Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 363

Thread: Demon's Souls (Bluepoint)

  1. #141
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Η στο Valhalla που λέγανε για 4κ60 και έγινε τώρα dynamic ενώ στο SX πχ είναι Native.
    Επειδη με ενδιαφερει το συγκεκριμμενο παιχνιδι.
    Δεν υπαρχει πουθενα επισημη ανακοινωση/επιβεβαιωση για το συγκεκριμμενο σχολιο ουτε για το series x, ουτε για το ps5,
    κ καλυτερα εαν δεν εισαι σιγουρος για κατι να το ξεκαθαριζεις, διαφορετικα γραφεις ανακριβειες.
    Μεχρι στιγμης δεν εχει επιβεβαιωθει οτι ειναι native στο series x κ το ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ειναι να ειναι dynamic.
    O λογος που δεν το λεει ανοιχτα η Ubi ειναι επειδη εχει πληρωθει απο την MS για να προμοταρει το παιχνιδι στην κονσολα της.
    Εγω απο την αλλη διαβαζω ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ οτι το watch dogs legion στο series x, τρεχει σε dynamic αυτο το ξερεις;



    Τελος επειδη σε βλεπω να εχεις αριθμολαγνεια να σου πω οτι προσωπικα για να ευχαριστηθω ενα παιχνιδι το παιζω στην οποιαδηποτε κονσολα μου
    κ εαν αυτο που δουν τα ματια μου με ικανοποιει κ με εξιταρει, δεν χρειαζεται να ψιρισω τα τεχνικα του μου αρκει η εμπειρια κ οχι οι αριθμοι.
    Last edited by jk_blue_tiger; 01-11-2020 at 17:16.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. #142
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Επειδη με ενδιαφερει το συγκεκριμμενο παιχνιδι.
    Δεν υπαρχει πουθενα επισημη ανακοινωση/επιβεβαιωση για το συγκεκριμμενο σχολιο ουτε για το series x, ουτε για το ps5,
    κ καλυτερα εαν δεν εισαι σιγουρος για κατι να το ξεκαθαριζεις, διαφορετικα γραφεις ανακριβειες.
    Μεχρι στιγμης δεν εχει επιβεβαιωθει οτι ειναι native στο series x κ το ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ειναι να ειναι dynamic.
    O λογος που δεν το λεει ανοιχτα η Ubi ειναι επειδη εχει πληρωθει απο την MS για να προμοταρει το παιχνιδι στην κονσολα της.
    Εγω απο την αλλη διαβαζω ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ οτι το watch dogs legion στο series x, τρεχει σε dynamic αυτο το ξερεις;

    Τελος επειδη σε βλεπω να εχεις αριθμολαγνεια να σου πω οτι προσωπικα για να ευχαριστηθω ενα παιχνιδι το παιζω στην οποιαδηποτε κονσολα μου
    κ εαν αυτο που δουν τα ματια μου με ικανοποιει κ με εξιταρει, δεν χρειαζεται να ψιρισω τα τεχνικα του μου αρκει η εμπειρια κ οχι οι αριθμοι.
    https://twitter.com/_XboxNews/status...445209088?s=20

    Ανακρίβειες δεν λέω. Απλά ότι βλέπω

  3. #143
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    https://twitter.com/_XboxNews/status...445209088?s=20

    Ανακρίβειες δεν λέω. Απλά ότι βλέπω
    Διαβασες μια δηλωση απο ενα φανμποιστικο site για το xbox, δεν το τσεκαρες, δεν περιμενες καν να δεις επιβεβαιωση απο official channels
    (ubi, df κλπ) κ για σενα εκει το θεμα εληξε.
    Δεν υπαρχει πουθενα η λεξη NATIVE, δεν εχει ανακοινωσει κατι η Ubi, ουτε εχει τσεκαριστει απο ειδικα τεχνικα sites
    και εσυ εβγαλες αποφαση ή μαλλον δεχτηκες οτι σου πασαρε ενα biased tweet.
    Εαν διαβαζεις κ δεχεσαι τετοια σχολια απο τετοια sites δεν εχει νοημα να ενημερωνεσαι εδω κ να μας αμφισβητεις.
    Δεν ξερουμε καν αν το παιχνιδι θα τρεχει ακατεβατα στα 60 fps ή θα εχει dips, η Ubi κ η καθε Ubi
    α) εαν δεν ξερει να προγραμματισει/optimize εναν τιτλο,
    β) τα παρει κατω απο το τραπεζι για να βγαλει εναν τιτλο που ακομα κ σε ισχυροτερη κονσολα θα "τρεχει" χειροτερα,
    βγαζουμε την κονσολα σκαρτη, I rest my case, δεν θα ξανασχοληθω με τις ανησυχιες σου.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. #144
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Διαβασες μια δηλωση απο ενα φανμποιστικο site για το xbox, δεν το τσεκαρες, δεν περιμενες καν να δεις επιβεβαιωση απο official channels
    (ubi, df κλπ) κ για σενα εκει το θεμα εληξε.
    Δεν υπαρχει πουθενα η λεξη NATIVE, δεν εχει ανακοινωσει κατι η Ubi, ουτε εχει τσεκαριστει απο ειδικα τεχνικα sites
    και εσυ εβγαλες αποφαση ή μαλλον δεχτηκες οτι σου πασαρε ενα biased tweet.
    Εαν διαβαζεις κ δεχεσαι τετοια σχολια απο τετοια sites δεν εχει νοημα να ενημερωνεσαι εδω κ να μας αμφισβητεις.
    Δεν ξερουμε καν αν το παιχνιδι θα τρεχει ακατεβατα στα 60 fps ή θα εχει dips, η Ubi κ η καθε Ubi
    α) εαν δεν ξερει να προγραμματισει/optimize εναν τιτλο,
    β) τα παρει κατω απο το τραπεζι για να βγαλει εναν τιτλο που ακομα κ σε ισχυροτερη κονσολα θα "τρεχει" χειροτερα,
    βγαζουμε την κονσολα σκαρτη, I rest my case, δεν θα ξανασχοληθω με τις ανησυχιες σου.
    Παιδιά μόνο στον τάκο δεν με βάλατε.
    Μακάρι να είναι όπως τα λες όσο αφορά το Valhalla. Δεν είναι όμως κακό να αναφέρω ότι ενοχλήθηκες επειδή λέω υποτίθεται ανακρίβειες και δεν ενοχλείσαι που σου αλλάζουν τα λεγόμενα modes στο παρών παιχνίδι και ας δείχνει το πιο ωραίο που υπάρχει. Μακάρι να έχεις δίκιο. Τέλος από εμένα. Δεν ξανά μιλάω.

  5. #145
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά μόνο στον τάκο δεν με βάλατε.
    Μακάρι να είναι όπως τα λες όσο αφορά το Valhalla. Δεν είναι όμως κακό να αναφέρω ότι ενοχλήθηκες επειδή λέω υποτίθεται ανακρίβειες και δεν ενοχλείσαι που σου αλλάζουν τα λεγόμενα modes στο παρών παιχνίδι και ας δείχνει το πιο ωραίο που υπάρχει. Μακάρι να έχεις δίκιο. Τέλος από εμένα. Δεν ξανά μιλάω.

    Τα εχω χωσει στη Sony πολλακις, απο το μακρινο μεχρι το κοντινο παρελθον κ καποιες φορες εχω τσακωθει εδω για την αυστηρη κριτικη που της εχω κανει
    (για πληρωμη στο online, για τα 8μπιτα/trash παιχνιδια του +, για την μπαταρια του ds4, για το ψεμα με την next gen edition του Horizon FW που ηταν τελικα crossgen).
    Ομως οτι γραφω το τσεκαρω ή μαλλον το καρατσεκαρω, κ εαν γραψω κατι που τελικα ηταν ψεμα γιατι δεν το εψαξα αρκετα, βγαινω κ δηλωνω οτι ημουν λαθος.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  6. #146
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά για πείτε μου λιγάκι την άποψή σας. Αξίζει λέτε το 20αρικο παραπάνω στην Deluxe έκδοση? Αυτά που δίνει πέρα από το sound track τα του παιχνιδιού θα υπάρχουν στην κανονική έκδοση? Για να τα βρεις παίζοντας ή θα είναι μόνο εκεί?
    Πώς μπορούμε να το μάθουμε αυτό?

  7. #147
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Όχι δεν αξίζει.

  8. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    cocous (03-11-2020)

  9. #148
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά για πείτε μου λιγάκι την άποψή σας. Αξίζει λέτε το 20αρικο παραπάνω στην Deluxe έκδοση? Αυτά που δίνει πέρα από το sound track τα του παιχνιδιού θα υπάρχουν στην κανονική έκδοση? Για να τα βρεις παίζοντας ή θα είναι μόνο εκεί?
    Πώς μπορούμε να το μάθουμε αυτό?
    Προς το παρον τα αντικειμενα αυτα ειναι αποκλειστικα για την συγκεκριμενη εκδοση οποτε η μεχρι τωρα τουλαχιστον ενημερωση ειναι οτι δεν θα υπαρχουν στον κοσμο του παιχνιδιου.
    Και για να απαντησω στην ερωτηση σου ΟΧΙ δεν αξιζει να δωσεις ενα 20αρικο για 2 πανοπλιες και ενα οπλο απο τα δεκαδες που θα εχει το παιχνιδι μεσα. Ληστεια κανονικη.


  10. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    cocous (03-11-2020),Valkyre (03-11-2020)

  11. #149
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Προς το παρον τα αντικειμενα αυτα ειναι αποκλειστικα για την συγκεκριμενη εκδοση οποτε η μεχρι τωρα τουλαχιστον ενημερωση ειναι οτι δεν θα υπαρχουν στον κοσμο του παιχνιδιου.
    Και για να απαντησω στην ερωτηση σου ΟΧΙ δεν αξιζει να δωσεις ενα 20αρικο για 2 πανοπλιες και ενα οπλο απο τα δεκαδες που θα εχει το παιχνιδι μεσα. Ληστεια κανονικη.
    Έχεις δίκιο. Τώρα είδα τους αστερίσκους που έχει στα αντικείμενα που βρίσκεις και όχι στο παιχνίδι. Όπως είπες συνολικά 3 αντικείμενα είναι της deluxe.

  12. #150
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Demon's Souls (Bluepoint | 19 Νοεμβρίου 2020)

    Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι οποιος εχει ασχοληθει με τετοιου ειδους παιχνιδια καταλαβαινει ποσο πρακτικα αχρηστα ειναι και οτι δεν θα κανουν την παραμικρη διαφορα στην εμπειρια. Το παιχνιδι θα εχει απειρα armours και weapons, χεστηκε η φοραδα στ αλωνι που δεν θα εχεις ενα συγκεκριμενο blade ξερω γω.
    Μονο ισως για τους ψυχαναγκαστικους completionists που θελουν να εχουν ολα τα αντικειμενα του παιχνιδιου.
    Ληστεια για μενα και μαλιστα εν ψυχρω.


  13. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Snk (03-11-2020)

  14. #151
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Έχω λοξα μεγάλη με τα Souls games και επειδή αυτό μου έχει ξεφύγει καταλαβαίνεις τώρα τα θέλω όλα. Πιο πολύ συλλογή φάση. Σίγουρα στο παιχνίδι υπάρχουν καλύτερα. Αλλά 20 ευρώ ρε γμτ?

  15. #152
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Αρχικα εισαι πολυ τυχερος που θα το παιξεις για πρωτη φορα, για οσους ασχολουμαστε με το ειδος εχει ξεχωριστή θεση το DS, περα απο το gameplay που το διαχωριζε χαοτικα απο τον ανταγωνισμο και ηταν κατι εντελως διαφορετικο για την εποχη και καλλιτεχνικα θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα του ειδους. Απο τη στιγμη που μου λες οτι σου αρεσει το ειδος θα ξετρελαθεις!
    Απο τη στιγμη που εχεις τοση καψα για μενα παρε την deluxe απλα να ξερεις απο πριν οτι θα πληρωσεις κατι που δεν αξιζει.
    Τουλαχιστον να το κανεις συνειδητα γα να μην σου κακοφανει μετα.


  16. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Brazhlias (04-11-2020),cocous (03-11-2020)

  17. #153
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  18. #154
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    spartan (05-11-2020)

  20. #155
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    • You can save aside different characters in the Nexus (Hub).

    Tι εννοει με αυτο? Μπορεις να φτιαξεις διαφορετικους χαρακτηρες στο ιδιο playthrough?

  21. #156
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    • You can save aside different characters in the Nexus (Hub).

    Tι εννοει με αυτο? Μπορεις να φτιαξεις διαφορετικους χαρακτηρες στο ιδιο playthrough?
    Τους αποθηκευεις και μπορεις να τους αλλαζεις ταυτοχρονα μεσα στο παιχνιδι
    Εδω τα λεει αναλυτικα

    https://www.gamespot.com/articles/de.../1100-6483883/

  22. The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    hakoo (07-11-2020),Valkyre (05-11-2020)

  23. #157
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Νεο gameplay


  24. The Following 4 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    cocous (07-11-2020),hakoo (07-11-2020),Leon_DiZ (07-11-2020),spartan (07-11-2020)

  25. #158
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  26. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    hakoo (07-11-2020),spartan (08-11-2020)

  27. #159
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    μα δεν έχει raytracing!!!!.....


  28. The Following 3 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    hakoo (11-11-2020),psx3 (25-11-2020),Valkyre (11-11-2020)

  29. #160
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οσο πανεμορφο ειναι τεχνικα το παιχνιδι και οσο next gen δειχνουν τα γραφικα, αλλο τοσο last gen ειναι αυτο το υπερμεγεθες User Interface... ελπιζω πραγματικα να υπαρχουν επιλογες γιατι ολο αυτο το τεραστιο κομματι της οθονης απλα για να σου δειχνει 4 αντικειμενα, ειναι το λιγοτερο ατυχες... μα τι σκεφτοντουσαν αληθεια? Ποιος ο λογος να ειναι ετσι?

Page 8 of 19 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •