Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 81 to 100 of 125

Thread: Metro Exodus

  1. #81
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mετα το Ratchet μαλλον θα ειναι το επομενο παιχνιδι που θα παρω. Μαλλον...

  2. #82
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για οποιον ενδιαφερεται η εκδοση του PS5 (retail) κυκλοφορει ηδη... μου εστειλαν μηνυμα απο μαγαζι που ειχα κανει προπαραγγελια για να παραλαβω...

    Just saying...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (04-06-2021),panos74gr (04-06-2021)

  4. #83
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Για οποιον ενδιαφερεται η εκδοση του PS5 (retail) κυκλοφορει ηδη... μου εστειλαν μηνυμα απο μαγαζι που ειχα κανει προπαραγγελια για να παραλαβω...

    Just saying...

    Η επισημη κυκλοφορια για retail/digital ειναι 18/6.
    Το κοιταω συχνα, γιατι το εχω αγορασμενο στο ps4 κ περιμενω την δωρεαν αναβαθμιση.
    Τωρα εαν το εχει παραλαβει καποιο κατ/μα κ το δωσει νωριτερα δεν ξερω.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. #84
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Η επισημη κυκλοφορια για retail/digital ειναι 18/6.
    Το κοιταω συχνα, γιατι το εχω αγορασμενο στο ps4 κ περιμενω την δωρεαν αναβαθμιση.
    Τωρα εαν το εχει παραλαβει καποιο κατ/μα κ το δωσει νωριτερα δεν ξερω.
    Ναι αυτο λεω. Οτι καταστημα μου εστειλε μηνυμα οτι μπορω να περασω να παραλαβω απο εχθες.

  6. #85
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι αυτο λεω. Οτι καταστημα μου εστειλε μηνυμα οτι μπορω να περασω να παραλαβω απο εχθες.
    Το ξεκίνησες; Εντυπώσεις μέχρι τώρα;

  7. #86
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ οχι τιλεφωνησα στο καταστημα και τους ειπα να το κρατησουν στην ακρη και οτι θα περασω να το παρω πακετο με το ρατσετ. Εχω αλλα games που θελω να τελειωσω και το exodus σιγουρα παει για μετα το ρατσετ! Θα επανελθω!

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (06-06-2021)

  9. #87
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Βγηκε το ps5 upgrade στο store.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    cocous (18-06-2021),panos74gr (18-06-2021)

  11. #88
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά όταν πατάω να κάνω download μου βγάζει και 2 πρόσθετα. Τα τσεκαρω και μετά με βγάζει σφάλμα και δεν κατεβαίνει το παιχνίδι. Οταν δεν έχω τσεκαρισμενα τα πρόσθετα τότε κατεβαίνει. Τι παίζει? Εγώ έχω την gold edition.

  12. #89
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά όταν πατάω να κάνω download μου βγάζει και 2 πρόσθετα. Τα τσεκαρω και μετά με βγάζει σφάλμα και δεν κατεβαίνει το παιχνίδι. Οταν δεν έχω τσεκαρισμενα τα πρόσθετα τότε κατεβαίνει. Τι παίζει? Εγώ έχω την gold edition.

    Κ εγω εχω την gold κ το ιδιο μου συνεβηκε.
    Οποτε εβαλα να κατεβαινει το παιχνιδι μονο του κ εαν θελουμε μπορουμε να κατεβασουμε τα προσθετα ξεχωριστα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    cocous (18-06-2021)

  14. #90
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To εβαλα λιγο εχθες να το τσεκαρω.

    Δεν μπορω να πω οτι μου αφησε καλες εντυπωσεις. Εχω παιξει τα προηγουμενα εννοειται αλλα εχει περασει καιρος οποτε δεν μπορω ευκολα να το συγκρινω με αυτα.

    Πολυ hype το τρεηλερ που μιλαγε λες και το παιχνιδι τεχνικα ειναι καμμια αποκαλυψη με φουλ raytracing (δεν ειναι φουλ) και φουλ 4κ (δεν ειναι φουλ) και 4κ textures (δεν ειναι 4Κ textures) και 60 fps (αυτα τουλαχιστον ειναι οντως) κλπ κλπ.

    Γενικα οπτικα μου φανηκε μετριοτατο. Ισως καλοεμαθα αποτομα? Δεν νομιζω γιατι εδω μεσα τελευταια μαλλον στην ομαδα των ανεκτικων ανηκω περισσοτερο παρα το αντιθετο χαχα.

    Ιδιως τα textures στο παιχνιδι, ειναι σε ενα μεγαλο βαθμο απαραδεκτα ΙΜΟ.

    Περα απο το τεχνικο κομματι, το παιχνιδι γενικα μου φανηκε να εχει πολλες PCιλες μεσα του, αχρειαστα mechanics που ενω εχουν το σκοπο να σε κανουν immerse, καταληγουν να ειναι απλα εκνευριστικα (πχ σκουπισμα μασκας), χαζο UI που θα σε τιμωρησει αν καταλαθος χρησιμοποιησεις health pack ενω εχεις full health και θα στο πεταξει στα σκουπιδια, because reasons i guess... και η στοχευση μου φανηκε πολυ χαλαρη δεν μπορεσα να βρω ενα setting να με εκφραζει.

    Και μετα ειναι και οι υπολοιποι τομεις... voice acting ΤΡΑΓΙΚΟ... με μια ψευτοforced ρωσικη προφορα, τελειως απαραδεκτο acting. Οι φωνες ακουγονται με διαφορετικη ενταση, πεφτει η μια πανω στην αλλη, λες και ο καθενας εχει ξεχωριστο recording, ολα πεταμενα μαζι να ακουγεται το ενα πανω στο αλλο. 0 συναισθημα αποτυπωμενο στους χαρακτηρες, δηλαδη οι ατακες που λενε δεν συνοδευονται απο το απαραιτητο animation και γενικα ενα κακο χαλι μαυρο. Ποσο μας εχει καλομαθει η Sony πραγματικα...

    Και φυσικα το καλυτερο, το αποκορυφωμα... ΜΟΥΓΚΟΣ χαρακτηρας!! ε βεβαια! τι φωναζει πιο πολυ "PC" απο εναν μουγκο χαρακτηρα. Που δε βγαζει σκασμο η γυναικα του οσο παιζεις και αυτος τιποτα... ουτε κιχ δε λεει! ακομα και οταν κινδυνευουν ρε παιδι μου.. τιποτα... εκει ΜΟΥΓΚΑ! Tου ζητανε την γνωμη του και ως δια μαγειας ολοι καταλαβαινουν τι θελει χωρις να βγαλει λεξη και την λενε εκεινοι γι αυτον... soooo immersive! ιδιοφυια... μιλαμε τωρα εχω μπει στο "πετσι του ρολου" εντελως, σαν να μιλαω εγω γι αυτον ενα πραγμα. Στο να βγαζει βεβαια κραυγες με το παραμικρο ειναι πολυ καλος... βεβαια! Ακουμε την αναπνοη του συνεχως και απο γκουχ, ωχ, ουφ πρωτος ειναι! Τι αηδια... ετος 2021 και εχουμε ακομα τετοιες ψευτοκουλτουρε αηδιες στο gaming...

    Τραγικο, απλα τραγικο. Μου εχει κανει τοσο ασχημη εντυπωση η συγκεκριμενη μουγκαμαρα που δεν την δεχομαι πια στα παιχνιδια μου. Με ξενερωσε απιστευτα η φαση, τοσο που μαλλον το βαζω στον παγο ή θα το παω για ξεπετα...

  15. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (19-06-2021),enstikto (18-06-2021),jimspy (19-06-2021),mihalis13 (18-06-2021),panos74gr (18-06-2021),psx3 (18-06-2021),WolfRathmA (18-06-2021)

  16. #91
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δημήτρη, το είχα παίξει εγώ στο xbox μια περίοδο που το είχε στο game pass.
    Να πω πως τα 2 πρώτα τα είχα λατρέψει.
    Ε το exodus δεν άντεξα και το παράτησα κάτι που κάνω σπάνια σε παιχνίδια.
    Με είχε χαλάσει ο μουγκός χαρακτήρας όπως είπες αλλά και το open world του πράγματος.
    Γενικά όσο και να το προσπάθησα δεν μπόρεσε να με κρατήσει σαν παιχνίδι

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (18-06-2021)

  18. #92
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δημήτρη, το είχα παίξει εγώ στο xbox μια περίοδο που το είχε στο game pass.
    Να πω πως τα 2 πρώτα τα είχα λατρέψει.
    Ε το exodus δεν άντεξα και το παράτησα κάτι που κάνω σπάνια σε παιχνίδια.
    Με είχε χαλάσει ο μουγκός χαρακτήρας όπως είπες αλλά και το open world του πράγματος.
    Γενικά όσο και να το προσπάθησα δεν μπόρεσε να με κρατήσει σαν παιχνίδι

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν θελω ακομα να το πιστολιασω το παιχνιδι, θα του δωσω 1-2 ευκαιριες ακομη, θα ριξω πολυ τα expectations και θα το παλεψω.

    Αλλα μα την παναγια Μιχαλη θα το πω και ας βγει ο κοσμος να με κοροιδεψει. Εχθες επιασα τον εαυτο μου να λεει: "λυπαμαι τα 33 ευρω που μου κοστισε το Metro Exodus στο PS5, μπροστα στα 70 που μου κοστισε το Ratchet"... με καθε μα καθε ειλικρινεια η δηλωση αυτη και i dont care what people say about that.

    Ακουγα και τις προαλες το βλαμμενο το DF παλι και ηταν αυτος ο τυπος που παθαινει κοκομπλοκο με ray tracing και μιλαγε για το παιχνιδι με τετοια λογια... μα με τετοια λογια.. GOTY φαση! Ε και λεω δεν μπορει, ειναι παιχνιδαρα. Και να πεσω ετσι απο τα συννεφα δεν το περιμενα. Ιδιως στο οπτικο κομματι ειναι αστειο να ακουω τον ειδικο του DF να μιλαει λες και ειναι τεχνολογικη αποκαλυψη αυτο το παιχνιδι. Αλλα οκ PCMR τυπος ειναι που αν θυμαμαι καλα του ειχε φανει και το original reveal του νεου Halo εντυπωσιακο... οτι ναναι!

    Ελπιζω πραγματικα να με κερδισει σε εναν Α βαθμο το παιχνιδι.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (18-06-2021),psx3 (18-06-2021),WolfRathmA (18-06-2021)

  20. #93
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    κλαιω δημητρη με τα 2 posts σου...

    μολις τελειώσω το ratchet θελω να το παιξω και εγώ. Περίμενα καιρό για να βγει αυτό το περιβόητο next gen version με full raytracing για να το παιξω... με αυτά που διαβάζω μάλλον έκανα λάθος που περίμενα.


  21. #94
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δε θα μπορούσα να μην συμφωνήσω περισσότερο με αυτά που είπε ο Δημήτρης. Πραγματικά μου θύμησες τους λόγους που το είχα παρατήσει, ενώ το νέο τρέιλερ με τραβούσε πάλι στο να του δώσω άλλη μια ευκαιρία...

    Δε νομίζω πλέον...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #95
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ακουγα και τις προαλες το βλαμμενο το DF παλι και ηταν αυτος ο τυπος που παθαινει κοκομπλοκο με ray tracing και μιλαγε για το παιχνιδι με τετοια λογια... μα με τετοια λογια.. GOTY φαση! Ε και λεω δεν μπορει, ειναι παιχνιδαρα. Και να πεσω ετσι απο τα συννεφα δεν το περιμενα. Ιδιως στο οπτικο κομματι ειναι αστειο να ακουω τον ειδικο του DF να μιλαει λες και ειναι τεχνολογικη αποκαλυψη αυτο το παιχνιδι. Αλλα οκ PCMR τυπος ειναι που αν θυμαμαι καλα του ειχε φανει και το original reveal του νεου Halo εντυπωσιακο... οτι ναναι!
    O ιδιος προσπαθουσε να μειωσει το Ratchet. Εχει προβλημα ο συγκεκριμενος απορω πως τον κρατανε.
    .

  23. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    O ιδιος προσπαθουσε να μειωσει το Ratchet. Εχει προβλημα ο συγκεκριμενος απορω πως τον κρατανε.
    Αληθεια? Εφτασε στο σημειο να μειωσει το Ratchet? Νταξ... σορρυ αλλα το τερματησε αν το εκανε αυτο και βγαζει ξεκαθαροτατο (ναι την εφτιαξα εγω αυτη τη λεξη μολις τωρα!) bias... Μια αυτος μια ο αλλος ο Leadbetter πως τον λενε, που ακουει MS και του τρεχουν τα σαλια, εχει παει περιπατο λιγο η φαση εκει περα.

  24. #97
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τελικα το προβλημα με τα προσθετα παραμενει, το Sams's Story expansion δεν κατεβαινει με τπτ,
    ειτε προσπαθησω να το κατεβασω μονο του, ειτε ως μερος του pass, ειτε απο το μενου manage game content.
    Μου βγαζει error ce-107880-4, πιστευω θα το δουν κ θα το διορθωσουν.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  25. #98
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    @Val

    Η ειρωνεία με τον Leadbetter είναι ότι κάποτε ήταν SEGAκιας (και μετά το γύρισε προς MS μεριά, στα @@ του που σκύλευσαν το κουφάρι του Dreamcast):

    Spoiler!


    Εντάξει, δεν είναι να την παίρνεις και πολύ στα σοβαρά την nerdίλα του DF... για χαβαλέ και μόνο.

  26. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (18-06-2021)

  27. #99
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αληθεια? Εφτασε στο σημειο να μειωσει το Ratchet? Νταξ... σορρυ αλλα το τερματησε αν το εκανε αυτο και βγαζει ξεκαθαροτατο (ναι την εφτιαξα εγω αυτη τη λεξη μολις τωρα!) bias... Μια αυτος μια ο αλλος ο John Leadbetter πως τον λενε, που ακουει MS και του τρεχουν τα σαλια, εχει παει περιπατο λιγο η φαση εκει περα.
    δεν παρακολουθω πολυ resetera πλεον αλλα ειχα μπει στο thread του Ratchet για την τεχνικη αναλυση και ειδα οτι εκανε ποστ ο dictator. Πριν δω τι γραφει ηξερα οτι η απαντηση θα ηταν προσπαθεια να μειωσει τον ενθουσιασμο καποιου, να τον επαναφερει και καλα στην ''πραγματικοτητα''. Ποτε αυτα τα σχολια του κατω απο PS exclusive δεν ειναι για να πει κατι καλο, παρα μονο για να ριξει τους τονους ενθουσιασμου. Γενικα δεν χρειαζεται καποιος να το κανει αμεσα, ενας τριτος καταλαβαινει τις εμμεσες προθεσεις του.


    Ο Leadbetter παντως μου φαινεται οτι βγαζει εναν γνησιο ενθουσιασμο πχ οταν βλεπει γραφικα ratchet. Ο bartallia η πως τον λενε, απλα οταν οι αλλοι λενε κατι καλο αυτος λεει ''ναι....'' και καλά συμφωνει με το ζορι αλλα νιωθεις τον πονο που δεν εχει τετοια γραφικα στο pc του
    Να σημειωσω εδω οτι δεν ασχολειται με console gaming καθολου.
    .

  28. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Valkyre (18-06-2021)

  29. #100
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    δεν παρακολουθω πολυ resetera πλεον αλλα ειχα μπει στο thread του Ratchet για την τεχνικη αναλυση και ειδα οτι εκανε ποστ ο dictator. Πριν δω τι γραφει ηξερα οτι η απαντηση θα ηταν προσπαθεια να μειωσει τον ενθουσιασμο καποιου, να τον επαναφερει και καλα στην ''πραγματικοτητα''. Ποτε αυτα τα σχολια του κατω απο PS exclusive δεν ειναι για να πει κατι καλο, παρα μονο για να ριξει τους τονους ενθουσιασμου. Γενικα δεν χρειαζεται καποιος να το κανει αμεσα, ενας τριτος καταλαβαινει τις εμμεσες προθεσεις του.


    Ο Leadbetter παντως μου φαινεται οτι βγαζει εναν γνησιο ενθουσιασμο πχ οταν βλεπει γραφικα ratchet. Ο bartallia η πως τον λενε, απλα οταν οι αλλοι λενε κατι καλο αυτος λεει ''ναι....'' και καλά συμφωνει με το ζορι αλλα νιωθεις τον πονο που δεν εχει τετοια γραφικα στο pc του
    Να σημειωσω εδω οτι δεν ασχολειται με console gaming καθολου.
    Οταν λες οτι πριν διαβασεις ηξερες τι υφους ποστ θα κανει, αυτο για εμενα ειναι επιβεβαιωση ενος biased ατομου, ενος ατομου με συγκεκριμενο "pattern".

    O Leadbetter εμενα μου βγαζει μια απαθεια ενα "hmm indeed" και ενα "very much so" οταν προκειται για κατι αλλο περαν MS, οπου εκει το κοσμητικα επιθετα που χρησιμοποιουνται ειναι εμφανως πιο ενθουσιωδη. Δεν λεω οτι ειναι σαν τον αλλο που θα βγει να μειωσει, απλα ειναι σαν να κοιταει αλλου κλεφτικα συχνα πυκνα, σαν να κραταει μια ουδετερη σταση και απλα να συμφωνει.

  30. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (18-06-2021)

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •