Page 23 of 30 FirstFirst ... 13192021222324252627 ... LastLast
Results 441 to 460 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #441
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω εχω παει σχεδον παντου, 1-2 νησια μου εχουν μεινει, και καποιες μεγαλες περιοχες σε μεσσηνια/λακωνία. Εχω τελειωσει το main, που για εμενα ηταν αρκετα ξενερωμα, και ειμαι επιπεδο 56. Απο τα αλλα challenges εχω τελειωσει τα 3/4 των μυθικων τερατων, και εχω κανει νομιζω και 3 μυθικα ζωα. Τα ζωα παντως μου κανουν ποιο δυσκολα. Απο τους τυπαδες εχουν μεινει νομιζω 5-6 οι περισσοτεροι θαλασσινοι.


  2. #442
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να ρωτησω κατι, έχει παρει καποιος το τροπαιο που σκοτωνεις κατσικες στην Κεφαλλονια, μεχρι να πεσει το ψευτικο ματι? Εχω παει σε μια τοποθεσια που ειδα σε βιντεο που εχει πολλες κατσικες, εχω κανει την περιοχη το Αουσβιτς των κατσικων, αλλα το ρημαδι δεν μου το δινει. Ειχε καποιος αλλος ιδιο προβλημα?

  3. #443

    Default

    τουλαχιστον παιρνεις τα δερματα που ειναι χρησιμα για upgrades?

  4. #444
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τουλαχιστον παιρνεις τα δερματα που ειναι χρησιμα για upgrades?
    Ναι δερματα βγαζει, αλλα μου ειναι αχρηστα βασικα. Ειμαι επιπεδο 62 με ολα legendary στο ίδιο επίπεδο, και το πλοίο στο max επίσης.

  5. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    christos-sonyboy (27-01-2019)

  6. #445

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Να ρωτησω κατι, έχει παρει καποιος το τροπαιο που σκοτωνεις κατσικες στην Κεφαλλονια, μεχρι να πεσει το ψευτικο ματι? Εχω παει σε μια τοποθεσια που ειδα σε βιντεο που εχει πολλες κατσικες, εχω κανει την περιοχη το Αουσβιτς των κατσικων, αλλα το ρημαδι δεν μου το δινει. Ειχε καποιος αλλος ιδιο προβλημα?
    του εχεις αλλαξει τα φωτα δλδ! ωραιος! με τα τροπαια ποτε δεν ασχοληθηκα οποτε δε μπορω να σε βοηθησω. το κανω quote κ 'δω για να μη χαθει στο σπαμαρισμα.

  7. #446
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Να ρωτησω κατι, έχει παρει καποιος το τροπαιο που σκοτωνεις κατσικες στην Κεφαλλονια, μεχρι να πεσει το ψευτικο ματι? Εχω παει σε μια τοποθεσια που ειδα σε βιντεο που εχει πολλες κατσικες, εχω κανει την περιοχη το Αουσβιτς των κατσικων, αλλα το ρημαδι δεν μου το δινει. Ειχε καποιος αλλος ιδιο προβλημα?
    Εγω το πηρα κοντα στο μεγάλο άγαλμα του Δια. Οτι έβλεπα από κατσίκα την σκότωνα και μετά από καμιά 10αρια το πήρα. Σε οτι σημεία έχω δει σε vids όσες και να σκότωνα δεν μου το έδινε

    Νομιζω παντως οτι αν εχει προχωρήσει πολυ η ιστορία, για κάποιο ανεξήγητο λόγο είναι πιο δύσκολο να βγει

  8. #447
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εγω το πηρα κοντα στο μεγάλο άγαλμα του Δια. Οτι έβλεπα από κατσίκα την σκότωνα και μετά από καμιά 10αρια το πήρα. Σε οτι σημεία έχω δει σε vids όσες και να σκότωνα δεν μου το έδινε

    Νομιζω παντως οτι αν εχει προχωρήσει πολυ η ιστορία, για κάποιο ανεξήγητο λόγο είναι πιο δύσκολο να βγει
    Μαλλον αυτο ειναι γιατι πηγα να το παρω τελευταιο. Το πολυ πολυ αφου κανω και οτι αλλο εχει μεινει απο side , κανω ενα νεο παιχνιδι απλα για να παρω την πλατινα.

  9. #448
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Κ εγω αν θυμαμαι καλα στο άγαλμα του δια το πηρα το τροπαια. Εφαγα 10-15 κατσικες κ μου το εδωσε.

    Εγω θελω να ρωτησω το εξης. Το story σας πηγε σε ολες τις περιοχες του χαρτη? Τελειωσα κ το sequence 9 κ ακομα εχω περιοχες που δεν εχω επισκεφθει.

    Spoiler!

  10. #449
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Όχι δεν σε πάει παντού.

    Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    ilias78 (27-01-2019)

  12. #450
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Μαλλον αυτο ειναι γιατι πηγα να το παρω τελευταιο. Το πολυ πολυ αφου κανω και οτι αλλο εχει μεινει απο side , κανω ενα νεο παιχνιδι απλα για να παρω την πλατινα.
    Κατι αλλο παιζει(εγω εχω τερματισει το στορυ(πηγα στην περιοχη με το αγαλμα του δια)Και στην πρωτη κατσικα που εσφαξα,μου πεταξε το τροφυ

  13. #451
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δυστηχως τιποτα απο αυτα που δοκιμασα δεν μου το εδωσε. Οπως ειπα θα δω εαν εχει μεινει καποιο αλλο side που δεν εχω κανει, και οταν τα τελειωσω θα φυλαξω το save και θα ξεκινησω νεο παιχνιδι για το τροπαιο αυτο, που ειναι και το μοναδικο που μου λειπει για να το πλατιναρω. Καπου εδω να πω οτι εχοντας παιξει το Odyssey και ενω παίζω τώρα το origins (ναι αναποδα) βλεπω βασικα ενα παρα πολυ καλο reboot της σειρας. Νιωθω λες και ξαναπαίζω ξανα τα AC1, AC2 οπου το πρωτο ηταν πολυ καλο, ενω το δευτερο αριστο και το καλυτερο AC μεχρι προτεινος για εμενα. Πιστευω οτι για εμενα μετα απο χρονια το Odyssey παιρνει πλέον την θεση του καλυτερου AC, απο το AC2, και ελπιζω και το επομενο παιχνίδι τους να είναι το ίδιο καλο.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    ilias78 (01-02-2019),mihalis13 (01-02-2019),Peteoklis (01-02-2019)

  15. #452
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Θα συμφωνησω απολυτα. Το odyssey ειναι κ για μενα το καλυτερο assasin ever. Κ λυπαμαι που εδωσα την ψηφο μου στο god of war για game της χρονιας κ οχι σε αυτο. Δυστηχως ομως δεν το ειχα προχωρησει τοσο πολυ.

    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Peteoklis (01-02-2019),Slay (01-02-2019)

  17. #453
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα!

    Και για εμένα είναι ακριβώς αυτό που λές. Το Origins σήμανε την επανεκκίνηση της σειράς και το διαδέχθηκε το Odyssey το οποίο και εγω προσωπικά θεωρώ το καλύτερο AC μέχρι σήμερα.
    Τo AC 2 (για εμένα το btrotherhood kai to revelations είναι σαν τα σημερινά DLC του Odyssey) ή καλύτερα EZIO collection ή trilogy (τα θεωρώ σαν ένα), έπεται του Odyssey.
    Κατά πόδας ακολουθεί το Origins (3o) και αμέσως μετά το Black flag.

    Από εκεί και έπειτα θεωρώ όποια λίστα και αν έχει ο καθένας είναι καθαρά θέμα προτίμησης και γούστου.

    Προσωπικά περιμένω το επόμενο κεφάλαιο στην Φεουδαρχική Ιαπωνία κάπου στο 600 me 1300 μΧ. με ninja assassin ιν δε σαντοους να πουμε, το οποίο θα επικεντρώνεται περισσότερο στο tactical infiltration και stelth combat με σπαθιά, φυσοκάλαμα και shuriken !!!

  18. The Following User Says Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    ilias78 (01-02-2019)

  19. #454
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ειναι επιβεβλημενη η υπαρξη assasin crred στην ιαπωνια. Το ολο concept του assassin ταιριαζει απολυτα . Ισως το ετοιμαζουν για την επομενη γενια. Εξαλλου το εχουν πει πως η τωρινη γενια για τη σειρα assasin creed εχει τελειωσει.

    Spoiler!

  20. #455
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Εξαλλου το εχουν πει πως η τωρινη γενια για τη σειρα assasin creed εχει τελειωσει.
    Δεν το ηξερα αυτο, πολυ θετικο παντως. Οι ετησιες κυκλοφοριες ηταν που κατεστρεψαν την σειρα, οποτε καλυτερα λιγοτερα και ποιοτικοτερα AC.

  21. #456
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν το ηξερα αυτο, πολυ θετικο παντως. Οι ετησιες κυκλοφοριες ηταν που κατεστρεψαν την σειρα, οποτε καλυτερα λιγοτερα και ποιοτικοτερα AC.
    Οπως ειδες ομως, το Odyssey δεν ηταν καθολου καταστρεπτικο για την σειρα και ας βγηκε σε εναν χρονο απο το εκπληκτικο Origins, οποτε θεωρω οτι δεν εχει νοημα η συχνοτητα ενος παιχνιδιου, αλλα ποια ειναι η ομαδα παραγωγης και ποσα χρονια εχει δουλεψει πανω σε αυτο ΣΟΒΑΡΑ..
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  22. #457
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μετα απο περιπου 93 ωρες, τελειωσα με την πλατινα της παιχνιδαρας. 93 απιθανες ωρες. Δεν βαρεθηκα ουτε στιγμη να ψαχνω κ να ψαχνω κ να ψαχνω κ να κανω αποστολες κ να ψαχνω κ να ψαχνω.....
    Εχω αφησει καποια side missions μονο στην κρητη κ στη χιο μονο κ μονο για να το ξαναπιασω μολις τελειωσω με το spiderman που εχει σειρα.
    Το εχω πει κ πιο πανω αλλα θα το ξαναπω. Για μενα ειναι μαχρι στιγμης το καλυτερο παιχνιδι της σειρας. Story, γραφικα, συστημα μαχης κ φυσικα γραμμενο για την Ελλαδα. Στην αρχη ειχα αρκετες αμφιβολιες κ πιστευα πως κ θα ξενερωνα καπως με την ελλειψη ασπιδας που ελεγαν καποιοι στην αρχη αλλα κ επειδη φοβομουν οτι θα ηταν κοπια με το origin. Φυσικα ουτε η ελλεψη ασπιδας με ενοχλησε αλλα κ ουτε το ειδα σαν κοπια του origin.
    Θελω να πιστευω κ πιστευω, πως κ το επομενο assassin θα ειναι ακομα καλυτερο.

    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    Peteoklis (04-02-2019)

  24. #458
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Μετα απο περιπου 93 ωρες, τελειωσα με την πλατινα της παιχνιδαρας. 93 απιθανες ωρες. Δεν βαρεθηκα ουτε στιγμη να ψαχνω κ να ψαχνω κ να ψαχνω κ να κανω αποστολες κ να ψαχνω κ να ψαχνω.....
    Εχω αφησει καποια side missions μονο στην κρητη κ στη χιο μονο κ μονο για να το ξαναπιασω μολις τελειωσω με το spiderman που εχει σειρα.
    Το εχω πει κ πιο πανω αλλα θα το ξαναπω. Για μενα ειναι μαχρι στιγμης το καλυτερο παιχνιδι της σειρας. Story, γραφικα, συστημα μαχης κ φυσικα γραμμενο για την Ελλαδα. Στην αρχη ειχα αρκετες αμφιβολιες κ πιστευα πως κ θα ξενερωνα καπως με την ελλειψη ασπιδας που ελεγαν καποιοι στην αρχη αλλα κ επειδη φοβομουν οτι θα ηταν κοπια με το origin. Φυσικα ουτε η ελλεψη ασπιδας με ενοχλησε αλλα κ ουτε το ειδα σαν κοπια του origin.
    Θελω να πιστευω κ πιστευω, πως κ το επομενο assassin θα ειναι ακομα καλυτερο.
    Εμενα μου πηρε γυρω στις 168 ωρες να το πλατιναρω(και να καθαρισω τα παντα στον χαρτη)Πολύ καλο παιχνιδι.

  25. #459
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πλατινα και απο εμενα, δεν καθαρισα τα παντα στον χαρτη (τοποθεσιες δηλαδη) γιατι δεν εχει και νοημα. Τελικα αυτο που εφταιγε και δεν μου εδινε το ματι ηταν επειδη χρησιμοποιουσα special arrows, και αυτο επειδη ειχα το bow of hades που κανει ολα τα κανονικα βελη φωτιας. Πηγα και εκανα καποιες μπλε αποστολες που ειχα αφησει, εκει πηρα ενα επικο τοξο, και με αυτο μου το εδωσε στην 3-4η κατσικα.

    Να ρωτησω τωρα κατι αλλο, υπαρχουν free dlc και paid? γιατι οι μπλε αποστολες που δειχνει απο τα τροπαια οτι εχει και αλλες μου τελειωσαν , δινει περιοδικα και αλλες? Με τα paid τι παιζει ακριβως? ποσο κανουν και εαν αξιζουν.

  26. #460
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οι μπλε αποστολες ειναι free και θα δεις στην τροπαιολιστα να αναφερονται ως additional stories ή κατι τετοιο. Δεν ειναι ολες διαθεσιμες γιατι νομιζω βγαινει 1 καθε τοσο. Μεχρι στιγμης εχουν βγει 6-7? και μενουν αλλες 3-4 ή κατι τετοιο. Αυτο ειναι το free υλικο που για να ειμαι ειλικρινεις ειναι αρκετα εντυπωσιακο καθως καποια απο αυτα τα quests ειναι αρκετα μεγαλα σε μεγεθος.

    Τα DLC αν αξιζουν δεν ξερω ξεκινησα λιγο το πρωτο αλλα ειναι πολυ νωρις για να πω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •