Page 27 of 30 FirstFirst ... 172324252627282930 LastLast
Results 521 to 540 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #521
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εν το μεταξύ, σου δίνει όλα τα ωραία πράγματα στο τέλος του παιχνιδιού. Ποιο το νόημα ρε γμτ; Αφού θα το παρατήσεις μετά. WTF δηλαδή.

    Το achievement με την αναβάθμιση του πλοίου σε legendary status το έχει κάνει κάποιος; Πρέπει όλα τα χαρακτηριστικά από την αριστερή πλευρά να γίνουν κίτρινα;

    Και εγώ το τελείωσα το παιχνίδι στις 65 ώρες. Σαφώς έχουν μείνει πράγματα να κάνω και δεν έχω παίξει και τα dlc. Αλλά τα κυρίως μέρη του παιχνιδιού τα έκανα σχεδόν όλα.

    By the way, έπαιξα με Κασσάνδρα εγώ, ο Αλέξιος πολύ αντιπαθητικός χαρακτήρας. Έτσι είναι όταν παίζεις και σαν main;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #522
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εν το μεταξύ, σου δίνει όλα τα ωραία πράγματα στο τέλος του παιχνιδιού. Ποιο το νόημα ρε γμτ; Αφού θα το παρατήσεις μετά. WTF δηλαδή.

    Το achievement με την αναβάθμιση του πλοίου σε legendary status το έχει κάνει κάποιος; Πρέπει όλα τα χαρακτηριστικά από την αριστερή πλευρά να γίνουν κίτρινα;

    Και εγώ το τελείωσα το παιχνίδι στις 65 ώρες. Σαφώς έχουν μείνει πράγματα να κάνω και δεν έχω παίξει και τα dlc. Αλλά τα κυρίως μέρη του παιχνιδιού τα έκανα σχεδόν όλα.

    By the way, έπαιξα με Κασσάνδρα εγώ, ο Αλέξιος πολύ αντιπαθητικός χαρακτήρας. Έτσι είναι όταν παίζεις και σαν main;
    Το χω πλατιναρει κι απ' οτι θυμαμαι ναι. Πρεπει να το αναβαθμισεις τερμα..

    Οσο για τον Αλέξιο τι να σου πω! Εμενα μια χαρα μου φανηκε!
    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  3. #523
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Βασικα
    Spoiler!
    Σαν Αλεξιος παιζω και εγω. Τελειωσα την μια βασικη ιστορια, θελω αλλους 3 cultists και ενα artifact για το fate of atlantis για να τελειωσω και τα αλλα 2

  4. #524
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το achievement με την αναβάθμιση του πλοίου σε legendary status το έχει κάνει κάποιος; Πρέπει όλα τα χαρακτηριστικά από την αριστερή πλευρά να γίνουν κίτρινα;
    Και ναι και οχι τερμα αλλα οχι μεχρι το τελευταιο κουτακι που ζηταει της παναγιας τα ματια, ενα κουτακι πριν δλδ αν θυμαμαι καλα.

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    O Αλέξιος πολύ αντιπαθητικός χαρακτήρας. Έτσι είναι όταν παίζεις και σαν main;
    Οχι :')
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  5. #525
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Και ναι και οχι τερμα αλλα οχι μεχρι το τελευταιο κουτακι που ζηταει της παναγιας τα ματια, ενα κουτακι πριν δλδ αν θυμαμαι καλα.


    Οχι :')
    Δεν ισχυει αυτο που λες αδερφε.. Πρεπει να αναβαθμιστουν τερμα ολα και να γινουν χρυσα για να παρεις το trophy/achievement.. Εσυ το χεις παρει με ενα κουτακι κατω?

    Το μυστικο για να παιρνεις πολυ ξυλεια και σιδερο ειναι να lootαρεις πλοια τα οποια βυθιζεις στην θαλλασα..

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by volyros; 23-04-2020 at 17:51.
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  6. #526
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by volyros View Post
    Δεν ισχυει αυτο που λες αδερφε.. Πρεπει να αναβαθμιστουν τερμα ολα και να γινουν χρυσα για να παρεις το trophy/achievement.. Εσυ το χεις παρει με ενα κουτακι κατω?
    Ναι Γιαννη, πρεπει να πας το πλοιο ως legendary status (αρκει) δεν χρειαζεται να ειναι ολες οι μπαρες στο φουλ (100%) με το που πας τα αναλογα sections legendary status ξεκλειδωνεις το achievement / trophy.

    Edit : You DO NOT need to upgrade the Adrestia that far--some of those super upgrades are like 10k olive wood + 250k drachmae EACH.
    Last edited by Stefanos; 23-04-2020 at 18:30.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  7. #527
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Ναι Γιαννη, πρεπει να πας το πλοιο ως legendary status (αρκει) δεν χρειαζεται να ειναι ολες οι μπαρες στο φουλ (100%) με το που πας τα αναλογα sections legendary status ξεκλειδωνεις το achievement / trophy.

    Edit : Οι κατω κατηγοριες πρεπει να 'ναι μονο φουλ οι πανω οχι.
    Μολις ειδα και βιντεο στο youtube για να το επιβεβαιώσω και πρεπει να ειναι ολη η αριστερη μερια τερμα για να πάρεις το trophy Στεφανε..

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  8. #528
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	header.jpg 
Views:	94 
Size:	51.2 KB 
ID:	11997
    Last edited by Stefanos; 23-04-2020 at 21:50. Reason: Assassin's Creed Odyssey
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  9. #529
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το συγκεκριμένο trophy πρέπει να έχει γίνει patched παιδιά, όντως στην αρχή ήταν full upgrade να κάνεις σε όλα. Κατάλαβαν ότι ήταν ηλίθιο να κάτσεις να μαζέψεις 200 εκατομμυρία materials να πούμε για κάτι τέτοιο. Είναι εξωφρενικά αυτά που ζητάει για το max στο καθένα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #530
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το συγκεκριμένο trophy πρέπει να έχει γίνει patched παιδιά, όντως στην αρχή ήταν full upgrade να κάνεις σε όλα. Κατάλαβαν ότι ήταν ηλίθιο να κάτσεις να μαζέψεις 200 εκατομμυρία materials να πούμε για κάτι τέτοιο. Είναι εξωφρενικά αυτά που ζητάει για το max στο καθένα.
    Α ναι? Δεν το γνωριζω αυτο καθως εγω το επαιξα οταν ειχε πρωτοκυκλοφορησει και θυμαμαι οτι τα ειχα κανει ολα χρυσα για να το παρω, αν και δεν θυμαμαι να ειχα ζοριστει τοσο για να βρω τα απαραιτητα υλικα.. Μαλιστα αν θυμαμαι καλα το ειχα παρει πριν καν τερματισω το main story..

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  11. #531
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ευτυχως το ειχα παιξει αφοτου εγινε αυτο (με το πλοιο) :ρ
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  12. #532
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Σχετικα με την αναβαθμιση του πλοιου η αληθεια ειναι καπου στη μεση.
    Οταν πρωτοκυκλοφορησε το παιχνιδι επρεπε να αναβαθμιστουν ΟΛΑ τα κουτακια σε καθε σημειο του πλοιου,
    ωστε να παρουμε το αναλογο trophy.
    Αργοτερα και μετα απο ενα patch, προστεθηκε αλλο ενα κουτακι σε καθε μερος του πλοιου,
    αλλα ΔΕΝ χρειαζεται να αναβαθμιστουν ολα αυτα τα εξτρα κουτακια για να παρουμε το trophy.

    Click image for larger version. 

Name:	wXAp85Q.jpg 
Views:	96 
Size:	294.7 KB 
ID:	11996

    Το εξτρα κουτακι απλα προστεθηκε να δωσει κινητρο στους παικτες να παιξουν κ αλλο
    ή να χρησιμοποιησουν καπου ολον αυτο τον ογκο ξυλειας/μεταλλου/χρηματων που εχουν ως περισσευμα.
    Κατι αναλογο εγινε κ με την αυξηση του max player level που ηταν αρχικα 50, για να φτασει με τις συνεχεις αναβαθμισεις στο 99.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    volyros (23-04-2020)

  14. #533
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Μολις τελειωσα και τις αλλες 2 ιστοριες της οδυσσειας που μου μενανε, οποτε τελειωσα ολο το κυριως παιχνιδι. Το πηρα οταν το ειχε προσφορα, μια που λογω του lockdown υπηρχε χρονος για να το παιξω γιατι υπο κανονικες συνθηκες δεν παιζω τετοια παιχνιδια. Το μονο αναλογο που εχω παιξει ειναι το horizon zero dawn. Συντομη κριτικη, πολυ καλο παιχνιδι, ενδιαφερον, καλες ιστοριες. Μειονεκτημα το οτι για να προχωρησεις την κυρια ιστορια επρεπε να κανεις τονους side quests για να ανεβεις επιπεδο, γιατι αλλιως δεν εβγαινε. Μετα το lvl 30-35 δεν ηταν τοσο απαραιτητο, αλλα και παλι επρεπε να κανεις πολυ loot για τα γουστα μου. Σε αυτο τον τομεα το horizon το βρηκα πιο λογικο στο pacing. Περα απο αυτο ομως αξιζε και με το παραπανω τα λεφτα του.

  15. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    hakoo (23-04-2020)

  16. #534
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    To sword of kings που το βρισκω;

  17. #535
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    To sword of kings που το βρισκω;
    Πρεπει να ολοκληρωσεις το Legacy of the First Blade νομιζω (ολο).
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  18. #536
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    To sword of kings που το βρισκω;
    Και να δωσεις μπολικη αδαμαντίνη σε εναν τυπο κοντα στο house of the Olympians....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  19. #537
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Καλα χασιμο και το dlc Atlantis τεραστιο! Ειμαι level 71 εχω 95 ωρες παιχνιδιου! Καλα ποσα πρεπει να κανω για να παω 99; Μιλαμε για λιωσιμο!

  20. #538

    Default

    καλησπερα παιδια λιγο βοηθεια!!ειμαι στο σημειο που πρεπει να σκοτωσεις τον μινωταυρο ο οποιος με εχει φτασει στα ορια να παρατησω το παιχνιδι!!!ειμαι level 42 αυτος 40 και παλι λιγο κατω απ την μεση τον εχω φτασει.καμια τακτικη ρε παιδια??υποψιν δεν εχω βελη με φωτια που ειδα οτι ειναι ενας τροπος.καπως αλλιως???

  21. #539
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Λοιπον, ειδα τυχαια το post και θυμηθηκα τι ειχα περασει και εγω. Επειδη οταν τον επαιξα δεν ειχα special arrows και μετα απο πολυ πικρα εκανα το εξης: εριχνα 2-3 βελη και μετα εκανα dodge την επιθεση του. Θα κινεισαι κυκλικα στην περιφερεια της πιστας και θα κανεις το ιδιο πραγμα. Οταν φτασει η υγεια του στη μεση προσεχε γιατι μικραινει η πιστα και στην πεφτει συχνοτερα, οποτε 1-2 βελη και dodge αμεσως. Εχε προχειρο το ability που κανει shock και πεταει πισω τους εχθρους σε περιπτωση που στριμωχτεις οταν μικρυνει η πιστα. Υπομονη θελει αυτη η τσκτικη αλλα θα τον φας τον ταυρουλη.......

  22. #540

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Λοιπον, ειδα τυχαια το post και θυμηθηκα τι ειχα περασει και εγω. Επειδη οταν τον επαιξα δεν ειχα special arrows και μετα απο πολυ πικρα εκανα το εξης: εριχνα 2-3 βελη και μετα εκανα dodge την επιθεση του. Θα κινεισαι κυκλικα στην περιφερεια της πιστας και θα κανεις το ιδιο πραγμα. Οταν φτασει η υγεια του στη μεση προσεχε γιατι μικραινει η πιστα και στην πεφτει συχνοτερα, οποτε 1-2 βελη και dodge αμεσως. Εχε προχειρο το ability που κανει shock και πεταει πισω τους εχθρους σε περιπτωση που στριμωχτεις οταν μικρυνει η πιστα. Υπομονη θελει αυτη η τσκτικη αλλα θα τον φας τον ταυρουλη.......
    το ελπιζω φιλε γιατι με εχει ξενερωσει ασχημα ο ταυρος....


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •