Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 68

Thread: Monster Hunter: World

  1. #41
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Το αγόρασα και εγώ και δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω, παράλληλα με FFXIV, δουλεια,γυμναστήριο.
    Εχει πολυ grinding σαν παιχνίδι αλλα σε βάζει τόσο στο πετσί του κυνηγου που δεν ξεκολλάς.





  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Monster Hunter: World Ships 7.5 Million Units!
    - Becomes the best-selling title in Capcom's history -

    Capcom Co., Ltd. (Capcom) today announced that Monster Hunter: World for the PlayStation®4 computer entertainment system and Xbox One*1 has shipped 7.5 million units worldwide (including digital download sales). A PC version is to be released at a later date.

    The Monster Hunter series consists of hunting action games that pit players against giant monsters in a beautiful natural environment. The series has sparked a social phenomenon known as the "Monster Hunter Craze" by introducing a new kind of communication style for players through cooperative play focused on hunting monsters with their friends. Since the first Monster Hunter title made its debut 14 years ago in 2004, the series has attracted a dedicated fan base, and overall grown into a mega-hit with cumulative sales of more than 48 million units worldwide as of March 5, 2018.


    Monster Hunter: World is the latest entry in the series, and the first new Monster Hunter title for home consoles in nine years. It is also the first title in the series to be given a global simultaneous launch, and was given an ambitious worldwide promotional campaign in order to further build upon its fan base both in Japan and in markets overseas. As a result, Monster Hunter: World has overcome both linguistic and cultural barriers to delight approximately 7 million players worldwide, and has shipped 7.5 million units, making it the best-selling title in company history.


    Capcom remains firmly committed to satisfying the expectations of all users by leveraging its industry-leading game development capabilities in order to create highly entertaining gameplay experiences.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #43

  4. #44
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #45
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Nα αφησω κι αυτο εδω...

    Monster Hunter: World Total Sales Hits 7.9 Million



  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-05-2018)

  7. #46
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    ^^ Ώπου να 'ναι θα τις αυξήσω κατά μια

  8. #47
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχει κρατήσει τιμή πάντως.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #48
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Ναι το άτιμο. 35Ε το βρίσκω σε κατάστημα με μεταχειρισμένα. Καινούριο δεν έχω δει τιμή.

  10. #49
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Ναι το άτιμο. 35Ε το βρίσκω σε κατάστημα με μεταχειρισμένα. Καινούριο δεν έχω δει τιμή.
    Το πήρα! (Για Xbox )

    Εχθές το έβαλα και έκανα το πρώτο tutorial στην ουσία.

    Η αλήθεια είναι ότι έχασα τον μπούσουλα με το που είδα όλα αυτά που έχει στο μενού με τα όπλα, φίλτρα κτλ... ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΑΜΟΣ. Με το που το είδα απογοητεύτηκα και μου πέσανε τα μούτρα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #50
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Γι'αυτο δε τα συμπαθώ εγώ αυτα... Να κάτσω να παίξω θέλω, όχι να διαβάσω για πανελλήνιες.

  12. #51
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το πήρα! (Για Xbox)

    Εχθές το έβαλα και έκανα το πρώτο tutorial στην ουσία.

    Η αλήθεια είναι ότι έχασα τον μπούσουλα με το που είδα όλα αυτά που έχει στο μενού με τα όπλα, φίλτρα κτλ... ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΑΜΟΣ. Με το που το είδα απογοητεύτηκα και μου πέσανε τα μούτρα!
    Χαχα. Γενικά παίζεις JRPGs ή όχι και τόσο? Ϊσως γι αυτό να απογοητεύτηκες. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη αν ασχοληθείς περισσότερο

    edit: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει διπλό quote. Το κάνω edit και σβήνω το ένα αλλά δεν νιώθει
    Last edited by muku; 25-05-2018 at 19:25.

  13. #52
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    edit: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει διπλό quote. Το κάνω edit και σβήνω το ένα αλλά δεν νιώθει
    Είχε θέμα με το BBcode γιατί είχε και code για το font και κάπου χτύπαγε. Το έφτιαξα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    muku (26-05-2018)

  15. #53
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Χαχα. Γενικά παίζεις JRPGs ή όχι και τόσο? Ϊσως γι αυτό να απογοητεύτηκες. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη αν ασχοληθείς περισσότερο

    edit: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει διπλό quote. Το κάνω edit και σβήνω το ένα αλλά δεν νιώθει
    Όχι, δεν παίζω καθόλου JRPGs και αφότου το αγόρασα το σκέφτηκα μετά ότι είναι Ιαπωνεζιά...

    Προσπαθώ να του δώσω λίγο χρόνο. Έχω καταλάβει κάποια πράγματα και "κάπως" κατατοπίστηκα, αλλά δεν το βλέπω να το κρατάω για πολύ. Το βρήκα σε καλή τιμή και για αυτό το πήρα κιόλας. Ήταν και το hype υψηλό λόγο βαθμολογιών που πήρε και για αυτό ήθελα να το δω κιόλας.

    Και το Persona 5, μια από τα ίδια περίπου. Αλλά και σε αυτό προσπαθώ να ασχοληθώ. Γιατί υπάρχουν αρκετά JRPGs που βλέπω και μου αρέσουν (Ni no Kuni ας πούμε) και δεν βρίσκω την όρεξη να ασχοληθώ λόγου αυτού.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #54
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όχι, δεν παίζω καθόλου JRPGs και αφότου το αγόρασα το σκέφτηκα μετά ότι είναι Ιαπωνεζιά...

    Προσπαθώ να του δώσω λίγο χρόνο. Έχω καταλάβει κάποια πράγματα και "κάπως" κατατοπίστηκα, αλλά δεν το βλέπω να το κρατάω για πολύ. Το βρήκα σε καλή τιμή και για αυτό το πήρα κιόλας. Ήταν και το hype υψηλό λόγο βαθμολογιών που πήρε και για αυτό ήθελα να το δω κιόλας.

    Και το Persona 5, μια από τα ίδια περίπου. Αλλά και σε αυτό προσπαθώ να ασχοληθώ. Γιατί υπάρχουν αρκετά JRPGs που βλέπω και μου αρέσουν (Ni no Kuni ας πούμε) και δεν βρίσκω την όρεξη να ασχοληθώ λόγου αυτού.
    Εγώ έχω πάθει ακριβώς αυτό με το Hοrizon. Προσπαθώ να του δώσω χρόνο αλλά το βαριέμαι. Οπότε με βλέπω να καταφεύγω στο MHW.

  17. #55
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγώ έχω πάθει ακριβώς αυτό με το Hοrizon. Προσπαθώ να του δώσω χρόνο αλλά το βαριέμαι. Οπότε με βλέπω να καταφεύγω στο MHW.

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΟΥ PERMA-BAN ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ!!!!

    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #56
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default


  19. #57
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #58

    Default

    το βρηκα σε πολυ χαμηλη τιμη κ το πηρα.ειπα να του δωσω μια ευκαιρια. ΠΑΝΙΚΟΣ,φιλτρα,οπλα,υλικα ενας πανικος μηνυματων στην οθονη! το παιχνιδι θελει δουλεια για να το συνηθισεις.στις 2 κ κατι ωρες κ ακομα ψαχνομαι τι γινεται.
    η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει τελικα κ ασχολουμαι,ψαχνω guides στο youtube,την ψαχνω κ μονος μου. θα τη βρω την ακρη. ουτε ερευνα να εκανα ρε φιλε...

    ομορφος ο κοσμος του παντως,γεματος ζωη,βλαστηση,ζωα(monsters,δεινοσαυροι...whatever), το εχουν γεμισει ρε παιδι μου πραμα.παντου βλεπεις ingredients για να κανεις craft κατι. πανικος λεμε... οι μαχες τραβανε λιγο παραπανω απ'οτι περιμενα αλλα θα το συνηθισω κ αυτο. κακως που δεν υπαρχει η μπαρα ενεργειας του ζωου για να βλεπεις που βρισκεσαι.
    καλες εντυπωσεις μου αφησε μεχρι στιγμης και δεν το περιμενα.σαφεστατα κ τα jrpg δεν ειναι για ολους αλλα σιγουρα εχουν το φανατικο κοινο τους.

  21. #59
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    το βρηκα σε πολυ χαμηλη τιμη κ το πηρα.ειπα να του δωσω μια ευκαιρια. ΠΑΝΙΚΟΣ,φιλτρα,οπλα,υλικα ενας πανικος μηνυματων στην οθονη! το παιχνιδι θελει δουλεια για να το συνηθισεις.στις 2 κ κατι ωρες κ ακομα ψαχνομαι τι γινεται.
    η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει τελικα κ ασχολουμαι,ψαχνω guides στο youtube,την ψαχνω κ μονος μου. θα τη βρω την ακρη. ουτε ερευνα να εκανα ρε φιλε...

    ομορφος ο κοσμος του παντως,γεματος ζωη,βλαστηση,ζωα(monsters,δεινοσαυροι...whatever), το εχουν γεμισει ρε παιδι μου πραμα.παντου βλεπεις ingredients για να κανεις craft κατι. πανικος λεμε... οι μαχες τραβανε λιγο παραπανω απ'οτι περιμενα αλλα θα το συνηθισω κ αυτο. κακως που δεν υπαρχει η μπαρα ενεργειας του ζωου για να βλεπεις που βρισκεσαι.
    καλες εντυπωσεις μου αφησε μεχρι στιγμης και δεν το περιμενα.σαφεστατα κ τα jrpg δεν ειναι για ολους αλλα σιγουρα εχουν το φανατικο κοινο τους.
    Καλό λιώσιμο ο μόνος λόγος που δεν το πήρα ότι θέλει πολύ farming κ δεν έχω χρόνο κ γιαυτό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (01-12-2018)

  23. #60

    Default


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •