Page 20 of 29 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast
Results 381 to 400 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #381
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Έχει κανονικά υπότιτλους και μενού. Δεν έχει μεταγλώττιση όπως το TLOU για παράδειγμα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ωραίος. Σε ευχαριστώ. Δεν το θυμόμουν καθόλου!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    mihalis13 (20-08-2020)

  3. #382

    Default

    Παιδιά εσείς σε τι ρυθμίσεις γλώσσας το παίζετε;

    Δεν μιλώ για τους υπότιτλους. Ενώ μέχρι τώρα (περίπου 50%) το έχω στα γιαπωνέζικα, διαβασα ότι και το English audio είναι πολύ καλό

    Τι λέτε να αλλάξω;

  4. #383
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω οπως ειπα επαιξα στα αγγλικα. Με χαλαει που το lip syncing ειναι μονο με βαση την αγγλικη γλωσσα, αλλα ακομη περισσοτερο με χαλαει να μην μπορω να καταλαβω τι λενε οι χαρακτηρες οταν μιλανε κατα τη διαρκεια του combat, οπου πολυ απλα δεν μπορω να διαβαζω υποτιτλους και να εχω το νου μου στο timing συγκεκριμενων κινησεων. Τουλαχιστον οταν η γλωσσα ειναι αγγλικη μπορω να ακουσω τι λενε και να καταλαβω καποια πραγματα.

    Ειλικρινα δεν ξερω γιατι το κανουν αυτο τα παιχνιδια γενικοτερα. Δεν ειναι immersive. Ειναι stupid απλα. Δηλαδη εισαι σε μαχη μεταξυ ζωης και θανατου και καθεσαι και κανεις ολοκληρη κουβεντα... για ονομα. Καποιος πρεπει να το σταματησει αυτο απο τα παιχνιδια. Μπορω να καταλαβω να πεις 2-3 πραγματα με τον αντιπαλο σου, αλλα να πιασεις ολοκληρη φιλοσοφικη συζητηση ή να κανεις ολοκληρη αναλυση των σατανικων σχεδιων σου την ωρα που υποτιθεται πρεπει να εισαι razor sharp focused και να χρησιμοποιησεις ολες τις δυναμεις σου για να επιβιωσεις.... ε οχι... ελεος δηλαδη. Βρειτε μια αλλη ***μενη στιγμη να τα πειτε αυτα.

    Ειδικα σε παιχνιδια της Ubisoft το τερματιζουν με το θεμα αυτο. 9 στα 10 παιχνιδια της Ubisoft θα σου πουν τα πιο σημαντικα και πολυπλοκα plot points ενω τρεχεις να ξεφυγεις απο καποιον, ενω γκρεμιζονται τα παντα γυρω σου ή ενω σου την πεφτουν 10 εχθροι απο παντου και καποιος σου εξηγει στο radio για ποιο λογο συμβαινουν ολα αυτα που συμβαινουν... what the fuck εντελως...

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (20-08-2020)

  6. #384
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ ξεκίνησα με αγγλικό ηχο, το γύρισα στα ιαπωνικά και το ξαναγύρισα στα αγγλικά τελικά.
    Το ιαπωνικό voice over είναι πολύ καλό αλλά και εγώ είχα τα ίδια θέματα με τον Val.
    Με ενοχλούσε το lip sync και ότι στις μάχες και συγκεκριμένα στα Duels μιλάνε και πρέπει να έχω το νου μου στους υπότιτλους για να καταλάβω τι λένε, με αποτέλεσμα να χάνω από τον αντίπαλο γιατί δεν πρόλαβα να αντιδράσω στην επίθεση του.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (20-08-2020)

  8. #385
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Εγω το lip syncing μια χαρα το ειδα(για τα δικα μου γουστα παντα)
    Τα αγγλικα voice over στο συγκεκριμενο παιχνιδι(σε σχεση με τα ιαπωνικα)
    Ειναι κατα πολυ χειροτερα,Ευτυχως που πλατιναρα το παιχνιδι στην συγκεκριμενη γλωσσα.Η καλυτερη εμπειρια μακραν

  9. #386

    Default

    Δυστυχώς εγώ την "πάτησα" και το παιχνίδι δεν μου πολυαρέσει, αν και είχα όρεξη να παίξω και το πήρα day one. Πανέμορφος κόσμος φυσικά, αλλά μέχρι εκεί ρε γμτ, για εμένα πάντα τονίζω. Και η μάχη, ναι είναι καλή και με βάθος κινήσεων, αυτό να το λέμε. Αλλά από εκεί και πέρα, η ιστορία δεν με πολυτραβάει, ενώ η κίνηση των αντιπάλων και η ΑΙ με χάλασαν πολύ. Νομίζω ανήκει σε πολύ περασμένες γενιές. Παίζει ρόλο το ότι πρόσφατα παίξαμε TLoU 2, που έθεσε νέα στάνταρ σε κάποια πράγματα, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Πρόσφατα έπαιξα και το Origins, παιχνίδι του '17, με τόσους μηχανισμούς μέσα και open world, και ήταν πιο σύγχρονο σε ΑΙ, αλλά είναι και πολλά άλλα παιχνίδια.
    Μπορεί να βιάστηκα και να το έχω αδικήσει. Θα το κρατήσω και ίσως το ξαναβάλω κάποια στιγμή, αν και δεν το βλέπω.
    Δεν πειράζει, δεν μπορεί να μας αρέσουν και όλα.

  10. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    hakoo (01-09-2020)

  11. #387
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Μακράν το καλύτερο Photo Mode που έχω δε σε παιχνίδι.-

    Αμεσότητα, ευκολία, πλήθος επιλογών. Απλά WOW.

    Μετά απορεί κανείς για τις 16εκ.+ φωτ/φίες.

  12. #388
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Δυστυχώς εγώ την "πάτησα" και το παιχνίδι δεν μου πολυαρέσει, αν και είχα όρεξη να παίξω και το πήρα day one. Πανέμορφος κόσμος φυσικά, αλλά μέχρι εκεί ρε γμτ, για εμένα πάντα τονίζω. Και η μάχη, ναι είναι καλή και με βάθος κινήσεων, αυτό να το λέμε. Αλλά από εκεί και πέρα, η ιστορία δεν με πολυτραβάει, ενώ η κίνηση των αντιπάλων και η ΑΙ με χάλασαν πολύ. Νομίζω ανήκει σε πολύ περασμένες γενιές. Παίζει ρόλο το ότι πρόσφατα παίξαμε TLoU 2, που έθεσε νέα στάνταρ σε κάποια πράγματα, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Πρόσφατα έπαιξα και το Origins, παιχνίδι του '17, με τόσους μηχανισμούς μέσα και open world, και ήταν πιο σύγχρονο σε ΑΙ, αλλά είναι και πολλά άλλα παιχνίδια.
    Μπορεί να βιάστηκα και να το έχω αδικήσει. Θα το κρατήσω και ίσως το ξαναβάλω κάποια στιγμή, αν και δεν το βλέπω.
    Δεν πειράζει, δεν μπορεί να μας αρέσουν και όλα.
    toninio και μένα πάντως που δεν με ενθουσίασε εξαρχής, όσο το παίζω με κρατάει όλο και περισσότερo!

    Και επειδή έχει ωραίο και ποικίλο leveling/upgrade system αλλά και από άποψη ιστορίας. Βέβαια τώρα έχω χαωθεί λιγάκι καθώς δεν αφήνω ερωτηματικό για ερωτηματικό στον χάρτη εκεί που βρίσκομαι, οπότε το Jin's Jouney έχει πάει λίγο πίσω (είμαι αρχή Act 2, εγώ κινούμαι ακόμη στα νότια κυρίως), Tales of Tsushima έχω κάνει αρκετές αλλά και 2-3 mythic tales.


  13. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    panos74gr (01-09-2020),toninio (02-09-2020)

  14. #389

    Default

    Nαι, παίζει αυτό, στην πορεία ένα παιχνίδι να βγάζει πολλά πράγματα, που δεν φαίνονται εξαρχής. Μακάρι, και δεν αποκλείω να του δώσω άλλη μία ευκαιρία(όπως και στο RDR2, που δεν με έψησε και το άφησα στη μέση).
    Μπορεί απλά να ήθελα να παίξω κάτι διαφορετικό τώρα. Επίσης, δεν είναι τυχαίο ότι διαβάζω γενικώς πολύ καλά λόγια από τους περισσότερους, οπότε δεν μπορεί, κάτι καλό θα έχει το παιχνίδι.......

  15. #390
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    @toninio

    Και εγώ μέχρι στιγμής με το παιχνίδι δεν έχω ξετρελαθει η αλήθεια είναι.. κάνα μήνα το έχω ξεκινήσει και ακόμα είμαι στο πρώτο act. Τις περισσότερες μέρες δεν το ανοίγω καν να παίξω και όταν παίζω μετά από καμιά ώρα το κλείνω...
    Βέβαια είμαι πολύ νωρίς στην ιστορία οπότε δεν με έχει κρατήσει το σενάριο. Ελπίζω πως μετά θα αποκτήσει πολύ ενδιαφέρον.

    Με την μάχη του ενώ είναι ωραία είναι αρκετά επαναλαμβανόμενη. Δηλαδή μέρα από λίγη ώρα απλά σκοτώνεις ορδές εχθρών. Τα duels βέβαια είναι φανταστικά. Το stealth μου φαίνεται υπερβολικά εύκολο μιας και πάντα οι εχθροί έχουν γυρισμένη την πλάτη.
    Και παίζω και σε hard δυσκολία, οπότε δεν είναι θέμα δυσκολίας.
    Μου αρέσει πολύ ο κόσμος του και όλο αυτό που έχουν κάνει με τον άνεμο, με αποτέλεσμα να έχουμε ένα πολύ καθαρό UI.

    Όμορφο παιχνίδι αλλά ακόμα δεν με έχει κερδίσει...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    obione (19-10-2020),toninio (11-09-2020),Valkyre (09-09-2020)

  17. #391
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το παιχνίδι είναι έπος.
    1 και βάλε μήνα το έλιωσα και πήρα και την πλατίνα μου.
    Απο τις κορυφαίες εμπειρίες μου σε αυτή τη γενιά.
    Last edited by kostasb13; 09-09-2020 at 14:30.

  18. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    nikosgnr (14-09-2020)

  19. #392
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Φτάνω προς το τέλος και γω, έκανα ένα πολύ καλό session χθες και το χάρηκα

    Βέβαια το OCD για map cleaning στο triggάρει φουλ, με όλα αυτά που έχεις να κάνεις (και δεν είναι και λίγα!)

    Spoiler!


    Ανυπομονώ για το φινάλε!


  20. #393
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Το κακο με τα πετυχημενα παιχνιδια και δικαιολογημενα ειναι οτι η τιμη τους στο ψηφιακο κατεβασμα δεν πεφτει ουτε σε προσφορα!περιμενουμε!!

  21. #394
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  22. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    tonybsg (05-10-2020)

  23. #395
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Σημερα κοιταζα να δω ποτε θα βγει



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  24. #396
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  25. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    geogoku (16-10-2020),Leon_DiZ (09-10-2020),PDS (10-10-2020)

  26. #397
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Πάντως το παιχνίδι για μένα ήταν άλλη εμπειρία με τα ιαπωνικά. Μέχρι το act 1 άντεξα την αγγλική. Κατα την γνώμη μου το παράκανε cheesy, το αλλοιωνε, δεν μου έβγαζε συναίσθημα, απλά το έπαιζα για να προχωρήσει. Μόλις το άλλαξα έγινε άλλο παιχνιδι, απέκτησε χαρακτήρα.

    Είμαι γενικά κατά της μεταγλώττισης, σε κινηματογράφο και anime δεν το συζητάω καν, αλλά σε gaming περιπτώσεις που θα αφιερώσω 40-50 ώρες όπως rpgs, συνήθως παίζω και με αγγλικά, ιδίως σε final fantasy πχ που συνήθως γίνεται καλή δουλειά (εκτός συνήθως από έναν χαζοχαρουμενο χαρακτήρα σε κάθε παιχνίδι που το τερματίζει).
    Στο συγκεκριμένο πάντως δεν

    Κατά τα άλλα πανέμορφο οπτικά, πολύ ωραία αισθητική και δυνατό gameplay στις μάχες.Σαν ιστορία νομίζω το πρωτο μισό είναι λιγο αδυναμη, αλλά παίρνει μπρος αργότερα και το κλείνει υπέροχα.

  27. #398
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Και γω ιαπωνικά το πήγα..ήταν λίγο κουραστικό να διαβάζεις φουλ υπότιτλους αλλά με βοήθησε πολύ να μπω στο κλίμα...
    Γενικά ήταν ένα μοναδικό ταξίδι..πολύ όμορφο οπτικα και με εντυπωσίασε το πολύ ενδιαφέρον σύστημα μάχης και γενικοτερα το πώς το είχαν εμπλουτίσει..
    Επισης μαρεσε που είχαν χωρίσει τις ιστορίες της tsushima και μάθαινες πολλά για τους συμμάχους..μια καλύτερη ανάπτυξη χαρακτήρα στον Χαν θα ήθελα μου φαίνεται...

    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  28. #399
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το παιχνίδι αδικείται από τα video review. Έβλεπα κατά καιρούς gameplay στο twitch και video review που γενικά έλεγαν καλά λόγια αλλά το σύστημα μάχης δεν μου άρεσε τόσο μιας και προτιμώ το assassin creed σαν στυλ και όχι τα souls type και με το parry μου φαινόταν κάπως. Το αγόρασα πρόσφατα. Μιλάμε για έπος και για μένα άνετα από τα καλύτερα της γενιάς. Το καλύτερο είναι η σκηνοθεσία στα βίντεο.


  29. #400
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •