Page 2 of 18 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 348

Thread: Sekiro - Shadows Die Twice

  1. #21

    Default

    Αυτο που κραταω απο το εν λογω παιχνιδι ειναι οτι βαλανε με τον γαντζο να εχει climb σε καποια σημεια ,γιατι ως γνωστον το θεμα αλματος στα Souls παιχνιδια ειναι λιγο χαλι μαυριο.

    Περαν τουτου ειναι ενα Souls παιχνιδι(ας μην κοροιδευομαστε)με το setting του nioh απο πλευρας Ιαπωνιας.

    Μαρεσε οτι ειδα αλλα σε καμια περιπτωση δεν μου προκαλεσε το wow που λεμε γιατι φανηκε αρκετα γνωριμο.


  2. #22
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Περίμενα να δω αυτό το παιχνίδι ίσως περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο σε αυτή την Ε3. Πιθανόν ρόλο να έπαιξε και το ότι πρόσφατα τελείωσα, έλιωσα με το DS Remastered, αυτό το έπος...
    Αν πω ότι ενθουσιάστηκα με αυτό που είδα θα πω ψέματα....πρώτον, το παιχνίδι έχει επιρροές από DS αλλά δεν είναι DS, είναι ξεκάθαρα διαφορετικό. Στο τρέιλερ φαίνεται γενικά πιο cinematic, οι μάχες, οι cutscenes, το όλο σκηνικό. Επισης βλεπω και καποια stealth στοιχεια, τον γαντζο, ολα αυτα ελαχιστη ως καμια σχεση δεν εχουν με τα soulsborne.
    Επίσης δεν θα ήθελα να δω Japan σκηνικό. Τέτοιο ή παρόμοιο παιχνίδι υπάρχει ήδη και μάλιστα εξαιρετικό, το Nioh και το οποιο έπαιξα και απόλαυσα.
    Παρ'όλα αυτά, συνεχίζει να είναι στα πολύ σημαντικά και πιο αναμενομενα παιχνιδια για μενα και θέλω να δω με τον καιρό και με νέα τρέιλερς μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.
    Ναι, σαφώς θα ήθελα ένα bloodborne2 αλλά έχω μεγάλο ενδιαφερον να δω τι θα είναι τελικά το νέο project της FromSoftware.

    P.s Το "Activision" που εμφανίζεται στο τρέιλερ είναι εξαιρετικά ανησυχητικό πάντως....

  3. #23
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ntsmrtz (12-06-2018)

  5. #24
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Πείτε με ό,τι θέλετε αλλά... θα ήθελα να ήταν ps4-5 exclusive.

  6. #25
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως απορω που δεν ειδε κανεις τις ομοιοτητες με το Tenchu. Αυτο που ειδαμε πρωτα θυμιζει Tenchu , μετα Nioh και μετα Souls.

    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    kostasb13 (12-06-2018)

  8. #26
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #27
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μερικές πληροφορίες για το Sekiro

    https://www.gamesradar.com/sekiro-sh...twice-preview/

    Επίσης διάβασα και αυτά

    Spoiler!


    Ξεχωρίζω το ότι δεν θα έχει level up ο χαρακτήρας, οτι δεν θα είναι RPG, δεν θα έχει online/PvP και ότι όταν πεθαίνεις θα μπορείς να κάνεις αμέσως revive για να επανέλθεις στην μάχη. Ειδικά το τελευταίο είμαι περίεργος να δω πως θα δουλεύει, γιατί διαβάζοντας το μου φαίνεται πολυ cheat και η fromsoftware δεν μας τα έχει συνηθίσει αυτά.
    Οπότε κάπως αλλιώς θα προσπαθεί να μας ρίξει τα χαστούκια μας και θα μας βάζει στην θέση μας το παιχνίδι.
    Επίσης δεν θα έχουμε souls/blood vials.
    Γενικά βλέπω ένα πιο action παιχνίδι και ξεκάθαρα skill based.

    Μου αρέσει που βλέπω κάτι διαφορετικό από ότι μας είχε συνηθίσει μέχρι τώρα με τα Soulsborne games. Σίγουρα η ραχοκοκαλιά της μάχης θα είναι βασισμένη πάνω σε αυτά τα παιχνίδια, αλλά από αυτά που διαβάζω περιμένω κάτι πολύ διαφορετικό...
    Spoiler!

  10. #28

    Default

    Δεν ξερω αν ολα τα παραπανω που διαβαζω μαρεσουν παντως.

  11. #29
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν ξερω αν ολα τα παραπανω που διαβαζω μαρεσουν παντως.
    Σίγουρα ξενίζουν έναν που έχει συνηθίσει τα Souls παιχνίδια. Προσωπικά μου αρέσει πάντα να βλέπω τις εταιρείες να δοκιμάζουν πράγματα και να εξελίσσονται.
    Όταν θα δούμε ένα Gameplay βίντεο σαφώς και θα καταλάβουμε πως δουλεύουν όλα αυτά και αν μας αρέσει.
    Spoiler!

  12. #30

    Default

    Δεν αντιλεγω οτι ειναι καλο να δοκιμαζουν νεα πραγματα οι εταιρειες γιατι και με το Bloodborne εν μερη αυτο εγινε αλλα ο πυρηνας παρεμεινει ο ιδιος,γιαυτο και ειχε και την επιτυχια που ειχε.

    Τωρα αυτο το οτι πχ οταν ψοφας ξανασηκωνεσαι και οι εχθροι ξαναγυριζουν στις θεσεις τους και αρα μπορεις να τους φας δεν μου στεκει καθολου καλα στην θεωρια για να αντικαταστησουν τα checkpoints.Βασικα δεν μου στεκει καθολου και στην πραξη γιατι υποτιθεται οτι εισαι ninja/κανονικος ανθρωπος που απλα εχει χασει το χερι του,γιαυτο και εχει ενα ψευτικο που θα κανεις τα upgrades μεσω αυτου.

    Το ιδιο και το γεγονος οτι δεν μαζευεις armor ή αλλα οπλα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει.

    Δηλαδη ναι μεν λες οκ να δοκιμασει κατι το διαφορετικο αλλα βλεπεις οτι εχουν βγαλει ποσα πραγματα απο το παιχνιδι.

  13. #31
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εφόσον δεν είναι RPG μου φαίνεται λογικό να έχουν «βγάλει» πράγματα.
    Τώρα αυτό με το που ξανασηκωνεσαι θέλω να το δω πως θα λειτουργεί, γιατί έτσι όπως το κατάλαβα θα σου δίνει ένα πλεονέκτημα (το είδαμε και στο trailer όπου σκοτώνει το Boss με επίθεση από πίσω)
    Εμένα μου αρέσει που δοκιμάζει πράγματα και πάει ουσιαστικά σε άλλο genre (πιο action και hack & slash) και θέλω να δω πως θα δουλέψει με πυρήνα την μάχη των Soulsborne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  14. #32

    Default

    Καλα δεν ισχυει το παραπανω.

    Το να αλλαζεις οπλα ή εξοπλισμο στον χαρακτηρα σου δεν το εχει μονο τα rpg παιχνιδια.
    Για το να μην μπορεις πχ να δωσεις ονομα στον χαρακτηρα σου ή να μην εχει character create ή online το καταλαβαινω.
    Last edited by Fulgore; 13-06-2018 at 14:27.

  15. #33
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Καλα δεν ισχυει το παραπανω.

    Το να αλλαζεις οπλα ή εξοπλισμο στον χαρακτηρα σου δεν το εχω μονο τα rpg παιχνιδια.
    Για το να μην μπορεις πχ να δωσεις ονομα στον χαρακτηρα σου ή να μην εχει character create ή online το καταλαβαινω.
    Δεν είπα ότι υπάρχει μόνο στα rpg παιχνίδια, αλλά οτι μου φαίνεται λογικό να έχουν φύγει κάποια στοιχεία.
    Δεν υπάρχει λόγος να το συγκρίνουμε με τα souls.
    Και στο TLOU είχαν φύγει κάποια στοιχεία σε σχέση με το Uncharted.
    Και εγώ έτσι όπως το βλέπω θα προτιμούσα να είχε ποικιλία από όπλα, αλλά το ότι ο χαρακτήρας για παράδειγμα δεν κάνει Level up μου φαίνεται λογικό.
    Πρέπει να δούμε πρώτα τι παιχνίδι θα είναι γιατί τώρα καλώς ή κακώς το συγκρίνουμε με τα souls.
    Spoiler!

  16. #34
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Sekiro: Famitsu Interview with Miyazaki (Translated)


    http://blog.bagoum.com/article/06-13-18-sekiro


    Τελικά θα έχει κάποια στοιχεια RPG και Progression όπως λέει ο δάσκαλος.

    "Is there RPG-like progression for the main character?
    Miyazaki: Yes. While this is more action-adventure than RPG, we do have progression mechanisms for the main character. Details will come later!"

  17. #35
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    (US PS blog Interview) Miyazaki on the Limbs and Lore of Sekiro: Shadows Die Twice

    The director of Dark Souls and Bloodborne opens the curtain on FromSoftware's mysterious new project.
    Μπορειτε να διαβασετε παρακατω στο spoiler ολοκληρη την συνεντευξη:

    Spoiler!

  18. #36
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #37
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Επίσημο!!

    https://twitter.com/fromsoftware_pr/status/1031587700497887232


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #38
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Να και η συλλεκτική


    Click image for larger version. 

Name:	sekiro-no-logo-1534782722162.jpg 
Views:	87 
Size:	417.2 KB 
ID:	11065

  21. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    tsakali GR (21-08-2018)

  22. #39
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #40
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default




    Δεν μπορώ να πω οτι με τρελανε και πολύ αυτο που ειδα. Δεν ξερω κατι με χαλασε

Page 2 of 18 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •