Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 101 to 120 of 166

Thread: Shadow of the Colossus (Remake | Bluepoint)

  1. #101

    Default

    Τα γραφικά our of this world. Η κάμερα χειρότερη και από το last guardian....

  2. #102
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το έχω βάλει hard είχα ξεχάσει πόσο σπαστικά είναι μερικές φορές να βγουν.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #103
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Σε οσους εχουν ps4pro σε 4k hdr tv εχουν προσεξει ενα μικρο tearing αν επιλεξουν το resolution στο παιχνιδι οταν κανουν ζουμ στο χαρτη και πατησουν να κινηθει ο χαρτης?

    Κατι που στην επιλογη perfomance δεν το κανει καθολου.

    Μιλαω παντα με ενεργο το hdr ετσι.
    Εμένα δεν το κάνει αλλά απορώ που υπάρχει κόσμος που επιλέγει την ανάλυση αντί των 60 fps ακόμα και αν το παιχνίδι είναι το tetris.



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  4. #104
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    κάποιο κατάστημα από ελλάδα για αγορά special edition ξέρει κάποιος; δεν βρίσκω πουθενά.



    ................


  5. #105

    Default

    Ρε παιδια παω στον 12 κολοσο και δεν μου ξεκιναει να παλεψω με τον κολοσο οταν μπαινω στην θαλασσα απλα οταν παω πανω στα βυθισμενα κομματια του μου δινει την επιλογη αν πατησω το κυκλο "begin reminiscence mode?" και απλα παιζεις τον κολοσο σε ασπρομαυρο χρωμα.
    Τι στο καλο ειναι αυτο?
    Last edited by fits79; 12-02-2018 at 03:50.

  6. #106
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by ParanoidGR View Post
    κάποιο κατάστημα από ελλάδα για αγορά special edition ξέρει κάποιος; δεν βρίσκω πουθενά.
    Και δεν θα βρεις. Η Special Edition δεν κυκλοφόρησε καν καθόλου Ευρώπη, κυρίως από Αμερική και οι τιμές είναι πολύ τσιμπημένες. Πάνω από 100 ευρώ θα δώσεις, την έψαχνα κι εγώ.

  7. #107
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ποτέ δεν είχα κάποια φιγούρα από το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    Τελικά αποδείχτηκε πως πολύ καλά έκανα και πήρα την έκδοση που κυκλοφόρησε στο εξωτερικό.
    Ο Κολοσσός ήρθε σε μέγεθος μινιατούρας αφού είναι περίπου 11 εκ. Από πλαστικό αρκετά καλής ποιότητας μιας και είναι αρκετά βαρύς για το μέγεθός του.
    Οι λεπτομέρειές του είναι εξαιρετικές καθώς και το βάψιμό του...
    Όσοι είναι φαν, συλλέγουν και το σκέφτονται, το προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη.
    Άντε να ξεκινήσω και το παιχνίδι για άλλη μια φορά ύστερα από τόσα χρόνια...
    Photo Mode On!

    Click image for larger version. 

Name:	Shadow04.jpg 
Views:	145 
Size:	887.3 KB 
ID:	10531

    Click image for larger version. 

Name:	Shadow01.jpg 
Views:	145 
Size:	932.7 KB 
ID:	10532

    Click image for larger version. 

Name:	Shadow02.jpg 
Views:	146 
Size:	932.2 KB 
ID:	10533

    Click image for larger version. 

Name:	Shadow03.jpg 
Views:	148 
Size:	807.6 KB 
ID:	10534

  8. The Following 5 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Christos33 (13-02-2018),chronohill (13-02-2018),Dragonpaul (13-02-2018),mihalis13 (13-02-2018),Slay (23-02-2018)

  9. #108

    Default

    Βαζω και εγω τωρα το δισκακι(να τσεκαρω για τιποτα updates)και σημερα ή αυριο το ξεκιναω και εγω.Και ναι ειμαι και εγω σε αυτους που δεν το επαιξαν οταν πρωτοβγηκε ή αργοτερα στο ps3



    Εχω βεβαια παιξει το πιο προσφατο απο ολα αυτα τα παιχνιδια Last Guardian αρα για να δουμε αν αυτο θα με κερδισει περισσοτερο απο το τελευταιο το οποιο οπως ειχα γραψει στο αντιστοιχο θεμα του μου αφησε μια γλυκοπικρη γευση.

  10. #109

    Default

    Εχοντας φαει τους μισους γιγαντες,ως τωρα οι γνωμες μου ειναι και σε αυτο το παιχνιδι καπου στην μεση.
    Ναι μεν οι μαχες με τους γιγαντες ειναι καλες και η μουσικη που παιζει κυριως σε αυτους ωραια αλλα εχει καποια αλλα θεματακια που με χαλασαν ως τωρα.
    Βεβαια περιμενω να τελειωσω πρωτα το παιχνιδι να εχω ολοκληρωμενη αποψη,αλλα ως τωρα με βαση αυτα που εχω δει σιγουρα τις βαθμολογιες τις βρισκω πολυ υπερβολικες.

  11. #110
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εχοντας φαει τους μισους γιγαντες,ως τωρα οι γνωμες μου ειναι και σε αυτο το παιχνιδι καπου στην μεση.
    Ναι μεν οι μαχες με τους γιγαντες ειναι καλες και η μουσικη που παιζει κυριως σε αυτους ωραια αλλα εχει καποια αλλα θεματακια που με χαλασαν ως τωρα.
    Βεβαια περιμενω να τελειωσω πρωτα το παιχνιδι να εχω ολοκληρωμενη αποψη,αλλα ως τωρα με βαση αυτα που εχω δει σιγουρα τις βαθμολογιες τις βρισκω πολυ υπερβολικες.
    Για μενα το SOTC ειναι μαλλον το καλυτερο game ever(αυτο που ειχα παιξει στο Ps2 εννοω και φανταζομαι οτι τωρα δεν θα αλλαξει η αποψη μου με το remake). Και εχω διαβασει απο πολλους να λενε το ιδιο ή οτι ειναι στο τοπ 3 τους κτλ.

    Οποτε ειναι περισσοτερο οτι δεν σου ταιριαζει παρα το οτι δεν αξιζει τις βαθμολογιες. Για μενα ειναι ο ορισμος του δεκαριου και το 9/10 μου φαινεται λιγο.
    .

  12. The Following 5 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-02-2018),DJTaurus (15-02-2018),kostasb13 (16-02-2018),mihalis13 (15-02-2018),toninio (17-02-2018)

  13. #111

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για μενα το SOTC ειναι μαλλον το καλυτερο game ever(αυτο που ειχα παιξει στο Ps2 εννοω και φανταζομαι οτι τωρα δεν θα αλλαξει η αποψη μου με το remake). Και εχω διαβασει απο πολλους να λενε το ιδιο ή οτι ειναι στο τοπ 3 τους κτλ.

    Οποτε ειναι περισσοτερο οτι δεν σου ταιριαζει παρα το οτι δεν αξιζει τις βαθμολογιες. Για μενα ειναι ο ορισμος του δεκαριου και το 9/10 μου φαινεται λιγο.
    Κοιταξε να δεις θα γινω πιο συγκεκριμενος οταν με το καλο βγαλω το παιχνιδι και εχω ολοκληρωμενη αποψη οπου θα αναφερω τι μαρεσε και τι οχι οπως κανω σχεδον και σε ολα τα αλλα παιχνιδια που εχω παιξει(επιχειρηματα γαρ).
    Δεν ειμαι απο τους τυπους που δεν εχουν μαθει να εκφραζουν την αποψη τους με επιχειρηματα και ειναι της φασης''το καλυτερο παιχνιδι ever'',''10/10 αριστουργημα γιατι...ετσι'' .

    Γιαυτο δεν γινομαι συγκεκριμενος γιατι περιμενω να δω τους τιτλους τελους πρωτα.

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nikoladim (16-02-2018)

  15. #112
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Επιχειρημα υπαρχει οταν ψαχνουμε να βρουμε μια γενικη αληθεια.
    Στα βιντεο games ειναι δυσκολο να καταληξουμε σε κατι τετοιο. Μπορουμε ισως αλλα μεσα σε καποια ορια.
    Δεν μιλαμε για επιστημονικα δεδομενα εδω, αλλα για προσωπικο taste.

    Αν το παιχνιδι μου βγαζει εμενα 10/10 δεν θα μου το αλλαξει καποιο επιχειρημα σου(πχ για την καμερα ή δεν ξερω γω τι). Γιατι απλα βλεπω κατι που δεν βλεπεις, βλεπεις κατι που δεν βλεπω.
    Η αισθηση που μου βγαζει το παιχνιδι ειναι 10/10. Τι να κανω?Να κατσω να σε πεισω με επιχειρηματα να αισθανθεις οτι αισθανθηκα.
    Δεν εχει νοημα.

    Και καταληγω παλι στο ιδιο πραγμα(που ηταν και ο λογος που ποσταρα, και οχι το οτι μπορει να μη σου αρεσει το game). Το γεγονος οτι εσυ μπορει να μην δεις αυτο που βλεπουν οι reviewers,εγω και οποιος αλλος, δεν σημαινει οτι ειμαστε απαραιτητα υπερβολικοι ή οτι πρεπει να δωσουμε επιχειρηματα.
    Ουτε ειναι αδικοι οι reviewers με το παιχνιδι επειδη για μενα ειναι 10ρι και του εβαλαν 9.2/10.
    .

  16. #113

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Επιχειρημα υπαρχει οταν ψαχνουμε να βρουμε μια γενικη αληθεια.
    Στα βιντεο games ειναι δυσκολο να καταληξουμε σε κατι τετοιο. Μπορουμε ισως αλλα μεσα σε καποια ορια.
    Δεν μιλαμε για επιστημονικα δεδομενα εδω, αλλα για προσωπικο taste.

    Αν το παιχνιδι μου βγαζει εμενα 10/10 δεν θα μου το αλλαξει καποιο επιχειρημα σου(πχ για την καμερα ή δεν ξερω γω τι). Γιατι απλα βλεπω κατι που δεν βλεπεις, βλεπεις κατι που δεν βλεπω.
    Η αισθηση που μου βγαζει το παιχνιδι ειναι 10/10. Τι να κανω?Να κατσω να σε πεισω να αισθανθεις οτι αισθανθηκα.
    Δεν εχει νοημα.

    Και καταληγω παλι στο ιδιο πραγμα(που ηταν και ο λογος που ποσταρα, και οχι το οτι μπορει να μη σου αρεσει το game). Το οτι εσυ μπορει να μην δεις αυτο που βλεπουν οι reviewers δεν σημαινει οτι ειναι απαραιτητα υπερβολικοι.
    Ουτε αδικοι με το παιχνιδι επειδη για μενα ειναι 10ρι και του εβαλαν 9.2/10.
    Τα επιχειρηματα βοηθανε για να καταλαβει ο αλλος που συμμετεχει στην κουβεντα τι αρεσε/δεν αρεσε στον αλλο,ακριβως επειδη δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα σε πολλα πραγματα οπως τα παιχνιδια.
    Τα επιχειρηματα δεν χρησιμοποιουνται για να πεισει ο αλλος ενα τριτο οτι αν του αρεσε αυτου το παιχνιδι(ή δεν του αρεσε)πρεπει να αρεσει(ή να μην αρεσει) και στους υπολοιπους αναγκαστικα.
    Αν για μενα το παιχνιδι ειναι για 9/10 σκοπος μου δεν ειναι να πεισω καποιον που το θεωρει πχ μετριο της ταξης του 5/10.Σκοπος μου ειναι να διαβασω τα επιχειρηματα του που τον οδηγησαν σε αυτο το τελικο αποτελεσμα.
    Και ισα ισα που το καλυτερο ολων ειναι να ακουγεται και η αλλη αποψη που λεμε(σε λογικα παντα πλαισια,οχι τα ακραια σχολια/hate τυπου metacricit user με 0).

    Ο σκοπος των forum ειναι η κουβεντα/διαλογος και σε αυτο το πραγμα ειναι που βοηθαει το να πεις στον αλλο απο που προκυπτουν αυτα που γραφεις(κοινως το γιατι),οχι να περασεις στον αλλο με το ζορι οτι πρεπει να συμφωνει/διαφωνει με σενα.

    Αν ειναι να γραφονται μονο σχολια του τυπου''το αγαπημενο μου παιχνιδι'',''10/10 μου αρεσε'' ε οπως καταλαβαινεις κουβεντα/διαλογος δεν γινεται και χανεται το νοημα.

    Ουτως ή αλλως δεν εγινα πιο συγκεκριμενος παραπανω ακριβως γιατι θελω να δω πρωτα και το υπολοιπο παιχνιδι .
    Ισως αν το επαιζα το παιχνιδι πριν 13κοντα χρονια οταν ειχε πρωτοβγει να ειχα διαφορετικη αποψη σε καποια πραγματα ή να μην με πειραζαν τοσο.

  17. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Dragonpaul (15-02-2018)

  18. #114
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Συμφωνω οκ, εννοεις οτι ειναι καλο να μοιραζομαστε την προσωπικη οπτικη μας, οχι το ''επιχειρημα''(ηταν λαθος η λεξη που χρησιμοποιησες)...
    γιατι:
    Quote Originally Posted by wiki
    ''ένα επιχείρημα είναι μια σειρά από δηλώσεις που χρησιμοποιούνται συνήθως για να πειστεί κάποιος κάτι ή να παρουσιαστούν οι λόγοι για την αποδοχή ενός συμπεράσματος.''
    Στο #112 ποστ στην λεξη επιχειρημα απαντησα ενω εννοουσες κατι αλλο τελικα.





    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν ειναι να γραφονται μονο σχολια του τυπου''το αγαπημενο μου παιχνιδι'',''10/10 μου αρεσε'' ε οπως καταλαβαινεις κουβεντα/διαλογος δεν γινεται και χανεται το νοημα.
    Μα αυτο που εγραψα για 10/10 κτλ εξυπηρετει ακριβως το point μου. Δεν χρειαστηκε να μιλησω για την προσωπικη αποψη για το παιχνιδι. Γιατι δεν ηταν αυτο το point.
    Διαφωνησα στο ''πολυ υπερβολικες κριτικες'', ενω ειναι απλα κριτικες οπως η δικη σου.
    .

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    WolfRathmA (15-02-2018)

  20. #115

    Default Shadow of the Colossus (Remake | Bluepoint)

    Είναι τελείως άδικο να κρίνεται ένα παιχνίδι του 2005 με τα δεδομένα και παραστάσεις που μπορεί να έχει ένας gamer του σήμερα. Εννοείται πως κάθε άποψη καλοδεχούμενη. Εμενα το remake δε με τράβηξε....το έβαλα μερικά λεπτά, οκ λέω πραγματικά έχουν κάνει τρομερή δουλειά και το επέστρεψα. Προτιμώ οπτικά το παλιό....η πολύ λεπτομέρεια το κάνει λιγότερο απόκοσμο και ατμοσφαιρικό στα μάτια μου. Το έχω βιώσει το όραμα του Ueda στο πετσί μου δεν υπάρχει κάτι άλλο να δω. Το παιχνίδι άφησε το στίγμα του πάνω μου όταν το έπαιξα στον καιρό του......σε μια εποχή που αυτά που είδαμε με τα μεγαλειώδη σκηνικά με τους τιτάνες και τον τεράστιο open world άδειο κόσμο που έρρεε σαν μια οντότητα ήταν φρέσκιες gaming εμπειρίες. Ασύλληπτα γραφικά για ps2 και πρωτότυπη σχεδίαση τίτλου μπροστά από την εποχή της.....no dialogues,16 boss fights και τέλος.

    Ειδικά με τον ιπτάμενο κολοσσό ήταν κάτι που δεν μπορούσα να χωνέψω ότι έτρεχε εκείνη την εποχή σε κονσόλα....καθόμουν στο νερό και χάζευα το γιγαντιαίο πτηνό να κόβει βόλτες.....η πόρωση δε όταν κατάφερα να ανέβω πάνω του και η αερομαχία που ακολούθησε χτύπησε κόκκινο. Για μένα ήταν κάτι πρωτόγνωρο όχι μόνο να βλέπω ένα γιγαντιαίο πτηνό να πετάει ρεαλιστικά (χάζευα μέχρι και τα physics στην τεράστια μακριά ουρά του) αλλά και η αίσθηση του αέρα όταν ανέβηκα πάνω του....μέχρι και το πως κινούνταν το τρίχωμα του ήταν κάτι το μοναδικό. Γιαυτο μην σας φαίνεται περίεργο όταν κάποιοι από εμάς έχουμε σαν θεούς δημιουργούς όπως ο Ueda η ο Kojima (master of cinematics). Ο PDS σου μιλάει για πράγματα που αισθάνθηκε. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια κουτάκια και checklist. Μπορεί ένα παιχνίδι να μην παίρνει άριστα στα επιμέρους αλλά να σε κάνει να αισθάνεσαι μοναδικά και να χαραχτεί στην μνήμη σου για πάντα.
    Last edited by DJTaurus; 15-02-2018 at 19:25.

  21. The Following 8 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Desmond (16-02-2018),Dragonpaul (15-02-2018),isildur83 (15-02-2018),Nikoladim (16-02-2018),PDS (15-02-2018),Slay (23-02-2018),toninio (17-02-2018),WolfRathmA (15-02-2018)

  22. #116
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν μπορώ να δώσω rep Taurus...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (15-02-2018)

  24. #117

    Default

    Μα αφου το εγραψα πιο πανω οτι στον τεχνικο τομεα ή και της μουσικης δεν εχω ως τωρα καποιο παραπονο.

    Και μιας και βλεπω οτι το σχολιο μου ηταν αφορμη για να γραφτουν τα υπολοιπα πριν τελειωσω το παιχνιδι και γινω πιο αναλυτικος ας γινω απο τωρα μηπως και βγει ακρη.

    Το αρχικο μου προβλημα με το παιχνιδι ξεκιναει
    Spoiler!

    Επιπλεον το παιχνιδι εχει upgrades στα 2 κεντρικα stats(lizard tails και fruits)για την ζωη και το stamina(τα time trials δεν τα εχω κανει ακομα αρα δεν γνωριζω με αυτα τι σου δινει) τα οποια βεβαια δεν σου τα αναφερει ποτε.

    Για την καμερα ηδη εχει αναφερθει και πιο πισω οτι δυστηχως δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη.

    Τελος και απο τον χειρισμο ειχα καποια μικρο θεματα,κυριως στον ελεγχο του αλογου.

    Ναι στο κομματι των bosses/κολοσσους το παιχνιδι ειναι αριστο.Υπαρχει ωραια ποικιλια και στα bosses αυτα καθαυτα που το καθενα ειναι διαφορετικο απο το αλλο(εχουν και ωραια λεπτομερειεα το καθενα),και στις περιοχες που τους βρισκεις που ταιριαζουν ωραια με αυτα.Το ιδιο φυσικα και η ιδια η μουσικη που συνοδευει τις μαχες.

    Αλλα μιας και μιλαμε για Single player/story παιχνιδι(δεν εχει multiplayer ή οτιδηποτε online φυσικα)εν ετη 2018 οπως ειπα με πειραξαν τα παραπανω καπως,ειδικα σε σχεση και με αρκετα αλλα παιχνιδια.
    Δηλαδη ως τωρα με βαση αυτα που εχω δει ειναι για μενα της ταξης του 7-8/10 συνολικα(αναλογα του τι θα γινει στο τελος)και αυτο προκυπτει απο 9-10/10 στα boss fights(μαζι με την μουσικη και τον ομορφο τεχνικο τομεα+τα 60fps σε ps4pro) αλλα 5-6/10 στο υπολοιπο κομματι(ιστορια/χαρακτηρες/διαρκεια/καμερα/χειρισμος).
    Μηπως φταιω που δεν το επαιξα το παιχνιδι οταν πρωτοβγηκε ή που στο forum(γενικα στα Ελληνικα forum) δεν υπαρχει μεγαλη συμμετοχη να ακουγονται και διαφορετικες αποψεις?Τι να πω,αν ειναι ετσι σταυρωστε με...
    Last edited by Fulgore; 15-02-2018 at 20:43.

  25. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nikoladim (16-02-2018)

  26. #118
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Aν και δεν εχω παιξει το remake, αυτο που μπορω να πω σαν πρωτο σχολιο μου στην οπτικη σου, ειναι οτι για μενα αυτος ο αδειος κοσμος εχει ξεχωριστο νοημα για το παιχνιδι. Εισαι εσυ και οι κολοσσοι οταν τους ανακαλυψεις.
    Το οτι δεν σου δινει ετοιμες ερμηνειες για μενα ειναι και αυτο στα θετικά του. Επιασα τον εαυτο μου αυτες τις μερες να προσπαθει να καταλαβει απο την αρχη το νοημα του παιχνιδιου πριν παιξω το remake(και αφου το ειχα παιξει στο παρελθον) και συνειδητοποιησα οτι το βλεπω εντελως διαφορετικα σημερα. Μου επετρεψε αυτη η ασαφεια με λιγα λογια να δω κατι διαφορετικο.Αυτο ειναι και το νοημα της τεχνης νομιζω. Πλεον θελω να το παιξω για να καταλαβω αν ταιριαζει με αυτο που σκεφτομαι.
    Ο τροπος που βλεπω το παιχνιδι σημερα btw κανει τον εντελως αδειο κοσμο να εχει περισσοτερο νοημα για μενα και αυτα που εχουν προσθεσει στο remake για να μαζευεις κανουν περισσοτερο κακο παρα καλο.
    .

  27. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Nikoladim (16-02-2018)

  28. #119

    Default

    Γιαυτο ειπα οτι παιζει ρολο η συμμετοχη.Θα ηθελα δηλαδη να δω και αλλα ατομα τα οποια δεν επαιξαν(για διαφορους λογους)το παιχνιδι στην ps2 εκδοση του οταν πρωτοβγηκε, και το παιζουν για πρωτη φορα τωρα πως τους φαινεται συνολικα το παιχνιδι.

  29. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    PDS (15-02-2018)

  30. #120
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αν στα παιχνίδια του Ueda ψάχνετε για ιστορία, υπόθεση, σκοπούς, αφορμές και χειροπιαστές καταστάσεις τότε οι δημιουργίες του δε κάνουν για όσους αναζητούν τα παραπάνω στοιχεία. Δεν είναι τυχαίο ότι και στα τρία παιχνίδια του δεν τον ενδιαφερει καν να υπάρχει ομιλία, συγκεκριμένοι ρόλοι και ιδιότητες. Πάντα υπάρχει μια τρομερά αφαιρετική αφορμή για να λειτουργήσει σαν αφετηρια σε αυτό που ακολουθεί. Δεν τον ενδιαφέρει δηλαδή το σενάριο στην ιστορία. Σίγουρα τον ενδιαφερει όμως το συναίσθημα και περισσότερο από όλα το συναίσθημα της μοναξιάς και της συντροφικότητας. Είναι το πιο έντονο στοιχείο που διατρέχει τα τρία παιχνίδια. Χωρίς σαχλοσενάρια, χωρίς συγκεκριμένες καταλήξεις με το που πέφτουν οι τίτλοι τέλους, χωρίς εκπτώσεις ώστε να τα κάνει πιο φιλικά προς όλους. Τα παιχνίδια του έχουν κάτι πολύ πιο ουσιαστικό από όσα παιχνίδια έχω παίξει μέχρι τώρα (μαζί με δυο τρία ακόμη στη προσωπική μου λίστα) και είναι από τα ελάχιστα παραδείγματα στον χώρο των βιντεοπαιχνιδιών που με κάνουν να τα κατατάσσω σε μορφή τέχνης. Το σπουδαιότερο όλων; Δεν έχουν ίχνος διδακτισμού! Πράγμα σπάνιο και σπουδαίο. Όπως όλα τα άρτια έργα τέχνης.
    Last edited by Error Flynn; 16-02-2018 at 00:19.

  31. The Following 9 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Desmond (16-02-2018),Dragonpaul (16-02-2018),kostasb13 (16-02-2018),Leon_DiZ (16-02-2018),mihalis13 (16-02-2018),Nikoladim (16-02-2018),PDS (16-02-2018),toninio (17-02-2018)

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •