Page 16 of 29 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #301
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει.
    Αλλά θα ήταν ωραίο να συνδέεται με τον psn account σου και ανάλογα με τα story related trophies που έχεις να σου επιτρέπεται να βαθμολογήσεις το παιχνίδι.
    Είτε αν είχες πάρει το trophy του τερματισμού, αλλιώς ανάλογα την πρόοδο σου θα είχε άλλη βαρύτητα ο βαθμός σου. Εγώ που έχω τερματίσει το παιχνίδι θα έχει περισσότερη βαρύτητα ο βαθμός μου από έναν που έχει φτάσει στην μέση πχ

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #302
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λυσεις αν θελουν υπαρχουν. Το θεμα ειναι οτι δεν θελουν να χασουν ολα αυτα τα χιλιαδες κλικς...

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (18-07-2020)

  4. #303
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  5. #304
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	Ghost of Tsushima_20200717155042.jpg 
Views:	81 
Size:	920.8 KB 
ID:	12295
    Click image for larger version. 

Name:	Ghost of Tsushima_20200718170546.jpg 
Views:	81 
Size:	607.8 KB 
ID:	12296
    Click image for larger version. 

Name:	Ghost of Tsushima_20200718230331.jpg 
Views:	82 
Size:	614.0 KB 
ID:	12297
    Click image for larger version. 

Name:	Ghost of Tsushima_20200719102312.jpg 
Views:	82 
Size:	595.7 KB 
ID:	12298
    Click image for larger version. 

Name:	Ghost of Tsushima_20200719103255.jpg 
Views:	82 
Size:	626.0 KB 
ID:	12299

    Πίνακας ζωγραφικής ειναι το παιχνίδι, απίστευτο!!!


  6. #305
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συμφωνώ.Καλλιτεχνικά γραφικά. Όπως αναφέρανε και κάποια άλλα παιδιά παραπάνω, το παιχνίδι αν δεν ήτανε κοντά στο LOUII θα φαίνονται πολύ παραπάνω. Είναι παιχνιδάρα, σοβαρό όμορφο και κάποια άλλα του είδους του τα ξεφτιλίζει εντελώς. Το πάω σιγά σιγά και το ευχαριστιέμαι. Πάντως απορώ με κάποιους που λένε ότι δεν έχει καλό HDR.
    Προσωπικά το απολαμβάνω στο έπακρο. Η Εκτός αν πήρε κάποιο update της τελευταίας στιγμής που το κάνει full αντιληπτό.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 19-07-2020 at 13:31.

  7. #306
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οχι το παιχνιδι ειναι οπως ηταν εξαρχης οταν το επαιξα. Εχουν βαλει καποιες επιλογες στο HUD και φανταζομαι εχουν διορθωσει οτι bugs υπηρχαν (που δεν συναντησα καποιο).

    Ειναι πανεμορφο το παιχνιδι ακριβως ετσι ενιωσα κι εγω οτι ωρες ωρες ειναι πινακας ζωγραφικης και γι αυτο το ειπα στο review. Εγω το ξαναπαιζω τωρα.

    Το TLOU2 δεν σχεδιαστηκε για να ειναι «ομορφο» παιχνιδι στο μεγαλυτερο μερος του. Σχεδιαστηκε να ειναι φωτορεαλιστικο. Και βασιστηκε σε τεραστιο βαθμο στις τεχνικες προδιαγραφες. Εδω οι δημιουργοι στοχευουν ξεκαθαρα σε αισθηση «πινακα ζωγραφικης».

    θυμηθειτε και ενα αλλο ποστ που ειχα κανει οσο το επαιζα... : «ειμαστε τυχεροι εμεις οι Playstonακιδες!»

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (19-07-2020),mihalis13 (19-07-2020),obione (19-07-2020),Slay (19-07-2020)

  9. #307
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Συμφωνώ.Καλλιτεχνικά γραφικά. Όπως αναφέρανε και κάποια άλλα παιδιά παραπάνω, το παιχνίδι αν δεν ήτανε κοντά στο LOUII θα φαίνονται πολύ παραπάνω. Είναι παιχνιδάρα, σοβαρό όμορφο και κάποια άλλα του είδους του τα ξεφτιλίζει εντελώς. Το πάω σιγά σιγά και το ευχαριστιέμαι. Πάντως απορώ με κάποιους που λένε ότι δεν έχει καλό HDR.
    Προσωπικά το απολαμβάνω στο έπακρο. Η Εκτός αν πήρε κάποιο update της τελευταίας στιγμής που το κάνει full αντιληπτό.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτη η αδικη συγκριση με το last of us part 2 εχει αρχιζει να κουραζει στην κυριολεξια
    Αν γραψω εγω οτι τεχνικως to ghost ειναι 5 κλασεις ανωτερο απο το γραμμικο και ομορφο μεν παιχνιδι της naught dog.Λετε να γινω κακος μετα?``````
    Last edited by spartan; 19-07-2020 at 15:50.

  10. #308
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Παρεπιπτοντως μου εκανε μεγαλη εντυπωση το 92 στο user score στο metacritic
    Τι εγινε και δεν επεσε τοσο μεγαλη χολη ξανα απο τα τοξικα φανμπογια?
    Παντως υπηρχαν και καμια 150αρια ατομα που του εχουν δωσει ενα τσουρμο μηδενικα εκει μεσα.Αλλα δεν καταφεραν τελικα τον πραγματικο σκοπο τους
    Last edited by spartan; 19-07-2020 at 16:29.

  11. #309
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι έγινε; Τώρα όντως δεν κατάλαβες τι (δεν) έγινε;

    Απλό: το τσουσίμα δεν έχει "LBGTQ+ κρυφά μηνύματα". (οπότε δεν χρειάζονται οι αγρότες με τα δαδιά στα χέρια να κάψουν το τέρας του Φρανκεστάιν)

  12. #310
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τι έγινε; Τώρα όντως δεν κατάλαβες τι (δεν) έγινε;

    Απλό: το τσουσίμα δεν έχει "LBGTQ+ κρυφά μηνύματα". (οπότε δεν χρειάζονται οι αγρότες με τα δαδιά στα χέρια να κάψουν το τέρας του Φρανκεστάιν)
    Σωστα ειναι και αυτο
    Λευτερη το παιχνιδι αξιζει.Σου συνιστω να το αγορασεις(οπωτε το επιθυμεις)
    Ειναι ενας πραγματικος φορος τιμης.Προς του τοτε samurai τις ιαπωνιας.

  13. #311
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Αυτη η αδικη συγκριση με το last of us part 2 εχει αρχιζει να κουραζει στην κυριολεξια
    Αν γραψω εγω οτι τεχνικως to ghost ειναι 5 κλασεις ανωτερο απο το γραμμικο και ομορφο μεν παιχνιδι της naught dog.Λετε να γινω κακος μετα?``````
    Δυστυχώς όταν δυο μεγάλα παιχνίδια είναι τόσο κοντά σε κυκλοφορία και να μην θες μπαίνεις σε σύγκριση.
    Εγώ αυτός είναι ο κύριος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το Ghost παρόλο που το έχω ήδη αγοράσει γιατί άθελά μου θα μπω σε σύγκριση με το The last of us και θα αδικήσω το Ghost.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    cocous (19-07-2020)

  15. #312
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δυστυχώς όταν δυο μεγάλα παιχνίδια είναι τόσο κοντά σε κυκλοφορία και να μην θες μπαίνεις σε σύγκριση.
    Εγώ αυτός είναι ο κύριος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το Ghost παρόλο που το έχω ήδη αγοράσει γιατί άθελά μου θα μπω σε σύγκριση με το The last of us και θα αδικήσω το Ghost.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κακως δεν το ξεκινας μιχαλη.Πιστεψε με.Μπορει να μην ειναι naught dog η sucker punch
    Αλλα αυτο που εχει φτιαξει ειναι κατι το ξεχωριστο,Κατι το μαγικο που θα σε παραυρει ευκολα στον κοσμο του
    Απλα δωσε στο παιχνιδι χρονο.Θα καταλαβεις σιγα σιγα,πως θα αρχισει να ξεδιπλωνετε το gameplay του
    Και η ακρως εθιστικοτατη μαχη

  16. The Following 3 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    cocous (19-07-2020),mihalis13 (19-07-2020),Slay (19-07-2020)

  17. #313
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Κακως δεν το ξεκινας μιχαλη.Πιστεψε με.Μπορει να μην ειναι naught dog η sucker punch
    Αλλα αυτο που εχει φτιαξει ειναι κατι το ξεχωριστο,Κατι το μαγικο που θα σε παραυρει ευκολα στον κοσμο του
    Απλα δωσε στο παιχνιδι χρονο.Θα καταλαβεις σιγα σιγα,πως θα αρχισει να ξεδιπλωνετε το gameplay του
    Και η ακρως εθιστικοτατη μαχη
    Με ξέρω καλά και θα το αδικήσω. Το έχω κάνει παλαιότερα με μεγάλα παιχνίδια.
    Και πλέον πάντα αφήνω ένα εύλογο διάστημα ανάμεσα τους ώστε να κατασταλάξει το ένα παιχνίδι και να προχωρήσω στο επόμενο.
    Προς το παρόν παίζω 2Κ και χαλαρώνω. Δεν εχω όρεξη για ένα παιχνίδι σαν το Τσουσιμα, το έχω αφήσει σφραγισμένο και θα έρθει η σειρά του.
    Δεν με βιάζει τίποτα ώστε να το ξεκινήσω..

    Δεν μπορώ να πω κακώς δεν ξεκινάω ένα παιχνίδι εφόσον θα το παίξω κάποια στιγμή.

    Πχ έχω το Nioh 2 αρκετό καιρό και δεν το έχω ξεκινήσει, γιατί τότε έβγαινε το FF7 remake μετά το TLOU, και δεν βρήκα χρόνο να ασχοληθώ.
    Παιχνίδια έχουμε σωρό να μαστε καλά να τα παίζουμε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #314
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Κακως δεν το ξεκινας μιχαλη.Πιστεψε με.Μπορει να μην ειναι naught dog η sucker punch
    Αλλα αυτο που εχει φτιαξει ειναι κατι το ξεχωριστο,Κατι το μαγικο που θα σε παραυρει ευκολα στον κοσμο του
    Απλα δωσε στο παιχνιδι χρονο.Θα καταλαβεις σιγα σιγα,πως θα αρχισει να ξεδιπλωνετε το gameplay του
    Και η ακρως εθιστικοτατη μαχη
    Ισχύει ότι όταν 2 μεγάλα παιχνίδια είναι κοντά πέφτει σύγκριση. Όμως συμφωνώ με τον Spartan. Ξεκίνα το και θα χαθείς στον κόσμο του. Είναι πανέμορφο. Θα θέλεις να πας παντού μόνο και μόνο από αυτά που βλέπεις. Χορταίνει το μάτι. Και κάτι άλλο. Μετά από αρκετές ώρες gameplay Θέλω να πω ότι πλέον η manual camera δεν με ενοχλεί καθόλου.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    mihalis13 (19-07-2020)

  20. #315
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παιδιά έχω τόσα άλλα παιχνίδια να παίξω. Πάντα το κάνω. Ειδικά τώρα που το TLOU άφησε τόσο μεγάλο στίγμα σε εμένα.
    Δεν ήταν απλά για μένα ένα πολύ καλό παιχνίδι αλλά κάτι πολύ μεγαλύτερο!
    Επαιξα COD WWII, τώρα θα παίξω το Erica.
    Για ποιο λόγο να βιαστώ και να βάλω ένα παιχνίδι την στιγμή που δεν έχω την διάθεση να το παίξω;
    Το ότι θα χαθώ στον κόσμο του δεν αμφιβάλλω, αλλά σημασία έχει να έχω όρεξη να το παίξω και να χαθώ στον κόσμο του.
    Αν το παίξω σε μια εβδομάδα ή τον Σεπτέμβριο ή τον Οκτώβριο θα αλλάξει κάτι;
    Θα γίνει χειρότερο παιχνίδι;
    Τόσος κόσμος που παίζει τώρα το Days Gone έχασε κάτι; Η εγώ που το έπαιξα Day One κέρδισα κάτι περισσότερο με έναν που το παίζει τώρα;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  21. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dimitris_ (07-08-2020),obione (19-07-2020),Valkyre (19-07-2020)

  22. #316
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω καταλαβαινω απολυτα τον Μιχαλη. Ο καθενας βιωνει τα βιντεοπαιχνιδια με διαφορετικο τροπο. Δεν υπαρχει λογος να βιαστει για κατι. Με το δικο του ρυθμο. Κι εγω το ιδιο θα εκανα.

  23. #317
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω καταλαβαινω απολυτα τον Μιχαλη. Ο καθενας βιωνει τα βιντεοπαιχνιδια με διαφορετικο τροπο. Δεν υπαρχει λογος να βιαστει για κατι. Με το δικο του ρυθμο. Κι εγω το ιδιο θα εκανα.
    Δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλα η απορία μου ειναι για ποιο λόγο να πάρεις day one και full price ενα παιχνίδι που θα το παίξεις αργότερα, και το έχεις και κάθεται?

    Υ.Γ. Στα όμορφα του παιχνιδιού για εμένα, είναι και το ιριδίζων κόκκινο στο δισκάκι. Κάνει τέλεια αντίθεση με το ασπρόμαυρο, και δίνει μια άλλη άισθηση αυτή η πινελιά.

  24. #318
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλα η απορία μου ειναι για ποιο λόγο να πάρεις day one και full price ενα παιχνίδι που θα το παίξεις αργότερα, και το έχεις και κάθεται?

    Υ.Γ. Στα όμορφα του παιχνιδιού για εμένα, είναι και το ιριδίζων κόκκινο στο δισκάκι. Κάνει τέλεια αντίθεση με το ασπρόμαυρο, και δίνει μια άλλη άισθηση αυτή η πινελιά.
    Είναι και συλλεκτικοί οι λόγοι. Πήρα στην special edition, επίσης όταν παιχνίδια βγαίνουν στα ελληνικά θέλω να τα στηρίζω Day One.
    Επίσης το έχω κανει pre order μήνες πριν ακόμα όταν το TLOU ήταν να βγει Φλεβάρη.
    Και τέλος δεν ξέρω πότε θα μου έρθει η διάθεση να το παίξω. Μπορεί ναου ερχόταν Day one μπορεί σε μια βδομάδα μπορεί σε 6 μήνες.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dimitris_ (07-08-2020)

  26. #319
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να μην ξεχάσετε να πάρετε και το τρόπαιο μου έτσι...

    Click image for larger version. 

Name:	Ghost of Tsushima_20200719191722.jpg 
Views:	60 
Size:	634.3 KB 
ID:	12331

  27. The Following 6 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    chronohill (19-07-2020),johnnyman25 (20-07-2020),mihalis13 (19-07-2020),Snk (19-07-2020),spartan (20-07-2020),Valkyre (20-07-2020)

  28. #320
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παρά πολύ όμορφο δεν το περίμενα τόσο πολύ.
    Ειλικρινά είναι αυτό που λέτε κι εσείς.
    Στοχεύει σε πιο καλλιτεχνικό αποτέλεσμα, παίζει με τους φωτισμούς , Αυτό που λέμε fluency !!
    Σαν καμβάς ζωγραφικής.

    Όντως πολύ τυχεροί οι πλειστεσιονακιδες!!

  29. The Following 5 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    cocous (20-07-2020),mihalis13 (19-07-2020),Slay (20-07-2020),spartan (20-07-2020),Valkyre (20-07-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •