Page 16 of 18 FirstFirst ... 612131415161718 LastLast
Results 301 to 320 of 348

Thread: Sekiro - Shadows Die Twice

  1. #301
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Μετα απο ολα οσα ειδα το αγορασα κι εγω προχθες! Ειμαι ασχετος απο dark souls κλπ. Το εχω ξεκινησει και ειναι πολυ δυσκολο, αλλωτε θελει stealth και αλλωτε φουλ επιθεση. Αλλα δωστε ενα τιπ για τις μαχες. Τι ειναι πιο αποτελεσματικο; Πρεπει να κανουμε evade ή αμυνα; Πως πρεπει να λειτουργω; Στην αμυνα πρεπει να συγχρονισω κατι για μεγαλυτερη επιτυχια; Καποια μινι μπος και κεντρικοι κακοι με στελνουν με δυο χτυπηματα! Πως τους κερδιζεις; Το farming που λετε γιατι γινεται και που;

    Σορρυ αλλα ειμαι λιγο ασχετος...

  2. #302
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Μετα απο ολα οσα ειδα το αγορασα κι εγω προχθες! Ειμαι ασχετος απο dark souls κλπ. Το εχω ξεκινησει και ειναι πολυ δυσκολο, αλλωτε θελει stealth και αλλωτε φουλ επιθεση. Αλλα δωστε ενα τιπ για τις μαχες. Τι ειναι πιο αποτελεσματικο; Πρεπει να κανουμε evade ή αμυνα; Πως πρεπει να λειτουργω; Στην αμυνα πρεπει να συγχρονισω κατι για μεγαλυτερη επιτυχια; Καποια μινι μπος και κεντρικοι κακοι με στελνουν με δυο χτυπηματα! Πως τους κερδιζεις; Το farming που λετε γιατι γινεται και που;

    Σορρυ αλλα ειμαι λιγο ασχετος...
    Καταρχάς, συγχαρητήρια που το ξεκίνησες!
    Στην αρχή προβλέπονται αυτά που περιγράφεις, είσαι στο σωστό δρόμο. Η συμβουλή μου είναι να πας φουλ επίθεση αφού πρώτα έχεις κάνει πολύ practice το deflect με τον φίλο μας προπονητή. Και πάλι όμως δεν είναι 100% αξιόπιστο (προσωπική άποψη)
    Εννοείται ότι όπου σε παίρνει -και σε παίρνει ΠΟΛΥ σε όλο το game- πας με stealth!
    Οπότε, ανάσες/ηρεμία/ψυχραιμία ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα πεθάνεις πάμπολλες φορές ακόμη και άδικα και προχωράς μαθαίνοντας.
    Αααα.... και ποτέ δεν θα αισθανθείς άνετα στο παιχνίδι, θα είσαι πάντα στη τσίτα και underleveled

  3. #303

    Default

    Καταρχάς, συγχαρητήρια που το ξεκίνησες! Έχεις πεθάνει... κάπως ετσι ειναι το παιχνιδι...

    σαν καινουριος παιχτης αυτο που πρεπει να καταλαβεις οτι υπαρχουν διαφοροι τυποι εχθρων...σε καποιους ανεβαινει το posture πολυ ευκολα, με deflects, δηλαδη αλλοι θελουν αμυνα, αλλοι θελουν επιθεση, μαθε να ξεχωριζεις ποιος θελει τι.
    αυτοι που κανουν sweep attack συνηθως ανεβαζουν ευκολα posture κανωντας το jump kick.

    ποτε μην πολεμας αναμεσα σε 2 εχθρους , επισης το τρεξιμο δεν ειναι ντροπη...δε χρειαζεται να τους σκοτωσεις ολους...

    θελει υπομονη το παιχνιδι
    Last edited by tomic20; 31-12-2019 at 10:11.

  4. #304
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ρε παιδια εχω φτασει στον corrupted monk το φαντασμα. Αλλα μια ερωτηση. Υπαρχει συγκεκριμενη σειρα που πρεπει να παμε; Βλεπω στο youtube ο καθενας παει οπου θελει σε οποιον boss θελει. Υπαρχει καποιο βασικο pattern για να προχωρησω το στορυ;

  5. #305
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενω λατρτευω το Bloodborne και το θεωρω απο τα καλυτερα παιχνιδια του PS4, παρολαυτα εν γνωση μου δεν πηγα σε αγορα του Σεκιρο. Ο λογος ηταν κυριως οτι δεν νομιζω οτι εχω πλεον τον χρονο που απαιτει σε συνδυασμο με την υπομονη που χρειαζεται ωστε να ευχαριστηθω το παιχνιδι.

    Ή τουλαχιστον αυτος ηταν ο λογος μεχρι πριν 1 βδομαδα.... που πηγα σε εναν φιλο που το εχει πλατιναρει και του ειπα οκ αντε δωστο μου να το δω με την ελπιδα οτι το παιχνιδι θα ειναι τοσο δυσκολο που θα επιβεβαιωθουν οι φοβοι οτι πλεον αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι για εμενα, θα το κανω ενα ωραιο uninstall και γεια σας.

    Το πρωτο σκελος (της δυσκολιας) επιβεβαιωθηκε 100%. Μην πω 110%. Το παιχνιδι σε πηδαει κανονικοτατα στην αρχη. Κατι τετοιο εκανε και το Bloodborne φυσικα με τον Father Gascoyne που αποτελει στην ουσια το πρωτο Boss του παιχνιδιου και σου πινει το αιμα και την ψυχη (κυριολεκτικα).

    Ξεκιναω λοιπον να παιζω φτανω στο πρωτο boss λεω α πανε ****σου I am too old for this shit. Κλεινω την κονσολα μετα απο 3 deaths ειμαι ετοιμος να κανω uninstall αλλα λεω οκ ασε αυριο θα ξαναδοκιμασω... ερχεται το αυριο πεθαινω αλλες ποσες φορες, καντηλια απο εδω καντηλια απο εκει... τελικα το παιρναω με την 15η φορα ετσι γιατι ειπα θα το παρατησω το μπ***ελο αλλα το πρωτο boss θα το βγαλω ετσι για την gaming τιμη μου! Ριχνω λοιπον το πρωτο Boss ριχνω καντηλια αγαλιασης "παρτα κωλοπαιχνιδο" και τετοια... ε και κλασσικα λεω "δε γ***μιεται ας παω μεχρι το δευτερο boss και το παραταω τοτε αφου παλι θα με σκισει και θα σπαστω"...

    Και καπως ετσι, το δευτερο σκελος (δηλαδη το οτι αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι πια για εμενα) τελικα διαψευθηκε ολοκληρωτικα! Αυτος ο Miyazaki πραγματικα εχει γινει μαστερ στον σαδομαζοχιστικο gaming εθισμο...! Ειμαι σιγουρος οτι παιρνει τρομερη απολαυση με κατι τετοια...! Τρως ξυλο, βριζεις, σιχτηριζεις, αλλα σ'αρεσει... θες κι αλλο... πιανεις τον εαυτο σου να νιωθει υποκειμενο μιας πολυ περιεργης καταστασης οπου παιρνεις μια νεα φαινομενικα υπεργαματη κινηση και λες "πωπω τι γαματος που ειμαι τωρα come at me bro" για να ερθει μετα μαιμου να σε κανει νταχτηρντι...

    Αλλα θες κι αλλο... σ'αρεσει ρε παιδι μου... προσευχες απο τη μια, καντηλια απο την αλλη, ζητωκραυγες... οτι ναναι, ενα τουρλουμπουκι συναισθηματων...

    Και γι αυτον ακριβως τον λογο τελικα ΕΙΝΑΙ για εμενα το παιχνιδι. Προχωραμε λοιπον δυνατα (ειμαι μετα τη μεση του παιχνιδιου λογικα) με ενα σταυρο στο δεξι χερι και χριστοκαντηλα στο αριστερο και τον Miyazaki σε μια γωνια να γελαει με τη ψυχη του...

    ΥΓ: Για πλατινα παντως δε θα παω!

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (14-01-2020),geogoku (07-08-2020),hakoo (15-01-2020),ntsmrtz (13-01-2020)

  7. #306
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Μπράβο παιδί μου, πολύ χαίρομαι!

    Η πλατίνα θέλει τρελό ψυχαναγκασμό και δεν σε κόβω έτσι ... αλλά για κανά δυό/τρία περάσματα το game το έχεις χαλαρά.

    Όταν το τελειώσεις για 1η φορά και αφού θα έχεις κυριολεκτικά "φάει τα λυσσακά σου", τότε θα βρεθείς στην tempting κατάσταση να το βγάλεις το δισκάκι και να το ξεχάσεις. ΜΗΝ το κάνεις!!

    Εδώ είμαστε... κράτα μας ενήμερους. -->
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Valkyre (14-01-2020)

  9. #307

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Ρε παιδια εχω φτασει στον corrupted monk το φαντασμα. Αλλα μια ερωτηση. Υπαρχει συγκεκριμενη σειρα που πρεπει να παμε; Βλεπω στο youtube ο καθενας παει οπου θελει σε οποιον boss θελει. Υπαρχει καποιο βασικο pattern για να προχωρησω το στορυ;
    Οχι ο καθενας δεν παει οπου θελει σε οποιο boss θελει,απλα υπαρχουν και boss που δεν ειναι υποχρεωτικα. Μπορεις να φας οποια αλλα boss σου ειναι διαθεσιμα μεχρι το σημειο που εισαι τωρα,αλλα για να προχωρησεις την ιστορια πρεπει να φας το συγκεκριμενο.

  10. #308
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο που λιγακι με ενοχλει στα παιχνιδια του Miyazaki -αν και καταλαβαινω τον λογο που το κανει- ειναι οτι δεν μπορεις να τα δεις/κανεις ολα σε 1 playthrough αν δεν κοιταξεις guide. Οκ ξερω οτι με αυτον τον τροπο αυξανεται το replayability, αλλα τωρα που δεν εχω και πολυ χρονο για τετοια πραγματα μου κακοφαινεται λιγακι.


  11. #309
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο που λιγακι με ενοχλει στα παιχνιδια του Miyazaki -αν και καταλαβαινω τον λογο που το κανει- ειναι οτι δεν μπορεις να τα δεις/κανεις ολα σε 1 playthrough αν δεν κοιταξεις guide. Οκ ξερω οτι με αυτον τον τροπο αυξανεται το replayability, αλλα τωρα που δεν εχω και πολυ χρονο για τετοια πραγματα μου κακοφαινεται λιγακι.
    Μην το κάνεις.. αμαρτία που λένε...
    Θα χάσεις μεγάλο κομμάτι της ευχαρίστησης που θα σου δώσει το παιχνίδι. Πήγαινε πιο αργά και εξερεύνησε, δεν σε κυνηγάει κανένας.
    Εξάλλου, αυτός είναι και ένας λόγος που ασχολείσαι με τα παιχνίδια του. Οι τέτοιου είδους απολαύσεις.

  12. #310
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Μην το κάνεις.. αμαρτία που λένε...
    Θα χάσεις μεγάλο κομμάτι της ευχαρίστησης που θα σου δώσει το παιχνίδι. Πήγαινε πιο αργά και εξερεύνησε, δεν σε κυνηγάει κανένας.
    Εξάλλου, αυτός είναι και ένας λόγος που ασχολείσαι με τα παιχνίδια του. Οι τέτοιου είδους απολαύσεις.
    Mα αυτο εκανα... και ξαφνικα βρεθηκα στην απεξω (απο οτι καταλαβαινω) γιατι ετυχε να ακολουθησω το μονοπατι του main story και επουδενι δεν περιμενα να με κλειδωσει

    Προφανως και δεν το κανω τωρα αυτο το πραγμα. Αλλα ΑΝ το παιξω 2η φορα θα δω guide 100%.

  13. #311

    Default

    Ισα ισα που το Sekiro ειναι το μονο Soulsborne παιχνιδι του που εχει το μικροτερο replayability απο ολα τα αλλα παιχνιδια.

    Δεν εχει stats να μπορεις να κανεις πειραματα.
    Δεν εχει οπλα/πανοπλιες.
    Απο prosthetic arms λιγα μονο αξιζουν και αυτα δυστηχως ειναι limited use.
    Απο Combat arms στην πραξη λιγα μονο αξιζουν.
    Ουτε online εχει οπως τα αλλα Soulsborne παιχνιδια να πεις οτι θα ασχοληθεις με αυτο.

    Το μονο πραγματικο replayability που εχει το παιχνιδι ειναι εαν θες να παιξεις να δεις τα διαφορετικα τελη(που ουτε καν χρειαζεται να ξεκινησεις απο την αρχη καθε φορα αν κρατησεις backup saves) αν δεν θες να τα δεις σε youtube.

  14. #312
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ΥΓ: Για πλατινα παντως δε θα παω!
    Νομίζεις..

  15. #313
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Mα αυτο εκανα... και ξαφνικα βρεθηκα στην απεξω (απο οτι καταλαβαινω) γιατι ετυχε να ακολουθησω το μονοπατι του main story και επουδενι δεν περιμενα να με κλειδωσει

    Προφανως και δεν το κανω τωρα αυτο το πραγμα. Αλλα ΑΝ το παιξω 2η φορα θα δω guide 100%.
    Βάλε spoiler και εξήγησε γιατί μάλλον σε έχασα.

  16. #314
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Βάλε spoiler και εξήγησε γιατί μάλλον σε έχασα.
    Spoiler!

  17. #315
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    ... αν θυμάμαι καλά, δεν έχεις πρόβλημα

  18. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Valkyre (15-01-2020)

  19. #316
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Προχωραμε λοιπον δυνατα (ειμαι μετα τη μεση του παιχνιδιου λογικα) με ενα σταυρο στο δεξι χερι και χριστοκαντηλα στο αριστερο και τον Miyazaki σε μια γωνια να γελαει με τη ψυχη του...
    Το τελείωσες? Για λέγε..

  20. #317
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδες το τελειωσα δευτερη φορα, με διαφορετικο ending! Καταπληκτικο!!!

  21. #318
    PS4forums Addict minaras_tio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Patra,Lamia
    Posts
    1,801
    PSN ID
    kostas_tio

    Default

    Ρε μλκες τιναφτορε;;!!
    Πιο δυσκολο απο bloodborne και souls ή ειναι ιδεα μου;;
    Χθες το ξεκινησα. Κουραγιο μου. Παιχνιδαρα δειχνει.
    Πρωτη απορια: οταν χανω απο καποιον, τωρα στην αρχη με συμφερει να επιλεγω death ή να ανασταινομαι σαν το Λαζαρο; Πως λειτουργει αυτο ολο;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cannondale trail sl5 2013...

  22. #319
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Αντε να δούμε πότε θα μπει και αυτό στο πρόγραμμα!

    SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE FREE UPDATE TO BRING GAUNTLETS, REMNANTS ON OCTOBER 29


  23. #320
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •