Page 10 of 18 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 181 to 200 of 348

Thread: Sekiro - Shadows Die Twice

  1. #181
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Δεν περιμενα αυτο που ειδα στο βιντεο του DF, ημουν έτοιμος για την X έκδοση αλλά για κάποιο λόγο που μόνο οι της FS ξέρουν, φαίνεται να παίζει χειρότερα απ' ότι στο Pro. Δεν ξερω ποιο να παρω τωρα...Ίδια ανάλυση και λιγο καλύτερο framerate στο pro, κάκιστο βέβαια και στις δύο, λίγο καλύτερες σκιές στο X...τουλάχιστον δεν μπορούσαν να βάλουν ένα 1080p 60fps mode και στις δυο να παίξουμε το παιχνίδι όπως πρεπει;
    Το reconstruction που λέει για την έκδοση του pro επηρεάζει την συνολική απεικονιση;

  2. #182
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Καλημερα! Το πηρα τελικα δεν κρατηθηκα, το ξεκινησα εχθες, πολυ καλο φαινεται, στα ιδια επιπεδα των soul games σε οτι αφορα την ατμοσφαιρα και τους μηχανισμους, αυτο που ηθελα δηλαδη. Το σκηνικο ειναι εντελως Γιαπωνεζικο με Shinobi χαρακτηρα, το story ξεκινησε πολυ ωραια και θα σε βαζει απο την αρχη στο νοημα. Φαινεται πιο ευκολο με την εννοια οτι εχει pause, πιο συντομα checkpoints αλλα ειναι δυσκολο, πρεπει να μαθεις λιγο το συστημα μαχης το οποιο ειναι πολυ action και εχοντας μονο ενα σπαθι, πρεπει να κανεις ενα συνδυασμο με attack και deflect, αναλογως τον εχθρο, ωστε να σπασεις την αμυνα του και να του κανεις ενα πιο δυνατο και τελειωτικο χτυπημα. Πολυ ωραιο, μοιαζει λιγο με το Nioh, ομως ειναι πολυ πιο ωραιο. Εχεις επισης και ενα grappling hook που πετας ενα γαντζο και πιανεσε απο διαφορα σημεια και ετσι ελισεσαι πολυ πιο γρηγορα. Ειναι λιγο μπατμαν η φαση, σε αυτο ημουν λιγο διστακτικος, αλλα τελικα ειναι πολυ ωραιο γιατι ειναι πολυ γρηγορο και μπορεις να ξεφυγεις ετσι απο δυσκολες καταστασεις ή να βρεθεις πισω απο εχθρους, επισης μπορεις να επιτεθεις με αυτο. Το παιχνιδι παιζεται stealth, η ΑΙ ειναι αρκετα ¨αγρια¨ μολις σε δουν σε κυνηγανε, αλλες φορες ομως ειναι λιγο πιο χαλαρη νομιζω, πρεπει να πλησιασεις πολυ για να σου επιτεθουν, δεν ξερω ακομη. Στον τεχνικο τομεα τρεχει πολυ καλα σε pro που παιζω, εχει πολυ ωραια γραφικα, παιζω με HDR και ειναι πολυ καλοι οι φωτισμοι και τα χρωματα. Οπως ηταν το Daρκ Souls ειναι, μην περιμενεται κατι σουπερ σε σχεση με αλλα παιχνιδια που το συγκρινουν καποιοι, οποιος ξερει για το υφος των παιχνιδιων που μας εχει δειξει η From Software, αυτο να περιμενει. Δεν εχω παιξει πολυ, θα επανελθω με περισσοτερες εντυπωσεις.

  3. The Following 8 Users Say Thank You to criter For This Useful Post:

    Godweeder (24-03-2019),hakoo (22-03-2019),ilias78 (22-03-2019),Nikoladim (22-03-2019),Peteoklis (22-03-2019),spartan (23-03-2019),tsakali GR (22-03-2019)

  4. #183

  5. #184

    Default

    3 πραγματα δεν μαρεσουν ως τωρα στο παιχνιδι.

    1)Οταν ψοφας,χανεις μονιμα το μισο xp που ειχες κερδισει γιατι...ετσι.Αυτο ποναει αρκετα κυριως στην αρχη που ξεκινας με 1 μονο κεντρικο healing αντικειμενο αλλα και αργοτερα οταν χρειαζεσαι xp για να ξεκλειδωσεις skills και δεν σου φτανει.

    2)Οι μεγαλοι εχθροι που ειναι σαν mini bosses και θελουν,παρα μα παρα πολυ χρονο για να τους φας(πχ το Ogre)μιας και το κεντρικο οπλο κανει συγκεκριμενη ζημια

    3)Αυτο που οταν ψοφας και καλα παιζει καποιο ρολο στο περιβαλλον(δεν ειναι στην πραξη ετσι ακριβως απλα το εγραψα παρα πολυ γενικα μην περαστει για spoiler),το θεωρω ψιλο οτι να ναι(δεν πολυ στεκει αυτο το πραγμα).Τωρα αν γινουν πιο αναλυτικοι αργοτερα σε αυτο δεν ξερω.

    Ειχε ενα ψιλο παρομοιο μηχανισμο και στο Demons Souls με το World tendency αν δεν κανω λαθος,που ψιλο ηταν φαση ''κατσε ψαξε στο internet για το τι παιζει''.
    Last edited by Fulgore; 22-03-2019 at 21:57.

  6. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    kostasb13 (23-03-2019)

  7. #185
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    ^^Να υποθέσω ότι παίζεις στο PC οπότε μην σε ρωτήσω για το framerate.

  8. #186

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    3 πραγματα δεν μαρεσουν ως τωρα στο παιχνιδι.

    1)Οταν ψοφας,χανεις μονιμα το μισο xp που ειχες κερδισει γιατι...ετσι.Αυτο ποναει αρκετα κυριως στην αρχη που ξεκινας με 1 μονο κεντρικο healing αντικειμενο αλλα και αργοτερα οταν χρειαζεσαι xp για να ξεκλειδωσεις skills και δεν σου φτανει.

    2)Οι μεγαλοι εχθροι που ειναι σαν mini bosses και θελουν,παρα μα παρα πολυ χρονο για να τους φας(πχ το Ogre)μιας και το κεντρικο οπλο κανει συγκεκριμενη ζημια

    3)Αυτο που οταν ψοφας και καλα παιζει καποιο ρολο στο περιβαλλον(δεν ειναι στην πραξη ετσι ακριβως απλα το εγραψα παρα πολυ γενικα μην περαστει για spoiler),το θεωρω ψιλο οτι να ναι(δεν πολυ στεκει αυτο το πραγμα).Τωρα αν γινουν πιο αναλυτικοι αργοτερα σε αυτο δεν ξερω.

    Ειχε ενα ψιλο παρομοιο μηχανισμο και στο Demons Souls με το World tendency αν δεν κανω λαθος,που ψιλο ηταν φαση ''κατσε ψαξε στο internet για το τι παιζει''.
    τουλαχιστον δε σε βαζουν να τρεχεις πισω εκει που πεθανες να τα παρεις,χανεις τα μισα και τελος. υπαρχει τροπος να αποθηκευσεις το xp? ή μονος τροπος ειναι να το ξοδεψεις σε skills με τη πρωτη ευκαιρια? επισης τι εννοεις οτι παιζει ρολο στο περιβαλλον ο θανατος σου? εδω μιλαμε για fromsoftware παιχνιδι,σε καθε 2ωρο gameplay θα πεθανεις 10 φορες.ξερω, πολλες ερωτησεις αλλα επειδη θα το παρω αργοτερα,θελω να μαθω δυο πραματα πριν το αρχισω. απαντα σε spoiler αν θες,να τα δω μονος μου.ισως καποιοι να μη θελουν να μαθουν αυτα που ρωτησα.

  9. #187

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    ^^Να υποθέσω ότι παίζεις στο PC οπότε μην σε ρωτήσω για το framerate.
    Ναι κλασσικα εδω και καιρο τα περισσοτερα multiplatform πλεον σε pc τα παιζω γιατι οι κονσολες απλα δεν τραβανε και με κουρασε αυτο το πραγμα(ειδικα αν σκεφτεις οτι στην ουσια πληρωνουμε το ιδιο παιχνιδι).
    Το παιχνιδι επρεπε να επαιζε με καρφωμενο 60ρι στο ps4pro.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τουλαχιστον δε σε βαζουν να τρεχεις πισω εκει που πεθανες να τα παρεις,χανεις τα μισα και τελος. υπαρχει τροπος να αποθηκευσεις το xp? ή μονος τροπος ειναι να το ξοδεψεις σε skills με τη πρωτη ευκαιρια? επισης τι εννοεις οτι παιζει ρολο στο περιβαλλον ο θανατος σου? εδω μιλαμε για fromsoftware παιχνιδι,σε καθε 2ωρο gameplay θα πεθανεις 10 φορες.ξερω, πολλες ερωτησεις αλλα επειδη θα το παρω αργοτερα,θελω να μαθω δυο πραματα πριν το αρχισω. απαντα σε spoiler αν θες,να τα δω μονος μου.ισως καποιοι να μη θελουν να μαθουν αυτα που ρωτησα.
    Απο τα ως τωρα που εχω δει τροπος να αποθηκευσεις το xp δεν υπαρχει,αλλα εχει παρα πολλα ''bonfires''.

    Για το τελευταιο που λες αναφερομαι στο
    Spoiler!
    Last edited by Fulgore; 23-03-2019 at 11:50.

  10. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (23-03-2019)

  11. #188
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το μεγαλύτερο άγχος απο ολα ειναι αυτο με το deaths. Για τα xp/coins που τα χάνεις πες εντάξει το προσπερνάμε αλλά το άλλο κανει το παιχνιδι πολυ hardcore. Εγω εχω πεθανει απειρες φορες ενω ειμαι ακομα πολυ στην αρχη και ηδη αρχιζει να δημιουργείται πρόβλημα. Ενταξει είπαμε να το κάνουμε δύσκολο αλλά να υπάρχει και ένα όριο λίγο


    Οπως ειπα και στην προηγούμενη σελίδα το θέμα με τα frames είναι πολύ ενοχλητικό. Ακομα συνεχίζει να με ζαλίζει κάθε φορά που γυρνάει λίγο η κάμερα και με πιάνει ναυτία. Δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτο το πραγμα με άλλο παιχνίδι, ποτέ


    Στο gameplay πάντως θα μπορούσε να ειναι κάποια πράγματα καλύτερα. Οπως να μην χρειάζεται να μαζεύεις χειροκίνητα τα coins και να γινόταν αυτόματα ή στην μάχη να μπορεί να σταματήσει το animation οταν κανουμε μια κινηση και οχι να ολοκληρωθει πρωτα για να γινει αλλη μετα

  12. #189

    Default

    με αυτα που λετε,δε με πολυτρελαινει τελικα κ ας εχω τερματισει bloodborne και ds3. θα το παρω πολυ αργοτερα που θα το εχουν πατσαρει κ θα εχει πεσει η τιμη του αρκετα.

  13. #190

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    με αυτα που λετε,δε με πολυτρελαινει τελικα κ ας εχω τερματισει bloodborne και ds3. θα το παρω πολυ αργοτερα που θα το εχουν πατσαρει κ θα εχει πεσει η τιμη του αρκετα.
    Εχω τερματισει το Bloodborne και ολα τα Souls παιχνιδια(μεχρι και το demons souls)και τα βρισκω μπαστουνια στο συγκεκριμενο με ορισμενους εχθρους.Καμια σχεση με τα αλλα παιχνιδια,ειδικα στο αρχικο κομματι του παιχνιδιου και κυριως με τα mini bosses που εως ενα βαθμο τα λες και broken.

    Πιο πολυ θα σου λεγα να περιμενεις για ποτε θα εχεις την διαθεση να το παιξεις το παιχνιδι,γιατι θελει τεραστια υπομονη και παρα μα παρα πολυ γερα νευρα.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (23-03-2019),kostasb13 (23-03-2019),mihalis13 (23-03-2019)

  15. #191
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Το εχω ξεκινησει το παιχνιδι και εχω προχωρησει αρκετα για 2 μερες πιστευω, θεωρο σε οποιον άρεσε το Bloodborne και τα Dark Souls θα του αρεσει κ αυτο... το ιδιο πραγμα ειναι, απλα αλλη θεματολογια...απο ιπποτες και βικτωριανό gore τώρα έχουμε Japan shinobi. Οποτε ξερετε απο μονοι σας ηδη αν το game αυτο ειναι για εσας ή οχι!
    Πιο δυσκολο απο τα προηγουμενα δεν μου εχει φανει ως τωρα... ισως επειδη εχω συνηθισει πως πρεπει να παιζεις πια σε αυτα τα παιχνιδια για να μην ψοφάς συνεχεια.
    Θελω απλα να πω γιατι παραπανω λετε οτι αμα χανεις συχνα γινεται πιο δυσκολο...δεν εχω συναντισει κατι τετοιο. απλα όσο πιο πολυ ψοφάς τοσο μικρενει η πιθανότητα για Unseen Aid (δεν χανεις xp/coins οταν πεθάνεις).Αμα διαβαζετε καλα τα αντικειμενα που σηκώνεται θα καταλαβετε. Οταν ψοφας να το πω απλα αρωστενουν καποια npc που λιγο πιο μετα ετσι κ αλλιως μπορεις να τους γιατρεψεις .Το χp και τα coins τα χανεις ναι, σε ολα τα παιχνιδια αυτουνου του μαζόχα υπαρχει πεναλτυ οταν πεθαινεις ,τπτ ομως που δεν μπορεις να δουλεψεις γυρω του ... πχ μπορεις μολις μαζεψεις ενα level να γυρισεις πισω στη μπλε φωτια και να κανεις skill up χωρίς να κανεις "Rest'' και ξανακανουν spawn όλο το map.

  16. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    christos-sonyboy (23-03-2019)

  17. #192

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Θελω απλα να πω γιατι παραπανω λετε οτι αμα χανεις συχνα γινεται πιο δυσκολο...δεν εχω συναντισει κατι τετοιο.
    τουλαχιστον απο 'μενα δεν ειπωθηκε κατι τετοιο,ασε που αν γινοταν οντως αυτο και ειδικα σε παιχνιδι της fromsoftware,απλα δε θα το τελειωνε ποτε κανεις .απο τις εκατονταδες φορες που θα πεθαινες,το παιχνιδι θα εφτανε σε ultra hardcore επιπεδα δυσκολιας.

  18. #193

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Το εχω ξεκινησει το παιχνιδι και εχω προχωρησει αρκετα για 2 μερες πιστευω, θεωρο σε οποιον άρεσε το Bloodborne και τα Dark Souls θα του αρεσει κ αυτο... το ιδιο πραγμα ειναι, απλα αλλη θεματολογια...απο ιπποτες και βικτωριανό gore τώρα έχουμε Japan shinobi. Οποτε ξερετε απο μονοι σας ηδη αν το game αυτο ειναι για εσας ή οχι!
    Πιο δυσκολο απο τα προηγουμενα δεν μου εχει φανει ως τωρα... ισως επειδη εχω συνηθισει πως πρεπει να παιζεις πια σε αυτα τα παιχνιδια για να μην ψοφάς συνεχεια.
    Θελω απλα να πω γιατι παραπανω λετε οτι αμα χανεις συχνα γινεται πιο δυσκολο...δεν εχω συναντισει κατι τετοιο. απλα όσο πιο πολυ ψοφάς τοσο μικρενει η πιθανότητα για Unseen Aid (δεν χανεις xp/coins οταν πεθάνεις).Αμα διαβαζετε καλα τα αντικειμενα που σηκώνεται θα καταλαβετε. Οταν ψοφας να το πω απλα αρωστενουν καποια npc που λιγο πιο μετα ετσι κ αλλιως μπορεις να τους γιατρεψεις .Το χp και τα coins τα χανεις ναι, σε ολα τα παιχνιδια αυτουνου του μαζόχα υπαρχει πεναλτυ οταν πεθαινεις ,τπτ ομως που δεν μπορεις να δουλεψεις γυρω του ... πχ μπορεις μολις μαζεψεις ενα level να γυρισεις πισω στη μπλε φωτια και να κανεις skill up χωρίς να κανεις "Rest'' και ξανακανουν spawn όλο το map.
    Οχι κανεις λαθος,το Dragonrot ανεφερα παραπανω(αναλυτικα σε spoilers για το τι ειναι και τι ρολο παιζει στον κοσμο του παιχνιδιου),δεν ειπα πουθενα(ουτε οι υπολοιποι)οτι αν ψοφας συχνα το παιχνιδι γινεται πιο δυσκολο.

    Επισης δεν ισχυει αυτο που λες περι Dark Souls και Bloodborne.Δεν ειναι το ιδιο παιχνιδι με αλλη θεματολογια.

    Ουτε μαγειες εχεις,ουτε πολλα διαφορετικα οπλα/armors τα οποια κανεις upgrades,ουτε levels παιρνεις,ουτε classes και παει λεγοντας.Βασικα ουτε καν Character create δεν εχει μιας και παιζεις ενα συγκεκριμενο χαρακτηρα.

    Το gameplay του παιχνιδιου με λιγα λογια δεν εχει καμια σχεση με τα Bloodborne και Dark Souls.Μεχρι και η ιδια η εταιρεια ειχε κανει εξ αρχης δηλωση για αυτο.Το μονο κοινο που εχει το παιχνιδι αυτο με τα αλλα παιχνιδια ειναι το''estus flask'',τα ''bonfires''και η υψηλη δυσκολια.

  19. #194
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ο περισσότερος κόσμος τα βάζει -κακώς- όλα σε ένα τσουβάλι.

    Το Sekiro δεν έχει καμιά σχέση με τα προηγούμενα της From. Δεν είναι Soulsborne.

    Οκ ναι, η αισθητική, η ραχοκοκαλιά είναι ίδια αλλά εδώ έχουν αλλάξει πολλά και μιλάω κυρίως για το συστημα μάχης και τους νέους μηχανισμούς που φέρνει.

    Κανείς π.χ. δεν αναφέρεις πως η Stamina μας κούνησε μαντήλι..!

    Έχει ΠΟΛΥ Stealth και επίσης προσπαθεί να αποκοπεί απο τους παλιούς, "κλασικούς" ας πουμε μηχανισμούς των προηγούμενων.

    Όπου "κλασικούς" βάλε το "άμυνα,περίμενε" "τώρα κάνε τη δική σου επίθεση".

    Η βάση πλέον είναι αυτό το μαμημένο Lethal/Death Blows καθώς οι επιθέσεις δεν έχουν τρομερό αποτέλεσμα, δε κόβουν τίποτα σχεδόν στους αντιπάλους.

    Έπειδή το έπαιξα ελάχιστα σε φίλο, απο το λίγο που είδα, δε μπόρεσα να αποφασίσω αν είναι πιο δύσκολο απο τα προηγούμενα.

    Η πρώτη εικόνα λέει μεγάλο ναι, αλλά παίζει ρόλο και η προσαρμογή στα νέα δεδομένα.

    Νομίζω, πως όταν μπείς στη λογική και καταλάβεις τι ζητάει απο 'σενα, τότε θα ισορροπήσει η κατάσταση.

    Τώρα για τα Frames έχουν ειπωθεί όλα πιο πίσω.. Τραγική κατάσταση.

  20. #195
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Θελετε να μου πειτε οτι καποιος που ΔΕΝ επαιζε Demon-Dark Souls/Bloodborne ..το Sekiro τωρα μπορει να του αρεσει επειδη ειναι διαφορετικο ?? το ιδιο hardcore RPG ειναι.Το βασικο gameplay ειναι το ιδιο. Διαφορες σαφως κ υπαρχουν σε νοοτροπια μαχης κτλ,κτλ...σιγουρα η λεπτομεριες ειναι διαφορετικες..! κ μην με παρεξηγητε το λατρευω το παιχνιδι δεν παραπονιεμαι..
    Απλα οσο λεει πχ η activision καθε χρονο οτι το νεο Call of Duty δεν εχει καμια σχεση με το προηγουμενο... τοσο διαφορετικο μου φανηκε κ εμενα αυτο σε σχεση με τα παλια της software.

    τα βαζω ολα μαζι σε ενα τσουβαλι που λεει απέξω Παιχνιδάρες !

  21. #196

    Default

    μια χαρα σχεση εχουν μεταξυ τους τα παιχνιδια κ οταν παιρνεις παιχνιδι της fs ξερεις τι εχεις να περιμενεις.και φυσικα θα εχουν αλλαξει μερικους μηχανισμους και σκηνικο γιατι θα ηταν βαρετο να κραταγαν σε ολα τα παιχνιδια τους τα ιδια πραματα.το επιπεδο δυσκολιας κ η στρατηγικη μαχη χαρακτηριζουν τα παιχνιδια της εταιρειας αυτης.
    και φυσικα το sekiro δεν θα αρεσει σε κανεναν που δεν του αρεσουν τα παιχνιδια ds/bb/nioh(αλλη εταιρεια,ιδιο στυλ).

  22. #197

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    το ιδιο hardcore RPG ειναι.
    Το Sekiro δεν ειναι RPG λεμε.

    Δεν φτιαχνεις οτι χαρακτηρα θες οπως στα Soulsborne παιχνιδια.Δεν παιρνει levels ο χαρακτηρας σου που να του ανεβαινουν τα stats.Δεν εχεις οπλα και πανοπλιες να τα κανεις upgrade(+5 πχ),ουτε blacksmith δεν εχει αν δεν κανω λαθος. Εχεις αλμα που στα προηγουμενα παιχνιδια δεν ειχες.
    Stamina μας αφησε για καιρους οπως αναφερθηκε παραπανω.

    Οπως ειπα και πιο πισω,εχει καποια κοινα στοιχεια με τα Soulsborne παιχνιδια,αλλα ειναι πολυ λιγα.

    Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αρεσει σε καποιον το παιχνιδι.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (24-03-2019),Sir_Teraflop (24-03-2019),spartan (24-03-2019)

  24. #198
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    From Software community manager Yasuhiro Kitao:

    The project in question, Sekiro: Shadows Die Twice, almost began life as an instalment into the Tenchu franchise, a property to which From Software does own the rights, but quickly outgrew the concept.
    "When we originally set out to create something different from Dark Souls and our previous titles, we thought it would be interesting to make a Japanese themed game," Kitao adds. "So from that we started going in the direction of the shinobi and ninja, and of course Tenchu was an IP with that history; that was the original impetus for this project.
    "But as we developed and as we partnered with Activision, and started building it together, it started becoming its own thing and the game we wanted to make was no longer just Tenchu, so it really evolved into its own thing."





  25. #199
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Λοιπόν παιδιά, έχω και εγώ κανένα 4ωρο στο παιχνίδι και έχω να παρατηρήσω τα εξής:

    1. Το παιχνίδι ΔΕΝ είναι Souls. Έχω παίξει και τερματίσει τα πάντα εκτος Demon Souls (ελπίζω σε Remake κάποια στιγμή). Λοιπόν το μόνο που έχει κοινό με τα προηγούμενα παιχνίδια είναι το στήσιμο και κατά κάποιο τρόπο το "dark fantasy" στοιχείο του.

    2. Αν πας να το παίξεις σαν Souls / Bloodborne γεια χαρά. Σε φάγανε λάχανο πολύ πολύ εύκολα. Το παιχνίδι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ και stealth προσέγγιση. Εννοείται θα παίξεις και ξύλο κανονικά αλλά αν πας μόνο έτσι δεν θα φτάσεις μακριά και θα εκνευριστείς χωρίς λόγο.

    3. Είναι το πιο "story driven" και το Lore του παιχνιδιού είναι πολύ πιο προσβάσιμο. Δεν μαθαίνεις την ιστορία από items κλπ, έχει αρκετούς διαλόγους, εσωτερικούς και κανονικούς και πολλά άλλα.

    4. Δεν είναι τόσο δύσκολο. Έχοντας παίξει τουλάχιστον 4 ώρες έχω πεθάνει 2-3 φορές από minions και 3-4 από mini bosses επειδή είμαι και λίγο hoarder με τα healing items κλπ. Για παιχνίδι της From είναι αρκετά καλά πιστεύω

    5. To πιο σημαντικό!!! Θυμάστε παλιά που παίζατε Dark Souls 1 και όταν αντιλαμβανόσασταν το πόσο ενοποιημένος είναι ο κόσμος χαιρόσασταν; Θυμάστε αυτό το συναίσθημα που όταν ρίχνατε έναν δυνατό εχθρό μετά από αρκετές προσπάθειες ξέρατε ότι αυτό ήταν επειδή είχατε απόλυτη συγκέντρωση και βασιστήκατε στα skills σας? Αυτό το ΓΑΜΑΤΟ συναίσθημα; Που για μένα - προσωπικά χάθηκε μετά το DS1 και ίσως στο ΒΒ το συνάντησα ξανά; Ε, εδώ ρε παιδιά είναι στο 100%. Αυτό σημαίνει ότι θέλει υπομονή αλλά σε ανταμείβει, όχι στο 100 αλλά στα 200%

    ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΟΣ παιδιά, ο ορισμός του Git Gud .

    edit: Προφανώς δεν είναι RPG είναι Action, γκρίνια για πολλά όπλα, στολές κλπ είναι αστείες, μάλλον το μπερδεύει κάποιος με άλλο παιχνίδι Προφανώς αυτά είναι γούστα αυτά και καλό είναι να λέγονται. Αλλά να αφαιρείς από την αξία του παιχνιδιού για κάτι το οποίο θα ήθελες να υπήρχε σε ένα παιχνίδι είναι λίγο αστείο. Απολαύστε το παιχνίδι, είναι απλά εξαιρετικό και διαφορετικό.
    Last edited by juliahna12; 25-03-2019 at 12:49.

  26. The Following User Says Thank You to juliahna12 For This Useful Post:

    nikosgnr (25-03-2019)

  27. #200
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Καμια σχεση δεν εχει με τα προηγουμενα.

    Εγω προσωπικα το βρισκω πιο δυσκολο αρκετες φορες.

    Μου αρεσει η τεραστια ελευθερια που σου δινει μιας και εχω βρει bosses τα οποια δεν γινεται απλα να ξεπερασω στο level που ειμαι.

    Το πιο σπαστικο αλλα το οποιο ειναι skill του παιχνιδιου ειναι να ξερεις ακριβως τι συστημα αποφυγης-αποκρουσης πρεπει να κανεις ειδικα στα mini boss.

    Επισησ τρελλο ψαξιμο παντου!!!

Page 10 of 18 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •