...
    Eιναι το ατιμο μια πανδαισια!

  17. #271
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    183 soul level??? στο δευτερο playthrough?? Ποσο farm level εκανες? Να ξερεις το farming σε αυτο το παιχνιδι δεν ειναι παραιτητα καλο...

    Εγω ειμαι level 140κατι και εχω τελειωσει 3 playthrough σχεδον και το εχω πλατιναρει. Θελω να πω μη χαλας τοσο χρονο σε soul farming... θα τον χρειαστεις ισως για αλλου ειδους farming δηλαδη αντικειμενων.
    Το κατάλαβα. Έχει γίνει επικίνδυνα δύσκολο.

    Για πλατίνα πρέπει να πάρεις και την κρυφή πανοπλία?

  18. #272
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν θυμαμαι να υπαρχει καποια πανοπλια ως υποχρεωτικο για πλατινα. Απλα αυτο που σου λεω ειναι οτι αντι να καθεσαι να μαζευεις souls καλυτερα να κανεις farm αντικειμενα που θα κανουν upgrade τα οπλα σου και θα γινεις τουμπανο.

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (17-12-2020)

  20. #273
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Σίγουρα. Τα όπλα που χρησιμοποιώ είναι +10. Farming έκανα και για αντικείμενα. Βασικά δουλεύω με Uchigatana. Χαχαχαχα. Κόβω κεφάλια στα δύο

  21. #274
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω σε εσάς έχει κολλήσει ποτέ το Demon Souls στην αρχική οθόνη? Βλέπω ότι στο Reddit υπάρχουν αρκετά παράπονα αλλά ανησυχώ και λιγάκι. Γιατί από τότε που πήρα την κονσόλα παίζοντας το συγκεκριμένο μου το έχει κάνει 4-5 φορές. Και μόνο με restart στρώνει. Εντωμεταξύ την στιγμή εκείνη αν φορτώσεις άλλο παιχνίδι παίζει κανονικά. Μόνο στο DS τρώει φλασιά.

  22. #275
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κι εμενα μου το εκανε αρκετες φορες. Δεν μου έφτιαχνε ομως με restart, ηθελε εντελως κλείσιμο της κονσολας

  23. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    cocous (19-12-2020)

  24. #276
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Έλεγα μήπως με reinstall στρώσει. Κρίμα ρε γμτ.
    Απλά πιο πολύ μην τυχόν κανένα θέμα με την κονσόλα με αγχώνει. Αλλά αν ήταν κάτι τέτοιο λογικά δεν θα το έκανε μόνο στο DS
    λέω εγώ τώρα.. θα το έκανε πχ και στο Astro ή σε κάποιο άλλο θέλω να πιστεύω.
    Last edited by cocous; 19-12-2020 at 01:04.

  25. #277
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Δοκίμασα αναδόμηση δίσκου από το safe mode έτσι να δω αν θα το ξανακάνει.
    Παιδιά μία ερώτηση στους έμπειρους. Σε pc λένε ότι η ανασυγκρότηση δίσκου απαγορεύεται αυστηρά στους ssd. Εδώ είναι διαφορετικά? Αυτό υποτίθεται δεν είναι το ίδιο? Και αν θυμάμαι καλά το κάνει και από μόνο του μετά από firmware update.

  26. #278
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν υπάρχει defragmentation σε FreeBSD/UFS (άλλο καπέλο τα Windows/NTFS). Τελοσπάντων, δεν είναι εδώ πέρα το κατάλληλο νήμα να αναλύσουμε διαφορές μεταξύ filesystems, απλά κράτα ότι defragmentation δεν χρειαζόταν ούτε στα PS3/4 (που είχαν HDD).

    Και ναι, σε SSD δεν χρειάζεται (ούτε σε Windows 10/NTFS), αφενός γιατί προκαλεί άσκοπα writes, αφετέρου γιατί οι SSD δουλεύουν με διαφορετικό τρόπο (δεν έχουν tracks).

    Μάλλον το rebuild database λες, που είναι διαφορετικό πράγμα.

  27. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (19-12-2020)

  28. #279
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δεν υπάρχει defragmentation σε FreeBSD/UFS (άλλο καπέλο τα Windows/NTFS). Τελοσπάντων, δεν είναι εδώ πέρα το κατάλληλο νήμα να αναλύσουμε διαφορές μεταξύ filesystems, απλά κράτα ότι defragmentation δεν χρειαζόταν ούτε στα PS3/4 (που είχαν HDD).

    Και ναι, σε SSD δεν χρειάζεται (ούτε σε Windows 10/NTFS), αφενός γιατί προκαλεί άσκοπα writes, αφετέρου γιατί οι SSD δουλεύουν με διαφορετικό τρόπο (δεν έχουν tracks).

    Μάλλον το rebuild database λες, που είναι διαφορετικό πράγμα.
    Οκ δηλ το rebuild data base δεν έχει καμία σχέση με την ανασυγκρότηση?

  29. #280
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Οκ δηλ το rebuild data base δεν έχει καμία σχέση με την ανασυγκρότηση?
    Το rebuild database έχει σχέση με το indexing. Καμία σχέση με defragmentation.

    Υπάρχει μια database όλου του περιεχομένου και την ξαναφτιάχνει από την αρχή πιο optimized.

    Βέβαια σε SSD δεν ξέρω αν έχει νόημα κάτι τέτοιο, ίσως είναι απομεινάρι του OS από PS3/4 εποχές...

    Αυτόματα το κάνει μετά από κάθε firmware/system update (αυτό δεν θυμάμαι να συνέβαινε στο PS4), οπότε δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καν.

  30. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (19-12-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •