Page 26 of 30 FirstFirst ... 16222324252627282930 LastLast
Results 501 to 520 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #501
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το έχω ξεκινήσει τώρα εδώ και 2 μήνες, όπου έπαιζα σταδιακά από λίγο, αλλά τώρα λόγο των ημερών έχω λιώσει και είμαι 22 level και περίπου στις 25 ώρες αν δεν κάνω λάθος. Το παιχνίδι είναι φανταστικό και τεράστιο.

    Παίζω με Κασσάνδρα και αυτό που έχω να πω μόνο είναι ότι είμαι τρελό πουτανάκι. Πρέπει να έχω "κάτσει" σε όλο το λεκανοπέδιο της Αττικής χαχαχαχαχα....

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #502

    Default

    Και εγω το ειχα παρατησει αλλα αυτες τι ημερες το ξαναπιασα και ειναι απιστευτο. Ενταξει απο ενα σημειο και μετα ειναι επαναλαμβανομενο αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα.

    Μαλιστα ημουν ντεμι ντεμι να τσιμπησω την Gold edition (με το Season Pack) σε τιμη προσφορας 38 ευρουλακια και τελικα νομιζω οτι καλως το επραξα.
    Ειλικρινα η σχεση ωρες παιχινδιου/κοστος ειναι εκπληκτικη - δλδ δινεις ενα 60αρι (πες ενα 20αρι-25αρι το base game και κανα 40αρι τα DLC και βγαζεις πανω απο 150 και ωρες παιχνιδιου, εχεις ψωμι για κανα 3μηνο

    το Fate of Altantis που παιζω τωρα ειναι απιστευτα ομορφο

    Μια προτροπη μονο, βαλτο σε δυσκολια Hard αλλα τα tasks να ειναι στο ιδιο level με εσενα, να μην υπολειπονται

    Click image for larger version. 

Name:	Capture.JPG 
Views:	225 
Size:	27.4 KB 
ID:	11967
    Last edited by tutuyo; 29-03-2020 at 11:36.

  3. The Following User Says Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    WolfRathmA (30-03-2020)

  4. #503
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Εγω επαιξα το base game,110 ωρες περιπου.Το ευχαριστηθηκα παρα πολυ.Ναι μεν επαναλαμβανομενο απο ενα σημειο κ μετα αλλα ο κοσμος του ειναι απιστευτος,χαζευεις με τις ωρες...

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Sergio For This Useful Post:

    Nikos326_GR (29-03-2020),WolfRathmA (30-03-2020)

  6. #504
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Και εγω το ειχα παρατησει αλλα αυτες τι ημερες το ξαναπιασα και ειναι απιστευτο. Ενταξει απο ενα σημειο και μετα ειναι επαναλαμβανομενο αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα.

    Μαλιστα ημουν ντεμι ντεμι να τσιμπησω την Gold edition (με το Season Pack) σε τιμη προσφορας 38 ευρουλακια και τελικα νομιζω οτι καλως το επραξα.
    Ειλικρινα η σχεση ωρες παιχινδιου/κοστος ειναι εκπληκτικη - δλδ δινεις ενα 60αρι (πες ενα 20αρι-25αρι το base game και κανα 40αρι τα DLC και βγαζεις πανω απο 150 και ωρες παιχνιδιου, εχεις ψωμι για κανα 3μηνο

    το Fate of Altantis που παιζω τωρα ειναι απιστευτα ομορφο

    Μια προτροπη μονο, βαλτο σε δυσκολια Hard αλλα τα tasks να ειναι στο ιδιο level με εσενα, να μην υπολειπονται

    Click image for larger version. 

Name:	Capture.JPG 
Views:	225 
Size:	27.4 KB 
ID:	11967
    Κι εγω ειχα παρει την spartan edition και ευτυχως ειχα την τυχη να παιξω τα dlc..πολυ καλη δουλεια και η ιστορια τους δουλεμενη/καλογραμμενη και σε απολυτη σχεση με το main game.

    Τωρα ειμαι στο τριτο επεισόδιο του fate of atlantis και πραγματικα και οι 3 κοσμοι ειναι πανεμορφοι, ο καθενας με την γοητεια του.
    Spoiler!


    Και το Legacy of the first blade πολυ καλο πηγαινοντας την ιστορια του Αλεξιου/κασσανδρας λιγο παρακατω η...... πολυ!!

    Απ οτι βλεπω ειμαι στις 181 ωρες κι ακομα δεν εχω τελειωσει τα dlc και τα tales of Greece! Mε βλεπω για πανω απο 200 δηλαδη! Την ιδια στιγμη που το origins το τερματισα, το πλατιναρα και επαιξα και τα dlc σε 78 ωρες! Τεραστια διαφορα!

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  7. The Following User Says Thank You to volyros For This Useful Post:

    tutuyo (29-03-2020)

  8. #505
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Και εγω το ειχα παρατησει αλλα αυτες τι ημερες το ξαναπιασα και ειναι απιστευτο. Ενταξει απο ενα σημειο και μετα ειναι επαναλαμβανομενο αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα.

    Μαλιστα ημουν ντεμι ντεμι να τσιμπησω την Gold edition (με το Season Pack) σε τιμη προσφορας 38 ευρουλακια και τελικα νομιζω οτι καλως το επραξα.
    Ειλικρινα η σχεση ωρες παιχινδιου/κοστος ειναι εκπληκτικη - δλδ δινεις ενα 60αρι (πες ενα 20αρι-25αρι το base game και κανα 40αρι τα DLC και βγαζεις πανω απο 150 και ωρες παιχνιδιου, εχεις ψωμι για κανα 3μηνο

    το Fate of Altantis που παιζω τωρα ειναι απιστευτα ομορφο

    Μια προτροπη μονο, βαλτο σε δυσκολια Hard αλλα τα tasks να ειναι στο ιδιο level με εσενα, να μην υπολειπονται

    Και εγώ αγόρασα την Gold Edition εν τέλη! Την είχε στο Xbox 35 ευρώ, μαζί με Season Pass και AC3 Remastered. Καλή προσφορά θα έλεγα. Οπότε τώρα το έχω και ψηφιακά και δεν χρειάζεται να έχω το δισκάκι. LOL

    Να το βάλω Hard γιατί; Και αυτό με το level που λες πως το επιλέγω;

    Η ιστορία μέχρι τώρα είναι πολύ καλή γενικότερα και καλογραμμένη. Είμαι Level 32. Ακόμα και τα side quests είναι πολύ καλογραμμένα και ενδιαφέρουσα. Αν και μερικά είναι επαναλαμβανόμενα αλλά σε όλα τα games έτσι είναι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #506

    Default

    ναι εγω δεν σου εδωσα να καταλαβεις καλα

    Στα settings-->gameplay εχεις το Difficulty (που ειναι το γνωστο, απλα θα ελεγα να το βαλεις στο Hard για να ειναι λιγο πιο challenging,οσο προχωρας με τα abilities μπορει να γινεις αρκετα overpowered). Βεβαι αμα εισαι οκ στο νορμαλ,αστο οπως ειναι
    Ακριβως απο κατω εχει το Level Scaling που μπορεις να επιλεξεις το level των εχθρων σου σε καθε quest. Εγω το εχω στο Heavy ωστε τα level των εχθρων να συναδουν με το δικο μου, αμα το αλλαξεις προς το Default/Medium, τοτε ολοι οι εχθροι ειναι κατω απο εσενα μερικα level και γινονται πολυ ευκολοι

    Γενικα ομως η μοναδικη μου δυσκολια ειναι αμα πετυχω κανα μισθοφορο πολυ πιο πανω απο εμενα, η αμα μου την πεσουν 4-5 μαζι

  10. The Following User Says Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    WolfRathmA (30-03-2020)

  11. #507
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια τωρα το αγορασα κι εγω και ειναι απιστευτο. Πηρα μαζι και τα εξτρα dlc και γινεται χαμος! Ειμαι level 9 ακομα και ειμαι στα μεγαρα στην υποθεση πολυ αρχη βεβαια αλλα ειναι χασιμο! Ποια ειναι η καλυτερη armor και το καλυτερο οπλο; Πρεπει να κυνηγησω κατι συγκεκριμενο ή οτι κατσει; Αν αγορασω καποιο απο το store αξιζει ή τα βρισκεις τσαμπα;

  12. The Following User Says Thank You to polakis For This Useful Post:

    mihalis13 (09-04-2020)

  13. #508
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πραγματικά τεράστιο. 186 ώρες και τώρα ξεκινάω τα DLC. Αλλά στο exploration μου γράφει 99.53%. Κάτι λείπει αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Το story 100%. Πανέμορφο παιχνίδι αλλά παιδιά με κούρασαν πολύ τα loading times. Υπερβολικά σε σημείο που σκέφτεσαι να κάνεις fast travel.


    Last edited by cocous; 09-04-2020 at 20:29.

  14. #509
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πραγματικά τεράστιο. 186 ώρες και τώρα ξεκινάω τα DLC. Αλλά στο exploration μου γράφει 99.53%. Κάτι λείπει αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Το story 100%. Πανέμορφο παιχνίδι αλλά παιδιά με κούρασαν πολύ τα loading times. Υπερβολικά σε σημείο που σκέφτεσαι να κάνεις fast travel.


    ίσως σου λείπει κάποιο νησί/νησίδα (πρεπει να πατήσεις πάνω σε όλα). Εμένα μου έλειπε μια μακρόστενη λωρίδα γης στην Πελοπόννησο.

  15. #510
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πραγματικά τεράστιο. 186 ώρες και τώρα ξεκινάω τα DLC. Αλλά στο exploration μου γράφει 99.53%. Κάτι λείπει αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Το story 100%. Πανέμορφο παιχνίδι αλλά παιδιά με κούρασαν πολύ τα loading times. Υπερβολικά σε σημείο που σκέφτεσαι να κάνεις fast travel.


    Οντως αυτο με τα loading times ισχυει δυστηχως.. Αναγκαιο κακό φανταζομαι..

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  16. #511
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια ειμαι level 48. Μεχρι 99 παει;

  17. #512
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Μεχρι 99 παει;
    Ναι :')
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  18. #513
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Έγραψα 220 ώρες με όλα τα DLC τελειωμένα. Μιλάμε κουράστηκα. Χαχαχαχα

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #514
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδες που φαινονται οι ωρες παιχνιδιου;

  20. #515
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παιδες που φαινονται οι ωρες παιχνιδιου;
    Τις γραφει πανω στο Save File (in Game) στην αρχικη δλδ που λεει continue, new game κτλπ.
    Last edited by Stefanos; 22-04-2020 at 16:00.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #516
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παιδες που φαινονται οι ωρες παιχνιδιου;
    Η εναλλακτικά κατεβαζεις την εφαρμογή της ubisoft στο κινητο σου που αναμεσα σε αλλες πληροφορίες οπως ποσους ubi "ποντους" εχεις κτλ σου εχει και στατιστικα για ολα τα παιχνιδια της εταιρείας που εχεις παιξει.. Αν εχεις λογαριασμο ubisoft βεβαια..

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  22. #517
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μολις τελειωσα το βασικο στορυ με level 53 και 65 ωρες παιχνιδιου! Ενταξει παιχνιδαρα! Συνεχιζω να βρω ολους τους cultists και τους cosmos καθως και τα dlc! Παιχνιδαρα!!! Πηρα demigod armor. Υπαρχει και αλλη καλυτερη; Ποια να ψαξω;

  23. #518
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Πηρα demigod armor. Υπαρχει και αλλη καλυτερη; Ποια να ψαξω;
    H Spartan War Hero Set ειναι απο τις τοπ και την παιρνεις οταν σκοτωσεις ολους τους Cultists.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  24. #519
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    H Spartan War Hero Set ειναι απο τις τοπ και την παιρνεις οταν σκοτωσεις ολους τους Cultists.
    Ωραιος ευχαριστω

  25. #520
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Μια μικρη συμπληρωση, για το Spartan warrior armor χρειαζεται να σκοτωσεις τους cultists του Peloponnesian League. Καθε μελος της ομαδας δινει και ενα κομματι απο το σετ.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •