Page 22 of 30 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast
Results 421 to 440 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #421

    Default

    με τα quest του πινακα μια χαρα να ασχολειστε οσοι θελετε χρηματα,υλικα κ να ανεβασετε xp λιγο πιο γρηγορα. επισης ανανεωνονται συνεχεια. τα side quest που επηρεαζουν την ιστορια ειναι με χρυσο πλαισιο,μαυρο εσωτερικα με θαυμαστικο(αν θυμαμαι καλα). απολαυστε το παιχνιδι κ μερικα μικρα quest να κανετε χρηματα θα βγαλετε,δε θα σας σκοτωσουν.


  2. #422
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χρήστο, εμένα το 80% των quests του πίνακα βγήκαν μόνα τους, απλά παίζοντας για αυτό λέω να μην ασχολείται κάποιος και κα τα κυνηγάει. Βγαίνουν παράλληλα με τα υπόλοιπα quests.
    XP δεν έχει νόημα να κυνηγάς αφού οι εχθροί γίνονται ίσο λεβελ με εσένα.
    Επίσης χρήματα η αλήθεια είναι πως δεν χρειάστηκα ποτέ.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  3. #423
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Λοιπον μιας και πλατιναρα πριν λιγες ημερες το παιχνιδι να γραψω τις εντυπωσεις μου.
    Καταρχην να πω οτι προς το τελος το παιχνιδι με κουρασε.
    Οκ εχω ψυχαναγκαστικο ocd να μην αφησω τιποτα ανεξερευνητο και να μην υπαρχει κανενα ερωτηματικο στον χαρτη,
    απο τις 240 ωρες περιπου που το επαιξα (+ το 1ο chapter του dlc), οι πρωτες 200 ηταν stealth οι υπολοιπες προς το action.
    Ειχα βαρεθει να κανω τα ιδια και τα ιδια, εννοειται οτι τα random quests τα ειχα γραμμενα, οποτε προς το τελος απλα οταν εμπαινα σε camp,
    rush assasinate everybody (thnx to volyros) και πληρωμη bounty οχι γιατι δεν μπορουσα να βγαλω τους mercs, αλλα γιατι ειχα βαρεθει να τους σκοτωνω.
    Επισης το τελος ηταν αποτομο και γενικα το σεναριο του κινηθηκε στα γνωστα επιπεδα Ubisoft (μετριο, δεν το λες επικο).

    Το παιχνιδι σε εμενα εβγαλε αρκετα τεχνικα προβληματα με αποκορυφωμα να εχω ολοκληρωσει 100% ενα fort, να μην εχουν καταχωρηθει ως τελειωμενα ολα τα objectives,
    να ακολουθουν save, load, exit, restart μεχρι καποια στιγμη σε αδειο fort να βρω επιτελους ξανα τα supplies να τα ξανακαψω και να το βγαλει ολοκληρωμενο.
    Εφαγα μερικες ωρες που μου περισσευαν (not!) να βρω τη λυση.
    Να σκοτωνω cultists και να μην δινει clues, παρα την επομενη φορα που θα ξανατρεξω το παιχνιδι, το quest με την roxanne δεν ολοκληρωθηκε ποτε,
    ξανα-μανα χασμο frames και κολληματα/restart μεσα σε camp/fort, πολλα loot σε caves ηταν θαμμενα βαθια μεσα στους βραχους.
    Εαν δεν αγαπουσα τη σειρα ισως και να το ειχα παρατησει, ενω για αρκετα απο τα παραπανω προβληματα ειχα και παρουσια συμφορουμιτη σπιτι μου ο οποιος τραβαγε τα μαλλια του με αυτα που εβλεπε,
    γιατι στη δικη του pro κονσολα σχεδον ολα τα παραπανω προβληματα δεν του συνεβησαν ποτε.
    Γιατροσοφια του στυλ rebuild database δεν πιασανε στην day 1 κονσολα μου, ισως να φταιει οτι δεν εχει καθαριστει ποτε ή οτι δεν εχω αρκετο ελευθερο χωρο στο σκληρο, τι να πω...

    Δυσκολευτηκα να καταλαβω το νεο rpg συστημα και με τη βοηθεια του volyros καταλαβα τελικα οτι δεν μετρανε τα stats του καθε αντικειμενου ξεχωριστα αλλα τα συνολικα,
    οποτε τα legendary αντικειμενα που νομιζα σαν καλυτερα δεν ηταν τελικα, η πανοπλια και τα οπλα που ειχα κατεληξα να περιλαμβανουν epic ακομα και rare items.
    Οι μαχες στην θαλασσα δεν με πολυσιγκινησαν, αμα εχεις παιξει το bf με κανονια στα πλοια, τι να σου κανουν τα τοξα και τα ακοντια...
    Καποια quests ηταν καλογραμμενα (hedoni τα 'σπασε) τα περισσοτερα ομως οχι (κακο acting/lip sync και ανακυκλωση).
    Οσο περνανε τα χρονια τα bosses γινονται πιο ευκολα, που ειναι η δυσκολια των legendary ships του bf, ή ακομα και οι legendary elephants του προσφατου origins...


    Στα θετικα τωρα ομορφα γραφικα, πολυ καλη αναπαρασταση της Ελλαδας (μεχρι και το νησακι Χυτρα κατω απο τα Κυθηρα που εχει υποθαλασιο σπηλαιο αναπαραστηθηκε στο παιχνιδι), καθολου loading times,
    καποια ωραια quests, μπορουσες να βουτηξεις οπουδηποτε στη θαλασσα, μεγαλο customization του χαρακτηρα, καλο combat/stealth, πωρωση/περιεργεια να δεις τις παρακατω περιοχες/ιστορια,
    καποιες επιλογες μεσα στο παιχνιδι ειχαν επιτελους καποιο μικρο αντικτυπο στην ιστορια αλλα θα επρεπε να ηταν πιο σημαντικο και ισως να επηρεαζε μελλοντικα games του franchise.

    Θα ηθελα να ειναι το ac που θα ηταν το καλυτερο για μενα, αλλα δυστυχως δεν μπορω να το πω, το black flag παραμενει n1.


    ΥΓ Να δωσω ενα μεγαλο μπραβο στο support της Ubisoft, διοτι το παιχνιδι δεν ηρθε στην ημερα που ειχαν υποσχεθει, εφτιαξα ticket, αρχικα με αγνοησαν,
    αλλα τελικα μου εστειλαν refund την μιση αξια της συλλεκτικης ως συγγνωμη τοσο για την καθυστερηση στην παραδοση, αλλα και για την καθυστερηση στο να μου απαντησουν στο αιτημα μου για κωδικο digital κοπιας.
    Last edited by jk_blue_tiger; 29-12-2018 at 23:08.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. The Following 6 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    euromaster (03-01-2019),ilias78 (30-12-2018),Kane (30-12-2018),Lefteris_X (30-12-2018),MajereMP44 (30-12-2018),Nikoladim (21-01-2019)

  5. #424

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Χρήστο, εμένα το 80% των quests του πίνακα βγήκαν μόνα τους, απλά παίζοντας για αυτό λέω να μην ασχολείται κάποιος και κα τα κυνηγάει. Βγαίνουν παράλληλα με τα υπόλοιπα quests.
    XP δεν έχει νόημα να κυνηγάς αφού οι εχθροί γίνονται ίσο λεβελ με εσένα.
    Επίσης χρήματα η αλήθεια είναι πως δεν χρειάστηκα ποτέ.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    εγω τα ειχα ταραξει ολα αυτα για χρηματα κ υλικα,τα χρειαζομουν γιατι εκανα συχνα upgrade σε εξοπλισμο που μου αρεσε.xp κυνηγουσα για να παρω πολλα skills η κ να δυναμωσω αυτα που ηδη ειχα.

  6. #425
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για το τροπαιο island hopper, μετρανε κ τα quest που εχουν σημα την κλεψυθρα κ τα 2 σημαιακια?

    Spoiler!

  7. #426
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Για το τροπαιο island hopper, μετρανε κ τα quest που εχουν σημα την κλεψυθρα κ τα 2 σημαιακια?
    Θα σου πρότεινα να κάνεις αυτά με το θαυμαστικό ορισμένα εκ των οποίων είναι αρκετά ενδιαφέροντα και έξυπνα στα συγκεκριμένα νησιά!

  8. #427
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Αυτα σιγουρα θα τα κανω. Αλλα βγαζει τοσα πολλα missions? Επειδη θελει 20 σε καθε νησι.

    Spoiler!

  9. #428
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (09-01-2019)

  11. #429
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Αυτα σιγουρα θα τα κανω. Αλλα βγαζει τοσα πολλα missions? Επειδη θελει 20 σε καθε νησι.
    Ναί μη στεναχωριέσαι αρκούν και έχει και παραπάνω.
    Πρόσεχε όμως ΔΕΝ θέλει 20 σε κάθε νησί .... θέλει 20 συνολικά σε όλα αυτά τα νησιά μαζί !
    Πιο εύκολο απο όσο νόμιζες!

  12. The Following User Says Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    ilias78 (09-01-2019)

  13. #430
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    παιδια στο origins ειχα βρει ολους τους θυσαυρους ειχα κανει ολα τα side quests στο odyssey για καποιο λογο μου φαινονται αβαρια ολα αυτα εχουν καποιο νοημα η ειναι για να μεγαλωνει τεψνητα η διαρκειαο»Ώ

  14. #431
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εξαρταται για τι side quest Μιλας. Αν αναφερεσαι στα randomly generated quests ειναι ολα fetch quests απλα για να μαζεψεις φραγκα/ΧΡ. Εγω τα αγνοησα εντελως αυτα, δεν προσφερουν τιποτα πραγματικα. Στην συντριπτικη πλειοψηφια των αλλων περιπτωσεων ομως, τα κανονικα side quests του Odyssey ειναι πολυ πολυ καλυτερα απο αυτα του Origins. Με δυσκολια να θυμαμαι εστω 1 side quest απο το Origins και αντιθετως δυσκολα θα ξεχασω καποια απο αυτα του Odyssey.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Peteoklis (16-01-2019),spartan (16-01-2019)

  16. #432
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Εχτες τελειωσα την ιστορια και αφησα τις μικρες αποστολες καποια σημεια του χαρτη που θα τα ανοιγω μαζι με τα dlc που θα ρθουν.ΤΟ θεμα ειναι τελειωνοντας την ιστορια δεν μου εβγαλε τιτλους τελους οπως στα προηγουμενα assassin!!

  17. #433
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Χθες κυκλοφορησε στην "πιατσα" το 2ο chapter του Legacy of the 1st Blade (δε μου αρεσε τοσο οσο το 1ο chapter).
    Πριν λιγες ημερες ειχε κυκλοφορησει νεο update, υποτιθεται για να μπορει το game να "υποδεχτει" το νεο dlc,
    στο οποιο update "υποτιθεται" διορθωνοντουσαν ενα σκασμο προβληματα τα οποια εχω αναφερει.
    Παιζοντας χθες το dlc παλι κολλησε (exit, restart) το game μεσα σε εχθρικο camp, σημερα δε υπηρχε και νεο update.
    Δυστυχως επιβεβαιωνομαι οτι τεχνικα το παιχνιδι εχει πολλα θεματα τα οποια υπαρχουν ακομα και μετα απο τοσα patches.

    ΥΓ Στο promotion video του Ιανουαριου ειχαν δειξει οτι θα μπορουμε να μονομαχησουμε με εναν κυκλοπα (Arges)
    τον οποιο οσες φορες και να επισκεφθω την περιοχη του (Νισυρος) ειναι αφαντος.
    Τον εχει πετυχει κανεις;
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  18. #434
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Παιδιά οι μαχες που δίνεις για δώσεις μια περιοχή η να κρατηθεί έχουν κανένα νόημα πρέπει να τις κάνεις; Μου φαίνονται πολύ δύσκολες

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #435
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Δεν έχουν νόημα για την ιστορία η για να κατακτήσει κάποιος όλη την Ελλάδα.
    Το μόνο νόημα τους μετά από τις πρώτες 3-4 είναι καθαρά και μόνο το loot και αν έχεις κάποιο bounty η κάτι αναλλογο που σου λέει πχ κέρδισε 3 μάχες για την Αθήνα ώστε να πάρεις xp. Αν σε δυσκολεύουν κιόλας θα έλεγα πως είναι σε γενικές γραμμές αχρειαστες και μπορείς να τις αγνοείς.

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    Παιδιά οι μαχες που δίνεις για δώσεις μια περιοχή η να κρατηθεί έχουν κανένα νόημα πρέπει να τις κάνεις; Μου φαίνονται πολύ δύσκολες

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #436
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Θεωρώ ότι το παραμάνα ε φέτος με τα δευτερεύοντα πράγματα πολύ μπουκωμενο το παιχνίδι χωρίς νόημα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #437
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η αλήθεια είναι πως έχουν βάλει πολλά πράγματα ανούσια με αποτέλεσμα να αδικούν το ίδιο τους το παιχνίδι γιατί έχει και πολύ καλό story και αρκετά καλά side quests.
    Ευτυχώς όμως δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με κανένα από τα περιττά πράγματα που έχουν βάλει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  22. #438
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Το παιχνιδι ειναι οντως τεραστιο. Εχω κλεισει 73 ωρες, ειμαι λεβελ 54 κ ακομα δεν εχω παει μακεδονια, αχαια, καλαματα μερια, κρητη, λεσβο, κω, υδρα, μηλο κα καποια ακομα νησια. Τωρα τελειωσα απο βοιωτια. Κανω μονο τα side quest (ολα ομως) κ κυνηγαω κ τα ερωτηματικα. Λοιπες αποστολες με σημα κλεψυθρα κ σημαιακια ουτε απο τα αγγιζω. Εκανα στην αρχη 2-3 κ μετα δεν ασχοληθηκα ξανα.

    Spoiler!

  23. #439
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για μένα Ηλία μην κυνηγάς τα ερωτηματικά τώρα.
    Στα περισσότερα θα σε παει μόνο του το παιχνίδι. Είτε από main είτε από side quests.
    Χάνεις πολύ χρόνο έτσι κατά τη γνώμη μου.
    Όταν τερματισεις το παιχνίδι θα πας και στα υπόλοιπα.
    Εγώ το άφησα στις 85 ώρες έχοντας τερματίσει όλα τα main quests και έχω αφήσει ελάχιστα side.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  24. #440
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σε καποια οντως σε παει ξανα. Στο sequence 7 το προσεξα. Δεν θυμαμαι να το παρατηρησα κ νωριτερα. Οποτε τα αφησα.

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •