Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 51 of 51

Thread: The Elder Scrolls V: Skyrim VR

  1. #41
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Συνεχιζω το ταξιδι μου στον κοσμο του Skyrim το οποιο αποδεικνύεται συναρπαστικο...Νιωθω οτι ειμαι σε εναν συμπαν αντιστοιχο του τολκιν η του GoT και μπορω να κανω αυτα που ονειρευομουν...Η φαση με το VR σε απορροφάει τοσο που βυθιζεσαι πραγματικα σε αυτη τη μαγικη πανδαισια ιστοριας -δρακων και μυστηριου...
    Δεν χορταινω να ανακαλυπτω νεες περιοχες με τον μαγο μου, να βλεπω στο δεξι μου χερι να σιγοκαιει η φλογα και στο αριστερο ενα μπλε φως που χρησιμοποιω για healing..

    Ανακαλυψα
    Spoiler!
    ωραια μαχη και αυτη

    Λεω να συνδυασω 3 skill trees destruction-healing k conjuration...πως σας φαινεται ο συνδυασμος?

    Πραγματικα παει την ολη εμπειρια σε αλλο επιπεδο...θα ειναι συγκλονιστικα αντιστοιχα παιχνιδια οπως Dark Souls η ενα Witcher...
    Last edited by chronohill; 09-02-2018 at 11:21.
    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    BillyFlo81 (09-02-2018),PDS (09-02-2018)

  3. #42
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Είμαι οριακά να ξεκινήσω αυτό ή να συνεχίσω το Persona στο Vita.

    Παίζεις με moves τελικά?
    Παλεύεται ή κουράζει?
    .

  4. #43
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Οχι δεν κουράζει ετσι λενε;ειναι απιστευτο με move!παει το immersion στον θεο!

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. #44
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γενικα στο skyrim ειναι καλα υλοποιημενη η κινηση με move. Αρχικα και μενα μια χαρα μου φανηκε απο ευκολια(απο immersion δεν το συζηταμε*).
    Αλλα με το χειριστηριο μου φανηκε πιο ευκολο και λιγοτερο κουραστικο.
    Για αυτο σε ρωταω εσενα που το εχεις παιξει αρκετα.

    Ωραια λοιπον

    *Aν εξαιρεσεις το οτι χτυπας τον εχθρο με το σπαθι και αυτος/αυτη στεκεται σαν ξυλο. Που αυτο ειναι προβλημα ετσι και αλλιως του skyrim. Απλα με το move δειχνει ακομα χειροτερο γιατι περιμενεις να αντιδρασει το σωμα εκει που το χτυπας.
    .

  6. #45
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Κοίτα εγω παιζω κ με μαγο και δεν κανω τοσες κινησεις οσο με το σπαθι αποτι φαντάζομαι.χτυπαω ομως κατι 3ωρα και δεν με εχει κουράσει...ειναι κ θεμα συνήθειας...τωρα πηρα κ ενα σπελ conjuring π βγαζει ενα σπαθι η ενα battleaxe θα το δοκιμασω πως ειναι να χτυπάς ετσι...με μοχλο δεν εχω παιξει καθολου για να εχω σύγκριση αλλα θαναι κριμα να χάσεις την διασκέδαση π προσφερουν τα moves πιστεύω...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (11-02-2018)

  8. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Skyrim PSVR Update 1.4.40.0.8 Patch Notes
    https://www.reddit.com/r/SkyrimPSVR/...8_patch_notes/


    Added a new main menu experience

    Globally improved visual fidelity, particularly on PS4 Pro

    Increased the maximum value for the height offset slider

    Various bugfixes

    Changes when using PS Move controllers:

    In direct movement, changed the secondary X button to move the player backwards.

    Added a new option, enabled by default, to "Show Hands When Sheathed"

    Sheath/unsheath has been moved to hold secondary O button.

    Adjusted angle for spell targeting to be more comfortable



    The existing swimming has been moved to a new option for “Realistic Swimming”. Swimming by default now uses Direct Movement style controls

    Added option for HMD-relative direct movement instead of controller-relative direct movement.

    Added a new option for “Realistic Bow Aiming” which uses both PS Move controllers to aim

    Players can now point at map markers and get information on them in local map mode
    .

  9. #47
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    chronohill το προχωρησες απο τοτε ή το άφησες?
    Ειμαι λιγο μετα απο κει που περιγραφεις.

    Δεν θελω να σταματησω Με moves παιζω τελικα και τωρα που τα εχω συνηθισει(γιατι οσο να ναι ειναι πιο ευκολο να εξοικιωθεις με το χειριστηριο) σκεφτομαι ...ευτυχως που επειμεινα με moves. To τοξο ειναι απλα φοβερο, τα spells η ασπιδα ολα. Τρωει κατι φρικες λογο καμερας(το τοξο πιο πολυ) αλλα σε γενικες γραμμες δουλευουν πολυ καλα.

    ΥΓ.Μετα το patch εχει καθαρισει κι αλλο η εικονα στο Pro και δειχνει ακομα πιο ομορφο.
    .

  10. #48
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ελα φιλε μου καλημερα κιολας!
    Η αληθεια ειναι οτι με τις ζεστες δεν εχω βαλει VR... οποτε το εχω εκει σταματημενο το skyrim αλλα δεν θελω να το παρατησω...
    Δεν ειναι φοβερο με moves ρε συ??απιστευτη εμπειρια...εχουν κανει καλη δουλεια και αξιζει 100% κιας κραζουν που βγηκε αλλη μια εκδοση του skyrim!τωρα αυτο που λες με το PRO με δελεαζει λιγο παραπανω για να κανω την αναβαθμιση απτο απλο...το σκεφτομαι ξανα για χριστουγεννα...
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (24-08-2018)

  12. #49
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Λειτουργουν παρα πολυ καλα τα Moves με το skyrim. Η αισθηση με το τοξο μου φαινεται απλα θεικη. Γινομαι καλυτερος εκει για να το χρησιμοποιω περισσοτερο(μαζι με βελτιωση του stealth γινεται και αποτελεσματικοτερο, γιατι δεν σε βλεπουν ευκολα). Και η ασπιδα μου αρεσει πολυ σε δευτερη φαση, αλλα και ολοι οι τροποι γενικα μαχης.

    Ενταξει με την ζεστη μονο με airco. H πλακα ειναι οτι νιωθω το κρυο του airco και προσθετει στο immersion lol.

    Αν βρεις καμια προσφορα για pro ειναι καλη φαση. Μην νομιζεις οτι γινονται θαυματα απλα μειωνεται καπως η θολουρα και τα jaggies. H Θολουρα ειναι εκει παντα. Θα σου προτεινα να το δοκιμασεις πρωτα καπου.

    Για το παιχνιδι τωρα παλι. Το VR δινει παρα πολυ στο να νιωθεις δεος, γιατι τα μεγεθη ειναι τεραστια. Το βουνο απεναντι σου, τα σπηλαια κτλ.
    Μου αρεσει πολυ και σαν παιχνιδι, αλλα απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι εγινε ο υπερτατος χαμος οταν βγηκε. Ναι σουπερ παιχνιδι αλλα εχοντας παιξει προηγουμενος το Fallout 3, δεν εντυπωσιαζομαι το ιδιο μεχρι στιγμης. Το Fallout μου αρεσε περισσοτερο.
    .

  13. #50
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Το εχω αφησει στην μεση καιρο αλλα τωρα μετα απο αυτο που ειδα εχω εξτασιαστει!ποσο επικουρα να γινεται αυτο?



    Δεν μου ειχε περασει καν απτο μυαλο οτι μπορουσε να συμβει κατι τετοιο!Λεω να το συνεχισω η αλλιως θα περιμενω την ελευση του PRO για να εχω καλυτερη ακομα εμπειρια!

    @PDS_13 εσυ δεν το συνεχισες?
    Spoiler!

  14. #51
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το προχωρησα αρκετα αλλα σταματησα γιατι με κουρασε σαν παιχνιδι. Εκτος VR δεν θα το επαιζα καθολου μαλλον.
    Ωραιο ηταν οσο επαιξα αλλα αρκετα επαναλαμβανομενο.
    .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •