Page 29 of 30 FirstFirst ... 19252627282930 LastLast
Results 561 to 580 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #561
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Δοκίμασε το ghost of tsushima (open world κ αυτο). Νομίζεις ότι κουμπωσες ssd στο ps4!!!


    Spoiler!

  2. #562
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το εχω πλατιναρει το GOT και οντως τα loading times ειναι μηδαμινα. Οντως ssd φαση!
    Δεν παυει ομως να ειναι 1 παιχνιδι και απο την αλλη μερια ενα βουνο απο παιχνιδια. Η γενια του «περιμενε» ηταν αυτη για μενα προσωπικα. Ισως επειδη εχω παιξει και πολλα open world με εχει κουρασει λιγο extra το συγκεκριμενο θεμα.


  3. #563
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ουφ, το πλατίναρα και γω, νομίζω σε καμιά 90αριά ώρες. Μεγάλο ξαλάφρωμα για το backlog μου, ό,τι έπρεπε για καραντίνα

    Έπαιξα με Kassandra, με κούρασε λιγάκι όλο αυτό το content μετά την μέση και πήγαινα πολύ πιο στοχευμένα σε ό,τι έκανα σε κάθε περιοχή. Tο voice acting το βρήκα τραγικό, ενώ και τα loading times ήταν απάλευτα (πόσο μάλλον όταν το ξεκίνησα μετά το Tsushima χαχα).

    Όπως έχω πει κατά βάση τα απολαμβάνω τα AC κυρίως για τις βόλτες στους κόσμους και πώς παρουσιάζονται, το ίδιο συνέβη και με αυτό όπου προφανώς είχε φάση να ανακαλύπτεις περιοχές της Ελλάδας.


  4. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (04-12-2020)

  5. #564
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (23-08-2021)

  7. #565
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Απροσδόκητο για δεδομένα Ubi.

  8. #566
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Παει.. χαλασαν και αυτοι! :ρ
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  9. #567
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το ζητουσε καιρο ολη η gaming κοινοτητα κ η Ubi παρεδωσε on time.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #568
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το έχω και δεν το έχω ξεκινήσει ακόμη!
    Ψήθηκα!

  11. #569
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Διαβάζω πολύ ενθαρρυντικά σχόλια ότι τρέχει βούτυρο (zero stutter!) στα 60 fps, σε αντίθεση με την DX11-only PC version (μόνο στο Valhalla μπήκε πρώτη φορά DX12)...

    Stuttery η PC version ακόμα και με τσιτωμένο Intel i9 9900k @ 5 GHz! Μόνο όποιος μπλέξει με «ματζούνια» (τύπου DXVK) το σώζει κάπως (μεταφραστής DX11 calls σε Vulkan API).

    Γελάω με όσους λέγανε ότι οι νέες κονσόλες έχουν CPU από τα Lidl (πετσοκομμένη Zen 2 με λιγότερη L2 cache, άρα και καλά για πέταμα)!

  12. #570

    Default Assassin's Creed: Odyssey

    SOS Ρε παιδιά που θα βρω λάδι να την πασαλείψω να πάρω +500% damage???🥲

    ΥΓ: Το παιχνίδι είναι ΕΠΟΣ και ευτυχώς που δεν το δοκίμασα όταν βγήκε ώστε να το απολαμβάνω τώρα σε 4Κ/60 .


    Είναι το πρώτο assassins creed παιχνίδι που παίζω ( δεν με τράβηξε ποτε απλά) και πραγματικά έχω εκστασιάσει μέχρι τώρα.

    Όταν το τελειώσω σίγουρα θα πάρω και το Valhalla .

    Μαζί με Red dead 2 και Witcher 3 ξεκάθαρα η Αγία τριάδα της προηγούμενης γενιάς για μένα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-11-2021 at 17:01.

  13. #571
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω να σε βοηθησω στην ερωτηση σου, γελαω βεβαια πως αυτο το πανι ειναι 540 αρμορ λολ.

    Απο την αλλη σε συμβουλευω να μην τα παιξεις καπακια Odyssey και Valhalla γιατι θα ερθει ο κορεσμος. Ειναι πολυ μεγαλα παιχνιδια και τα δυο και θελουν ενα διαλλειμα μεταξυ τους.

    Τουλαχιστον ετσι λειτουργω εγω ετσι?

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-11-2021),tonybsg (08-11-2021)

  15. #572

    Default Assassin's Creed: Odyssey

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ξερω να σε βοηθησω στην ερωτηση σου, γελαω βεβαια πως αυτο το πανι ειναι 540 αρμορ λολ.

    Απο την αλλη σε συμβουλευω να μην τα παιξεις καπακια Odyssey και Valhalla γιατι θα ερθει ο κορεσμος. Ειναι πολυ μεγαλα παιχνιδια και τα δυο και θελουν ενα διαλλειμα μεταξυ τους.

    Τουλαχιστον ετσι λειτουργω εγω ετσι?
    Ναι συμφωνώ απόλυτα , εκτός του ότι θέλω ακόμα κανένα μήνα με δίμηνο να τελειώσω το odyssey ξεκινάω αύριο forza horizon 5 , έρχεται halo infinite το Δεκέμβρη , ενώ από τη νέα χρόνια πλησιάζουν και τα Gran Turismo και horizon από τη μεριά του ps.
    Λογικά το Valhalla θα το έχω το νου μου όταν βγει σε μια πολύ καλή προσφορά ώστε να το αγοράσω και θα παιχτεί μετά από όλα αυτά τα παιχνίδια που είπα.
    Πάντως πραγματικά το Odyssey το κατά-ευχαριστιέμαι και ομολογώ ότι δεν το περίμενα με τιποτα .
    Αν δεν έβγαινε αυτή η απίστευτη προσφορά στα 18 ευρώ δεν θα το αγόραζα ποτε γιατί από εποχής PS3/360 άκουγα τη λέξη assassins και έστριβα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-11-2021 at 17:23.

  16. #573
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Το καλυτερο assassins απο τα μοντερνα openworld με διαφορα. Ενα απο τα ελαχιστα παιχνιδια που εχω πλατιναρει ποτε. Φοβερες ιστοριες, πολυ δυνατο φιναλε, εμπνευσμενα side quests. Εκανα ενα δευτερο πληρες playthrough με το update στα 60 fps και το ευχαριστηθηκα εξισου. Το valhalla μην το παιξεις αμεσως γιατι ειναι κατωτερο σε ολα αν και καλο παιχνιδι και δεν θα σου αφησει τοσο καλη εντυπωση. Επισης οπωσδηποτε παιξε το δευτερο dlc του odyssey, το fate of atlantis. Μυθος και επος, ενα απο τα καλυτερα dlc που εχω παιξει ποτε.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-11-2021),mihalis13 (08-11-2021),Valkyre (09-11-2021)

  18. #574

    Default Assassin's Creed: Odyssey

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Το καλυτερο assassins απο τα μοντερνα openworld με διαφορα. Ενα απο τα ελαχιστα παιχνιδια που εχω πλατιναρει ποτε. Φοβερες ιστοριες, πολυ δυνατο φιναλε, εμπνευσμενα side quests. Εκανα ενα δευτερο πληρες playthrough με το update στα 60 fps και το ευχαριστηθηκα εξισου. Το valhalla μην το παιξεις αμεσως γιατι ειναι κατωτερο σε ολα αν και καλο παιχνιδι και δεν θα σου αφησει τοσο καλη εντυπωση. Επισης οπωσδηποτε παιξε το δευτερο dlc του odyssey, το fate of atlantis. Μυθος και επος, ενα απο τα καλυτερα dlc που εχω παιξει ποτε.
    Για το Valhalla το εχω ακουσει και απο άλλου ότι είναι κατώτερο .
    Θα αγοραστει σε μια καλή ευκαιρία και θα έρθει η στιγμή του και αυτουνού .
    Θα παει μακριά η βαλίτσα με το odyssey είμαι κάπου στο 70% στα main quests ενώ τρέχω και side missions .
    Πιθανότατα θα παίξω και τα dlc όταν το τελειώσω .

    Ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η αρχαία Ελλάδα είναι υπέροχος . Μοναδικός θα έλεγα.
    Τα γραφικά από τα καλύτερα που κυκλοφορούν (και για τα γραφικά μου έχουν πει ότι είναι ανώτερα του Valhalla).

    Να σου πω το μόνο που θα ήθελα ήταν να είχε ένα δυνατό love story τύπου Witcher αλλά οκ κάθε παιχνίδι έχει τη δίκη του οπτική.

    Πάντως πέθανα στο γέλιο όταν απέρριψα ερωτική πρόταση από έναν με την πρόφαση ότι δεν είναι ελεύθερος , και μετά έκανα όργια με την γυναίκα του στην οποία πρότεινα και ρτουζαπα… χαχαχαχαχαχαχχα

    Γενικα την έχω κάνει τσουλάρα την Cassandra

    Πολύ γέλιο


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-11-2021 at 22:36.

  19. #575
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω συμφωνω οτι το Odyssey ειναι καλυτερο απο το Valhala, αλλα στο τεχνικο κομματι, οχι, με τιποτα. Ειπαμε.

    Και μονο που εχουμε native next gen versions κανει απο μονο του τεραστια διαφορα στα settings του παιχνιδιου, στο loading κλπ.

  20. #576
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Κατά την γνώμη μου, το τεχνικό είναι πολύ καλύτερο στο valhala, αλλά σχεδιαστικά είναι πολύ πιο βαρετό και χωρίς αρκετή ποικιλία. Φταίει το setting, η αρχαία ελλάδα οπτικά ειναι ένα πολύ πιο ενδιαφέρον μέρος από την Αγγλία.

  21. #577
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Λοιπον παιδια το βαζω εδω χωρις spoilers. Επαιξα χθες βραδυ το καινουργιο δωρεαν story στο odyssey που κυκλοφορησε με το καινουργιο χθεσινο update. Ενα μονο εχω να πω: Ακομα και αν εχετε κανει uninstall το παιχνιδι, βαλτε το ξανα και παιξτε! Φοβερο story, τρομερη υποθεση. Το τελος θα σας ανατριχιασει! Για να εκτιμησετε την ιστορια φουλ, να εχετε τελειωσει και τα 3 arcs του παιχνιδιου οπως και τα dlc. Θα αποζημιωθειτε. Χιλια μπραβο στην ubisoft που εκανε καινουργιο content για ενα παιχνιδι 3 ετων, και μαλιστα κορυφαιο.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    mihalis13 (15-12-2021),Valkyre (15-12-2021)

  23. #578

    Default

    Kαλησπέρα παιδιά. Μιας και έχω βοηθηθεί συχνά εδώ στο φόρουμ σχετικά με παιχνίδια που σκέφτομαι να ξεκινήσω, αλλά δεν είμαι σίγουρος (παρόλο που πάντα μελετάω αρκετά διάφορα reviews, πριν παίξω κάτι για το οποίο αμφιταλαντεύομαι), να ρωτήσω και για το Odyssey. Όντας άσχετος με τη σειρά Assassin's κι εγώ, έως πρόσφατα δεν είχα παίξει κανένα. Πριν κάποιους μήνες έπαιξα το πρώτο μου, που ήταν το Origins (το οποίο και μου άρεσε πολύ). To τελικό πειστήριο ήταν επίσκεψη σε φίλο που έπαιζε Origins εκείνες τις μέρες (είναι αλλιώς να βλέπεις youtube, κι αλλιώς από κοντά και με άτομο εμπιστοσύνης να σου εξηγεί τις λεπτομέρειες του gameplay). Eιδικά όταν είδα ότι το παιχνίδι έχει καλή μάχη και πολύ καλό stealth, το αποφάσισα, γιατί τα υπόλοιπα εξαρχής μου άρεσαν.
    Το Οdyssey το έχω φοβηθεί, λόγω διάρκειας και γιατί φαντάζομαι ότι ως gameplay και δομή θα είναι το ίδιο. Από την άλλη, με ελκύει πρα πολύ το setting, λόγω αρχαίας Ελλάδας. Υπάρχει ας πούμε ένα παλιό adventure, το Odyssey: a search for Ulysses, το οποίο είναι παλιος ανεξίτηλος έρωτας, λόγω ιστορίας και setting, παρόλο που ως παιχνίδι και gameplay είχε τα θέματά του. Θα προτείνατε λοιπόν το AC Odyssey για κάποιον που πέρασε πολύ καλά με το Origins και έχει περάσει ένα σχετικό διάστημα στο μεταξύ; Πόσες ώρες περίπου θα μου φάει, με ένα "καλό" playthrough (δηλ. να ασχοληθώ με side quests, ντάξει όχι και όλα, και γενικά να το δω το παιχνίδι καλά και όχι να κάνω τάκα τάκα το main story "για να ξεμπλέκουμε"; Bασικό για εμένα είναι η ιστορία, γιατί του Origins ήταν απλά οκ και θα ήθελα κάτι καλύτερο. Αν είναι να μου φάει πολλές ώρες, τουλάχιστον να με κρατάει σεναριακά. Αυτά που γράφετε πάντως είναι ενθαρρυντικά. Ακόμη, σε σχέση με το Origins, σε gampeplay έχει κρατήσει τα στοιχεία του, πχ stealth (βασικό για εμένα) ή έχει αλλάξει πράγματα;
    Είδα ότι στο PS5 έχει βγει update με καλύτερη απόδοση, οπότε καλό αυτό.

  24. #579
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Kαλησπέρα παιδιά. Μιας και έχω βοηθηθεί συχνά εδώ στο φόρουμ σχετικά με παιχνίδια που σκέφτομαι να ξεκινήσω, αλλά δεν είμαι σίγουρος (παρόλο που πάντα μελετάω αρκετά διάφορα reviews, πριν παίξω κάτι για το οποίο αμφιταλαντεύομαι), να ρωτήσω και για το Odyssey. Όντας άσχετος με τη σειρά Assassin's κι εγώ, έως πρόσφατα δεν είχα παίξει κανένα. Πριν κάποιους μήνες έπαιξα το πρώτο μου, που ήταν το Origins (το οποίο και μου άρεσε πολύ). To τελικό πειστήριο ήταν επίσκεψη σε φίλο που έπαιζε Origins εκείνες τις μέρες (είναι αλλιώς να βλέπεις youtube, κι αλλιώς από κοντά και με άτομο εμπιστοσύνης να σου εξηγεί τις λεπτομέρειες του gameplay). Eιδικά όταν είδα ότι το παιχνίδι έχει καλή μάχη και πολύ καλό stealth, το αποφάσισα, γιατί τα υπόλοιπα εξαρχής μου άρεσαν.
    Το Οdyssey το έχω φοβηθεί, λόγω διάρκειας και γιατί φαντάζομαι ότι ως gameplay και δομή θα είναι το ίδιο. Από την άλλη, με ελκύει πρα πολύ το setting, λόγω αρχαίας Ελλάδας. Υπάρχει ας πούμε ένα παλιό adventure, το Odyssey: a search for Ulysses, το οποίο είναι παλιος ανεξίτηλος έρωτας, λόγω ιστορίας και setting, παρόλο που ως παιχνίδι και gameplay είχε τα θέματά του. Θα προτείνατε λοιπόν το AC Odyssey για κάποιον που πέρασε πολύ καλά με το Origins και έχει περάσει ένα σχετικό διάστημα στο μεταξύ; Πόσες ώρες περίπου θα μου φάει, με ένα "καλό" playthrough (δηλ. να ασχοληθώ με side quests, ντάξει όχι και όλα, και γενικά να το δω το παιχνίδι καλά και όχι να κάνω τάκα τάκα το main story "για να ξεμπλέκουμε"; Bασικό για εμένα είναι η ιστορία, γιατί του Origins ήταν απλά οκ και θα ήθελα κάτι καλύτερο. Αν είναι να μου φάει πολλές ώρες, τουλάχιστον να με κρατάει σεναριακά. Αυτά που γράφετε πάντως είναι ενθαρρυντικά. Ακόμη, σε σχέση με το Origins, σε gampeplay έχει κρατήσει τα στοιχεία του, πχ stealth (βασικό για εμένα) ή έχει αλλάξει πράγματα;
    Είδα ότι στο PS5 έχει βγει update με καλύτερη απόδοση, οπότε καλό αυτό.
    Για μένα το Odyssey είναι το καλύτερο AC game που έχω παίξει (χωρίς να είμαι γενικότερα φαν της σειράς, πολλά δεν τα έχω παίξει καν), και γενικά το θεωρώ από τα πολύ καλά παιχνίδια, το είχα λιώσει. Έχω τερματίσει και το Origins, (από την άλλη, έχω παρατήσει το Valhalla εδώ και μήνες) το οποίο Origins δεν ήταν κακό, αλλά όχι και κάτι το φοβερό για τα γούστα μου.
    Από την άλλη, το Odyssey και σεναριακά σε κρατάει πάρα πολύ, αλλά και γενικά το όλο setting του, και το θεωρώ σε όλους τους τομείς ανώτερο από το Origins. Το stealth από την άλλη να σου πω για μένα δεν ήταν και πολύ βασικό, αλλά δε νομίζω οτι έχει και ιδιαίτερη διαφορά - σε γενικές γραμμές νομίζω οτι δουλεύει.
    Νομίζω οτι ένα καλό playthrough θα σου πάρει σίγουρα 50/60+ ώρες.

  25. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    toninio (17-12-2021)

  26. #580

    Default

    Ωραίος φίλε, ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Αυτό που λες συμβαδίζει και με άλλες γνώμες που έχω ακούσει, ότι το Odyssey είναι πολύ καλύτερο σε όλα από το Origins. Το stealth είναι βασικό για εμένα, γιατί όταν το έχω στη διάθεσή μου, το χρησιμοποιώ πολύ και γενικά είμαι πολύ φίλος του stealth στο gaming.
    Οι 50/60 ώρες μια χαρά μου ακούγονται. Και λίγο παραπάνω να είναι, δεν με νοιάζει. Απλά αν θέλει πάνω από 100 ξέρω γω, θα το σκεφτώ, γιατί έχω κι άλλους τίτλους στο περίμενε. Γενικά, πιστεύω ότι τα παιχνίδια δεν πρέπει να ξεφεύγουν πολύ σε ώρες (εκτός αν πρόκειται για κάτι πολύ σούπερ, που δεν το χορταίνεις να παίζεις). Ένα 50ωρο-50ωρο για ένα καλό single player πιστεύω είναι ιδανικό.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •