Page 18 of 29 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 341 to 360 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #341
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πήρα και την πλατίνα. Παιδιά μην το χάσετε με τίποτα αυτό το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #342
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επεσα σε game breaking bug που δεν εχει αφήσει τιποτα ορθιο

    Απο την στιγμη που πηγα στα χιονια ετσι χωρις λογο ξεκίνησαν να υπαρχουν μεγάλα frame drops και μετα να μην δείχνει τις πανοπλίες, τα οπλα και τα skills στα μενού και σιγα σιγα σταμάτησε να φορτώνει κάποια textures. Το αλογο εχει γινει αορατο, στα quests βγαζει τις μαυρες μπαρες πάνω και κατω αλλά δεν μιλάει κανεις και μια ωρα να κάθεσαι ετσι. Αν πας πχ σε ενα βωμό αλεπούς ή να παρεις κατι αλλο το παιρνεις αλλα δεν βγαζει ουτε μια ειδοποίηση και ειναι ολα κενα. Το fast travel δεν λειτουργεί γιατι οταν το επιλέξεις κάθεσαι να βλέπεις μια μαύρη οθόνη, ούτε στο κεντρικό μενου μπορείς να πας γιατι παλι η ιδια μαυρη οθονη και το ιδιο και όταν χάσεις

    Εκανα rebuild database, εσβησα ολα τα data του παιχνιδιου, αλλα δεν βοηθησε κατι και εχω ξενερωσει την ζωη μου. Ειχα τελειωσει τα παντα στο χαρτη απο τις αλλες περιοχες και μου ειχε μείνει μόνο ολο το act3, απο την αρχη δεν παιζει να παιξω παλι τα ιδια για κανενα λογο

    Να και ενα vid με το αορατο αλογο


  3. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    hakoo (03-08-2020)

  4. #343
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οντως χοντρό ξενέρωμα, ελπίζω να μπορει να διορθωθεί με κάποιο patch Και να συνεχίσεις το παιχνίδι σου.

  5. #344
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Uninstall και install δοκίμασες;
    Επίσης έχεις κανένα save παλιότερο να γυρίσεις πίσω μπας και εκεί τρέξει κανονικά το παιχνίδι;


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. #345
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δοκίμασε και στο cloud αν έχεις συνδρομή plus όπως βλέπω στο psnprofile σου, αφού κάποιες φορές το save εκεί είναι κάνα δυο μερούλες παλαιότερο από αυτό του δίσκου (αν είσαι λίγο τυχερός). Βέβαια με όλα αυτά που έκανες πρέπει να έχει περάσει καιρός και δεν ξέρω αν έχει ενημερώσει και αυτόματα με το πιο πρόσφατο.

  7. #346
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Επεσα σε game breaking bug που δεν εχει αφήσει τιποτα ορθιο

    Απο την στιγμη που πηγα στα χιονια ετσι χωρις λογο ξεκίνησαν να υπαρχουν μεγάλα frame drops και μετα να μην δείχνει τις πανοπλίες, τα οπλα και τα skills στα μενού και σιγα σιγα σταμάτησε να φορτώνει κάποια textures. Το αλογο εχει γινει αορατο, στα quests βγαζει τις μαυρες μπαρες πάνω και κατω αλλά δεν μιλάει κανεις και μια ωρα να κάθεσαι ετσι. Αν πας πχ σε ενα βωμό αλεπούς ή να παρεις κατι αλλο το παιρνεις αλλα δεν βγαζει ουτε μια ειδοποίηση και ειναι ολα κενα. Το fast travel δεν λειτουργεί γιατι οταν το επιλέξεις κάθεσαι να βλέπεις μια μαύρη οθόνη, ούτε στο κεντρικό μενου μπορείς να πας γιατι παλι η ιδια μαυρη οθονη και το ιδιο και όταν χάσεις

    Εκανα rebuild database, εσβησα ολα τα data του παιχνιδιου, αλλα δεν βοηθησε κατι και εχω ξενερωσει την ζωη μου. Ειχα τελειωσει τα παντα στο χαρτη απο τις αλλες περιοχες και μου ειχε μείνει μόνο ολο το act3, απο την αρχη δεν παιζει να παιξω παλι τα ιδια για κανενα λογο

    Να και ενα vid με το αορατο αλογο

    Αν σου δώσουμε save file? Δεν θα δουλέψει?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #347
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Αν σου δώσουμε save file? Δεν θα δουλέψει?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τα save files είναι κλειδωμένα στο εκάστοτε PSN id από εποχής PS3* (και λόγω τροπαίων προφανώς) οπότε δεν μπορεί κανείς να βοηθήσει.


    *(πέραν τυχόν πειρατικών και χακαρισμένων)

  9. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    cocous (31-07-2020)

  10. #348
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ειχα ξεχασει το save απο το plus και το θυμήθηκα σήμερα το πρωι. Ηταν αρκετα πιο πισω, στην μεση του act2 με πολλα στον χάρτη να θελουν παλι ξεκλείδωμα, αλλα κατι ειναι και αυτο. Το θεμα ειναι μην μου ξανατυχει, αν και τωρα θα κανω πολλα διαφορετικα saves γιατι πριν ειχα μονο ενα και το autosave

  11. #349
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ευτυχώς το έσωσες κάπως, καλή συνέχεια.

  12. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Snk (31-07-2020)

  13. #350
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ κάνω save περίπου κάθε ώρα (εννοείτε σε διαφορετικό slot). Είχα διαβάσει για game breaking bugs και νομίζω είχε ειπωθεί και απο τον Valkyre εδώ μέσα.
    Ο Powerpyx επίσης είχε πει οτι υπολογίζει οτι συμβαίνει στο 20% περίπου των παιχτών το να τους βγει game breaking bug.
    Για καλό και για κακό λοιπόν save κάθε ώρα!

  14. #351
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ πάντα κάνω 5 διαφορετικά saves και σώζω ανα 1-2 ώρες για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο
    Spoiler!

  15. #352
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  16. #353
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Ghost of Tsushima

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πήρα και την πλατίνα. Παιδιά μην το χάσετε με τίποτα αυτό το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το ξεκινησα κι εγω, τεχνικα το παιχνιδι κανει πλακα στην πλειοψηφια των open world games, εχω το OG ps4 (το launch μοντελο) και δεν πιστευω αυτο που βλεπω, ειλικρινα.
    Δεν εχω παιξει το read dead 2 που θεωρητικα ειναι το πιο ομορφο open world παιχνιδι της γενιας αλλα σε σχεση με τα αλλα παιχνιδια του ανταγωνισμου στα δικα μου ματια δεν υπαρχει καν συγκριση.
    Το πολυ θετικο για μενα ειναι οτι το παιχνιδι εχει αμεσο/ελαφρυ χειρισμο, τα animations για traversing και open world δραστηριοτητες ειναι πολυ γρηγορα. Τεραστιο πλεονεκτημα που βοηθαει τη ροη, απο κοντα και τα loadings που ειναι μηδαμινά.
    Το battle system πολυ διασκεδαστικο, ο κοσμος υπεροχος.
    Εξαιρετικες πρωτες εντυπωσεις.
    Απογοητευτικα αυτα που διαβαζω για game breaking bugs βεβαια, δεν μας εχουν συνηθισει σε τετοια τα exclusives.
    Επιβαλλεται να το φτιαξουν το συντομοτερο δυνατον.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (03-08-2020),Valkyre (03-08-2020)

  18. #354
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  19. #355
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Το τελειωσα παιδες. Απιστευτο. Αξιζει 100% τα λεφτα του!!!

  20. The Following User Says Thank You to polakis For This Useful Post:

    spartan (06-08-2020)

  21. #356
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  22. The Following 2 Users Say Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    nikosgnr (07-08-2020),spartan (06-08-2020)

  23. #357
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Ghost of Tsushima

    Τα σπαει το παιχνιδι, καλλιτεχνικα εχει γινει λεπτομερειακη δουλεια πολυ υψηλού επίπεδου. Ο κοσμος πανεμορφος, δεν υπαρχει τετραγωνικο μετρο που να μην ειναι προσεγμενο τουλαχιστον απο αυτα που εχω δει μεχρι τωρα.
    Δεν ξερω αν εμενα μου παταει ολα τα κουμπια μου το παιχνιδι η ειναι οντως τοσο καλο, ειναι παντως σκαλες επανω σε ποιοτητα σε σχεση με το assassin’s creed odyssey ας πουμε που επισης ουτως η αλλως μου αρεσε και ειναι και το πιο συγκρισιμο απο τα open world της γενιας που διανυουμε.
    Η Sony απο εκει που δεν το ειχε καθολου με open world παιχνιδια και τα απεφευγε γενικα εχει σε αυτη τη γενια horizon, days gone και τωρα αυτο.
    Μεγαλο βημα για την sucker punch σε σχεση με τα infamous απ οσο μπορω να κρινω μεχρι τωρα (δεν εχω ουτε 15 ωρες παιχνιδιου ακομα).
    Σε οποιον αρεσουν τα open world επιβάλλεται να το δοκιμασει.



  24. #358
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    GHOST OF TSUSHIMA: PATCH 1.06 DETAILS

    AUGUST 5, 2020Later today, patch 1.06 for Ghost of Tsushima will be released, bringing changes to the Traveler’s Attire and new bug fixes.


    This patch includes the following new updates:


    Traveler’s Attire

    • The Traveler’s Attire has been enhanced to add new visual and audio cues hinting at nearby collectibles. These cues can replace or augment controller vibration in order to offer a better, more accessible experience



    Text

    • Expanded Large Text accessibility option to also include additional prompts and objective text



    Bug Fixes

    • Addressed a bug where users could encounter a black screen preventing progress in certain tales
    • Addressed a bug where users could become stuck in some Yarikawa tales
    • Additional bug and crash fixes
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. #359
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Αποστόλη σε πρόλαβα :ρ
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  26. #360

    Default

    Εθισμένος στην παιχνιδαρα καμία βδομάδα, ήρθε στο καλύτερο σημείο. Τα παιδιά στους παππούδες και εγώ αγκαλιά με το αιρκον και τα γιαπωνια


    Πέρα από το gameplay και τα γραφικά που είναι καταπληκτικά εγώ έχω τρελαθεί με το lore και όλες τις λεπτομέρειες της ιαπωνικής κουλτούρας. Απίστευτη λεπτομέρεια
    Για κάποιον όπως ένα που είναι ονειρο ζωής η επίσκεψη κάποτε στην χώρα του ανατέλλοντος ήλιου είναι ένα τρομερό υποκατάστατο.

    Μ'αρεσει απίστευτα που έχουν φροντίσει το υπερφυσικό να είναι όσο τόσο, μπορούσαν πολύ εύκολα να χαθούν σε άνιμε καταστάσεις

    Σαν να λέμε ότι ήρθε μια εταιρεία και απεικόνισε τέλεια κάθε πτυχή των αρχαιοελληνικών μύθων

  27. The Following 7 Users Say Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    chronohill (07-08-2020),geogoku (08-08-2020),hakoo (08-08-2020),mihalis13 (07-08-2020),nikosgnr (11-08-2020),Slay (07-08-2020),spartan (08-08-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •