Page 17 of 19 FirstFirst ... 713141516171819 LastLast
Results 321 to 340 of 363

Thread: Demon's Souls (Bluepoint)

  1. #321
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Thanks .Royalty εχω αλλα δεν ξερω ρε φιλε, νιωθω ασχετος. Ουτε επεξηγει το παιχνιδι πως ανεβαζεις και τι, ουτε οτι χανεις τα souls, τιποτα. Πως ανεβαζω τα στατς μου;
    Πρεπει να φας το πρωτο boss για να μπορεσεις να αρχισεις να ανεβαζεις τα στατς σου.

    Θα προσπαθησω να σε βοηθησω οσο μπορω, αλλα να ξερεις ουτε τα builds ουτε τιποτα δεν προκειται να σε βοηθησει παρα μοναχα ο εαυτος σου. Αυτη ειναι η μαγεια του παιχνιδιου. Μπορει να σου φαινεται βουνο τωρα, αλλα σε βαζει κατευθειαν στα δυσκολα για να σε προετοιμασει καταλληλα για το οτι ειναι διαφορετικο στυλ παιχνιδιου απο τα συνηθισμενα και πρεπει να προσαρμοστεις αναλογα.

    - Μην προσπαθεις να παιξεις γρηγορα το παιχνιδι. Δωσε χρονο στον εαυτο σου να μαθει τα ορια του τι μπορεις να κανεις.
    - Μαθε τα patterns των εχθρων. Δωσε λιγο χρονο οταν τους συναντας να δεις τι κανουν, πως το αποφευγεις, που ειναι ευαλωτοι. Ολα αυτα στα δειχνει το παιχνιδι αρκει να μην βιαζεσαι. Κατσε κανε λιγο αμυνα με την ασπιδα σου, μελετησε τον αντιπαλο σου. Αυτο το κανεις καθε φορα που βλεπεις καινουργιο εχθρο. Κρατα αποσταση με την ασπιδα ετοιμη και δες τι κανουν.
    - Η ασπιδα ειναι το παν αν δεν το καταλαβες πιο πανω
    - Δοκιμασε τα 2 handed attacks.
    - Διαβαζε τα descriptions απο τα αντικειμενα. Μη lootαρεις απλα χωρις να προσεχεις τι κανει το καθε αντικειμενο. Ιδιως στο πρωτο level σου δινει καποια πολυ σημαντικα αντικειμενα για να σε βοηθησουν με το πρωτο boss.
    - Αν δεις ιπποτες με κοκκινο, σημαινει οτι πηγες εκει που δεν πρεπει (για την ωρα). Γενικα αν δεις οτι πας σε μια περιοχη που τα βρισκεις πολυ σκουρα, γυρνα πισω και δοκιμασε μια αλλη πιστα (αυτο ειναι για οταν κερδισεις το πρωτο boss και ξεκλειδωσεις ολες τις πιστες). Ειναι παρα πολυ σημαντικο να το θυμασαι αυτο. Μην προσπαθησεις να τελειωσεις ολες τις πιστες σε μια περιοχη, θα κλαις. Πολλοι την πατησαμε ετσι. Αρχισε να καθαριζεις τα πρωτα level σε ολες τις περιοχες και μετα προχωρα στα επομενα.

    Γενικα δωσε χρονο στο παιχνιδι. Ειναι πολυ δυσκολο, αλλα ειναι ΔΙΚΑΙΟ. Με κεφαλαια. Και το λεω αυτο γιατι υπαρχουν ευκολα παιχνιδια που δεν ειναι δικαια. Πχ Assassins Creed. Στο demon souls εχεις ενα συστημα μαχης το οποιο σου δινει ολα τα εργαλεια να φερεις εις περας την αποστολη σου και δεν θα σε προδοσει αν το σεβαστεις οπως πρεπει.

    Αντε καλη δυναμη! Να ξερεις πολλοι τα βρικαμε σκουρα, σε πολλους φανηκε ακατορθωτο, αλλα οταν τα καταφερεις φιλε θα βγεις με ενα συναισθημα ικανοποιησης που ειναι σπανιο γενικα στα βιντεοπαιχνιδια. Γι αυτο και αλλωστε εχουν γινει cult.


  2. #322
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ευχαριστω για την βοηθεια. Εβγαλα τον πρωτο αρχηγο. Τι πρεπει να προσεξω στις αναβαθμισεις; Που να δωσω βαρος; Να αναβαθμιζω με ψυχες παλαια οπλα και πανοπλιες ή να περιμενω; Υπαρχει καποιο αντικειμενο που πρεπει να εχω οπωσδηποτε;

  3. #323
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Ευχαριστω για την βοηθεια. Εβγαλα τον πρωτο αρχηγο. Τι πρεπει να προσεξω στις αναβαθμισεις; Που να δωσω βαρος; Να αναβαθμιζω με ψυχες παλαια οπλα και πανοπλιες ή να περιμενω; Υπαρχει καποιο αντικειμενο που πρεπει να εχω οπωσδηποτε;
    Τις ψυχές των boss τις αποθηκεύεις διότι θα τις χρειαστείς για αναβάθμιση και κατασκευή ειδικών όπλων όπως και αγορά μαγικών και miracles. Τώρα τις ψυχές που μαζεύεις απο τους κοινούς εχθρούς τις δίνεις στην Maiden στο Nexus ανεβάζοντας lvl. Εννοείται οτι πρέπει να κατασταλάξεις εξ αρχής τι build θέλεις να χτίσεις. Θέλεις μάγο? θέλεις δύναμη στο σπαθί? Και τα δύο? Έτσι θα ξέρεις σε ποιά skills θα δώσεις προτεραιότητα. Υπομονή χρειάζεται και θα δεις στην πορεία πως θα σε βυθίσει στον κόσμο του για τα καλά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #324
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Πως αποθηκευεις ψυχες;

  5. #325
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Πως αποθηκευεις ψυχες;
    Στο Nexus είναι ενα Npc που αφήνεις ότι δεν χρειάζεσαι. Όπλα ψυχές αντικείμενα κτλ. Θα το βρεις. Δεν είναι δύσκολο.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #326
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Δυσκολευομαι παρα πολυ στο παιχνιδι. Νιωθω ασχετος, ενω εχω τερματισει τα παντα απο games εδω και 25 χρονια που παιζω. Εχω βγαλει μονο την 1-1 και μετα χανω συνεχεια σε ολες τις επομενες στους αρχηγους. Τι πρεπει να κανω; Να φαρμαρω για να ανεβω level πρωτα; Ποιο οπλο να αναβαθμισω; Που βρισκω καλυτερες πανοπλιες και οπλα; Χανω συνεχεια στον tower knight και στην αραχνη στο 2-1 γιατι ειμαι αδυναμος. Εν τω μεταξυ δεν εχω και πολλα βοτανα για να παιρνω ενεργεια και οταν χανω, πανε και οι ψυχες και παλι απο την αρχη. Τι κανω λαθος ρε παιδια; Θα το σπασω

  7. #327
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Έπεσα στην παγίδα σας και εγώ… τα μπινελίκια που θα πέσουν, αφιερωμένα.


  8. #328
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Επιτελους μολις καταφερα και εβγαλα tower knight και την αραχνη! Αντε να δουμε τι θα γινει!

  9. #329
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Έπεσα στην παγίδα σας και εγώ… τα μπινελίκια που θα πέσουν, αφιερωμένα.

    Εδω το βλεπουμε ενω το εχεις πεταξει απο το παραθυρο να υποθεσω


  10. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (16-05-2021),WolfRathmA (16-05-2021)

  11. #330
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Εδω το βλεπουμε ενω το εχεις πεταξει απο το παραθυρο να υποθεσω
    Ήταν με την ζελατίνα ακόμη τοτε. Εντάξει το πρώτο 4ωρο καλά πήγε, δεν έσπασα κάτι και τελείωσα το πρώτο boss. Τα μηνύματα των άλλων παικτών βοηθούν πολύ.

  12. #331

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Επιτελους μολις καταφερα και εβγαλα tower knight και την αραχνη! Αντε να δουμε τι θα γινει!
    Μεχρι το τελος του παιχνιδιου υπαρχουν 3 ακομα δυσκολα bosses. Πιο δυσκολο μου φανηκε να φτασω σε αυτα παρα να τα κερδισω.

  13. #332
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ειμαι 4-2 και φαρμαρω στον reaper. Level 50 και προχωραω

  14. #333
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μολις τερματιστηκε παιδια! Παιχνιδαρα! Παμε σε επομενο τιτλο τωρα…Συνεχιζουμε

  15. The Following 3 Users Say Thank You to polakis For This Useful Post:

    mihalis13 (23-05-2021),panos74gr (24-05-2021),Snk (23-05-2021)

  16. #334

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Μολις τερματιστηκε παιδια! Παιχνιδαρα! Παμε σε επομενο τιτλο τωρα…Συνεχιζουμε
    Σε τι level το τερματισες;

  17. #335
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Στο level 70

  18. The Following User Says Thank You to polakis For This Useful Post:

    Brazhlias (25-05-2021)

  19. #336

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Στο level 70
    Για να εχω ενα μετρο συγκρισης ρωτησα.

    Εγω ημουν 69,

    Spoiler!

  20. #337
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Περί art style που έλεγα:

    Spoiler!

    Βέβαια αυτός που το πόσταρε για μεγάλος fan της σειράς μου φάνηκε, απλά κλίνει πιο πολύ προς το purist φάσμα του fanbase.

    Επίσης κάτι σχόλια ότι είναι remaster και όχι remake πάλι δεν τα καταλαβαίνω.

    Remaster είναι η τριλογία Uncharted και το TLOU1 στο PS4. Remaster = ολόιδια assets, απλά με ανέβασμα ανάλυσης/fps

    Remake = νέα assets δουλεμένα εκ του μηδενός και σε υψηλότερη ανάλυση

    Γενικά με τους ορισμούς παρατηρώ δεν το έχει πολύς κόσμος (όπως και το 1440p που το βαφτίζουν "2K" ενώ είναι 2.5K -> από την μέτρηση του οριζόντιου άξονα για τα pixels). Σόρρυ, αλλά με πιάνει OCD με κάτι τέτοια!

  21. The Following 4 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    chronohill (01-07-2021),geogoku (01-11-2021),mihalis13 (01-07-2021),Valkyre (01-07-2021)

  22. #338
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Kαι μονο το ειρωνικο στυλακι απο τις λεζαντες που εχει βαλει εμενα μου αρκει να σου ειμαι ειλικρινεις. Δεν λεω, δικαιωμα του καθενος, αλλα οσο ναναι εγω τον βαζω στην κατηγορια "γκρινιαρης".

  23. #339
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ομολογω οτι γελασα με το fool’s idol -> American idol αλλα περα απο αυτο λυσσα το εχει κανει.
    Υπερβολες επι υπερβολων, δεν γινεται να κανεις remake με τα ιδια ακριβως assets, καποιες αλλαγες θα γινουν και πρεπει να γινουν. Απο ολα τα remakes που εχω παιξει (και νομίζω οτι τα εχω παιξει σχεδον ολα) αυτο ειναι το πιο πιστο στο original κατα τη γνωμη μου. Με τεραστια διαφορα κιολας.
    2-3 ατυχεις επιλογες (αλιμονο αν δεν ειχε) δεν αλλαζουν την ουσια, το παιχνιδι ειναι πανομοιοτυπο σε ολα τα επίπεδα.
    Σεβαστες οι αποψεις αλλα μου κανει φοβερη εντυπωση γιατι μπαινουν στη διαδικασια να ασχοληθουν με ενα remake αφου ειναι ξεκαθαρα προκατειλημμένοι με οποιαδηποτε αλλαγη.
    Παιρνεις το ps3 σου απο το ντουλαπι η κατεβαζεις εναν emulator στο pc και απολαμβανεις το παιχνιδι οπως σου αρεσει.


  24. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (01-07-2021)

  25. #340
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  26. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    hakoo (14-07-2021),Valkyre (14-07-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •