Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 181 to 200 of 200

Thread: The Division 2

  1. #181
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν νομίζω να εννοεί να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του dualsense.
    Αν ένα παιχνίδι είναι PS5 δεν μπορείς να το παίξεις με DS4.
    Τώρα για το division μια χαρά είναι έτσι. Πήρε 4Κ/60 και μπορείς να το παίζεις με όποιο από τα δύο χειριστήρια θέλεις.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Kkritikos (03-02-2021)

  3. #182
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν νομίζω να εννοεί να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του dualsense.
    Αν ένα παιχνίδι είναι PS5 δεν μπορείς να το παίξεις με DS4.
    Τώρα για το division μια χαρά είναι έτσι. Πήρε 4Κ/60 και μπορείς να το παίζεις με όποιο από τα δύο χειριστήρια θέλεις.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τι άλλο να βάλουν για να είναι ps5 game δλδ 4K/60fps δεν ξέρω στο loading πως πάει η διαφορά είναι να εκμεταλλευτώ τις δυνατότητες του χειριστήριου, βέβαια δεν ξέρω αν παίζει με ds4 στο 5.
    Θα ρωτήσω έναν φίλο που το έχει κ παίζουμε να μου πει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #183
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τι άλλο να βάλουν για να είναι ps5 game δλδ 4K/60fps δεν ξέρω στο loading πως πάει η διαφορά είναι να εκμεταλλευτώ τις δυνατότητες του χειριστήριου, βέβαια δεν ξέρω αν παίζει με ds4 στο 5.
    Θα ρωτήσω έναν φίλο που το έχει κ παίζουμε να μου πει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μα αυτό λέω ειναι το καλό. Είναι PS4 game με ότι βελτιώσεις θα μπορούσε να έχει στο PS5 αλλά δεν σε περιορίζει στο controller.
    Win-win η κατάσταση

    Αν είναι pS4 και παίζει μέσω bc παίζει και με τα δύο χειριστήρια αν είναι PS5 game (πχ το Control) παίζει μόνο με το dualsense

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. #184
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μα αυτό λέω ειναι το καλό. Είναι PS4 game με ότι βελτιώσεις θα μπορούσε να έχει στο PS5 αλλά δεν σε περιορίζει στο controller.
    Win-win η κατάσταση

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι όντως, τώρα κατάλαβα τι ενοοειται να είναι χωριστά σαν ps5, έμενα μου αρκεί κ αυτό έτσι κ αλλιώς το loading με χαλάει στο ps4 κ τα 30fps.
    Το χειριστήριο εννοείται είναι καλό γιατί δεν χρειάζεται να λιώνεις το καινούργιο για παιχνίδια που δεν έχουν τις δυνατότητες για ds5

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #185
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εμένα πάντως με εψησε και το ξανακατεβασα, μπήκα βέβαια 10 λεπτά εχθές να το δω από περιέργεια και νομίζω έχει αλλάξει πολύ.
    Θα το δω τις επόμενες μέρες, αφού ξεκολλήσω πρώτα από το destruction all Stars

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. #186

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μπα πολυτέλεια είναι να φτιάξουν μόνο για ps5 χειριστήριο, νομίζω ούτε στο destiny 2 ασχολήθηκαν με το χειριστήριο του PS5.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το destiny μόνο με ps5 controller στο ps5

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #187
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εμένα πάντως με εψησε και το ξανακατεβασα, μπήκα βέβαια 10 λεπτά εχθές να το δω από περιέργεια και νομίζω έχει αλλάξει πολύ.
    Θα το δω τις επόμενες μέρες, αφού ξεκολλήσω πρώτα από το destruction all Stars
    Για πες εντυπώσεις (στο ανάλογο νήμα φυσικά)!

  9. #188
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Καλημέρα και καλό μήνα παιδιά.
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο τώρα που τρέχει σε προσφορά η full έκδοση στα 23 ευρώ.



    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #189

    Default

    Καλό μήνα.
    Αν δεις λίγο πιο πίσω την ίδια απορία είχα κι εγώ. Το είχα παρατήσει και αναρωτιόμουν αν αξίζει να επιστρέψω. Έδωσα 12€, πήρα το expansion, που μου έλειπε και το λιώνω καθημερινά, από αρχές Φλεβάρη. Το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με αυτό που θυμόμουν. Έχω φτάσει σε σημείο να έχω 2 τέλεια builds κι άλλα 2-3 στο 70-80%. Μόνος και με random matchmaking. Κι αυτά χωρίς να έχω παίξει ούτε μια φορά raid ή pvp. Από σήμερα θα το αφήσω για να δοκιμάσω outriders.
    Αν όντως στη τιμή που λες περιέχει και το expansion το θεωρώ μια πολλή καλή προσφορά. Και βέβαια αν είναι στο στυλ σου τα looter shooters κι έχεις διάθεση για grind.


  11. #190
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Καλό μήνα.
    Αν δεις λίγο πιο πίσω την ίδια απορία είχα κι εγώ. Το είχα παρατήσει και αναρωτιόμουν αν αξίζει να επιστρέψω. Έδωσα 12€, πήρα το expansion, που μου έλειπε και το λιώνω καθημερινά, από αρχές Φλεβάρη. Το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με αυτό που θυμόμουν. Έχω φτάσει σε σημείο να έχω 2 τέλεια builds κι άλλα 2-3 στο 70-80%. Μόνος και με random matchmaking. Κι αυτά χωρίς να έχω παίξει ούτε μια φορά raid ή pvp. Από σήμερα θα το αφήσω για να δοκιμάσω outriders.
    Αν όντως στη τιμή που λες περιέχει και το expansion το θεωρώ μια πολλή καλή προσφορά. Και βέβαια αν είναι στο στυλ σου τα looter shooters κι έχεις διάθεση για grind.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Το πρώτο το είχα πλατιναρει αλλά τότε έπαιζα φουλ online κάτι που τώρα δεν κάνω. Επίσης σαν κάτοχοι ps5 θέλουμε να δούμε κάτι πιο next gen που δυστυχώς ακόμη πέρα απο συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν υπάρχει.
    Πρόσφατα πήρα το Metro το οποίο θα παιχτεί μετα το upgrade που θα έρθει.
    Το Division 2 μετά το patch έχει διαφορές?


    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #191

    Default

    Στο συγκεκριμένο δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω. Δεν έχω τη νέα κονσόλα. Ούτε καν pro. Γνωρίζω ότι στο ps5 το πάτσαραν για να παίζει στα 60. Τίποτα περισσότερο. Από την άλλη δεν παύει να είναι τίτλος προηγούμενης γενιάς και μάλιστα κάποιων ετών. Ότι άποψη εξέφρασα έχει να κάνει καθαρά με το παιχνίδι, επειδή ρώτησες αν αξίζει.

  13. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    cocous (01-04-2021)

  14. #192
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    τότε έπαιζα φουλ online κάτι που τώρα δεν κάνω. Επίσης σαν κάτοχοι ps5 θέλουμε να δούμε κάτι πιο next gen που δυστυχώς ακόμη πέρα απο συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν υπάρχει.
    Τώρα που το λες, κι εγώ είμαι περίεργος αν θα δούμε κανά exclusive/1st party MP με πλήρη αξιοποίηση του SSD με πρωτότυπες gameplay ιδέες...

    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο πέραν των portals (SP ιδέα σε Ratchet και στο φημολογούμενο νέο IP της ND). Ελπίζω να μας εκπλήξουν οι devs! Αν και δύσκολα θα ξεκολλήσουν από cross-gen στα MP, είναι πολλά τα φράγκα βλέπεις.

  15. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (01-04-2021)

  16. #193
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πάει αυτό έχει ψωφισει το έφαγε ο κορονοιος κ ότι ασχολούνται με 3 παιχνίδια, ανακοίνωσαν πριν ένα μήνα ότι θα έχει ξανά τις ίδιες season που πέρασαν μέχρι τέλος του χρόνου που θα βγάλουν expansion κ καινούργια πράγματα, αν μείνει κανένας μέχρι τότε να παίζει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #194
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Καλησπέρα παιδιά. Ενας φίλος ξεκίνησε το division και στις πρώτες αποστολές με το που μπήκε στο White House το έκλεισε.
    Την επόμενη μέρα μπαίνοντας στο παιχνίδι του ειχε κλειδωμένο το White House και τον είχε βγάλει μέσα στο DLC με 31 lvl χαρακτήρα. Γνωρίζει κανείς τι παίζει? Απò τι ξέρω δεν κρατάει save file ώστε να το σβήσει και να ξεκινήσει κάποιος απο την αρχή παρά μόνο ubisoft account.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #195
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Ενας φίλος ξεκίνησε το division και στις πρώτες αποστολές με το που μπήκε στο White House το έκλεισε.
    Την επόμενη μέρα μπαίνοντας στο παιχνίδι του ειχε κλειδωμένο το White House και τον είχε βγάλει μέσα στο DLC με 31 lvl χαρακτήρα. Γνωρίζει κανείς τι παίζει? Απò τι ξέρω δεν κρατάει save file ώστε να το σβήσει και να ξεκινήσει κάποιος απο την αρχή παρά μόνο ubisoft account.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Νομίζω κάτι ειχαν πει για κάποιο bug άτομα που αρχίζουν αυτό τον καιρό όταν φτάνουν στο εκεί.
    Επειδή είσαι στην αρχή καλό είναι να ξεκινήσεις ξανά από την αρχή αν δεν κατάλαβες τι έχει γίνει, βέβαια πριν το κάνει καλό είναι να δει στο Google μήπως υπάρχει λύση.
    Για να πήγε κ 31 lvl μήπως έβαλα το boost που σου δίνει όταν το αγοράζεις κ στο λευκό οίκο αν πας στο ελικόπτερο πας στο DLC μήπως το πάτησε καταλαθος;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    cocous (10-04-2021)

  20. #196
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Νομίζω κάτι ειχαν πει για κάποιο bug άτομα που αρχίζουν αυτό τον καιρό όταν φτάνουν στο εκεί.
    Επειδή είσαι στην αρχή καλό είναι να ξεκινήσεις ξανά από την αρχή αν δεν κατάλαβες τι έχει γίνει, βέβαια πριν το κάνει καλό είναι να δει στο Google μήπως υπάρχει λύση.
    Για να πήγε κ 31 lvl μήπως έβαλα το boost που σου δίνει όταν το αγοράζεις κ στο λευκό οίκο αν πας στο ελικόπτερο πας στο DLC μήπως το πάτησε καταλαθος;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Θα τον ρωτήσω Ευχαριστώ. Μπορεί όμως να διαγράψει τον χαρακτήρα και να ξεκινήσει με καινούριο?


    Edit: Και ισχύει οτι μπήκε στο ελικόπτερο. Οπότε γι αυτό μάλλον όλο το κακό.
    Μπορεί όμως τώρα να γυρίσει πίσω στον κανονικό χάρτη και στα level του?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 10-04-2021 at 16:56.

  21. #197
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ναι κανονικά γυρνάει, πες του να πατήσει στο χάρτη κ να κάνει fast travel. Οπότε μπορεί να έκανε κ boost στο χαρακτήρα γιαυτό πήγε 30 lvl.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    cocous (10-04-2021)

  23. #198
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ναι κανονικά γυρνάει, πες του να πατήσει στο χάρτη κ να κάνει fast travel. Οπότε μπορεί να έκανε κ boost στο χαρακτήρα γιαυτό πήγε 30 lvl.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Να διαγράψει τον χαρακτήρα και να φτιάξει καινούργιο? Συγγνώμη που σε ζάλισα

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #199
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Να διαγράψει τον χαρακτήρα και να φτιάξει καινούργιο? Συγγνώμη που σε ζάλισα

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι γίνεται, όπως επίσης να φτιάξει κ καινούργιο κ αν τον αφήσει αυτόν να υπάρχει, πάλι ξεκινάει από την αρχή.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    cocous (10-04-2021)

  26. #200
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ναι γίνεται, όπως επίσης να φτιάξει κ καινούργιο κ αν τον αφήσει αυτόν να υπάρχει, πάλι ξεκινάει από την αρχή.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •