Page 30 of 30 FirstFirst ... 202627282930
Results 581 to 586 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #581
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Νομίζω οτι το 50ωρο είναι κάπως "βιαστικό".Σε οτι έχει να κάνει με το stealth κομμάτι, έχεις αρκετή δόση ελευθερίας στο πως θα προσεγγίσεις μια αποστολή ή περιοχή.Αξίζει βέβαια να κυνηγήσεις και το κατάλληλο outfit που θα σου κάνει την ζωή αρκετά πιο εύκολη ανάλογα με το play style σου.

  2. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    toninio (18-12-2021)

  3. #582

    Default

    Nαι, λογικό μου ακούγεται για το 50ωρο, ότι μπορεί να είναι λίγο. Εγώ φοβόμουν μήπως θέλει καμιά 150αριά ώρες (για ένα καλό playthrough, όπως λέγαμε πριν), αλλά είμαι οκ και με ένα 80άρι ή 90άρι έστω.
    Μια χαρά και με το stealth, όπως μου λες. Θα ήταν και περίεργο να το χουν αλλάξει. Κατά 90% το καθάρισμα μίας περιοχής ή ενός αρχηγείου το κάνω με stealth και φυσικά θετικό να οργανώνουμε oufit και οπλισμό ανάλογα με το πώς παίζουμε.
    Μπορεί μετά το Mass Effect που παίζω τώρα (Legendary edition, το 1, αλλά δεν θα το πάω σερί με τα 2 και 3) να του παίξω την πεταλιά με το Odyssey, αν δεν προκύψει κάτι άλλο.

  4. #583

    Default Assassin's Creed: Odyssey

    Είμαι στο 92% στο base game, έχω κάνει τα πάντα , (μένουν μόνο να κάνω sync καποια locations και να επισκεφτώ καποια αλλά σημεία στο χάρτη για 1000G/platinum) στις 104 ώρες συνολικά.

    Ότι και να πεις για το παιχνίδι είναι λίγο , πραγματικά απόλαυσα οτιδήποτε έκανα και μπορώ να πω ότι με ευχαρίστησε περισσότερο και από το Witcher και από το RDR 2.

    Μοναδικό που δεν μου άρεσε είναι το ανελέητο bombing με content στο τέλος , αφού με αφήνει να ξεκινήσω όλα τα DLC πετώντας μου στη μούρη το τυρί για να τα αγοράσω που κάνει το παιχνίδι να μοιάζει κυριολεκτικά ατελείωτο.

    Βρε αφήστε με να χαρώ τη στιγμή, δεν έχω σκοπό να παίζω μέχρι να πάρω σύνταξη , αφήστε με να απολαύσω το τέλος του base game με όλα τα all around του (τελευταίο παιχνίδι που με έκανε να το εξερευνήσω και να το προχωρήσω τόσο πολύ ήταν το The legend of Zelda BOTW) και μετά αν θέλω και όταν θέλω θα πάρω και τα DLC.

    Όλες οι ωραίες και επικές ιστορίες πρέπει να έχουν και ένα τέλος (και αυτό το βίωμα μου το κατέστρεψαν κυριολεκτικά), και μετά συνεχίζεις όταν νιώσεις ότι θέλεις κ άλλο.

    Anyway ξεκίνησα το Valhalla , έχω γράψει το πρωτο 10ωρο, και μπορώ να πω ότι είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι αλλα τουλάχιστον 2 επίπεδα κάτω από το Odyssey ενώ μου δίνει και λίγο την αίσθηση της κόπιας .
    Μακάρι να αλλάξω γνώμη αλλά δε νομίζω.
    Είναι όμως πολύ ανώτερο στα γραφικά και γενικα στον τεχνικό τομέα aka nextgen.

    Το Odyssey ήταν τόσο θεϊκά φτιαγμένο που οτιδήποτε πάει να φτιαχτεί με βάση αυτό απλά θα μένει από κάτω.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 07-03-2022 at 17:02.

  5. #584
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτό με το ατελείωτο content μου θυμίζει κάτι all-you-can-eat μπουφέδες που κοντεύεις να εκραγείς από το φαγητό και πάλι το τραπέζι είναι γεμάτο...

  6. #585
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    @Giannis1979: το δεύτερο dlc του odyssey πάρτο τώρα άμεσα και παιξτο. Το καλύτερο dlc που έχω παίξει σε παιχνίδι, ολοκληρώνει και απογειώνει την ιστορία του παιχνιδιού. Fate of Atlantis λέγεται. Δεν θα βγεις χαμένος. Και αμέσως μετά παίζεις το πρόσφατο crossover δωρεάν dlc στο odyssey και πραγματικά θα συγκινηθείς.

  7. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-03-2022)

  8. #586

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    @Giannis1979: το δεύτερο dlc του odyssey πάρτο τώρα άμεσα και παιξτο. Το καλύτερο dlc που έχω παίξει σε παιχνίδι, ολοκληρώνει και απογειώνει την ιστορία του παιχνιδιού. Fate of Atlantis λέγεται. Δεν θα βγεις χαμένος. Και αμέσως μετά παίζεις το πρόσφατο crossover δωρεάν dlc στο odyssey και πραγματικά θα συγκινηθείς.
    Το έχω σκοπό πλέον




    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 30 of 30 FirstFirst ... 202627282930

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •