Page 4 of 30 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #61
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Δεν εχω ασχοληθει με τη σειρα γιατι την απεφευγα, ειδικα με τη ταινια νομιζα πως προκειται για αρμεγμα της Ubisoft. Ωστοσο το τελευταιο φαινεται πολυ ενδιαφερον και σκεφτομαι να ξεκινησω απο το Origins. Επισης καλα κανουν κι αντιγραφουν Witcher 3!


  2. #62
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    H Ubisoft εδω κ χρονια εχει πιασει το νοημα της συλλεκτικης σεβεται τους καταναλωτες (τουλαχιστον σε αυτο κομματι) κ βγαζει διαφορες συλλεκτικες εκδοσεις για ολα τα βαλαντια.
    Η μονη συλλεκτικη που αγοραζω day 1 εδω κ χρονια ειναι απο αυτη τη σειρα, ολες τις υπολοιπες συλλεκτικες που εχω τις πηρα οταν βγηκαν σε προσφορα.

    Μακαρι κ η Rockstar να εκανε το ιδιο για το RDR 2, αλλα οταν οι συλλεκτικες της δεν εχουν καν ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ,
    δεν εχουν season pass για δωρεαν ολο το εξτρα dlc περιεχομενο κ μαλλιστα δεν περιεχουν το ιδιο το παιχνιδι(!!!) δειχνει το αναποδο, ασεβεια στην τσεπη του καταναλωτη.
    Ειναι απαραδεκτο π.χ. η special εκδοση να στοιχιζει 85€ χωρις τιποτα συλλεκτικο (μονο εναν κωλοχαρτη)
    κ να εχει διαφορα 15€ απο την απλη, παιρνοντας κατι εξτρα παπαριτσες dlc (εννοειται χωρις season pass).
    Εαν καποιος δε θελει την συλλεκτικη αλλα κ το παιχνιδι (χωρις φιγουρα κ χωρις season pass) θα πρεπει να σταξει 170€-200€,
    ενω το AC Odyssey (με φιγουρα κ season pass), στοιχιζει 136€.
    Τα 136 που τα ειδες?Με φιγουρα το πιο φθηνο ειναι η medusa edition χωρις sezon pass και μετα πας spartan edition στα 160

  3. #63
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by manga1024 View Post
    Τα 136 που τα ειδες?Με φιγουρα το πιο φθηνο ειναι η medusa edition χωρις sezon pass και μετα πας spartan edition στα 160
    Απο Ubistore έχει 20% έκπτωση αν εξαργυρώσεις 100 ubi points (τους κερδίζεις μέσα από τα παιχνίδια τους και τις αγορές σου από το store)
    Η Spartan Edition έχει 170¤ - 20% = 136¤
    H Pantheon 250¤ -20% = 200¤
    Spoiler!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Ixor24 (13-06-2018),jk_blue_tiger (13-06-2018)

  5. #64
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    α ok τωρα κατι μπορει να γινει!!
    Last edited by manga1024; 13-06-2018 at 11:03.

  6. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Δεν εχω ασχοληθει με τη σειρα γιατι την απεφευγα, ειδικα με τη ταινια νομιζα πως προκειται για αρμεγμα της Ubisoft. Ωστοσο το τελευταιο φαινεται πολυ ενδιαφερον και σκεφτομαι να ξεκινησω απο το Origins. Επισης καλα κανουν κι αντιγραφουν Witcher 3!
    Φιλε μου ακριβως στην ιδια θεση ημουν και εγω. Το Origins το πηρα γιατι δεν ειχα τιποτα να Witcherιζει αρκετα.
    Και μπορω να σου πω οτι εαν οτι πιο κοντινο σε Witcher. Ενταξει δεν εχει επιλογες και crafting αλλα υπεροχα γραφικα και καλο στορυ.

    Το Odyssey για μενα ειναι day one.
    3rd person RPG,με σουπερ γραφικα στην Αρχαια Ελλαδα?Shut up and take my money

  7. The Following User Says Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    mihalis13 (13-06-2018)

  8. #66
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Έγινε η προπαραγγελία της pantheon edition απο ubistore με δώρο necklace !

    Απλά έπος (όντως ήταν επικού χαρακτήρα στην παρουσίαση).
    Νομίζω πως θα είναι ένα απο τα παιχνίδια που θα ευχαριστηθούμε πάρα πολύ.

    Ειδικά όσοι σταματήσατε τη σειρά στο 3-4 ή unity θα αξίζει πολύ να το παίξετε πιστεύω.

  9. #67
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Αυτό με την Ultimate edition που στην ουσία ζητάνε +10¤ για να παίξεις 2 μέρες νωρίτερα το έχουν ξανακάνει;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #68
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αυτό με την Ultimate edition που στην ουσία ζητάνε +10¤ για να παίξεις 2 μέρες νωρίτερα το έχουν ξανακάνει;
    Έχει και αυτό το Digital Deluxe Pack (ό,τι κι αν είναι αυτό) που δεν το έχει η Gold (αλλά το έχει η Digital η οποία δεν έχει το Season Pass) - κάτι τέτοιο lol


  11. #69
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Έχει και αυτό το Digital Deluxe Pack (ό,τι κι αν είναι αυτό) που δεν το έχει η Gold (αλλά το έχει η Digital η οποία δεν έχει το Season Pass) - κάτι τέτοιο lol

    Μεγάλοι γύφτοι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #70
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Μια βοηθεια...ποια ειναι η ευρωπαικη σελιδα για το store της ubisoft γιατι μου τα βγαζει σε δολλαρια και δεν γινετε η συναλλαγη.....

  13. #71
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by manga1024 View Post
    Μια βοηθεια...ποια ειναι η ευρωπαικη σελιδα για το store της ubisoft γιατι μου τα βγαζει σε δολλαρια και δεν γινετε η συναλλαγη.....
    Αυτη εδω
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  14. #72
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Ευχαριστω πολυ!!

  15. The Following User Says Thank You to manga1024 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (13-06-2018)

  16. #73
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Εκανα preorder κι εγω την spartan edition.Πρωτη φορα αγοραζω απο το καταστημα της ubisoft και τα κανα λιγο χαλια γιατι ενω ειχα εκπτωτικους ποντους δεν το ηξερα και παρήγγειλα στα 170 ευρω,τους εστειλα μήνυμα με τον κωδικο στην συνεχεια και ελπιζω
    να τον δεχτουν διαφορετικα θα ακυρωσω την παραγγελια και θα την ξανακανω το οποιο βεβαια ειναι λιγο θεματακι γιατι εχουν τραβηξει ηδη τα χρηματα.Ειδωμεν..
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  17. #74
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Φιλε μου ακριβως στην ιδια θεση ημουν και εγω. Το Origins το πηρα γιατι δεν ειχα τιποτα να Witcherιζει αρκετα.
    Και μπορω να σου πω οτι εαν οτι πιο κοντινο σε Witcher. Ενταξει δεν εχει επιλογες και crafting αλλα υπεροχα γραφικα και καλο στορυ.

    Το Odyssey για μενα ειναι day one.
    3rd person RPG,με σουπερ γραφικα στην Αρχαια Ελλαδα?Shut up and take my money
    Το Odyssey θα το παρω σιγουρα, το Origins παει μαλλον τωρα για καλοκαιρι. Μακαρι να Witcherιζει. Το θεμα ειναι με τα dlc τι γινεται, το σκρουτζ δεν εχει Gold edition ουτε καν Deluxe και μαλλον θα παρω την εκδοση χωρις αυτα.

  18. #75
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Το Odyssey θα το παρω σιγουρα, το Origins παει μαλλον τωρα για καλοκαιρι. Μακαρι να Witcherιζει. Το θεμα ειναι με τα dlc τι γινεται, το σκρουτζ δεν εχει Gold edition ουτε καν Deluxe και μαλλον θα παρω την εκδοση χωρις αυτα.
    Τα DLC είναι αρκετά καλά, ειδικά το δεύτερο μου άρεσε πολύ (κυρίως οπτικά).

    Τώρα εξαρτάται και σε τι τιμή θα τα βρεις. Εγώ είχα πάρει την Gold 36¤ (18+18=36) μαζί με ένα φίλο μου από το store της Σιγκαπούρης. Και τώρα 43 την έχει για αυτούς που δεν έχουν Plus.

    https://psprices.com/region-sg/game/...l-gold-edition
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #76

    Default

    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Το Odyssey θα το παρω σιγουρα, το Origins παει μαλλον τωρα για καλοκαιρι. Μακαρι να Witcherιζει. Το θεμα ειναι με τα dlc τι γινεται, το σκρουτζ δεν εχει Gold edition ουτε καν Deluxe και μαλλον θα παρω την εκδοση χωρις αυτα.
    Καλα και εγω μολις το τελειωσα και ακριβως αυτο σκεφτομουν για τα DLC. Αλλα τα εχει βγαλει προσφορα και τα 2 στο days of play τωρα στο PS store οποτε τα τσιμπησα για 17.98.

  20. #77
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Τα DLC είναι αρκετά καλά, ειδικά το δεύτερο μου άρεσε πολύ (κυρίως οπτικά).

    Τώρα εξαρτάται και σε τι τιμή θα τα βρεις. Εγώ είχα πάρει την Gold 36¤ (18+18=36) μαζί με ένα φίλο μου από το store της Σιγκαπούρης. Και τώρα 43 την έχει για αυτούς που δεν έχουν Plus.

    https://psprices.com/region-sg/game/...l-gold-edition
    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Εγώ πάλι εδώ και χρόνια, παραπάνω από 10¤/παιχνίδι για AC δεν έχω δώσει. :/ οπότε αν δεν βγάζουν complete editions αργότερα πολύ απλα δεν δίνω 10-15¤ που λες και εσύ για το DLC όταν τα παιχνίδια τα παίρνω 10.
    Λεωνιδα παραβιασες τον κανονα σου, εδωσες πανω απο 10€ για AC game, LOLLLL
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  21. #78
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Λεωνιδα παραβιασες τον κανονα σου, εδωσες πανω απο 10€ για AC game, LOLLLL
    Όχι ότι είχα πάρει όρκο αλλά ισχύει ότι τα έπαιρνα πολύ φτηνά. Η διαφορά είναι ότι τα άλλα τα πήρα μήνες ή και χρόνια αργότερα, ενώ το Origins το πήρα λίγο καιρό πριν βγει το Curse of the Pharaohs (άρα μερικούς μήνες μετά την κυκλοφορία του) και πλήρωσα μόνο 18 για την έκδοση που έβρισκες τότε με 100. Δεν το σκέφτεσαι και πολύ

    Ελπίζω να κάνουν το ίδιο φέτος.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #79
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Ξερουμε κανενα νεο για τα dlc του Odyssey ποτε θα κυκλοφορησουν και ποτε θα ειναι?

  23. #80
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Η λέξη "πειράζει" είναι αδόκιμη, η ερώτηση είναι αβάσιμη.

    Δελτίο ειδήσεων είναι.

    Ένα videogame μιας ξένης εταιρείας, πως ακριβώς εξυπηρετεί τον τηλεθεατή ειδήσεων ως είδηση, στα ήδη άθλια δελτία δελτία ειδήσεων;

    Σε μια πραγματικότητα που ο μέσος τηλεθεατής παλεύει αδίκως (και με προμελετημένη την ήττα του) με περικοπές μισθού, συντάξεων, ΕΦΚΑ, ΕΝΦΙΑ κλπ;

    Καμία ουσία, καμία ενημέρωση, κανένα όφελος.

    Η "είδηση" περί AC, έχει την ίδια αξία με "ειδήσεις" όπως: υψηλή θερμοκρασία στην Αττική σήμερα, με αποτέλεσμα οι Αθηναίοι να κατακλύσουν τις παραλίες / και το 99% των πλάνων είναι ζουμ σε κώλους.

    Ξεπεσμός.

    ΥΓ: Truth be told: ο εισαγωγέας των ubisoft προϊόντων πλήρωσε ή έκανε ανταποδοτική διαφήμιση με τον όμιλο ΑΝΤ1. Κι εμείς τρώμε την "είδηση" στη μάπα. Την ίδια στιγμή που βαπτίζουμε Μακεδονίες. Ε, όχι. ΟΧΙ.
    Κοιτα, Λευτέρη...
    Αν και, πλέον, δε σου κρύβω πως με έχουν κουράσει οι ατέρμονες διενέξεις μέσω του γραπτού λόγου (ειμαι κι εγώ της άποψης, οπως κι εσυ, να τα λέμε vis a vis), θα προσπαθήσω να πω τι πιστεύω.
    Καταρχήν τι ειναι ενα δελτίο ειδήσεων;;; Ένας κομιστής ειδήσεων μισής ώρας. Και τι ειναι είδηση;;; Προφανώς η γνωστοποίηση ενός συμβάντος, ασχέτως σημαντικότητας. Όλες οι ειδήσεις εξυπηρετούν τον τηλεθεατή, ειδικότερα οταν το σύνολο των ειδήσεων ειναι, οπως λες, ήδη άθλιες. Συνεπώς, μια πιο «ανάλαφρη» είδηση, σίγουρα χαλαρώνει τη διάθεση. Αυτο ειναι το όφελος. Για κάποιους που μπορει να ασχολούνται πολυ πιο casually με τα video games, ίσως αποτελεί και νεα είδηση. Δεν αποκλείεται αυτο... Και για να στο παω και ενα βήμα πιο περα, κάποιοι μπορει να χαίρονται που προβάλλεται η Ελλάδα μέσω ενός video game και να γουστάρουν που αναφέρεται στις ειδήσεις. Προσωπικά κι εγώ χαίρομαι και ξερεις γιατι...;;;;
    Επειδη, πλέον, το αγαπημένο μου χομπυ ξεφεύγει απο τον χαρακτηρισμό «παιδικό», ειναι πολυ πιο υπολογίσιμο σε σχεση με παλιότερες εποχές, εδραιώνεται στις συνειδήσεις όλων (ακομα κι όσων δεν ασχολούνται) και, ίσως, μια τέτοια είδηση παρακινήσει νέο κοσμο να ασχοληθεί. Γιατι οχι;;;
    Γιατι μεσα στις ειδήσεις του στυλ «περικοπές μισθού, συντάξεων, ΕΦΚΑ, ΕΝΦΙΑ κλπ;», οπως αναφέρεις, να μην υπάρχει και μια όαση;;; Και μάλιστα τόσο ευχάριστη;;;;


    Υ.Γ. Δε ξερω εαν το εχεις καταλάβει, αλλα τα Σκοπιά ειναι βαπτισμενα «Μακεδονία» χρονια τωρα... Ολα αυτα ηταν ενα «κλείσιμο» απλα. Αλλα μεγαλη κουβέντα αυτη για να ασχοληθούμε...

Page 4 of 30 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •