Page 16 of 19 FirstFirst ... 61213141516171819 LastLast
Results 301 to 320 of 363

Thread: Demon's Souls (Bluepoint)

  1. #301
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έβλεπα αυτό εδώ περί Soulsborne:



    Παρ' όλο που δεν είναι του στυλ μου αυτά τα παιχνίδια, εντούτοις μου τράβηξε την προσοχή η ανάλυση που έκανε (instant vs delayed gratification).

    Γενικά στην ζωή μου γέρνω προς την 2η μεριά (delayed gratification, π.χ. προτιμώ την αποταμίευση/χρηστή οικονομική διαχείριση, παρά το impulse buying και μετά να μετανιώνω πουλώντας με χασούρα), όμως στο gaming προτιμώ να μην χάνω άσκοπα χρόνο για διάφορους λόγους.

  2. #302
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Όσο προχωράς το παιχνίδι, όλο και πιο ενδιαφέρον γίνεται.

    Ήμουν από αυτούς που απλά δεν μπορούσα να παίξω Souls παιχνίδια, και μετά από αυτό, νομίζω πως θα ξεκινήσω και όλα τα υπόλοιπα.

    Όλο αυτό το «τριπάκι» που σε βάζει με τα souls που μαζεύεις και πως να τα διαχειριστείς είναι κορυφαίο.

    Το παιχνίδι είναι μαγικό από όλες τις απόψεις. Κάποιος που αγαπά δράκους, ιππότες, μάγους κτλ που του αρέσει να εξερευνεί το περιβάλλον του, τις παγίδες, τους χαρακτήρες, τα quest κτλ απλά δεν πρέπει να το χάσει.

    Αυτοί που μου έλεγαν ότι το επίπεδο δυσκολίας είναι τόσο δύσκολο, αλλά το ίδιο το παιχνίδι σε ανταμείβει μετά για την προσπάθειά σου, είχαν απόλυτο δίκιο. Η ικανοποίηση μόλις κατατροπώσεις έναν δύσκολο δαίμονα δεν περιγράφετε.

    Είναι στιγμές που προχωράω στο παιχνίδι και δεν ξέρω τι θα συναντήσω παρακάτω και πιάνω τον εαυτό μου να σφίγγω την κοιλιά μου από την αγωνία και το άγχος. Μπορεί να φαίνεται περίεργο, αλλά τέτοια συναισθήματα είναι που κάνουν το παιχνίδι πιο απολαυστικό.

    Δεν το περίμενα έτσι για να πω την αλήθεια! Έχω ενθουσιαστεί πολύ!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. The Following 7 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (04-03-2021),cocous (04-03-2021),drifterx (04-03-2021),geogoku (16-03-2021),hakoo (04-03-2021),Snk (04-03-2021),Valkyre (04-03-2021)

  4. #303
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default



  5. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    WolfRathmA (04-03-2021)

  6. #304
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ερώτηση:

    Έκανα καταλάθος discard τα official's gloves και leggings για να μπορέσω να βγάλω το trophy.

    Ξαναπήγα στα σημεία που σου τα δίνει για πρώτη φορα, σκότωσα του μάγους αυτούς αλλά δεν έπεσε τίποτα.

    Ξανα πέφτουν αυτά; Να ξανα προσπαθήσω δηλαδή;

    Παίζει μήπως να έχει κανείς το set αυτό να μου τα δώσει online αν μπούμε μαζί;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #305
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ρε δεν εχω και plus να στα κανω εγω drop, νομιζω γινεται και τα εχω τριπλα.
    Παντως αν πας για platinum θα χρειαστει να κανεις και δευτερο playthrough οποτε θα τα ξαναπαρεις στο new game plus.


  8. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    WolfRathmA (04-03-2021)

  9. #306
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εν το μεταξύ, το έχω το παιχνίδι από δανεικό λογαριασμό μέσο αμερικανικού store.

    Αν το αγοράσω τώρα από ευρωπαϊκό θα έχω το ίδιο save file; Μπα ε;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #307
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ερώτηση:

    Έκανα καταλάθος discard τα official's gloves και leggings για να μπορέσω να βγάλω το trophy.

    Ξαναπήγα στα σημεία που σου τα δίνει για πρώτη φορα, σκότωσα του μάγους αυτούς αλλά δεν έπεσε τίποτα.

    Ξανα πέφτουν αυτά; Να ξανα προσπαθήσω δηλαδή;

    Παίζει μήπως να έχει κανείς το set αυτό να μου τα δώσει online αν μπούμε μαζί;
    Μπορώ εγώ να σου τα δώσω πάντως. Οπότε αν τυχόν και δεν τα έχεις βρει το κανονιζουμε.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    WolfRathmA (06-03-2021)

  12. #308
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδες τωρα το ξεκινησα κι εγω. Εχω χασει την μπαλα. Πως μαζευεις souls;

  13. #309
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παιδες τωρα το ξεκινησα κι εγω. Εχω χασει την μπαλα. Πως μαζευεις souls;
    Σκοτώνοντας εχθρούς μαζεύεις. Αν σκοτωθείς θα πρέπει να ξαναπάς στο σημείο που έχασες για να μαζέψεις αυτά που είχες πριν. Αν ξανά χάσεις πριν πας στο σημείο αυτό, τα χάνεις όλα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #310
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Και για να καταλαβω. Υπαρχει καποια υποθεση ή υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες πιστες που απλα πρεπει να ολοκληρωσεις;

  15. #311
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μέσα σε μια εβδομάδα το τελείωσα!

    Level 100+ και σχετικά OP θα έλεγα από ένα σημείο και μετά. Είχα ψάξει τα πάντα μέσα στο παιχνίδι και έσωσα και την μάγισσα που ήθελα για να πάρω το spell Firestorm! (Ευχαριστώ πάρα πολύ τον φίλο Cocous-Κωνσταντίνο για την βοήθεια. Για την στολή που ήθελα για να ελευθερώσω την μάγισσα από το κάστρο!)
    Με ένα Firestorm έφευγαν τα bosses με one shot!
    Ήδη ξεκίνησα και NG+ και έχω βγάλει 5-6 bosses μέχρι τώρα και το απολαμβάνω όσο δεν πάει!

    Όταν το τελειώσεις και για δεύτερη φορά, πάλι γίνεται ακόμα πιο δύσκολο ήθελα να ήξερα;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    cocous (08-03-2021),hakoo (08-03-2021)

  17. #312
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mπραβο Αποστολη!
    Ναι, καθε ng+ ειναι πιο δυσκολο απο το προηγουμενο αν και απο το ng+5 και μετα απ οτι λενε οσοι εχουν ασχοληθει μεχρι τελικης πτωσης με το παιχνιδι σταματαει να ανεβαινει η δυσκολια.
    Το firestorm ειναι με διαφορα το πιο "broken" spell του παιχνιδιου, πραγματικα διαλυει τα bosses. Αν και βεβαια εχει και αυτο τις δυσκολιες του, για παραδειγμα πολλες φορες δεν τους χτυπαει ειδικα αν μετακινουνται πολυ γρηγορα τα bosses οπως επισης σε πολλες περιπτωσεις ακομα και αυτος ο λιγος χρονος μεχρι να το κανεις cast ειναι αρκετος για να σε τσακισουν.


  18. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    cocous (08-03-2021),WolfRathmA (08-03-2021)

  19. #313
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Μέσα σε μια εβδομάδα το τελείωσα!

    Level 100+ και σχετικά OP θα έλεγα από ένα σημείο και μετά. Είχα ψάξει τα πάντα μέσα στο παιχνίδι και έσωσα και την μάγισσα που ήθελα για να πάρω το spell Firestorm! (Ευχαριστώ πάρα πολύ τον φίλο Cocous-Κωνσταντίνο για την βοήθεια. Για την στολή που ήθελα για να ελευθερώσω την μάγισσα από το κάστρο!)
    Με ένα Firestorm έφευγαν τα bosses με one shot!
    Ήδη ξεκίνησα και NG+ και έχω βγάλει 5-6 bosses μέχρι τώρα και το απολαμβάνω όσο δεν πάει!

    Όταν το τελειώσεις και για δεύτερη φορά, πάλι γίνεται ακόμα πιο δύσκολο ήθελα να ήξερα;
    Η δυσκολία σταματάει να ανεβαίνει στο New Game plus 5
    Κάπου το είχα διαβάσει στις αρχές. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Αλλά όπως και να έχει είναι απόλαυση. Τουλάχιστον 2 φορές τελείωμα.

    Edit: ο φίλος hakoo το επιβεβαίωσε.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 08-03-2021 at 16:19.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to cocous For This Useful Post:

    hakoo (08-03-2021),WolfRathmA (11-03-2021)

  21. #314
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Και για να καταλαβω. Υπαρχει καποια υποθεση ή υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες πιστες που απλα πρεπει να ολοκληρωσεις;
    Υπάρχει υπόθεση αλλά είναι αρκετά συγκεχυμένη και κρυμμένη σε διάφορες περιγραφές αντικειμένων, διάλογους κλπ. Αν ασχοληθείς και σου αρέσει και σε τραβήξει για κάτι παραπάνω υπάρχουν αρκετά βίντεο στο ΥΤ που εξηγούν πολλά πράγματα.

  22. #315
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το δεύτερο play through στο NG+ βγήκε νεράκι!!

    Ένα από τα πιο δύσκολα κομμάτια του παιχνιδιού θα εμένα είναι το (4-2) The Ritual Path, και το (5-2) Leechmonger Archstone, ειδικά εδώ, αν δεν ξέρεις που πας απλά την έκατσες!!

    Έτοιμος για το 3ο play through αν όλα πάνε καλά και 4ο για να πάρω όλα τα μαγικά και miracles για το platinum! Είμαι στο 90% και 80% αντίστοιχα σε αυτά και αλλά 3 rings!

    Το community που έχει επίσης το παιχνίδι είναι πολύ καλό. Αν μπείτε στο discord θα καταλάβετε.

    Και το pvp έχει και αυτό το χαβαλέ του! Το γουστάρω πολύ! Μου θυμίζει εποχές Ultimate Online!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #316
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εντάξει... τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά στο 3ο play through. Τρώω πολύ ξύλο! Χαχαχαχα!

    Καιρό είχα να κατεβάσω κάτι τέτοια...

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. The Following 4 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Brazhlias (16-03-2021),chronohill (12-03-2021),Dimitris_ (12-03-2021),geogoku (16-03-2021)

  25. #317
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Demon's Souls (Bluepoint)

    Τα καταφέραμε

    Thank you Cocous για την βοήθεια!!



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. #318
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια ειμαι στην αρχη και μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο. Χανω συνεχεια και δεν μπορω ουτε την πρωτη πιστα να βγαλω. Χανω ολα τα souls και δεν εχω αγορασει τιποτα απο οπλα και ασπιδες κλπ. Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως πρεπει να παρω μπρος και να βελτιωθω;

  27. #319
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παιδια ειμαι στην αρχη και μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο. Χανω συνεχεια και δεν μπορω ουτε την πρωτη πιστα να βγαλω. Χανω ολα τα souls και δεν εχω αγορασει τιποτα απο οπλα και ασπιδες κλπ. Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως πρεπει να παρω μπρος και να βελτιωθω;
    Υπάρχουν διάφορα walkthrough που μπορείς να βρεις στο youtube.

    Το καλύτερο class για να ξεκινήσεις είναι το Royalty για "αρχάριους". Καθώς σου επιτρέπει να βαράς από μακριά.

    Απο stats που κοιτάς να ανεβάσεις είναι Vitality, Intelligence και Magic. Εκεί να εστιάσεις μόνο.

    Ξεκίνα με Vitality στην αρχή και μετά τα υπόλοιπα σιγά σιγά.

    Δες και αυτό.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  28. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Brazhlias (22-03-2021)

  29. #320
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Thanks .Royalty εχω αλλα δεν ξερω ρε φιλε, νιωθω ασχετος. Ουτε επεξηγει το παιχνιδι πως ανεβαζεις και τι, ουτε οτι χανεις τα souls, τιποτα. Πως ανεβαζω τα στατς μου;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •