Page 23 of 29 FirstFirst ... 13192021222324252627 ... LastLast
Results 441 to 460 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #441
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αν δεν σε κέρδισε από την αρχή δεν θα αλλάξει μετά να ξέρεις. Για μένα είναι καλό γυρισμένο και προσεγμένο, οι αποστολές, τα περισσότερα side quest. Τώρα παίζω το assasin και δεν βλέπω το ίδιο πράγμα και σκέφτομαι αρκετές φορές να το παρατήσω αλλά έχω παίξει ήδη 38 ώρες, είναι κρίμα

  2. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    MajereMP44 (07-02-2021)

  3. #442
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Κατάλαβα, οκ! Νταξει χαλαρα τότε θα το τερματίσω στο επόμενο διαστημα, έτσι κιαλλιως δεν έχω κ κανένα άλλο παιχνίδι να παίξω άμεσα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  4. #443
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Σιγά σιγά που μπήκα στο κλίμα λίγο ακόμα, συνήθισα καταρχήν τον οπτικό τομέα που τελικά είναι εξαιρετικός. Και οκ αρχικά μάλλον το αδίκησα. Οι ιστορίες είναι κάπως μικρές στα side quests αλλά είναι μέσα στο κλίμα. Παίζω με ιαπωνικους διαλόγους και ελληνικούς υπότιτλους και προσθέτει κιαλλο στην εμπειρία. Τελικά νομίζω μου αρέσει το παιχνίδι, προσαρμόστηκα αρκετά πιο πολύ και δεν ψαχνω να βρω αρνητικα. Στην αρχή όλο μ είχε φανεί κάπως δευτεροκλασάτο σε σχέση με τα υπόλοιπα μεγαθήρια της Sony αλλά δεν είχα δίκιο. Πολλά καλά στοιχεία έχει και είναι καλοφτιαγμένο. Έχει και λάθη σαν παιχνίδι με το μεγαλύτερο να είναι το animation κατεμε κατά την ελεύθερη κίνηση ουαν είσαι με τα πόδια. Στις μαχες είναι εξαιρετικό και με το άλογο.
    Δεν περίμενα ούτε κατά διάνοια ότι τελικά θα άλλαζα γνώμη.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  5. #444
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Σταύρο, εγώ πχ όσο προχωρούσα στο παιχνίδι και έμπαινα στο κλίμα του, αλλά και το βασικότερο, ξεκλειδώνεις νέα abilities, νομίζω γίνεται πολύ πολύ πιο ενδιαφέρον. Το gameplay του από ένα σημείο και μετά μ άρεσε πολύ. Κι εγώ με ιαπωνικούς διαλόγους έπαιξα γιατί στα αγγλικά μου φαινόταν κάπως...
    Μ άρεσαν τρομερά οι μάχες με τα "mini" bosses επίσης.
    Η ιστορία είναι οκ, οχι σούπερ, αλλά τίμια, σου κρατάει το ενδιαφέρον. Άμα τώρα προέρχεσαι από the last of us 2 είναι νομίζω πολύ λογικό γιατί δυστυχώς θέτει τεράστια στανταρτς σε όλους τους τομείς.

  6. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    MajereMP44 (07-02-2021)

  7. #445
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ από last of us 2 πήγα σε ghost και μου άρεσε περισσότερο μπορώ να πω. Μπορεί κιόλας επειδή το είδος μου αρέσει περισσότερο

  8. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    MajereMP44 (07-02-2021)

  9. #446
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Παίζει ρόλο αν σου αρέσει και το theme (βλ. ταινίες του Kurosawa). Όπως και στο RDR με τα Western.

  10. #447
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλά ναι, εγώ εστιάζω σ' αυτό που είπε και ο Σταύρος πιο πολύ, ότι μπορεί πχ το animation να σου φανεί λίγο πιο "ξύλινο" κτλ. Σίγουρα αν είσαι από πριν fan του theme του Tsushima όμως ίσως να μην το κοιτάξεις τόσο. Εγώ πχ που ήμουν ουδέτερος απέναντι στο theme, με κέρδισε στην πορεία, και θεωρώ οτι αυτό που κάνει καλά είναι να σε μεταφέρει πολύ καλά σ αυτό.

    Οφ τόπικ, πχ για το Red Dead που λες
    Spoiler!
    Last edited by gonzalez; 07-02-2021 at 22:18.

  11. #448
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ναι Κώστα από last of us 2 και death stranding (αυτό ήταν το τελευταίο που έπαιξα) πήγα στο ghost μετά από τα τόσο καλά λόγια που λένε όλοι + μου αρέσει το theme ούτως ή άλλως. Η διαφορα συην εικόνα είναι τεράστια από τα υπόλοιπα παιχνίδια γιατί είναι συγκεκριμένο το κονσεπτ τα χρώματα κλπ Άργησαν να προσαρμοστούν τα μάτια μου κατά μια έννοια. Σίγουρα έπεσα έξω σε αυτό διότι έχει πιο καλλιτεχνική προσέγγιση από οτιδήποτε ρχω παίξει στο play. Έπειτα με έπιασε μια απογοήτευση με το ότι δεν πείστηκα με υην ιστορία αρχικά και έψαχνα κάτι διαφορετικό. Τελικά μπορώ να πω όπως λέτε και εςυ και ο Παρης ότι το gameplay έχει βάθος, με πράγματα να ξεκλειδώσεις, μπήκα στο κλίμα. Μεταδίδει την ατμόσφαιρα με τους samurai όπως και στις ταινίες που όλοι έχουμε δει, βασίζεται καθαρά σε αυτό. Από αμερικανιες και ζόμπι και κουλαμάρες τύπου death stranding, ήταν σαν να προσγειώθηκα ανώμαλα δεν το περίμενα γιατί είχα χρόνια να δω πχ κάποια ταινία τέτοιου στυλ και είχα ξεχάσει πως είναι.

    Αυτό που λέει ο psx3 πχ red dead και western έχω δει πρόσφατα και δεν μ φάνηκε διαστημικό το παιχνίδι. Αλλά samurai πραγματικά είχα εντελώς ξεχάσει το feeling.

    Anyway, τώρα που τελείωσε και το σκ θα περιμένω πάλι το επόμενο να βρω χρόνο να παίξω λίγο και η αλήθεια είναι ότι ανυπομονω. Δεν περίμενα τέτοια στροφή λολ
    Satan has left his killing floor
    PS4

  12. #449
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εμένα τρελάθηκα με την σκηνοθεσία του παιχνιδιού στα cut scene. Λες και έβλεπα ταινία

  13. #450
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το παιχνίδι είναι απλά μάγειρο! Έχω φάει τρελό κόλλημα.

    Είμαι στον τρίτο χάρτη... huge spoiler παρακάτω για όποιον το έχει τελειώσει ή έχει φθάσει ως εκεί:

    Spoiler!


    Συνεχίζω το ταξίδι μου στο μαγευτικό κόσμο του παιχνιδιού!

    Το λατρεύω απλά!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #451
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τέλος το ΕΠΟΣ από εμένα.

    Το έλιωσα πραγματικά. Έκανα τα πάντα πριν πάω για τον τερματισμό και απλά το απόλαυσα όσο τίποτε άλλο.

    Μουσική, ιστορία, αφήγηση, gameplay, γραφικά, εικόνα, τοπία... Τι να πει κανείς!;

    Πολλά συγχαρητήρια σε αυτό το στούντιο. Πραγματικά ήταν ΕΠΟΣ το παιχνίδι.

    Δεν πρέπει να το χάσει κανείς!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    geogoku (21-02-2021),psx3 (18-02-2021)

  16. #452
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οκ πρεπει να το πω.

    New game plus + lethal difficulty = τελειως αλλο παιχνιδι μιλαμε ετσι;

    Ξεκινησα new game plus playthrough και πραγματικα το lethal difficulty κανει ΙΜΟ το παιχνιδι πολυ πιο απολαυστικο και immersive. Και το κυριοτερο; Το κανει πιο τιμιο να ειμαι ειλικρινεις. Απο τις λιγες φορες που το max difficulty σε ενα παιχνιδι ειναι επι ισοις οροις και οχι εναντιον του παικτη. Massive damage δεχεσαι και εσυ και οι εχθροι σου. Και τα health points παραμενουν ιδια. Respect δεν το εχω δει να το εφαρμοζουν πολλα παιχνιδια αυτο. Και σε αναγκαζει να παιξεις σωστα και δεν σου σπαει τα νευρα κανοντας σε να νιωθεις οτι εισαι φτιαγμενος απο χαρτι ενω οι αντιπαλοι σου απο τιτανιο.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-03-2021),obione (25-03-2021),volyros (09-03-2021),WolfRathmA (08-03-2021)

  18. #453
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    https://deadline.com/2021/03/sony-pl...ng-1234721342/

    Τι γινεται ρε παιδια; Ολα ταινιες θα τα κανουν; Στη τελικη αν ειναι ετσι εγω το Horizon θελω!

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (25-03-2021),panos74gr (27-03-2021)

  20. #454
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    https://deadline.com/2021/03/sony-pl...ng-1234721342/

    Τι γινεται ρε παιδια; Ολα ταινιες θα τα κανουν; Στη τελικη αν ειναι ετσι εγω το Horizon θελω!


    Υπήρξε ενδιαφέρον και για το horizon.
    Δεν αποκλείεται καθολου να το δούμε κάποια στιγμή.
    Ιδιαίτερα αν το δεύτερο μέρος έχει μεγάλη επιτυχία

    https://m.imdb.com/news/ni62965998

  21. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (26-03-2021)

  22. #455
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  23. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Valkyre (05-04-2021)

  24. #456
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μόλις ξεκίνησα το online μέρος του παιχνιδιού.

    Από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει! Και το online είναι καταπληκτικό! Δεν το περίμενα τόσο καλό!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    djpar (05-04-2021)

  26. #457
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #458
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Στο Uncharted 4 πάντως ακόμα να βγει PS5 patch και τα χρειάζεται και τα 60 fps (πας να βάλεις Co-op και σου κακοφαίνεται στα locked 30 fps), όπως και τα αργά loading times (ενώ με SSD θα ήταν σχεδόν instant)...

  28. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (22-06-2021)

  29. #459
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Στο Uncharted 4 πάντως ακόμα να βγει PS5 patch και τα χρειάζεται και τα 60 fps (πας να βάλεις Co-op και σου κακοφαίνεται στα locked 30 fps), όπως και τα αργά loading times (ενώ με SSD θα ήταν σχεδόν instant)...
    Γιατί βγήκε για το Horizon;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (22-06-2021),PDS (22-06-2021)

  31. #460
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Γιατί βγήκε για το Horizon;
    Ναι, όντως. Για αυτό μικρό καλάθι. Και φυσικά νιώθεις πελάτης 2ας διαλογής όποτε βλέπεις PC ports.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •