Page 17 of 30 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 321 to 340 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #321
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    LOL αυτά τα παιχνίδια κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να έρχονται με μεγάλο κόκκινο sticker "ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΨΙΜΟ"

    Για τον φίλο που ρωτάει αυτά τα τα stats μαζί με rewards που ξεκλειδώνει όσο προχωράς είναι στο Ubisoft club αρκεί να έχεις κάνει ένα account
    Ναι εχω αλλα δεν το χα ψαξει!Ευχαριστω!

  2. #322
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ερχονται ωραία πράγματα μέσα στο μήνα. Το ανέβασμα του level cap ήταν απαραίτητο, το μισό χάρτη έχω ανοίξει και ήδη είμαι level 42

    https://assassinscreed.ubisoft.com/g...-november-2018


    Παντως κι εγω δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Καπου 60 ωρες εχω κανει μεχρι τωρα και το πάω όσο πιο αργά γίνεται. Κάθομαι κάνω τα πάντα σε μια περιοχή, άλλες φορές έτσι άπλα βόλτες να χαζέψω το περιβάλλον ή στις πόλεις βόλτες στους δρόμους να ακούω τι συζητάνε οι άνθρωποι, και ας ειναι τα ιδια μερικές φορές. Στην Αθήνα πχ χάζευα γύρω γύρω και κοίταγα τα αξιοθέατα σαν τουρίστας

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (07-11-2018),spartan (07-11-2018)

  4. #323
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Το εχω ξεκινησει και εγω παιδια.Ειμαι γυρω στις 30 ωρες,και εχω να πω οτι ειναι κλασεις ανωτερο σε πολλα θεματα απο το origins.Ειδικα το συστημα μαχης και των πληθωρων επιλογων που εχεις σε οποιο στυλ θες να παιξεις (με το χαρακτηρα σου) ειναι μεγαλο +.Το παω πολύ αργα και θελώ να δω τα παντα,και τωρα που διαβαζω κα για το update του νοεμβριου ανυπομονω να προστεθουν και όλα αυτά στην παραπανω ειδηση.

  5. #324

    Default

    ^^^
    κ'γω ετσι το πηγα.στις 70 ωρες σε κοβω... κατσε απολαυσε το,το παιχνιδι μετραει κ αξιζει τον χρονο του!

  6. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (07-11-2018)

  7. #325

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ε Στην Αθήνα πχ χάζευα γύρω γύρω και κοίταγα τα αξιοθέατα σαν τουρίστας
    Πωπω ρε φιλε η Αθηνα!!!Τι μαγεια!
    Ολο το κεντρο το εχουν αποδωσει πολυ ομορφα (ειδικα οταν βλεπεις τα χρωματα στα αγαλματα)
    Επισης και Δελφοι ηταν μαγικοι

    Εμενα προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο τα sunken treasures ειναι το καλυτερο μου.
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    Peteoklis (07-11-2018)

  9. #326
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    130 ώρες και επιτέλους πλατίνα. Πραγματικά από τα καλύτερα AC. Για μένα μάλλον το καλύτερο. Δεν πέτυχα σχεδόν κανένα bug παρά μόνο ένα θέμα που είχε με μία προσωρινή πτώση framerate το οποίο με reload ξεπεράστηκε άμεσα. Δεν με κούρασε σε καμία φάση και ενώ όλοι έλεγαν περί άπειρου grind σε εμένα δεν μου φάνηκε καθόλου. Τελικά διαβάζοντας πολλά reviews και κυρίως πολλά σχόλια σε ξενα φόρουμ πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς ζητάει η κοινότητα. Πρώτη φορά διάβασα ότι είναι πρόβλημα αν ένα παιχνίδι είναι τόσο μεγάλο lol. Για εμένα ο τίτλος έχει και άπειρο περιεχόμενο και πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Είναι ένα παιχνίδι που σίγουρα θέλει πολύ χρόνο για να το απολαύσεις. Έχει πολύ όμορφα γραφικά αλλά το βασικότερο δεν νιώθεις ότι πρέπει να το κάνεις με το ζόρι. Αν και κάτοχος και του RDR2 τελικά γύρισα πίσω και συνέχισα το odyssey. Η αλήθεια είναι ότι δεν θες να το τελειώσεις και το ευχάριστο είναι ότι ήδη άρχισαν να βάζουν τα DCL αλλά και δωρεάν να προσθέτουν νέο υλικό και quests ώστε να ανανεώνουν το ενδιαφέρον. Μπράβο στην ubisoft. Πραγματικά το τελικό αποτέλεσμα ήταν πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα.

  10. The Following 5 Users Say Thank You to jper75 For This Useful Post:

    chronohill (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018),spartan (07-11-2018),Valkyre (07-11-2018),WolfRathmA (07-11-2018)

  11. #327
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κι εμενα μου αρεσε αρκετα το παιχνιδι και δεν ενιωσα αυτο που διαβασα σε πολλα reviews οτι επρεπε να κανω grind... μαλλον οι reviewers ηθελαν απλα να ξεμπερδεψουν γρηγορα το βασικο απο τα 4-5 βασικα main storylines και εκνευριστηκαν που επρεπε να κανουν και αλλα ενδιαφεροντα πραγματα για να γινει αυτο... τι να πεις. Το 2 μετρα και 2 σταθμα κυριαρχει παρα πολυ πλεον και θεωρω οτι υπαρχει μια Α (μικρη/μεγαλη δεν εχει σημασια) προκαταληψη στις μερες μας.

    Επισης δεν καταλαβα απο που κι ως που καποιοι reviewers εγραψαν οτι το παιχνιδι ειναι στημενο για microtransactions για να ανεβεις level γρηγρορα... ουτε καν. Εγω οπως ειπα εχω ενα τονο πραγματα να κανω ακομα και ειμαι max level εδω και αρκετο καιρο... οτι ναναι δεν ξερεις τι να πιστεψεις πια. Κανε quest και ανεβα level. Ειναι τοσο απλο. Δεν ξερω τι περιμενει πια ο κοσμος απο ενα RPG...

    Εμενα μου μενει μονο 1 main storyline να κανω αλλα εχω και αλλα μικρα quests τα οποια σιγορυα θα πιασω μολις τελειωσω με το RDR2.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    jper75 (07-11-2018),mihalis13 (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018),tutuyo (07-11-2018)

  13. #328
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Assassin's Creed: Odyssey

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Πωπω ρε φιλε η Αθηνα!!!Τι μαγεια!
    Ολο το κεντρο το εχουν αποδωσει πολυ ομορφα (ειδικα οταν βλεπεις τα χρωματα στα αγαλματα)
    Επισης και Δελφοι ηταν μαγικοι

    Εμενα προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο τα sunken treasures ειναι το καλυτερο μου.
    Spoiler!
    Έφτασα και εγώ εχθές Αθήνα. Πραγματικά χάζευα όλη την ώρα σαν τουρίστας τα αγάλματα και την αρχαία αγορά. 1.5-2 ώρες κάθισα Αθήνα και την χάζευα και να φανταστείτε δεν πήγα καν στον Παρθενώνα. Βέβαια τώρα πάλι επιστρέφω Αθήνα όποτε θα την δω ακόμα καλύτερα.
    Και Δελφοί απίστευτοι! Με του μπήκα χάζευα τα αγάλματα που ήταν όλα μαζεμένα!
    Γενικά η κάθε περιοχή που έχω επισκεφτεί έχει κάτι το διαφορετικό και πάντα σε τραβάει για να την χαζέψεις.

    @Val αυτό που λες με τους reviewers και 2 μέτρα 2 σταθμά είχα συζήτηση εχθές με έναν φίλο.
    Πραγματικά επειδή μετά από πολλά χρόνια ήταν ένα AC που μου τράβηξε το ενδιαφέρον (όχι μόνο λόγω Αρχαίας Ελλάδας) και έβλεπα να του βάζουν 6-7 απορούσα.
    Τώρα που έχω κλείσει 15 ώρες απορώ ακόμα περισσότερο για τα reviews. Η ιστορία είναι πολύ καλή, ωραία side quests υπάρχουν, τα fetch quests(contracts) αν θες πολύ απλά τα αγνοείς.
    Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με grind και είμαι μια χαρά σε level.
    Επίσης πολλές φορές είναι πολύ δύσκολες για μένα οι αποφάσεις που πρέπει να πάρω.
    Γενικά δεν έχω βρει τίποτα αρνητικό έως τώρα στο παιχνίδι.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 07-11-2018 at 10:26.
    Spoiler!

  14. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    jper75 (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018),tutuyo (07-11-2018),Valkyre (07-11-2018)

  15. #329
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα Val. Να έχει πρόβλημα ο κόσμος γιατί το παιχνίδι δεν είναι speed run friendly πρώτη φορά το βλέπω lol. Έχουμε ένα τεράστιο χάρτη και πανέμορφο και τους χαλάει που το παιχνίδι δεν τελειώνει σε 15-20 ώρες αλλά έχει πολύ πολύ περισσότερο υλικό? lol Άσε που σιγά τα ωα με τα microtransactions. Έχω 700 όπλα και έχω σπάσει άλλα τόσα. Πραγματικά είναι άπειρα και ξεχωριστά όσα σου δίνει το παιχνίδι. Επειδή πουλάει και 20 extra μέσω store τι έγινε?. Άσε που αν έχει κανείς λίγη υπομονή μπορεί και αυτά να τα πετύχει στο σχετικό store του oikos χωρίς να πληρώσει τίποτα. Δηλαδή για το GTA online τι έχουν να πουν για τα microtransactions? Δεν θέλω να μειώσω το RDR2 γιατί επίσης θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλό αλλά δεν είναι τέλειο και δεν μου αρέσει η προσπάθεια υποβάθμισης άλλων παιχνιδιών με το έτσι θέλω για να προβάλουν αυτό. Διαβάζοντας τα περισσότερα reviews βλέπεις ότι τα έχουν κάνει στο πόδι και χωρίς να λένε την πραγματικότητα γιατί πολύ απλά το ξεπέταξαν το παιχνίδι χωρίς να το ψάξουν κάν. Δυστυχώς διαμορφώνουν την κοινή γνώμη και πολλοί δεν θα δουν πόσο καλό είναι αυτό το παιχνίδι και θα το προσπεράσουν επειδή διάβασαν ένα μη αντικειμενικό review. Και αυτό είναι κρίμα.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to jper75 For This Useful Post:

    chronohill (07-11-2018),mihalis13 (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018),Snk (07-11-2018),Valkyre (07-11-2018)

  17. #330
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω μεσα μου πλεον το εχω ξεκαθαρισμενο. Καποιες εταιρειες τρωνε προκαταληψη ειτε θετικα ειτε αρνητικα και καποιες φορες υπαρχουν και αλλοι "παραγοντες" που επηρεαζουν. Θες να τα εχεις καλα με την Sony, θες να τα εχεις καλα με την Νaughty Dog, την Bethesda, την Rockstar δεν ξερω τι, πειτε το οπως θελετε.

    Αλλα ναι υπαρχει προκαταληψη. Κι εγω θεωρω οτι με την Ubisoft η ρετσινια καποιων πολυ φτωχων και τσαπατσουλικων κυκλοφοριων (Unity κλπ) εχει κρατησει πολυυυυ περισσοτερο απο οσο αξιζε να κρατησει.

    Τα τελευταια παιχνιδια που βγαζουν ειναι ΤΙΜΙΟΤΑΤΑ. Απο τους κολοσσους τυπου EA, Activision η Ubisoft μπροστα τους σεβεται τον gamer πλεον σε υπερθετικα μεγαλυτερο βαθμο.

    Ουτε στο Origins ουτε στο Odyssey ουτε στο Far Cry 5 συναντησα bugs. Μιλαμε για 100+ hours games ευκολα. Ειναι τιγκα στο content και ειναι τιμιο content. Ειδικα το Odyssey εχει ολοκληρα questlines τα οποια ειναι εξαιρετικα και παιζει να μην τα συναντησεις ποτε (πχ Μυκονος).

    Επισης κανενα δεν μου εδωσε την αισθηση pay to win ή pay to enjoy. Κοσμητικα ηταν τα περισσοτερα και κυριολεκτικα αχρειαστα για να απολαυσεις το παιχνιδι.

    Το Odyssey φυσικα εχει rough spots, πχ το acting δεν ειναι καλο και γενικα σηκωνει βελτιωση σε πολλα. Αλλα το θεωρω παιχνιδαρα να ειμαι ειλικρινεις αν συνυπολογισω το ποση μα ποση δουλεια εχουν δωσει για να αποδωσουν πειστικα τον Πελοπονησσιακο πολεμο και τα γεγονοτα/χαρακτηρες του, στο συμπαν του AC. Παιζει καλα, τρεχει καλα, δειχνει καλα και ναι ειναι γραμμενο πολυ καλα σε καποια σημεια. Παρα πολυ καλα.

    Ναι εχει ερωτηματικα. Κανενας δεν σε υποχρεωνει να πας να παρεις ολα τα ερωτηματικα οπως κανενας δεν σε υποχρεωνει να πας να μαζεψεις τα 500 collectibles που εχει το Read Dead Redemption 2. Δεν καταλαβαινω γιατι κραζουμε τα ερωτηματικα του AC, ενω οταν βλεπουμε οτι το RDR2 εχει 500 collectibles και μαλιστα δεν υπαρχει τροπος να δεις που ειναι στον χαρτη, το περναμε στο ντουκου λεγοντας "hey, κανενας δεν σε αναγκαζει μαν!"... ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ!

  18. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (07-11-2018),jper75 (07-11-2018),Kane (08-11-2018),mihalis13 (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018)

  19. #331
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    This game will deliver new content each month until June or July.


    EVERY NEW ADD QUESTS IS FREE IN NOVEMBER FOR EVERYBODY.
    *Cap lvl raised from 50 to 70
    *New option at the forge to buy an armor item AND choose the design (now you don't have to wear a better equipment with a design you less like
    *New LEGENDARY BOSS : Stéropès the cyclops (giving you an exclysive weapon)
    *TWO new storylines quests: "The Show Must Go On, about Leonias (you play is life as an actor in theater) (30 October) and Divine Intervention (some quests about divine achievments). (20 November)
    *A new boat to fight is here every two weeks to win boat and orichalcum.
    *Same as a new mercenary with an exclusive item and orichalcum (when mercenary stuff will be added in November).
    *You can custom your controller way of play
    *Add an option to auto-craft arrows when you have the requirment.
    *Boost XP when bought with real money can be "stopped" during their time limit to be "play" again at any moment now.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. The Following 8 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (07-11-2018),jper75 (07-11-2018),Leon_DiZ (07-11-2018),panos74gr (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018),spartan (07-11-2018),tutuyo (07-11-2018),Valkyre (07-11-2018)

  21. #332

    Default

    Quote Originally Posted by jper75 View Post
    Συμφωνώ απόλυτα Val. Να έχει πρόβλημα ο κόσμος γιατί το παιχνίδι δεν είναι speed run friendly πρώτη φορά το βλέπω lol.
    Ακριβως.
    Οταν αγοραζεις ενα τεραστιο game εν γνωση σου, και μετα προσπαθεις να το "βγαλεις" οσο πιο γρηγορα γινεται,ουσιαστικα χανεις το νοημα.
    Ο σκοπος ειναι να αγορασεις οσες περισσοτερες ωρες μπορεις και οχι να βαλεις μια εμμονικη διαταραχη στην ζωη σου - να το τελειωσεις
    Δεν μπορω να καταλαβω αυτους που αγοραζουν XP/gold boosters - ρε φιλε πηρες το παιχνιδι για να διασκεδασεις οχι για να αγχωθεις

    Στα open world (κατα κυριο λογο rpg) ουσιαστικα αγοραζεις ωρες ψυχαγωγιας. Για ψυχαγωγια 2 ωρων στο σινεμα δινεις 9 ευρω, για ψυχαγωγια 130 ωρων στο Odyssey δινεις 50 ευρω

    Το προβλημα ειναι οτι σε μεγαλα games εμφανιζεται πολυ συχνα το repetition που σε κανει να βαριεσαι. Εδω ομως εχουμε ενα πανεμορφο παιχνιδι που και στα side quests εχουν δωσει βαση αλλα και στο exploration.

    Και διαρκως νεο content και νεα πραγματα που κρατανε το ενδιαφερον σου.
    Εγω προσωπικα καταλαβαινω αν ενα παιχνιδι με κερδιζει απο το backlog σειρων και ταινιων που μαζευεται....Απο τις αρχες Οκτωβρη που το πηρα εχω μαζεψει (για να δω καποια στιγμη Daredevil 3η σεζον, Mayans MC, 4-5 ταινιες με πιο βαρβατο το Mission Impossible που βγηκε τωρα και ομως δεν το βαζω να το δω κατευθειαν γιατι εχω....Κασσανδρα!)

  22. The Following 4 Users Say Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    jper75 (07-11-2018),Peteoklis (07-11-2018),Valkyre (07-11-2018),WolfRathmA (07-11-2018)

  23. #333
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post


    This game will deliver new content each month until June or July.


    EVERY NEW ADD QUESTS IS FREE IN NOVEMBER FOR EVERYBODY.
    *Cap lvl raised from 50 to 70
    *New option at the forge to buy an armor item AND choose the design (now you don't have to wear a better equipment with a design you less like
    *New LEGENDARY BOSS : Stéropès the cyclops (giving you an exclysive weapon)
    *TWO new storylines quests: "The Show Must Go On, about Leonias (you play is life as an actor in theater) (30 October) and Divine Intervention (some quests about divine achievments). (20 November)
    *A new boat to fight is here every two weeks to win boat and orichalcum.
    *Same as a new mercenary with an exclusive item and orichalcum (when mercenary stuff will be added in November).
    *You can custom your controller way of play
    *Add an option to auto-craft arrows when you have the requirment.
    *Boost XP when bought with real money can be "stopped" during their time limit to be "play" again at any moment now.
    Και αυτο επισης δειγμα του ποσο εγω νιωθω οτι με σεβεται σαν καταναλωτη πλεον η εταιρεια. Κι εγω την εκραζα αλλα τωρα της βγαζω το καπελο. Ελπιζω να συνεχισουν ετσι.

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Peteoklis (09-11-2018)

  25. #334
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πάνω που λες ότι κατάφερα να κάνω τα περισσότερα που προσφέρει το παιχνίδι και να νιώθεις ήσυχος με την συνείδησή σου ότι δεν σου έχει ξεφύγει υλικό που αξίζει να δεις, έρχεται να μπει νέο υλικό Αστειεύομαι φυσικά! Πλάκα πλάκα η γυναίκα μου χτες ξενέρωσε που το πλατίναρα το παιχνίδι καθώς της άρεσε να χαζεύει. Πιστεύω ότι θα καταχαρεί με το γεγονός ότι έχουμε και συνέχεια


  26. #335

    Default

    Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν η απεικονιση του Αλκιβιαδη απο ιστορικη αποψη.
    Νομιζω οτι εχασαν εντελως την ταυτοτητα του,ενω τους υπολοιπους celebrities (Σωκρατη,Περικλη) τους εχουν αποδωσει καλα.
    Αστοχη κατ εμε η αναπαρασταση του

  27. #336
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Προσωπικα πιστευω οτι κατι 6αρια που εχει παρει το παιχνιδι,δεν αντικατοπριζουν πλήρως την ποιοτητα και το βαθος του παιχνιδιου.

  28. #337
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Βασικά δεν το αντικατοπτριζουν καθόλου.
    Και χαίρομαι που εδώ μέσα γράφουμε και κρίνουμε αφού έχουμε παίξει τα παιχνίδια (συνήθως) όπως επίσης είδα τα σχόλια σας παραπάνω και ένιωσα μια κάποια δικαίωση για αυτά που έβλεπα και βιωνα στο παιχνίδι και έλεγα δεν είναι δυνατόν τοσοςμκοσμος να κράζει αυτό το game απλά και μόνο επειδή δε γουστάρει την εταιρεία που το έβγαλε.

    Είναι απλά τραγικό και ακόμα πιο τραγικό είναι να το κάνουν αυτό reviewers οι οποίοι θεωρούνται επαγγελματιες. Αλλά ας μην επαναλαμβάνω τα όσα έχετε γράψει παραπάνω.

    Είναι πραγματικά αριστουργιματικη η δουλειά που έχουν κάνει με τη μυθολογία και τον συνδιασμο της με το lore της σειράς. Πχ. Πέτυχα side quest με τον Οιδηποδα ( είναι hidden στην ουσία γιατί δεν κολλάει χρονολογικά) όπου ονομάζεται supideo ο χαρακτήρας (ανάποδα το oedipus) και πραγματικά χάζεψα με την απίστευτη προσοχή στη λεπτομέρεια παρόλο που ήταν και λίγο χιουμοριστικο.

    Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό αντικειμενικα πέρα από κάθε πλακα αρκεί να του δώσεις την προσοχή και το χρόνο που αξίζει και όσο το παρατηρείς και εμβαθυνεις (αν θες) τόσο πιο πολύ ανταμειβεσαι.

    Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις πουθενά και τίποτα. Εγώ τα έχω όλα τέρμα τα πάντα και έχω και μισό μυριο δραχμές να αγοράσω και ένα νησί άμα θέλω....

    Επίσης με 90 ευρο συνολικά σου παίρνεις μια παιχνιδαρα (γιατί για τέτοιο πρόκειται) 2 major dlc και άλλα 2 remastered και διαφορα minor dlc. Ε μη τρλαθουμε ότι είναι και μέσο πλουτισμου της εταιρείας.

    Σαφέστατα θέλουν να δείξουν στο κοινό ότι πήραν το μάθημα τους (και καλά έκαναν) δείχνοντας παράλληλα ότι πλέον σέβονται τα λεφτά και τον χρόνο μας.

    Από μένα είναι ένα 10αρι καραμπινάτο (ας πούμε 9 για να μην είμαστε fanboys) και με σαφή δείγματα ότι η εταιρεία θέλει να αλλάξει πλεύση και να αφήσει πίσω το κακό παρελθόν της.

    Όλα τα story στο game έχουν κάτι μοναδικό κάτι ιδιαίτερο να προσφαιρουν και είναι κρίμα να θαβεται έτσι....

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν η απεικονιση του Αλκιβιαδη απο ιστορικη αποψη.
    Νομιζω οτι εχασαν εντελως την ταυτοτητα του,ενω τους υπολοιπους celebrities (Σωκρατη,Περικλη) τους εχουν αποδωσει καλα.
    Αστοχη κατ εμε η αναπαρασταση του
    Δεν είναι αυτός ο Αλκιβιάδης γιατί έχει ήδη παιθανει ο γνωστός αλλά κι εγώ συμφωνώ σε αυτό.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    spartan (07-11-2018),Valkyre (08-11-2018)

  30. #338
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Για εμενα προσωπικα αυτο και το witcher 3 είναι τα καλυτερα rpg αυτης της γενιας.Μιλαμε οι τυποι φταιξανε ένα witcher 3 στην αρχαια ελλαδα.


    Last edited by spartan; 07-11-2018 at 23:16.

  31. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    mihalis13 (13-11-2018)

  32. #339

    Default

    oπως ειπατε παραπανω παιδια,ισχυει! far cry 5,origins και odyssey τιμια καλοδουλεμενα παιχνιδια που ευχαριστιεσαι να παιζεις. οσο κ αν νομιζουν πολλοι οτι υπερβαλλουμε.

  33. #340
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν μιας και έχω κλείσει 40 ώρες στο παιχνίδι ας κάνω ένα μικρο update.
    Προς το παρόν δεν έχω βαρεθεί καθόλου, πράγμα που δεν το περίμενα από ένα παιχνίδι AC. Αν μου το έλεγε κάποιος πριν 2 χρόνια θα τον έλεγα τρελό.
    Σίγουρα παίζει ρόλο ότι το παιχνίδι εξελίσσεται στην Ελλάδα αλλά αυτό από μόνο δεν αρκεί.
    Στο κόσμο του Odyssey έχεις πολλά πράγματα να κάνεις με αποτέλεσμα να μην βαριέσαι ποτέ.
    Θες μάχη; Σφάξε όσους θες.
    Θες να πας stealth; Βεβαίως, κανένα πρόβλημα!
    Θες ναυμαχίες; Πάρε το πλοίο σου και αλώνισε το Αιγαίο.
    Αναρωτιέσαι τι να βρίσκεται στην κορυφή του βουνού που βλέπεις πολύ πολύ μακριά; (εκπληκτικό draw distance btw) Πήγαινε και όλο κάποια έκπληξη θα σε περιμένει.
    Εκτός από όλα αυτά έχει ένα πολύ ωραίο story (βασικά 3-4 storylines που τρέχουν ταυτόχρονα για να είμαι πιο σωστός).
    Εκτός βέβαια από το story έχει πάρα πολύ ωραία side quests (ειδικά αυτό με το που πιάνεις Μύκονο ήταν εκπληκτικό!)
    Ο κόσμος του είναι απίστευτος! Μπορείς να φας ώρες και απλά να χαζεύεις ναούς και αγάλματα.
    Κάθε τόπος που θα επισκεφτείς είναι διαφορετικός και προσεκτικά δουλεμένος ώστε να αποδοθεί τέλεια στον παίκτη. Άλλα πράγματα θα δεις στην Αθήνα, αλλά στην Κόρινθο, άλλα στην Νάξο...
    Σε τόσα μέρη που έχω πάει δεν έχει τύχει να πω "κοίτα εδώ μοιάζει με το προηγούμενο"
    Π.χ. Προχθές πήγα Κρήτη
    Spoiler!


    Αυτό για μένα σημαίνει πως το παιχνίδι κατάφερε και με έβαλε πολύ στον κόσμο του και ότι η δουλειά που έχουν ρίξει από την Ubisoft είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ! Δεν είναι ούτε αρπαχτή που έλεγε αρκετός κόσμος σε social media κλπ.
    Οχι καθόλου αρπαχτή κύριοι! Απλά είναι το πιο ολοκληρωμένο Assasin's Creed που έχει βγει μέχρι τώρα. Και παρόλο που δεν έχω παίξει όλα τα παιχνίδια της σειράς είμαι πολύ βέβαιος για αυτό που λέω.
    Στο odyssey παίζεις ένα απλό side quest το οποίο τελικά μπορεί να επηρεάσει και άλλα πράγματα στο παιχνίδι, σε βάζει σε διλήμματα για το πως πρέπει να πράξεις και πολλές φορές δεν είσαι σίγουρος αν πήρες την σωστή απόφαση.
    Παράλληλα τρέχουν και τα main quest και θες να δεις πως εξελίσσεται η ιστορία.
    Είναι ένα παιχνίδι που αξίζει να του δώσεις το 100% της προσοχής και θα σε ανταμείψει.
    Spoiler!

  34. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (13-11-2018),Leon_DiZ (13-11-2018),Peteoklis (13-11-2018),spartan (14-11-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •