Page 12 of 19 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 221 to 240 of 363

Thread: Demon's Souls (Bluepoint)

  1. #221
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βλέπω έναν τύπο που κάνει ένα 100% walkthrough και πραγματικά το παιχνίδι στα μάτια μου είναι ένας ατελείωτος λαβύρινθος. Οκ καταλαβαίνω το ποσό βάθος έχει το gameplay του και γιατί αρέσει σε τόσο κόσμο, απλά δεν είναι για εμένα. Επιτέλους πάντως μπήκε pause, εάν μπεις σε photo mode.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #222
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξυλοοοοοο

    Ετσι θα το περιεγραφα με μια λεξη! χαχα

    Αλλα το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο...τα γραφικα ειναι υπεροχα, ολοι το ξερουμε αυτο. Υπαρχουν καποιες στιγμες που πραγματικα το σαγονι ειναι στο πατωμα με την δουλεια που εχει κανει η Bluepoint.

    Η εμπειρια ειναι πληρως αυθεντικη και αυτουσια, δεν εχουν πειραξει δηλαδη τιποτα με το χειρισμο (δεν ειμαι βεβαια και κανενας που λιωνει συστηματικα το original).

    Γενικα η αρχη ηταν ευκολη, αλλα το midpoint (γμημενε Flamelurker) με ταραξε λιγακι. Τωρα παλι ειμαι σε φορμα και προχωραω δυνατα.

    Αυτος ο σαδομαζοχισιτκος εθισμος του ειναι πραγματικα αξιος ψυχαναλυσης.

    EDITED

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (25-11-2020),obione (29-11-2020)

  4. #223
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ξυλοοοοοο

    Ετσι θα το περιεγραφα με μια λεξη! χαχα

    Αλλα το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο...τα γραφικα ειναι υπεροχα, ολοι το ξερουμε αυτο. Υπαρχουν καποιες στιγμες που πραγματικα το σαγονι ειναι στο πατωμα με την δουλεια που εχει κανει η Bluepoint.

    Η εμπειρια ειναι πληρως αυθεντικη και αυτουσια, δεν εχουν πειραξει δηλαδη τιποτα με το χειρισμο (δεν ειμαι βεβαια και κανενας που λιωνει συστηματικα το original).

    Γενικα η αρχη ηταν ευκολη, αλλα το midpoint (γμημενε Flamelurker) με ταραξε λιγακι. Τωρα παλι ειμαι σε φορμα και προχωραω δυνατα.

    Αυτος ο σαδομαζοχισιτκος εθισμος του ειναι πραγματικα αξιος ψυχαναλυσης.



    Ας ελπισουμε να δωσουν επιλογη με unlocked framerate στις next gen εκδοσεις απο day 1. Αν γινει αυτο τοτε αυξανονται πολυ οι πιθανοτητες να παιξω το παιχνιδι. Κατι μου λεει ομως οτι δεν θα συμβει αυτο. Μια το footage απο το Series X μια το γεγονος οτι μιλανε μονο για backwards compatibility με κανει να βλεπω οτι δεν ασχολουνται καθολου με τις εκδοσεις PS5/XSX και απλα κανουν τις last gen εκδοσεις brute force και οτι βγει βγηκε...
    Θυμαμαι στο ps3 ειχα φάει τόσο ξύλο από τον φλεγόμενο φίλο μας (παίζει να έχανα για 2-3 μέρες σερί, δε θυμάμαι πόσες φορές μου την φόρεσε...), που στο τέλος βρήκα ένα "cheat" που τον χτυπούσα πίσω από μία πέτρα-κολώνα...
    Λες να κράτησε το ίδιο cheat και η bluepoint?? Καθαρά εγκυκλοπαιδικά ρωτάω!!

  5. #224
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Θυμαμαι στο ps3 ειχα φάει τόσο ξύλο από τον φλεγόμενο φίλο μας (παίζει να έχανα για 2-3 μέρες σερί, δε θυμάμαι πόσες φορές μου την φόρεσε...), που στο τέλος βρήκα ένα "cheat" που τον χτυπούσα πίσω από μία πέτρα-κολώνα...
    Λες να κράτησε το ίδιο cheat και η bluepoint?? Καθαρά εγκυκλοπαιδικά ρωτάω!!
    Κι εγω απηυδησα μεχρι που μου ηρθε η φαεινη ιδεα να ριξω το βαρος μου στο ελαχιστο και να κανω roll μεχρι τελικης πτωσεως και να του ριχνω με ενα spear. Δουλεψε υπεροχα, βασικα στο τελος ηταν τοσο ευκολο που αναρωτιομουν "καλα ποσο αμπαλος ειμαι που δεν το σκεφτηκα πιο νωρις?"

    Ειναι ετσι designed το παιχνιδι που το καθε boss δεν ειναι μονο θεμα τακτικης αλλα και σε ενα βαθμο "puzzle". Ειναι ενα παιχνιδι που το gear εχει ουσιαστικη σημασια σε αντιθεση με αλλα που λειτουργει ως επι το πλειστον στυλιστικα.


  6. #225
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν ξέρω πως το παίζετε εσείς, αλλα απο αυτους που βλέπω και που απλα το παιζουν στα δακτυλα το παιχνίδι, δεν πάνε τους κόσμους με την σειρα, πηγαινουν στον 1, μετα πανε ξερω γω στον 2ο μετα στον 4ο μετα ξανα π.χ. στο 2ο κ.ο.κ. Ετσι όταν φτάνουν σε συγκεκριμένα boss έχουν ότι χρειάζεται για να τα κάνουν με τα κρεμμυδάκια.

  7. #226
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν ξέρω πως το παίζετε εσείς, αλλα απο αυτους που βλέπω και που απλα το παιζουν στα δακτυλα το παιχνίδι, δεν πάνε τους κόσμους με την σειρα, πηγαινουν στον 1, μετα πανε ξερω γω στον 2ο μετα στον 4ο μετα ξανα π.χ. στο 2ο κ.ο.κ. Ετσι όταν φτάνουν σε συγκεκριμένα boss έχουν ότι χρειάζεται για να τα κάνουν με τα κρεμμυδάκια.
    Ετσι ειναι. Αν προσπαθεις ντε και καλα να φας ενα κοσμο ολοκληρο την εκατσες την βαρκα. Στην ουσια πρεπει να κανεις τουρνε.

  8. #227
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    For a one time offering of 25,000 Souls to the Statue of Reflection at the bottom of the Nexus you can get back into the character customization menu and further perfect your character. Simply select the "Customize Character" option, then select the "Finalize" option when you are finished. This will even let you change your character's name if you like.

    Αυτό παιδιά μπορούμε να το κάνουμε όσες φορές θέλουμε δίνοντας 25000 ψυχές την κάθε φορά ή μόνο για μια φορά στο παιχνίδι γίνεται. Θέλω να αλλάξω τα χαρακτηριστικά του χαραχτήρα μου και και ήμουν έτοιμος να τον σβήσω αλλά βρήκα αυτό.
    Δεν το έχω χαρεί καθόλου ακόμη. Άντε να βγούμε αδειούλα τώρα στις γιορτές να το λιώσουμε.

  9. #228
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το πρωτο playthrough τελειωσε απο εμενα! Παιχνιδαρα το ατιμο! Θα παω για πλατινα μιας και εκανα αρκετη "χαμαλοδουλεια" στο 1ο playthrough και τωρα απλα πρεπει να σφαξω τα παντα για να το καθαρισω.

    Επικη δουελια απο την Bluepoint, ενα πραγματικο διαμαντι.

    Ετσι και οντως κανουν remake το mGS1 θα κανω κωλοτουμπες...!

  10. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (02-12-2020),isildur83 (01-12-2020),Nek_Food (01-12-2020),obione (04-12-2020),panos74gr (01-12-2020),Snk (01-12-2020)

  11. #229
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Οντως η δουλεια απο Bluepoint ειναι απιστευτη!
    η fromSoftware παιζει να ιδρωσε οταν ειδε το demon souls remake γιατι θα πρεπει το Elden Ring να ειναι καλυτερο χαχα

  12. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    hakoo (02-12-2020)

  13. #230
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Demon's Souls (Bluepoint)

    Τεχνικα δεν παιζει να ειναι καλυτερο, δεν το εχει πολυ η From σε αυτον τον τομεα, οι καλυτερες δουλειες της οπτικα ηταν σε συνεργασια με την sony japan. Θα ειναι και cross gen λογικα εκτος αν εχει αλλαξει το πλανο.
    Σαν παιχνιδι μακαρι να ειναι καλυτερο το Elden Ring, δεν νομιζω οτι αμφιβαλλει κανεις οτι θα βγαλει κατι κορυφαιο.


  14. #231
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  15. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (04-12-2020)

  16. #232
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι πραγματικα κριμα το ΠΟΣΟ ΧΑΝΕΙ η φωτογραφια αυτη μπροστα στο actual gameplay λογο compression και φυσικα ελειψη HDR...

    Στην τηλεοραση αυτη η εικονα ειναι πραγματικα απο αλλο πλανητη εντελως... και προσοχη δεν εχω καν μπει στο photomode. Οτι βλεπετε ειναι direct capture απο το share button την ωρα που παιζω. Και το δυστυχημα ειναι οτι ενω η φωτο στο ps5 λεει οτι ειναι 5mb οταν την κανεις μεταφορα σε usb stick την ξανακανει compress και αυτο που θα δειτε ειναι 1.7ΜΒ αρχειο... δηλαδη η συμπιεση της συμπιεσης...

    Παρολαυτα πιστευω γινεται αντιληπτο για τι τεχνικο τομεα μιλαμε... Απιστευτο πραγματικα και ειναι απλα μια απο τις πολλες φωτο που εχω βγαλει. Τα σαγονια στο πατωμα.

    Click image for larger version. 

Name:	A97FD800-BC67-480E-BD8B-EF6036DF43F5.jpg 
Views:	100 
Size:	1.04 MB 
ID:	12634

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (05-12-2020),hakoo (04-12-2020),tomic20 (05-12-2020)

  18. #233
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μη δημοφιλής άποψη, αλλα για εμένα ναι για Remake ειναι τρομερή δουλεια, αλλα γενικα δεν με εντυπωσιάζει. Το 90% του χρόνου το περνάς σε στενά τούνελ, αλίμονο να μην ειχε εντυπωσιακα textures και φωτισμους σε αυτες τις συνθηκες. Ακόμα και θεωρητικά μεγάλες ανοικτες περιοχές όπως οι βάλτοι, είναι τόσο σκοτεινοι που απλα βλέπεις μερικά φώτα στο βάθος. Οι περιορισμοί του level design λογω του Ps3 ειναι παραπάνω απο εμφανείς για εμένα.

  19. #234
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι εχει δικιο ο Πανος σε αυτο, ειναι απο τις περιπτωσεις που οταν λεμε linear το εννοουμε.
    Παρολα αυτα εχουν κανει την εξτρα προσπαθεια, οκ το level design ειναι 1 προς 1 αλλα η γεωμετρια στην φωτο που ποσταρε ο Δημητρης δεν εχει καμια επαφη με το original.
    Αν με το καλο παραλαβω μεσα του μηνα θα το παρω πακετο το παιχνιδι, ειναι ο μονος σοβαρος λογος για μενα να εχει καποιος ps5 με το καλημερα.


  20. #235
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καταλαβαινω κι εγω αυτο που λεει ο Πανος αλλα παιδια οκ linear ειναι αλλα εχει αρκετα ανοιχτα περιβαλλοντα. Δεν ειναι ακριβως τουνελ. Σιγουρα δε θα συγκριθει με ενα Horizon ας πουμε αλλα δεν ειναι και παιχνιδι που σε κανει να νιωθεις οτι δεν εχει scope. Αλλωστε εχουμε τετοιου ειδους παιχνιδια και στο ps4 οπως Bloodborne Dark Souls. Και το αλμα ειναι απλα τεραστιο στα ματια μου. Επισης στο μεγαλυτερο μερος του το παιχνιδι δεν διαφερει πολυ σε scope απο ενα uncharted ας πουμε. Hell το ντεμο της unreal 5 που ειδαμε linear ηταν και αυτο και ακριβως λογο του ντεμο αυτου ειπα να βαλω τη συγκεκριμενη φωτο γιατι αν προσεξετε ακολουθει το ιδιο στυλ και τον ιδιο φωτισμο ειναι λες και ειναι σκηνη απο αυτο.

    Γενικα εγω εντυπωσιαστηκα πολυ και περιμενω πως και πως να δω τι θα γινει στη συνεχεια!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (05-12-2020),hakoo (04-12-2020)

  22. #236
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Το οτι σε εντυπωσιαζει τοσο οπτικα μετα απο ο,τι εχουμε δει στο ps4 φετος ειναι πολυ θετικο παντως. Μετα απο το LOU και το GOT τα στανταρντς ειναι στο θεο.
    Και πολυ ελπιδοφορο τεχνικο αποτελεσμα για τη γενια γενικως, αν ξεκιναμε ετσι απο την Bluepoint πραγματικα ανυπομονω να δουμε τι θα μαγειρεψουν τα big guns.


  23. #237
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Τι να λέμε παιδιά. Αριστούργημα. Φοβερό το οπτικό αποτέλεσμα και σε performance mode που πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το resolution. Σκληροπυρηνικό gameplay όπως άλλωστε μας έχει συνηθίσει η From αλλά η προσπάθεια και η υπομονή ανταμείβεται. Σε εμένα που δεν το είχα παίξει καθόλου έκατσε κουτί. Από τα καλύτερα παιχνίδια στην λίστα μου. Είμαι 83 soul level και ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα. Έχω τρελαθεί στο farming.

  24. #238
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βαζω σημερα να παιξω και δεν ξεκίναγε με τίποτα το game. Κλείνω την κονσόλα, την ανοίγω και οταν μπαίνω στο game, βλεπω οτι εχει εξαφανιστει ο npc με τα miracles και εχει πεθανει ο μπλε npc που κάθεται στην σκαλα. Ειναι normal αυτο ή μου σκίστηκε το save ;

    Πρωσπαθω να εχω ολους τους κοσμους white και στα bosses τα παω με την σειρα, είμαι μολις εχω σκοτώσει

    Spoiler!

  25. #239
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Βαζω σημερα να παιξω και δεν ξεκίναγε με τίποτα το game. Κλείνω την κονσόλα, την ανοίγω και οταν μπαίνω στο game, βλεπω οτι εχει εξαφανιστει ο npc με τα miracles και εχει πεθανει ο μπλε npc που κάθεται στην σκαλα. Ειναι normal αυτο ή μου σκίστηκε το save ;

    Πρωσπαθω να εχω ολους τους κοσμους white και στα bosses τα παω με την σειρα, είμαι μολις εχω σκοτώσει

    Spoiler!
    Στον μπλε npc.....

    Spoiler!


    Τώρα για τον άλλο με τα Miracles σε εμένα υπάρχει κανονικά και το boss που αναφέρεις το έχω περάσει.

    Το ότι κολλάει το παιχνίδι και δεν ξεκινάει είναι bug. Μένει στην splash screen και χρειάζεται επανεκκίνηση η κονσόλα για να παίξει. Αν ξεκινήσεις οτιδήποτε άλλο από game θα αρχίσει πλην αυτού.

    Οπότε για τον Miracles μήπως έκανες κάτι άλλο και δεν θυμάσαι? Γιατί δεν νομίζω να έχει σχέση με το ότι δεν ξεκινάει το παιχνίδι. Το έχω πάθει και εγώ 2 φορές και αν το αναζητήσεις θα δεις ότι είναι γενικό το πρόβλημα.
    Last edited by cocous; 06-12-2020 at 10:33.

  26. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Snk (06-12-2020)

  27. #240
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ξεχασα οτι ειχα φαει και το boss που ειναι στο 4-1, ισως έπαιξε αυτο ρολο και εξαφανίστηκε ο miracles

Page 12 of 19 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •