Page 22 of 29 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast
Results 421 to 440 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #421
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Προφανώς τους πλήρωσε η Microsoft για να το καθυστερήσουν... It all makes sense.

    Είναι ακριβώς το ίδιο με το PS4 Pro αλλά σε 60fps και χωρίς κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα που χρήζει αναλυσης. Ήταν λίγο αχρειαστο το βίντεο, λογικό να δώσουν προτεραιότητα αλλού.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (05-01-2021)

  3. #422
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Μια χαρά ήταν το βίντεο αλλά τέτοια βίντεο για αρκετά παιχνίδια (all in one video δηλαδη) έβγαζε ο vg gamer όταν βγήκε το ps5 και έτσι όλοι ήξεραν τι update πήραν. Τώρα το digital δεν έχει τι να δείξει και βγάζει αχρείαστα βίντεο, όπως πάντα

  4. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Kkritikos (05-01-2021)

  5. #423
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμ, αφού δεν υπάρχουν παιχνίδια για PS5 (και εδώ που τα λέμε ούτε για PS4) ώστε να κάνει το DF κάποια τεχνική ανάλυση......................

    ...........οπότε φτιάχνει αχρείαστα βίντεο. (και παρωχημένα)

    Προσοχή: δεν υπερασπίζομαι το DF (που έχει γίνει άθλιο εδώ και πολύυυυυ καιρό), αλλά του λόγου το αληθές είναι ότι έχει πέσει ξεραΐλα.


  6. #424
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Από όσα έχω παίξει στο 4, το παιχνίδι ανήκει στο Τοπ 3 μου. Έχουν κάνει εκπληκτική δουλειά. Τρομερές λεπτομέρειες. Αυτό που μπορώ να πω και είναι καθαρά δική μου θέση είναι πως όπως είχα νιώσει στα Batman και οσο έπαιζα και μάθαινα το σύστημα μάχης, ένιωθα να είμαι ο Batman, έτσι και εδώ νιώθω ότι είμαι σαμουράι. Δεν είναι το κλασικό παίρνω το σπαθί και κόβω κόσμο χωρίς αντίσταση. Θέλει block, parry, θέση μάχης ανάλογα τον αντίπαλο. Αντίληψη, έχει και stealth . Για μένα το παιχνίδι τα έχει όλα. Στις 35 ώρες παιχνιδιού και είμαι στα μισά side quest/collectibles και στην αρχή του τρίτου και τελευταίου act. Απλά δεν το χορταινω . Για μένα μαζί με GOW, Horizon, TLOU, το Ghost ανήκει μαζί τους. Έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για το ονλαιν και ανυπομονώ παρόλο που τα ονλαιν πλέον τα αποφεύγω.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #425
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κι εγώ έτσι νομίζω παιδιά, slow news season είναι, οπότε κάτι «έπρεπε» να βγάλουν να έχει ροή το κανάλι από περιεχόμενο.

  8. #426
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ghost of Tsushima PS5 Version in the Works, According to Dev’s LinkedIn Profile

    As spotted by folks over at GameRant, Video/Cinematic Creative Director Dave Molloy specifically mentioned in the ‘About’ section of his LinkedIn profile that he’s currently working on Ghost of Tsushima for the PS5. As soon as this was picked up by a number of websites, Molloy removed any reference to the PS5. However, he wasn’t quick enough because GameRant took a screenshot of his original professional summary, which stated:

    "Currently he’s the Cinematics Video Creative Director at Sucker Punch for in-game cinematics, motion capture, editorial, cinematography, music, art direction, tone, 2D motion graphics and game capture. Also in charge of the outgoing trailers, teasers and commercials for Sony / Sucker Punch Productions. Dave has a passion and super strength in artistic visual storytelling, editorial, and cinematography. Also excels in art experimentation, creative thinking and team collaboration. Presently working on the Ghost of Tsushima game for Sony PS5."
    source: Playstationlifestyle.net

  9. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Kkritikos (26-01-2021),Leon_DiZ (26-01-2021)

  10. #427
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Καλημέρα

    Αν αγοράσω την ψηφιακή αναβάθμιση του game, θα μπορώ μετά να παίζω δίχως να βάζω το cd στο PS; Εκείνος που κάνω share θα μπορεί να παίζει χωρίς cd;

    Το έχει δοκιμάσει κανείς;

  11. #428
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Καλημέρα

    Αν αγοράσω την ψηφιακή αναβάθμιση του game, θα μπορώ μετά να παίζω δίχως να βάζω το cd στο PS; Εκείνος που κάνω share θα μπορεί να παίζει χωρίς cd;

    Το έχει δοκιμάσει κανείς;
    Τι εννοείς;
    Αν είναι CD παίζεις μόνο εσύ, αν είναι Digital μπορείς να το μοιράσεις.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #429
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τι εννοείς;
    Αν είναι CD παίζεις μόνο εσύ, αν είναι Digital μπορείς να το μοιράσεις.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γράφει ότι αναβαθμίζεται ψηφιακά.

  13. #430
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Γράφει ότι αναβαθμίζεται ψηφιακά.
    Το CD πάνω;
    Ναι τα update ψηφιακά είναι δεν γίνεται να γίνει από το δισκάκι , δεν λέει ότι θα σου δώσει την digital έκδοση.
    Το παιχνίδι θα περάσει κανονικά όλο στο δισκο σαν Digital αλλά θέλει το δισκάκι για επιβεβαίωση, οπότε μόνο αυτός που έχει το παιχνίδι μπορεί να παίξει

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #431
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το CD πάνω;
    Ναι τα update ψηφιακά είναι δεν γίνεται να γίνει από το CD, δεν λέει ότι θα σου δώσει την digital έκδοση.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ευχαριστώ πολύ

  15. #432
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μου αρέσει που το λέμε CD το δισκάκι .

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    psx3 (31-01-2021)

  17. #433
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μου αρέσει που το λέμε CD το δισκάκι .

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Blu-Ray είναι φυσικά

  18. The Following User Says Thank You to Lobo10 For This Useful Post:

    psx3 (31-01-2021)

  19. #434
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μπλακ εν ντέκερ (όλα τα τρυπάνια), σπορτέξ (όλα τα αθλητικά παπούτσια έως το 1985-7), κασσέτα (κι ας είναι cartridge για δεκαετίες 1977-1996), cd (1981-σήμερα, για οποιοδήποτε οπτικό δίσκο).......κάποια πράγματα παραμένουν σταθερές αξίες που καταλαβαίνουμε όλοι!!!


  20. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Brazhlias (01-02-2021),Kane (03-02-2021),psx3 (31-01-2021),Snk (31-01-2021)

  21. #435
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Καλημέρα

    Αν αγοράσω την ψηφιακή αναβάθμιση του game, θα μπορώ μετά να παίζω δίχως να βάζω το cd στο PS; Εκείνος που κάνω share θα μπορεί να παίζει χωρίς cd;

    Το έχει δοκιμάσει κανείς;
    Ωραία ηχόμπαρα φίλε. JBL;

    Όσο για αυτό που ρωτάς, ή αγοράζεις το παιχνίδι από PS store ή παίρνεις το δισκάκι. Μεσοβέζικη λύση δεν υπάρχει (ίσως να μπει PS+ Collection στο μέλλον).

  22. #436
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ωραία ηχόμπαρα φίλε. JBL;

    Όσο για αυτό που ρωτάς, ή αγοράζεις το παιχνίδι από PS store ή παίρνεις το δισκάκι. Μεσοβέζικη λύση δεν υπάρχει (ίσως να μπει PS+ Collection στο μέλλον).
    LG OLED 65GX και JBL 9.1

    Ευχαριστώ

  23. The Following User Says Thank You to Lobo10 For This Useful Post:

    psx3 (31-01-2021)

  24. #437

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μπλακ εν ντέκερ (όλα τα τρυπάνια), σπορτέξ (όλα τα αθλητικά παπούτσια έως το 1985-7), κασσέτα (κι ας είναι cartridge για δεκαετίες 1977-1996), cd (1981-σήμερα, για οποιοδήποτε οπτικό δίσκο).......κάποια πράγματα παραμένουν σταθερές αξίες που καταλαβαίνουμε όλοι!!!

    Μερεντα.

  25. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    Kane (03-02-2021)

  26. #438
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Πρέπει ναμαι τελείως καφρος που δεν έχω ενθουσιαστεί με τον τεχνικό τομέα και το animation? Έχω κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα; Παιδιά δεν μου πολύ αρέσει το παιχνίδι μέχρι στιγμής (είμαι κανα 3ωρο στην αρχή).
    Δεν ανυπομονω να συνεχίσω όπως σε όλα τα υπόλοιπα που έχω παίξει ενώ είναι καλό παιχνίδι. Ένα πραμα σαν το Witcher που ενώ μαρεσε το concept το σταμάτησα και δεν το τελείωσα ποτε έχοντας βρβαια παίξει 30 ώρες περίπου. Δεν ξέρω προβληματίστηκα με το ghost. Θα το τελειώσω το συγκεκριμένο γιατί φαίνεται ότι έχουν κάνει σε γενικές γραμμές δουλειά και δεν κοροϊδεύουν τον gamer απλά κάτι δεν μου κάθεται καλά...περίμενα μάλλον κάτι πολύ πιο δυνατό.

    Θα δείξει και στην πορεία!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  27. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    mihalis13 (07-02-2021)

  28. #439
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Βασικά εγώ παίζω το assasin valhalla και θεωρώ το ghost πάρα πολύ καλύτερο

  29. #440
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το Valhalla και τσάμπα να μου το δώσεις τώρα δεν με τραβάει καθόλου ούτως η άλλως. Το odyssey το παλεύω 2 χρόνια σχεδόν κ δεν νομίζω να το τελειώσω ποτε εκτός αν φάω καμία τρελη φλασια κ μουρθει όρεξη σε άσχετη περίοδο να παίξω ξερά το main story για να πω ότι το τελείωσα. Γενικά καλά παιχνίδια όλα αυτά αλλά κάπως υπερεκτιμημένα. Το Odyssey μου αρέσει κυρίως λόγω Ελλάδας και να εξερευνώ.

    Το ghost είναι πάλι μια άλλη περίπτωση. Θα το έβαζα στο ίδιο επίπεδο παραγωγής με το days gone ΑΛΛΑ το days gone με τράβηξε αμέσως με το gameplay του και είχε και ένα στοιχείο πολύ ιδιαίτερο, τα hordes! Υπήρχε δλδ κάτι σε όλο το παιχνίδι να το παλεύεις, να είναι μονίμως σαν ένα «boss» ας το πούμε και να το έχεις συνέχεια στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Το ghost κάτι μου λέει ότι δεν έχει κάτι αντίστοιχο. Δεν κρύβει καμία έκπληξη νομίζω. Είναι αυτό που βλέπω και τέλος.

    Θα δείξει όπως είπα... μπορεί να έχει πχ μεταφυσικά στοιχεία, κάποιο πολύ βαθύτερο σκοπό που θα τον μάθω πολύ αργότερα, μπορεί η ιστορία να φαίνεται straightforward αλλά τελικά να είναι κάτι άλλο...δεν ξέρω, αλλά μακάρι.

    Μπορεί να έχω πέσει κ τελείως έξω με αυτό που λέω...είμαι λίγες ώρες στην αρχή του.
    Satan has left his killing floor
    PS4

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •