Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 141 to 160 of 166

Thread: Shadow of the Colossus (Remake | Bluepoint)

  1. #141

    Default

    Τι διαφορα εχει το game+ που ξεκλειδωνεται αν τερματισεις(τελειωσεις) μια φορα το παιχνιδι?

  2. #142
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κρατάει stamina και life που είχες στο τέλος του παιχνιδιού και σου ξεκλειδώνει τα time attack


  3. #143

    Default

    Στην ουσια δηλαδη πλεον παλευεις τους κολοσους παλι ακριβως το ιδιο με μεγαλυτερο stamina & life και απλα σε χρονομετραει σε καθε κολοσο?

    Μα αυτο το χρονομετραει το κανει και στο απλο παιχνιδι απλα δεν στο δειχνει.
    Αν πας στο μενου του παιχνιδιου σου δειχνει πληρες αναλυση ποσο εκανες για καθε κολοσο.

    Και πως γινεται να εχεις explosive arrows που ειδα σε ενα βιντεο στο youtube?
    Οπως επισης και μια μασκα που φοραει ο χαρακτηρας σας.
    Last edited by fits79; 22-02-2018 at 01:13.

  4. #144
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Στο Time attack επιλέγεις έναν κολοσσό από τον ναό και πρέπει να τον νικήσεις σε συγκεκριμένο χρόνο. ’ν κερδίσεις παίρνεις διάφορα αντικείμενα, όπως η μάσκα ή μια πέτρα νομίζω που σου δείχνει τις σαύρες κλπ

  5. #145
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επίσης υπάρχει κάτι στο παιχνίδι που μπορείς να το ανέβεις μόνο αν έχεις εντελώς γεμάτη stamina bar (τουτέστιν πολλά playthroughs!!!)
    Δεν λέω περισσότερα λόγο spoilers....

  6. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    chronohill (22-02-2018)

  7. #146
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ενταξει δεν θελει και πολλα. Ενα normal, ένα hard για να έχεις ξεκλείδωτα τα time attack και μετά new game+ στο easy οπου σκοτώνεις το πρώτο boss, quit στο αρχικό μενου και επαναλαμβανεις την διαδικασία. Σιγουρα ειναι πιο βαρετό και κουραστικό ετσι, αλλά πολυυυ πιο γρήγορο απο το να παιζεις ποσες φορες ολο το παιχνιδι

  8. #147

    Default

    Δηλαδη απο τη στιγμη που ξεκλειδωσεις το game+ απο normal ή hard εσυ λες απλα να παιζουμε κατευθειαν το καθε κολοσο σε time attack mode και τιποτα αλλο?
    Να μην ψαχνουμε για το καθε κολοσο δηλαδη?

  9. #148
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για να φουλαρει stamina και life λεω οτι ειναι προτιμοτερο λογο γρηγοράδας να φαρμαρεις τον πρωτο κολοσσό απο το να παιζεις ολο το παιχνιδι ποσες φορες

    Τα trials ειναι εντελως διαφορετικα. Ειναι μονο για να παρεις τα αντικείμενα που εχει το παιχνίδι

  10. #149

    Default

    Σε εχασα.
    Μα απο τη στιγμη που θα παιξεις το game+ ηδη εχεις πολυ μεγαλυτερα stamina & life απ' οταν ξεκινας το παιχνιδι.

    Πως ξερεις οτι εχεις φουλαρει σε stamina & life?

  11. #150

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Σε εχασα.
    Μα απο τη στιγμη που θα παιξεις το game+ ηδη εχεις πολυ μεγαλυτερα stamina & life απ' οταν ξεκινας το παιχνιδι.

    Πως ξερεις οτι εχεις φουλαρει σε stamina & life?
    Για να μην το κουραζουμε εδω ειναι αναλυτικα ολα οσα ρωτας http://www.powerpyx.com/shadow-of-th...guide-roadmap/

  12. #151
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #152

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για να μην το κουραζουμε εδω ειναι αναλυτικα ολα οσα ρωτας http://www.powerpyx.com/shadow-of-th...guide-roadmap/
    Ειδα το λινκ που μου ειπες αλλα δεν μου λεει καπου πως μπορω να καταλαβω οτι εχω στο μεγιστο το stamina & life.

  14. #153

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Ειδα το λινκ που μου ειπες αλλα δεν μου λεει καπου πως μπορω να καταλαβω οτι εχω στο μεγιστο το stamina & life.
    Ποσο πιο ξεκαθαρα πρεπει να το στο πει?

    Κατω απο το αντιστοιχο trophy το λεει ξεκαθαρα
    Max Out Wander’s Health and Stamina Bars
    In order to obtain this trophy you need to either defeat a lot of Colossi or collect fruits and lizard around the map. For health I would recommend collecting the fruits once and for lizard, it is definitely better to kill the Colossi if you are fast with them, which you should be after multiple playthroughs. It will take collecting all fruits once and beating the game around 5 times in order to max out the stats.

    Και εστω οτι θελεις και εικονα στο πιο κατω trophy
    Cross the Bridge to the Entrance of the Forbidden Lands
    For this trophy you will have to climb on top of the shrine and run to the very end of the bridge there. In order to be able to climb the bridge, your stamina has to be almost maxed out.
    Και σου εχει video με το stamina και το health του

  15. #154

    Default

    Καλο ειναι να ΜΗΝ ειρωνευεσαι τον αλλον.
    Αν δεν θελεις απλα δεν ποσταρεις δεν χρειαζεται ουτε να εισαι αγενεις, αλλα ουτε να ειρωνευεσαι.
    Και ναι δεν μπορεις να δεις απο το βιντεο ή το λινκ αν εχεις το max stamina, life γιατι δεν μπορεις να ξερεις ποτε πηρες ολα τα φρουτα γιατι πολυ απλα το παιχνιδι δεν σου εχει και μετρητη το ποσα φρουτα εχεις παρει.

  16. #155
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ρε fits πραγματικά έλεος... Όλοι ξέρουμε ότι δεν έχει νόημα να απαντάμε στις απορίες σου γιατί πάντα καταλήγουν σε τέτοιου τύπου posts..
    Όλοι σε ειρωνεύονται και όλοι θέλουν το κακό σου;;
    Κανεις μια ερώτηση στην απαντάει ο άλλος ξεκάθαρα και μετά το συνεχίζεις μέχρι να γίνει το thread μπουρδέλο...
    Πραγματικά απορώ για ποιο λόγο το κανεις αυτό...
    Σορυ για το offtopic αλλά πλέον βλέπω πως εχουνε αρχίσει και έχουμε πάλι τα ίδια... 1-2 φορές είχε πλάκα πλέον έχει γίνει λίγο κουραστικό...
    Απορία fits
    Απάντηση από μέλος του φόρουμ
    Απορία πάλι fits
    Διευκρίνιση του εκάστοτε μέλους
    Παλι απορία fits
    Το μέλος του φόρουμ απαντάει λίγο επιθετικά (ή απλά αγνοεί τον fits)
    Παρεξηγείται ο fits...

    Συγνώμη αλλά κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτό...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    WolfRathmA (15-03-2018)

  18. #156

    Default

    Οχι εισαι ΛΑΘΟΣ δεν παρεξηγηθηκα ποτε επειδη δεν μου απαντησε καποιο μελος μονο οταν με ειρωνευονται ΧΩΡΙΣ να ειμαι αγενης με αυτους εγω.
    Καλο ειναι οπως μιλας στον αλλο να σου μιλαει και αυτος

    Εξ' αρχης ΔΕΝ ΑΝΑΓΚΑΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ να μου απαντησει σε ποστ μου.
    Last edited by fits79; 12-03-2018 at 06:31.

  19. #157
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Προσπαθώ να βρω ίχνος ειρωνίας από κάποιον που έχει απαντήσει στον fits και πραγματικά δεν υπάρχει. Το ότι κάποιος του το κάνει λιανά, το λαμβάνει ως ειρωνία.

    Ο αγενής είσαι πρώτος εσύ fits, οπότε κοιτάξου στον καθρέφτη πρώτα και μετά γράψε ό,τι γράφεις. Όταν κάποιος απαντάει σε απορίες μας (ειδικά όταν δεν είναι αναγκασμένος όπως τονίζεις με κεφαλαία γράμματα), λέμε και ένα (ένα φτάνει) ευχαριστώ και ας χαθεί στον αέρα.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  20. #158
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τώρα το τριήμερο βρήκα ευκαιρία να ασχοληθώ με το Remake.
    Για το παιχνίδι δεν έχω να πω κάτι τα είχα πει πριν 4 χρόνια στο αντίστοιχο thread όταν το έπαιξα στο PS3.
    Η δουλειά που έχει γίνει στο remake είναι εκπληκτική! Πραγματικά το παιχνίδι είναι πανέμορφο και δεν έχει χάσει ίχνος από τον χαρακτήρα του.
    Φανταστική δουλειά και πολλά μπράβο στην Bluepoint για αυτό το αποτέλεσμα!
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (30-05-2018)

  22. #159
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ξεκινησα το επος και εχω μαγευτει ξανα μετα απο 10+ χρονια...Τι υπεροχη δουλεια κανανε μπραβο τους...χαζευω συνεχεια τα τοπια και τις απεραντες πεδιαδες με τον συννεφιασμενο καιρο και τους ηχους απτον καλπασμο του Αργκο...
    Αυτη η κολοσσιαία διαφορα πιστευω ειναι που συγκλονιζει...Ενα ηρεμο τοπιο χωρις φασαρια και τυμπανοκρουσιες και ξαφνικα οταν πλησιαζεις τον εχθρο βλεπεις ενα πλασμα μαγικο τεραστιο που σου προκαλει δεος..Δεν υπαρχει συγκριση με αυτο το παιχνιδι οτι και να εχουμε παιξει αυτα τα χρονια απο τοτε απτο ps2...

    Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι η καμερα γυρναει απο πισω απτον Αργκο και πρεπει να την κραταω σταθερα με τον δεξι μοχλο...εψαξα δεν βρηκα κατι

    Συνεχιζω το ταξιδι γιατι θυμαμαι σιγα σιγα πραγματα για το τελος του και μου σηκωνεται η τριχα...
    Spoiler!

  23. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    BillyFlo81 (06-08-2018),Nikoladim (06-08-2018),PDS (06-08-2018)

  24. #160

    Default

    Οντως κανανε απο τις πολυ καλες δουλειες στον συγκεκριμενο τιτλο σε ολους τους τομεις.

    Και ειδικα στο ps4 pro μεγαλο θετικο τα 60fps.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •