Page 8 of 29 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #141
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Ήθελα την συλλεκτική αλλά θα μείνω με αυτή του amazon πιο ακριβή μεν αλλά..



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  2. #142

    Default

    Βγήκαν αρκετές πληροφορίες σχετικά τη μάχη, τον κόσμο, την ιστορία και γενικά στοιχεία.

    Spoiler!

  3. The Following 5 Users Say Thank You to Nodens For This Useful Post:

    Kane (13-05-2020),muku (12-05-2020),PDS (12-05-2020),Snk (12-05-2020),Valkyre (12-05-2020)

  4. #143
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    State of Play στις 14 αποκλειστικά για το παιχνίδι


    https://blog.us.playstation.com/2020...t-of-tsushima/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (12-05-2020)

  6. #144
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ωχ, δεύτερη μέρα συνεχόμενης στεναχώριας για μερικούς μετά το χθεσινό βιντεάκι της Epic games για το PS5.

    Σήμερα στις 11 το βράδυ ώρα Ελλάδος είναι?


  7. #145
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, 11 η ώρα.

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ωχ, δεύτερη μέρα συνεχόμενης στεναχώριας για μερικούς μετά το χθεσινό βιντεάκι της Epic games για το PS5.

    Σήμερα στις 11 το βράδυ ώρα Ελλάδος είναι?
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    odytsak (14-05-2020)

  9. #146
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Thanks Αποστόλη, περισσότερο ρητορικό ήταν το ερώτημα καθώς τόσα χρόνια με την Ε3 όλοι γνωρίζουμε ότι έχουμε 10 ώρες διαφορά με Pacific Time.

    Παίδες εγώ έβαλα και υπενθύμιση γιατί παίζει να το ξεχάσω μέχρι το βραδάκι.



    Εν τω μεταξύ στο chat γίνεται ήδη της Τατιάνας
    ...και 36 dislikes από Bottleneckbox fans.

  10. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    obione (14-05-2020)

  11. #147
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εντελώς στο lunch break ομως .
    Τέλεια νεα.

  12. #148
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    5 λεπτά!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #149
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Απιστευτο
    Δεν εχω λογια με αυτο που ειδαν τα ματια μου
    Καλα η μουσικη σκετη ανατριχιλα!!!

  14. #150
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εχει 4K επιλογη, παω να το δω στην τιβι.

    .

  15. #151
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μονο εγω δεν μπορεσα να το δω σε καλη ποιοτητα; Φουλ στο πιξελ ηταν καλυτερα να μην το εβλεπα τωρα αλλα αυριο σε κανονικη ποιοτητα. Ωραια ολα παντως, λιγο το animation μου φαινεται ξυλινο και κατι ακουσα οτι οταν παιζεις ghost (Stealth) εισαι dishonorable? Αν ναι... με βλεπω να πεταω το honor στον καλαθο των αχρηστων

  16. #152
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  17. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (15-05-2020),Leon_DiZ (15-05-2020)

  18. #153
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Το μόνο φάουλ είναι μερικές φορές το animation(ειδικά όταν σκοτώνεται κάποιος από βέλος). Σαν να μην έδωσαν και τρομερή σημασία εκεί.

    Γενικά όμως έχει πέσει πολλή δουλειά, που λογικά θα ξεπατωνει το ps4.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  19. #154
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τρομερο!! Ατμοσφαιρα, γραφικα, μουσική. Πάμε για μεγαλα πραγματα.

  20. #155

    Default

    Ισως να εχει και αυτο το ιδιο συστημα με τα Infamous οσον αφορα το honorable/dishonorable.

  21. #156

    Default

    περιμενα διαφορετικο συστημα μαχης,δε με χαλασε και αυτο που ειδα.το animation μετα το headshot απο βελος το ηθελα λιγοτερο υπερβολικο. διαβασα στο twitter για downgrade στα γραφικα,παρατηρησε κανεις κατι τετοιο? γενικα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

  22. #157
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γενικα με χαλανε λιγο αυτα τα πραγματα που σου στερουν ικανοτητες gameplay προς τερψην του στορυ. Δεν μου αρεσει να με περιοριζει το παιχνιδι με τετοιο τροπο. Ludonarrative dissonance που λεμε. Δεν χρειαζεται να στερουμε επιλογες απο τον παικτη. Δεν λεω οτι ετσι θα γινει στο παιχνιδι απλα εκφραζω προβληματισμο ακριβως επειδη το αποκαλεσαν dishonorable. Αν δηλαδη εγω γουσταρω stealth θα πρεπει να ειμαι διατεθιμενος ντε και καλα να εχω -λεμε τωρα- ενα κακο ending? Δωσε μου τουλαχιστον την επιλογη stealth χωρις killing. Να ειμαι ειλικρινεις το combat που εδειξαν στο "Samurai- Honorable" section του βιντεο, γενικα δεν με ξετρελανε. Μου φανηκε απειρως πιο ενδιαφερον και fun το stealth. Φυσικα χωρις να το παιξεις δεν μπορεις να εχεις ουσιωδη αποψη, αλλα κουβεντα να γινεται που λεμε.

  23. #158
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν γνωρίζουμε αν η επιλογή τακτικής επηρρεάζει την πορεία και το τέλος της ιστορίας, εντάξει στο παρελθόν η εταιρεία έχει δώσει τέτοια στοιχεία αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι τα εφαρμόζει και τώρα. Νομίζω το honorable/dishonorable σαν λεξιλόγιο ταιριάζει περισσότερο στο upfront εμφανής πολεμιστής (honorable samurai) και κρυφός/σκοτεινός πολεμιστής (dishonorable ninja), πάει περισσότερο στην γνώση των αντιπάλων για το ποιος είσαι και γιατί επιλέγεις να κρύβεσαι (εκδίκηση, προστασία, τρόμος, ίσως κάποια κρυφή ατζέντα που δεν το νομίζω, κλπ). Πάντως εδώ οι εχθροί είναι συγκεκριμένοι - οι μογγόλοι - σε κάθε περίπτωση οπότε δεν βλέπω το γιατί να σε "τιμωρεί" για τον τρόπο προσέγγισης σου, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι η Sucker Punch έχει επενδύσει νομίζω από ό,τι είδα περισσότερο στην stealth προσέγγιση (περισσότερη δουλειά, όπλα, επιλογές, κινήσεις, σημεία για χρήση/πρόσβαση, κλπ - όλα προσωπική εκτίμηση από όσα είδα) και φυσικά στον τίτλο του παιχνιδιού αφού σε αποκαλεί Ghost, ήτοι προφανώς επιθυμεί να σε σπρώξει σε αυτό το μονοπάτι για να δεις περισσότερα από το να παίξεις ακόμη ένα hack and slash παιχνίδι με έναν tanky χαρακτήρα. Προσωπικές εκτιμήσεις όπως ήδη είπα όλα, θα δούμε στην πορεία.

  24. #159
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο έπρεπε να το είχαν δείξει χρόνια τώρα και όχι 2 μηνες πριν την κυκλοφορία του. Τώρα μάλιστα, καταλαβαίνεις αρκετά καλύτερα το όλο concept και το gameplay. Μετά το χτεσινό μου αυξήθηκε η περιέργεια να το παίξω χωρίς όμως να μου έχει κάνει το "wow moment" το παιχνίδι. Για την ώρα.

    Ξεχωρίζει η μουσική και το art direction που είναι στο θεό!

    Γενικά το πιο δυνατό του χαρτί για την ώρα φαίνεται να είναι το οπτικοακουστικό. Πιο πολύ το θέλω για να χαθώ σε αυτά τα τοπία παρά για οτιδήποτε άλλο (photomode + black and white filter!!!!!!).

    Στα υπόλοιπα στοιχεία του είμαι λίγο "ούτε κρύο, ούτε ζέστη". Ιστορία μου αρέσει το setting και το στήσιμο αλλά δεν μας έχουν δείξει κάτι άλλο. Gameplay θέλω να το δοκιμάσω για να καταλάβω πως είναι.


    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    περιμενα διαφορετικο συστημα μαχης,δε με χαλασε και αυτο που ειδα.το animation μετα το headshot απο βελος το ηθελα λιγοτερο υπερβολικο. διαβασα στο twitter για downgrade στα γραφικα,παρατηρησε κανεις κατι τετοιο? γενικα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.
    Και εμένα δεν μου φαίνεται τόσο εντυπωσιακό όσο τα αρχικά trailers αλλά πρέπει να το δούμε στις ίδιες σκηνές για να καταλάβουμε αν όντως έχει αλλάξει το παιχνίδι.

    Ακόμα και έτσι μιλάμε από τα πιο όμορφα παιχνίδια του PS4 σίγουρα αλλά ναι, το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (15-05-2020)

  26. #160
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω δεν καταλαβα καν τα mechanics του combat πως λειτουργουν στο demo. Δεν εκαναν καλη δουλεια να μας το αποσαφηνησουν αυτο. Εμοιαζε σαν να ηταν quick timed events αλλα χωρις inputs στην οθονη ετσι οπως το εδειχνε να τους ξεπαστρευει στην αρχη που εκαναν standoff. Σου λεει do not waste energy και μου δινει την αισθηση οτι αυτες οι κιτρινες κουκιδες στο UI ειναι κατα καποιο τροπο το ποσες κινησεις μπορεις να κανεις? Και το L1+R1 που κοστιζει 3 or so κουκιδες ειναι καποιο special action? Κατι τετοιο. Γενικα οπως ειπα και πιο πανω δεν ξετρελαθηκα με το combat. Αλλα πρεπει να το παιξουμε. Αντιθετως μου αρεσε παρα πολυ το navigation system. Πολυ Immerssive.

Page 8 of 29 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •