Page 27 of 29 FirstFirst ... 1723242526272829 LastLast
Results 521 to 540 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #521
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Χαλαρώστε...
    Υπάρχει μια ολόκληρη νέα περιοχή, υπάρχει νέο υλικό δηλ, δεν έχει να κάνει με upgrade μόνο.
    Δηλ αν έβγαζε το Iki Island σαν dlc πόσο θα κοστιζε;
    Πόσο κοστίζουν τα expansion dlc συνήθως;...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Valkyre (02-07-2021)

  3. #522
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ειλικρινά δεν σας καταλαβαινω.
    Αυτή την κίνηση περιμένατε για να καταλάβετε πως δουλεύει η Sony?

    Σας το έχω πει αμέτρητες φορές θα το πω άλλη μια.
    Αφήνει τον άλλο να βγει και να φάει το κράξιμο και τη χλαπατσα από τον κόσμο, και κατόπιν υιοθετεί και μαζεύει χρημα.

    Κρυφοπτανισμος απυθμενου μεγέθους , αφού έτσι φαίνεται "καλη' στα μάτια του καταναλωτή αρχικά, και κατόπιν που καταλαγιάζει η κατάσταση ορμάει στο ψαχνό με τη δικαιολογία ότι δεν το εισήγαγε αυτή .

    Αναρίθμητα παραδείγματα όπως το pay 2 play, το online pass που έβγαλε τελευταία από τα exclusives της, τα 80$ για τα next gen και τώρα το pay2upgrade.

    Ο Θεός να μη σας (μας) αφήσει να μείνει μόνη της στο gaming.

    Εκεί θα δείτε τι έχετε να πάθετε .


    ΥΓ: Κραξτε όσο θέλετε , αυτή είναι η γνώμη μου εδώ και χρόνια και θα τη λέω είτε μέχρι να σβήσει ο ήλιος είτε μέχρι να αλλάξει πραγματικά στάση η εταιρεία.

    ΥΓ2: Που να πιάσουμε και θέματα εκτός playstation , που προϊόντα διαφημίζονται και πωλούνται ακριβά με specs που ΘΑ έρθουν αλλά δεν έρχονται ποτέ.

    Εκεί απορώ πως δεν έχει επέμβει ακόμα εισαγγελέας .
    Το ίδιο ισχύει και για την MS αν μείνει μόνη της... πάπαλα και το Game Pass και το Hivebusters και άλλα πολλά.

    Προσωπικά αν γίνει εντελώς μπουρδέλο το gaming, δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να το εγκαταλείψω (ήδη το έχω κάνει με σειρές και δεν ντρέπομαι να το πω δημοσίως), οπότε τίποτα απολύτως δεν θα πάθω. Ευτυχώς έχω κι άλλες ασχολίες/ενδιαφέροντα σε αυτή την ζωή. Και γενικά είμαι άνθρωπος που εύκολα ρίχνω μαύρη πέτρα πίσω μου αν με φέρουν στο αμήν, δεν χαρίζω κάστανα σε κανέναν.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Σε ένα παιχνιδι που πήρε ήδη ένα multiplayer expansion και 60fps boost δωρεάν, δεν μου κάθεται άσχημα το να δώσω 10¤ για upgrade. Περιμένω να δουμε και τα upgrades βέβαια. Είναι 20¤ το περιεχόμενο του Director's Cut και αλλά 10¤ αν θες να εχεις την έκδοση για το PS5.
    Για μένα δεν αξίζει να δώσω ¤10 για μερικά DualSense features, ούτε για lip syncing (δεν έχω και λόξα με τα Ιαπωνικά, αφού αναγκαστικά τους υπότιτλους θα κοιτάω/διαβάζω).

    Ελεύθερη αγορά έχουμε, ας αποφασίσει δημοκρατικά ο κόσμος αν αξίζει να δώσει τον οβολό του. Από μένα είναι όχι.

    ΥΓ: Πάντως δεν περιμένω να πουλήσει τρελά. Γενικά τα DLC expansions σπανίως πουλάνε πολύ (καμία σχέση με τις πωλήσεις του base game). Ζήτημα είναι να αγοράζει τα DLC ένα 20-30% (και πολύ λέω) του κοινού που πήρε το base game. Οι υπόλοιποι είναι σε φάση ξεπέτας -> ψεκάστε/σκουπίστε/τελειώσατε και πάμε στο επόμενο SP game.

    Υπενθυμίζω ότι το Left Behind (που γενικά θεωρείται καλό expansion) ελάχιστος κόσμος το πλήρωσε/έπαιξε το 2014 (ακόμα και μεγάλοι fans του TLOU1 το προσπέρασαν σαν να μην υπήρχε καν) και οι πιο πολλοί το παίξανε χρόνια αργότερα με την Remastered PS4 έκδοση.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Χαλαρώστε...
    Υπάρχει μια ολόκληρη νέα περιοχή, υπάρχει νέο υλικό δηλ, δεν έχει να κάνει με upgrade μόνο.
    Δηλ αν έβγαζε το Iki Island σαν dlc πόσο θα κοστιζε;
    Πόσο κοστίζουν τα expansion dlc συνήθως;...
    ¤15-20 max.

  4. #523
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αυτό ακριβώς, γύρω στα 20 ευρώ. Το πρόβλημα λοιπόν που ακριβώς είναι στην συγκεκριμένη περιπτωση;

    Τόσο θα κάνει στο PS4 για κάποιον που έχει το παιχνίδι και 30 στο PS5. Ε δεν χάθηκε και ο κόσμος για αυτά τα 10 ευρώ επιπλέον.
    Καμία σχέση με το Miles Morales.

  5. #524
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κάτι τελευταίο που το πρόσεξα τώρα:

    WeΆve heard your feedback about the lack of Japanese lip sync in the original version of Ghost of Tsushima, and itΆs something we worked hard to address in this new release. Thanks to the PS5Άs ability to render cinematics in real time, cutscenes in Ghost of Tsushima and on Iki Island on PS5 will now offer lip sync for Japanese voice over.
    Τι θέλει να πει ο ποιητής στο bold; Ότι το «σαπάκι» PS4 δεν μπορεί να κάνει render cinematics in real time; Και τα UC4/TLOU2 τι έκαναν ακριβώς δηλαδή;

    Κάτι τέτοια μου την δίνουν (PR/marketing BS), να πατάνε στην τεχνική άγνοια του κοσμάκη... αν έβαλαν pre-rendered videos, επιλογή τους ήταν, όπως τεχνική επιλογή τους ήταν και τα blazing fast load times με HDD (και πήραν τα μπράβο τους για αυτό).

    Ας πούνε την αλήθεια στον κόσμο χωρίς PR σάλτσες: ότι το αρχικό animation authoring δεν είχε ιαπωνικό lip sync, αλλά μόνο αγγλικό (το σύνηθες standard στην βιομηχανία). Τα υπόλοιπα περί ιπποδύναμης είναι να 'χαμε να λέγαμε (και δίνουν και «τροφή» σε διάφορους ιντριγκαδόρους που την αναζητούν).

    Και ναι, προφανώς και είναι εξτρά δουλειά (για τον animator) που πρέπει να πληρωθεί, αλλά απευθύνεται σε ένα niche κοινό Γιαπωνεζόφιλων/γνώστες της Ιαπωνικής (άντε να είναι 1-2 άτομα εδώ μέσα βαριά-βαριά). Και εκεί έξω τα ποσοστά στην Δύση είναι αντίστοιχα χαμηλά.

  6. #525
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    20-30% να αγοράζει dlc μου φαίνεται πολύ μεγάλο ποσοστό.
    Στο μυαλό μου είχα ένα 10% το πολύ να πληρώνει.
    Τώρα για τα 10¤ upgrade προσωπικά δεν έχω θέμα, ο κάθε developer κοστολογεί την δουλειά που έριξε και κρίνει ο ίδιος αν θέλει λεφτά ή όχι για αυτή τη δουλειά που έριξε.
    Πιο πολύ με ενοχλούν τακτικές τύπου control που σε υποχρεώνει να ξαναγοράσεις το παιχνίδι.

    Επικοινωνιακά βέβαια κάθεται άσχημα, να δίνουν άλλοι δωρεάν upgrades και εσυ να ζητάς χρήματα.
    Τώρα για το αν μείνει μόνη της η Sony κλπ, αυτό ισχύει για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εταιρεία (Sony, MS, Nintendo, Sega, κλπ.).

    Προσωπικά δεν θα το αγοράσω γιατί το παιχνίδι δεν μου άρεσε και γιατί σπάνια πληρώνω full price dlc. Πάντα περιμένω να πέσει η τιμή.
    Επίσης τα 10¤ για να έχω features στο dual sense (γιατί αυτό ουσιαστικά είναι) μου φαίνονται πολλά.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  7. #526
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Χαλαρώστε...
    Αυτες τις εκφρασεις στους κολλητους σου.
    Μια χαρα ηρεμος ειμαι κ λεω την αποψη μου.
    Αλλοι εχουν λεφτα για πεταμα, αλλοι οχι.
    Προσωπικα δεν δεχομαι να δινουν free upgrade πολλοι/σχεδον ολοι οι pubs (μεγαλοι κ μικροι) κ η Sony να χρεωνει τα δικα της.
    Το ιδιο εχω πει κ για καθε dev/pub που εκανε το ιδιο (π.χ. control, the observer, spirit of the north), το ιδιο λεω κ για την Sony.



    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Αυτό ακριβώς, γύρω στα 20 ευρώ. Το πρόβλημα λοιπόν που ακριβώς είναι στην συγκεκριμένη περιπτωση;

    Τόσο θα κάνει στο PS4 για κάποιον που έχει το παιχνίδι και 30 στο PS5. Ε δεν χάθηκε και ο κόσμος για αυτά τα 10 ευρώ επιπλέον.
    Καποτε το mp σε ps πλατφρμα ηταν free. Τωρα χρεωνεται.
    Η ετησια + ειχε 45€, τωρα 60€.
    Εαν ο κοσμος αγοραζει αδιαμαρτυρητα τα upgrades, μελλοντικα θα χρεωνονται ολα κ οχι 10€, πολυ περισσοτερο.
    Αλλα τοτε θα ειναι αργα, θα πληρωνουμε ολοι ακριβοτερα.


    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Καμία σχέση με το Miles Morales.
    Καμια σχεση με αυτο που εγραψα, στο αρχικο Spiderman αναφερομουν:

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Οτι εγινε κ με το Spiderman Remastered, η ιστορια επαναλαμβανεται.
    Οσοι αγορασαμε το αρχικο Spiderman κ θελαμε να παιξουμε την remastered εκδοση επρεπε να πληρωσουμε αλλα 30€.
    50€ ειχε αρχικα σκετο το Miles Morales, 80€ η Collection με το Μ. Morales κ το αρχικο Spiderman σε remastered εκδοση μαζι.
    A κ το remastered δεν ηταν καν σε δισκακι, αλλα κωδικος για κατεβασμα.
    Δεν ειχαν χρηματα οι τσιπηδες να τυπωσουν καινουριο δισκακι.
    Last edited by jk_blue_tiger; 02-07-2021 at 09:47.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. #527
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το season pass του assasin creed πόσο πάει; εκεί είναι καλά το 40αρι αλλά εδώ και το 20 αρι μας πειράζει. Στο μόνο που διαφωνώ είναι το 10€ next gen patch που αν θες το κάνεις διότι σαν ps4 παίζει 1800p/60

  9. #528
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Αυτες τις εκφρασεις στους κολλητους σου.
    Μια χαρα ηρεμος ειμαι κ λεω την αποψη μου.
    Αλλοι εχουν λεφτα για πεταμα, αλλοι οχι.
    Προσωπικα δεν δεχομαι να δινουν free upgrade πολλοι/σχεδον ολοι οι pubs (μεγαλοι κ μικροι) κ η Sony να χρεωνει τα δικα της.
    Το ιδιο εχω πει κ για καθε dev/pub που εκανε το ιδιο (π.χ. control, the observer, spirit of the north), το ιδιο λεω κ για την Sony.





    Καποτε το mp σε ps πλατφρμα ηταν free. Τωρα χρεωνεται.
    Η ετησια + ειχε 45€, τωρα 60€.
    Εαν ο κοσμος αγοραζει αδιαμαρτυρητα τα upgrades, μελλοντικα θα χρεωνονται ολα κ οχι 10€, πολυ περισσοτερο.
    Αλλα τοτε θα ειναι αργα, θα πληρωνουμε ολοι ακριβοτερα.




    Καμια σχεση με αυτο που εγραψα, στο αρχικο Spiderman αναφερομουν:



    Οσοι αγορασαμε το αρχικο Spiderman κ θελαμε να παιξουμε την remastered εκδοση επρεπε να πληρωσουμε αλλα 30€.
    50€ ειχε αρχικα σκετο το Miles Morales, 80€ η Collection με το Μ. Morales κ το αρχικο Spiderman σε remastered εκδοση μαζι.
    A κ το remastered δεν ηταν καν σε δισκακι, αλλα κωδικος για κατεβασμα.
    Δεν ειχαν χρηματα οι τσιπηδες να τυπωσουν καινουριο δισκακι.
    Πολλά νεύρα....τα νεύρα σου στους κολλητούς σου...
    Παρεξηγήθηκες με το χαλαρώστε. ¶σε που δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά.

    Είπαμε, δεν είναι upgrade patch μόνο, έχει νέο υλικό, νέα περιοχή, νέες αποστολές, νέους εχθρούς. Και εδώ τελειώνει η όποια κουβέντα μου μαζί σου, κάνε ότι θέλεις και εγώ θα κάνω ότι θέλω με το παιχνίδι.

  10. #529
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Το season pass του assasin creed πόσο πάει; εκεί είναι καλά το 40αρι αλλά εδώ και το 20 αρι μας πειράζει. Στο μόνο που διαφωνώ είναι το 10€ next gen patch που αν θες το κάνεις διότι σαν ps4 παίζει 1800p/60
    Καταρχην το πηρα σε εκπτωση στα 30€, δεν τα ακουμπησα μολις βγηκε κ φετος το πηρα ξεχωριστα γιατι μετα απο πολλα χρονια δεν πηρα την συλλεκτικη που το εχει παντα μεσα στο πακετο.
    Αλλα τι σχεση εχουν τα season pass με τα upgrades;
    To s.p. εχει νεο content που συνηθως δεν αλλοιωνει την εμπειρια με το main game, δλδ δεν χανεις κ τπτ σημαντικο εαν δεν το παιξεις κ αγοραζω κ αλλα s.p., δεν ειναι το μονο.
    To ps5 upgrade ειναι το ιδιο content απλα polished, δλδ στα ματια μου καμια σχεση με το s.p.
    Να πληρωνω 2 φορες για το ΙΔΙΟ (καλογυαλισμενο) προιον δεν το βρισκω σωστο, ειδικα οταν πολλοι αλλοι το προσφερουν δωρεαν.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Πολλά νεύρα....τα νεύρα σου στους κολλητούς σου...
    Παρεξηγήθηκες με το χαλαρώστε. ¶σε που δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά.

    Είπαμε, δεν είναι upgrade patch μόνο, έχει νέο υλικό, νέα περιοχή, νέες αποστολές, νέους εχθρούς. Και εδώ τελειώνει η όποια κουβέντα μου μαζί σου, κάνε ότι θέλεις και εγώ θα κάνω ότι θέλω με το παιχνίδι.

    Καθολου νευρα, να προσεχεις τις εκφρασεις σου, ειδικα οταν απευθυνεσαι σε καποιους που δεν γνωριζεις.
    Ειπαμε, το dlc εχει 20€ κ αλλα 10€ το upgrade, ο καθενας ψηφιζει με το πορτοφολι του.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  11. #530
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Χειρότερο θα ισχύει και για την MS αν μείνει μόνη της...
    Διορθώνω. Και για να αποφύγω παρεξηγήσεις, συμφώνω με τα υπόλοιπα.

    Η Sony -τελευταία κυρίως- έχει χάσει τη μπάλα.

    Και μακάρι να βγώ ψέυτης, αλλά το μέλλον δε φαίνεται στον ορίζοντα ευοίωνο.

    Σπασμωδικές κινήσεις απέναντι στην Aggressive στρατηγική της Μικρομαλακής.
    Last edited by nikosgnr; 02-07-2021 at 18:39.

  12. #531
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Διορθώνω. Και για να αποφύγω παρεξηγήσεις, συμφώνω με τα υπόλοιπα.

    Η Sony γενικά τελευταία κυρίως έχει χάσει τη μπάλα.

    Και μακάρι να βγώ ψέυτης, αλλά το μέλλον δε φαίνεται στον ορίζοντα ευοίωνο.

    Σπασμωδικές κινήσεις απέναντι στην Aggressive στρατηγική της Μικρομαλακής.
    Wrong quote?!

    Δεν νομίζω ότι είναι σε πανικό η Sony... βλέπει ότι το PS5 πάει τρένο (εννοώ δεν σαπίζει στα ράφια), ταυτόχρονα βλέπει ότι υπάρχει έλλειψη παιχνιδιών και βαράει στο κεφάλι (όσο την παίρνει ακόμα, μέχρι να χτίσει μια επαρκή βιβλιοθήκη το PS5).

    Προσωπικά επειδή είμαι άνθρωπος του delayed gratification, μπορώ να περιμένω.

    ΥΓ1: Αυτούς που λένε ότι δεν έχει ανταγωνισμό η Sony δεν τους καταλαβαίνω. Είναι οι ίδιοι που λένε ότι η MS προσφέρει ανταγωνισμό.

    Τελικά έχει ή δεν έχει ανταγωνισμό; Ή το ένα ή το άλλο.

    ΥΓ2: Την MS την τρώμε στην μάπα αναγκαστικά μόνο και μόνο επειδή η Nintendo δεν τολμάει να βγάλει κι αυτή κανά home κτηνάκι των 200W με απ' όλα μέσα (party chat κλπ.) να πάει στον αγύριστο (δηλαδή στον PC χώρο) η MS.

    Να υπενθυμίσω ότι τα DLC (premium add-on λεγόντουσαν στα early 2000s) ήταν όραμα των Bill Gates & Steve Ballmer για το (Direct)Xbox.

    Όραμα που μπορεί να μην τους βγήκε με την πρώτη (αφού ελάχιστοι είχαν always online broadband το 2001), αλλά μια χαρά τους βγήκε με το 360 και μας φορέσανε καπέλο το περίφημο Horse Armor DLC:

    https://marketplace.xbox.com/el-GR/P...0-0000425307d1

    The rest is history και πλέον θεωρούνται όλα «κανονικότητα» (και τα paid DLC και τα online MP paywalls και και και)...

    Αν φτάσουμε στο 2030 και θεωρείται τότε κανονικότητα το συνδρομητικό gaming/cloud streaming, μην πέσει κανείς από τα σύννεφα.

  13. #532
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Οι πωλήσεις απο μόνες τους δε λένε όλη την αλήθεια.

    Κλείνουμε σε λίγο χρόνο και πέρα απο τα γνωστά ήδη παιχνίδια τι άλλο καινούριο έχεις δει?

    Κάποιο Exclusive? Nope. Νέα παιχνίδια? Nope.

    Εγώ αυτά, με νεα -δυνατή- κονσόλα στην αγορά δε μπορώ να τα περάσω έτσι.

    Τα ίδια πάνω κάτω γινόντουσαν και με το PS4 που πήξαμε στα Remastered. Δεν αντέχω να βλέπω το ίδιο ξανά εδώ.

    Για να μη μιλήσουμε για το κομμάτι του Mobile Gaming που θέλει να μπεί.

    Τη κονσόλα δεν την έχω, δε καίγομαι να τη πάρω και χαίρομαι που δεν σκέφτηκα ποτέ να κάνω προπαραγγελία.

  14. #533
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Οι πωλήσεις απο μόνες τους δε λένε όλη την αλήθεια.

    Κλείνουμε σε λίγο χρόνο και πέρα απο τα γνωστά ήδη παιχνίδια τι άλλο καινούριο έχεις δει?

    Κάποιο Exclusive? Nope. Νέα παιχνίδια? Nope.

    Εγώ αυτά, με νεα -δυνατή- κονσόλα στην αγορά δε μπορώ να τα περάσω έτσι.

    Τα ίδια πάνω κάτω γινόντουσαν και με το PS4 που πήξαμε στα Remastered. Δεν αντέχω να βλέπω το ίδιο ξανά εδώ.

    Για να μη μιλήσουμε για το κομμάτι του Mobile Gaming που θέλει να μπεί.

    Τη κονσόλα δεν την έχω, δε καίγομαι να τη πάρω και χαίρομαι που δεν σκέφτηκα ποτέ να κάνω προπαραγγελία.
    Λίγα πράγματα μέχρι στιγμής. Κλασικά περιμένω το 2023 να είναι το νέο "2016" (βλ. UC4). Μέχρι το 2022 (θυμίσου το 2015) έτσι θα πάει η φάση με cross-gen κλπ.

    Προσωπικά δεν δικαιολογώ remastered milking πλέον, το έχω ξαναπεί. Η μετάβαση PS4 -> PS5 οφείλει να είναι (και είναι) πιο smooth από την μετάβαση PS3 -> PS4.

    ¶λλο πράγμα π.χ. το TLOU Remastered που φτύσανε αίμα οι ND devs να ξαναγραφτεί low-level κώδικας εκ του μηδενός (Cell SPU assembly -> x86 & GPGPU) και άλλο η τωρινή φάση (εξού και γιατί δεν ανοίγω το πορτοφόλι μου). Ξέρω τι παίζει τεχνολογικά και δεν τσιμπάω.

    Για την κονσόλα που λες υπάρχουν διάφοροι λόγοι αγοράς της: άλλος δεν μπορούσε το Jet Engine noise, άλλος ήθελε πιο σταθερή απόδοση, άλλος έβλεπε την πορεία του PS4 τιμολογιακά (ελάχιστα price drops συγκριτικά με εποχές PS3), οπότε εκεί δεν είχε και πολύ νόημα η αναμονή για PS5 Pro/Slim.

    Το mobile αποτυχία θα είναι για 3η φορά. Ελπίζω να μην κάνουν το λάθος. Ο χώρος είναι καπαρωμένος από iOS/Android. Δεν χωράει άλλους παίκτες.

    «Εξορμήσεις» στο mobile έκανε και η Nintendo, αλλά το bread & butter της παραμένει το Switch. Αυτός που θέλει iPhone, θα πάρει iPhone. Ελάχιστο overlap υπάρχει μεταξύ mobile & κονσολών.

  15. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nikosgnr (02-07-2021)

  16. #534
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Με κάλυψες σε όλα.


  17. #535
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Καταρχην το πηρα σε εκπτωση στα 30€, δεν τα ακουμπησα μολις βγηκε κ φετος το πηρα ξεχωριστα γιατι μετα απο πολλα χρονια δεν πηρα την συλλεκτικη που το εχει παντα μεσα στο πακετο.
    Αλλα τι σχεση εχουν τα season pass με τα upgrades;
    To s.p. εχει νεο content που συνηθως δεν αλλοιωνει την εμπειρια με το main game, δλδ δεν χανεις κ τπτ σημαντικο εαν δεν το παιξεις κ αγοραζω κ αλλα s.p., δεν ειναι το μονο.
    To ps5 upgrade ειναι το ιδιο content απλα polished, δλδ στα ματια μου καμια σχεση με το s.p.
    Να πληρωνω 2 φορες για το ΙΔΙΟ (καλογυαλισμενο) προιον δεν το βρισκω σωστο, ειδικα οταν πολλοι αλλοι το προσφερουν δωρεαν.

    - - - Updated - - -




    Καθολου νευρα, να προσεχεις τις εκφρασεις σου, ειδικα οταν απευθυνεσαι σε καποιους που δεν γνωριζεις.
    Ειπαμε, το dlc εχει 20€ κ αλλα 10€ το upgrade, ο καθενας ψηφιζει με το πορτοφολι του.
    Να ξέρεις δεν αναφερόμουν σε σένα, γενικά το έλεγα και τυχαία είπα το assasin. το ps5 patch είναι κακό στα 10€. Το dlc στα 20€ είναι οκ. Το θέμα είναι ότι με τα 20€ παίρνεις περιεχόμενο ή παίρνεις 5-7 ώρες gameplay;

  18. #536
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Να ξέρεις δεν αναφερόμουν σε σένα, γενικά το έλεγα και τυχαία είπα το assasin. το ps5 patch είναι κακό στα 10€. Το dlc στα 20€ είναι οκ. Το θέμα είναι ότι με τα 20€ παίρνεις περιεχόμενο ή παίρνεις 5-7 ώρες gameplay;
    Για το dlc στα 20€, οχι δεν ειναι οκ.
    Το σκεπτικο μου ειναι οτι εκτος απο 2 franchises (ac, rdr) δεν αγοραζω τπτ day 1/full price.
    Αγοραζω παντα σε (deep) sale, περιμενω να πεσει η τιμη εκει που θελω κ το ψαχνω ενδελεχως (ελληνικα/ξενα κατ/τα, us/gr psn store, συγκριση τιμων μεσω psprices, gamecrawler, ebay).
    Περιμενω με υπομονη να δω εαν υπαρχει goty, εαν οχι το s.p. αγοραζεται max στα 10€-15€, εφοσον φυσικα το extra content αξιζει την αγορα του
    κ ΜΟΝΟ οταν αφορα single player περιεχομενο με πολλες ωρες gameplay κ οχι τπτ μικρες αποστολες, cosmetics, mp περιεχομενο.

    Οποτε για ενα dlc οπως του Tsushima, θα περιμενω να βγει η directors cut σε sale, αφου ευτυχως δεν την πατησα οπως με το Spiderman κ δεν το εχω αγορασει ακομη.
    Κ οχι δεν περιμενω το πλας να μου δωσει ΑΑΑ τιτλους οπως εχω ακουσει παλαιοτερα, για αυτο κ προτιμω να αγοραζω τους τιτλους που με ενδιαφερουν,
    μια κ ειμαι υπερ της ιδιοκτησιας κ οχι της ενοικιασης.

    Παρεπιπτοντως το 1ο dlc του valhalla μου εδωσε 30 ωρες gameplay (πανομοιοτυπου εστω με το base game), οποτε το πληρωσα 30€/2=15€.
    Ακολουθει 2ο dlc που βγαινει σε λιγο καιρο το οποιο πιθανον να ειναι κ πιο μεγαλο σε διαρκεια, αρα περισσοτερες ωρες gameplay.
    Αλλα κ παλι αυτο ειναι η εξαιρεση μου οπως προανεφερα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #537
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Για το dlc στα 20€, οχι δεν ειναι οκ.
    Το σκεπτικο μου ειναι οτι εκτος απο 2 franchises (ac, rdr) δεν αγοραζω τπτ day 1/full price.
    Αγοραζω παντα σε (deep) sale, περιμενω να πεσει η τιμη εκει που θελω κ το ψαχνω ενδελεχως (ελληνικα/ξενα κατ/τα, us/gr psn store, συγκριση τιμων μεσω psprices, gamecrawler, ebay).
    Περιμενω με υπομονη να δω εαν υπαρχει goty, εαν οχι το s.p. αγοραζεται max στα 10€-15€, εφοσον φυσικα το extra content αξιζει την αγορα του
    κ ΜΟΝΟ οταν αφορα single player περιεχομενο με πολλες ωρες gameplay κ οχι τπτ μικρες αποστολες, cosmetics, mp περιεχομενο.

    Οποτε για ενα dlc οπως του Tsushima, θα περιμενω να βγει η directors cut σε sale, αφου ευτυχως δεν την πατησα οπως με το Spiderman κ δεν το εχω αγορασει ακομη.
    Κ οχι δεν περιμενω το πλας να μου δωσει ΑΑΑ τιτλους οπως εχω ακουσει παλαιοτερα, για αυτο κ προτιμω να αγοραζω τους τιτλους που με ενδιαφερουν,
    μια κ ειμαι υπερ της ιδιοκτησιας κ οχι της ενοικιασης.

    Παρεπιπτοντως το 1ο dlc του valhalla μου εδωσε 30 ωρες gameplay (πανομοιοτυπου εστω με το base game), οποτε το πληρωσα 30€/2=15€.
    Ακολουθει 2ο dlc που βγαινει σε λιγο καιρο το οποιο πιθανον να ειναι κ πιο μεγαλο σε διαρκεια, αρα περισσοτερες ωρες gameplay.
    Αλλα κ παλι αυτο ειναι η εξαιρεση μου οπως προανεφερα.
    20€ είναι καλά σε ότι έχει σχέση με τα dlc γενικότερα. Τόσο περίπου κάνουν τα dlc day 1. Αν το αγοράσεις εσύ ή εγώ είναι υποκειμενικό θέμα. Εγώ απλά ανέφερα ότι όλα σχεδόν τα dlc σε αυτήν την τιμή παίζουν.
    Αν αξίζουν ή όχι τα λεφτά τους ο καθένας κρίνει όπως θέλει.

  20. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Brazhlias (05-07-2021)

  21. #538
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    παιδια επειδη εχω χασει την μπαλα εγω με δισκακι για PS4 τι πρεπει να δωσω για να παιξω το dlc με γραφικα ps5?

  22. #539
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    παιδια επειδη εχω χασει την μπαλα εγω με δισκακι για PS4 τι πρεπει να δωσω για να παιξω το dlc με γραφικα ps5?
    30¤.
    20¤ για το dlc και 10¤ για το ps5 upgrade

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    WolfRathmA (19-07-2021)

  24. #540
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://www.playstationlifestyle.net...leak-playtime/

    Έδω μερικές πληροφορίες για το νέο dlc. Αναφέρει διάρκεια περίπου 15-20 ώρες. Δεν το λες λίγο!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •